Перша на Рівненському Поліссі (четверта взагалі в області) Сарненська дитяча музична школа була заснована  у червні місяці 1957 року. По вулиці Кірова (тепер Просвіти) знаходився невеликий будинок бувшої ___ майстерні, який до початку навчального року був пере обладнаний під музичну школу, було всього 7 класів, учительська та кабінет директора, опалення було пічне (декілька років викладачі, які не мали житла жили у школі). Першим директором школи був призначений викладач Рівненської ДМШ – Леонід Максимович Макєєв (він пропрацював на цій посаді 10 років), крім нього перший рік працювало всього 4 викладача – Москалець В.О., Москалець Є.М., Дем’янчук З.І., Мерцалов В.А., які навчали грі тільки на трьох музичних інструментах: баян, фортепіано, скрипка. Перші вступні екзамени проводились в Будинку піонерів по вул.. Радянській, був величезний конкурс і в І клас зарахували біля 60 учнів. Незважаючи на обмежену матеріальну базу в школі налічувалось 2 фортепіано, 6 баянів та декілька скрипок, незважаючи на недостатній педагогічний досвід молодих викладачів, на першому звітному концерті, який відбувся наприкінці травня 1958 року, у приміщенні кінотеатру ім.. Кірова, юні музиканти у переповненому залі продемонстрували свої перші творчі успіхи. Серед 28 учасників концерту найбільшим успіхом серед глядачів мали виступи: Юри Малярчука, Едуарда Рибіна, Дмитра Августовського, Володі Ареф”єва, Мусі Кузьмінської.

              У 1958 році – на другий рік існування школи колектив поповнився новими викладачами – це Дзюрко М.М. та Гапченко Г.С. (клас скрипки), Тищенко М.Ф. (клас домри) і відповідно був збільшений контингент учнів. Звітний концерт у 1959 році відбувся у новозбудованому РБК, на якому виступило 30 найкращих учнів школи (це клас скрипки, баяна, фортепіано, домри) – Лариса Ріхтер, Віра Васильова, Дмитро Августовський, Валя Дунаєвський, Женя Бебіна, Люда Бісерова і вперше в концерті прийняли участь два учнівських колективи: хор учнів (керівник Москалець Є.М.) та оркестр народних інструментів (керівник Тищенко М.Ф.). У березні 1959 року в м. Рівному вперше був проведений конкурс юних музикантів, який в майбутньому став традиційним, честь школи на ньому захищало 2 учні: Едуард Рибін, Мітя Августовський. Послідуючі роки змінюється і колектив школи і матеріальна база, так у 1959 році школа поновлюється новими викладачами – Булонський А.С., Майданович М.І., Пасікова С.Г., Ступень В.П., Корольчук Д.С. На той час у місті було багато любителів музики серед дорослих, які хотіли отримати початкову музичну освіту, враховуючи це, у 1959-60 навчальному році, на базі дитячої музичної школи відкривається вечірня 4-річна музична школа, яка проіснувала понад 10 років. Її закінчило понад 200 студентів, які стали і професійними музикантами (Онопрієнко А.О., Садовський В.Г.), і активними учасниками художньої самодіяльності.

              У 1960 році контингент учнів перевершив понад 100 учнів і в школі вперше був призначений завуч школи – їм стала Пасікова Світлана Григорівна. У цьому ж навчальному році (1960-1961) відкривається перший філіал нашої школи у м. Дубровиця, яка через декілька років стала самостійною – директором та завучем призначені викладачі нашої школи: Назарець С.І. – директор школи, Корольчук Д.С. – завуч. (Доречі С.І. Назарець на початку 70 років був призначений першим директором першої на Рівненщині дитячої школи мистецтв у колгоспі „Зоря комунізму”.) У 1960 році на звітному концерті, який відбувся 28 травня на сцені РБК були представлені 4 учнівських колективи – це ансамбль скрипалів (викладач Дзюрко М.М.), ансамбль баяністів (викладач Москалець В.О.), хор учнів (керівник Москалець Є.М.), оркестр народних інструментів (керівник Тищенко М.Ф.), серед солістів хотілося б виділити тих, хто в майбутньому став професійним музикантом: Бабух Лариса, Кузьминська Муся, Гильгур Софія, Рибін Едуард,  Августовський Мітя, Кулик Лев. У цьому ж році (1961) на базі РБК створюється зводний хор району у якому приймає участь12 викладачів школи і виступають у Рівному на обласному фестивалі, а на конкурсі юних музикантів також в Рівному приймають участь 9 учнів школи (Гриньова Людмила, Пилипенко Люда, Дзюрко Надія, Августовський Мітя та інші).

              З кожним роком збільшується контингент учнів та педколектив, зміцнюється матеріально-технічна база школи, були придбані різноманітні музичні інструменти, комплект інструментів народного оркестру, у 1961 році було добудоване приміщення школи – 6 класів та актовий зал, посильну участь у будівництві приймали викладачі та обслуговуючий персонал школи.

              У 60-х роках зростає мережа музичних шкіл як в області, так і в районі, з 1964 року Дубровицька ДМШ стає самостійною, у 1965 році відкривається Володимирецька ДМШ і першим директором призначається В.О. Москалець – викладач Сарненської ДМШ і з ним переїжджають ще декілька наших викладачів, у 1966 році  відкривається філіал школи у селищі Клесів.

              У радянські часи на демонстраціях у місті на честь 1 травня і Жовтневої революції колони підприємств та організацій очолювали самодіяльно-духові оркестри, які існували у багатьох організаціях і в першу чергу у залізничників (до речі, які існували в місті ще за часів панської Польщі). Музична школа не мала на той час духовного відділу і тому ще у 1965 році був створений оркестр баяністів учнів для участі у святковому параді на 1 Травня, колектив налічував 36 учасників (Деменко Л., Надозирний В., Макавчук Ю., Киба М. та інші), перший керівник – Москалець В.О. Це було дуже тяжке завдання перед керівником (вони грали „Марш демократичної молоді світу” М. Новікова) – треба було навчити грати в ансамблі і марширувати в ногу з інструментами. Цей колектив в школі проіснував на протязі 10 років, керівниками якого були Онопрієнко А.О. і довгий час Полунець В.І. У 1965 році в школі створюється естрадно-симфонічний оркестр з викладачів та учнів школи, вокальний ансамбль, які приймають активну участь у громадсько-культурному житті міста і району. В ці роки кращі випускники школи поступають у музичні навчальні заклади – в першу чергу у Рівненське музучилище, Дубнівське культосвітнє училище, Рівненський педінститут на музично-педагогічний факультет, після закінчення яких поверталися до рідної школи дипломованими спеціалістами. Особливо треба відмітити клас баяна та скрипки, учні цих відділів ставали лауреатами обласних конкурсів і масово поступали до музучилище – так по класу баяна – Е.Рибін, Л.Гриньова, Л.Деменко, В.Надозирний, Ю.Макавчук, А.Блощиневич, А.Онопрієнко, В.Степчук, С.Назарчук, по класу скрипки – Кулік Л., Августовський Д., Піліпенко Л., Заєць Л., Наумич В., Маковчук В., Ступаченко Т.

              У 1963 році після закінчення хормейстерського відділу Рівненського музучилище в школу приходить молодий викладач Микола Павлович Фенглер. Він викладає теоретичні дисципліни та працює концертмейстером (за словами Миколи Павловича йому прийшлось акомпанувати скрипалям-випускникам у яких були дуже складні акомпанементи і він залишався на ніч у школі і цілими ночами вчив ці супроводи, але завдячуючи цьому професійно оволодів грою на фортепіано і в майбутньому викладав по класу фортепіано). Але головним признанням М.П. Фенглера, де розкрився його самобутній талант – це було керівництво самодіяльними хоровими колективами, яким присвятив все своє творче життя. У селі Доротичі, ще з 40 років існував самодіяльний хор. Який з 1963 по 1978 роки очолював М.П. Фенглер. Вже за декілька років у 1967 році хор займає перші місця у районному, обласному, республіканських конкурсах, йому присвоюється звання самодіяльного народного, у 1972 році колектив нагороджується втретє Золотою медаллю лауреатів республіканських і Всесоюзних фестивалів, а М.П. Фенглеру присвоюється звання заслуженого працівника культури УРСР. Життя школи тісно пов’язане з цим колективом, починаючи з 60 років по сьогодення багато викладачів є учасниками хору, а оркестрова група, яка була створена у 1971 році повністю складається з педагогів школи, але першими учасниками колективу були: Л.Німоловська, М.Зубчинська, Л.Деменко, Н.Корчинська, І.Потапович, М.Новацький, Д.Корольчук, Е.Рибін, А.Онопрієнко, Р.Лесник, Д.Августовський, Л.Гоголюк, В.Степчук, М.Богут, М.Пійтер, П.Ковалець, С.Лобунець, В.Лобунець, (у 80-х роках творчу естафету керівника хору перейняв викладач школи Поліщук Б.В., а з 90-х років і на даний час хором керує В.Г. Торчик – начальник відділу культури і туризму Сарненської РДА, „Заслужений працівник культури України”).

              У 1967 році школу очолює М.П. Фенглер, а завучем призначається Онопрієнко А.О.  В кінці 60-х на початку 70-х років багато наших випускників після закінчення музичних навчальних закладів повертаються в рідну школу – це Гриньова Л., Мовсесян Л., Романенко Ю., Кулик Л., Августовський Д., Сергієнко А., Куруленко Т. та інші, розширюються відділи школи, відкриваються класи духових інструментів, гітари, бандури, балалайки. Так на духовому відділі працює два викладачі – Котенко В.О., Сергієнко А.В. і в 1974 році вперше створений духовий оркестр для участі у демонстраціях (перший виступ на 1 травня).   Щороку збільшується контингент учнів, на 1977 рік він становить більше 400 учнів, а у 1978 році в школі працює 40 викладачів. У 1972 році відкривається філія школи у селищі Степань, через декілька місяців вона отримає статус самостійної школи і першим директором призначається викладач Сарненської ДМШ Пиндик Василь Михайлович (викладач по класу бандури, на даний час соліст Чернівецької філармонії, „Заслужений артист України”), крім нього в перші роки працювали по сумісництву Куруленко Т., Корчинська Н., Августовський Д.

              В ці роки багато учнів школи стають лауреатами обласних конкурсів, так у 1987 році – Маковчук Юра, Блощиневичу Анатолій, Августовський Дмитро, Гавриленко Ліля, у 1970 р. – Міхнова Марія, Маркіна Люба, у 1973 р. – Маркіна Люба, Денисюк Л. У школі працюють і створюються нові творчі колективи учнів та викладачів – ансамбль та квартет баяністів (керівник Е.Рибін), тріо скрипачів з викладачів та ансамбль учнів скрипалів, ансамбль балалаєчників (керівник Лобунець В.), вокальне тріо та змішаний вокальний ансамбль (керівник Фенглер М.П.), оркестр народних інструментів учнівський та викладацький (керівник Ковалець П., Рибін Е.), а у 1978 році керівником оркестру викладачів стає Ніколаєнко Майя Василівна, приймають участь 33 викладачі – оркестр досягає високої професійної майстерності, також у цей рік створюється струнний квартет під керівництвом Льва Яковича Раснера, ці колективи  ведуть активну концертну діяльність. У 60-х, 70-х роках набуває масовий розвиток художньої самодіяльності як у містах так і в селах. При  кожному підприємстві, організації створюються хори, вокальні та вокально-інструментальні ансамблі, духові оркестри, керівниками, концертмейстерами яких стають майже всі викладачі школи, особливих успіхів добилися художні колективи під керівництвом М.П. Фенглера, А.О. Онопрієнка, І.М. Потаповича, Ю.В. Романенко, В.І. Лобунець, М.І. Зубчинської, Л.І. Немоловської, А.Л. Корчинської та ін.

              У 1978 р. М.П. Фенглер переходить працювати у Рівненський державний інститут культури і з 01.01.1979 р. директором школи призначається Назарець Є.М. В цей період (кінець 70 початок 80 рр.) успішно розвиваються учнівські творчі колективи: це капела бандуристів (керівник Григорчук С.О.), учнівський хор (керівник Корчинська А.Л.) – який у 1981 р. зайняв І місце на обласному конкурсі хорових колективів, камерний оркестр (керівник Августовський Д.В.) – один з перших в області виступав на телебаченні, ансамбль баяністів (керівник Рибін Є.О.), ансамбль домристів (керівник Богут М.П.).

              У 1981 р. завучем школи призначається Корчинська А.Л., а з 1983 по 1984 р. – вона стає директором школи. З 1984 по 1994 р. – директором школи стає Онопрієнко А.О. Розширюються творчі пошуки колективу, так в ці роки силами учнів та викладачів були поставлені дитячі опери М.В. Лисенка „Пан Коцький”, „Коза-дереза”, учні школи успішно приймають участь у конкурсах в Лунінецькій ДМШ, республіки Білорусь, з якою ми підтримуємо творчі стосунки ще з 60 років. У 1987 р. жіночий вокальний ансамбль викладачів школи з концертною програмою виступали у 30-кілометровій зоні ЧАЕС для ліквідаторів. У кінці 80 років був створений один з перших в області дитячий фольклорний ансамбль, який у 1984 р. стає лауреатом обласного конкурсу колядників, цей колектив і на сьогоднішній день є окрасою нашої школи, постійно займає І місця на обласному конкурсі ДМШ області (перші керівники – Корчинська А.Л., Августовський Д.В., на даний час – Давидюк Т.С., Кравчук О.П.). Педагогічний колектив школи широко веде музично-концертну, громадську діяльність. При школі відкрили народний університет культури, постійними слухачами якого були учні та викладачі Сарненського СПТУ-22, була організована дитяча філармонія, яка діє і на даний час, викладачі  школи надають практичну і методичну допомогу сільським культпрацівникам, викладачам співів загальноосвітніх шкіл району. В ці роки на роботу повертаються випускники школи після закінчення навчальних закладів: Мельник Г.К., Дячук Т.В., Бакшаєва Л.В., Сусід С.В.

              У 1986 р. завучем школи призначається Лотушко Н.В. (Ковальчук Н.В.), яка була кращим викладачем теоретичних дисциплін, її учні стають переможцями обласних теоретичних олімпіад: Месхі К., Хитрич О., Конончук О., Федорова О., та інші (на даний час Н.В. Ковальчук – завідуюча фортепіанним відділом школи, це найкращий і найбільший відділ школи).

              У 1994 р. директором школи призначається Августовський Д.В. До цього недовгий час був завучем, а на протязі багатьох років – завідувач струнно-смичковим відділом, керівником камерного оркестру, ансамблю скрипалів. Завучем призначається Богут М.П. – викладач по класу домри, керівник ансамблю домристів багато учнів якої здобули професійну музичну освіту і працюють викладачами як у Сарненській ДМШ так і за її межами. В ці роки велика увага приділяється учнівським та педагогічним творчим колективам, розширюється духовий відділ і відповідно створюється наново духовий оркестр, керівництво учнівського хору доручається Потаповичу І.М. і виконавська майстерність колективу поліпшується, розпочинає свою роботу учнівський оркестр народних інструментів (керівник Алексеєвець Ю.А.), хор молодших класів (керівник Пономаренко Г.С.). Особливо високий професійний та творчий ріст здобуває оркестр народних інструментів викладачів школи (керівник Августовський Д.В.), колектив веде активну концертну діяльність, щороку поповнює свій репертуар, виступає з солістами, як з вокалістами так і з інструменталістами (Тіткова Н.А., Давидюк Л.В., Угрин М.М., Федорова О.В., Алексеєвець Ю.А. та інші).

              В школі створюється жіночий вокальний ансамбль з молодих викладачів під керівництвом Пономаренко Г.С., який швидко здобуває великої популярності у населення району, приймає участь майже в усіх святкових заходах. В 90-ті роки в школу повертається велика плеяда її випускників, після закінчення музучилище – це Кравчук О.П., Федорова О.В., Пономаренко Г.С., Лебідь О.Г., Новацька В.В., Крушельницька Н.М., Михалець Н.О., Бойко Н.К., Довгалюк І.Л., Симончук І.І., Камінський С.М., Янок С.М. та інші, вони органічно вливаються в колектив і швидко набувають професійної, педагогічної  майстерності і на даний час вже їхні учні, колективи стають переможцями обласних конкурсів, фестивалів, поступають і навчаються в мистецьких навчальних закладах.

              Особливе випробування на долю колективу була зима 1995-1996 р. від сильних морозів та недостатньої кількості вугілля розмерзлася опалювальна система школи, але заняття не припинилися – свою допомогу надали міські школи №№ 5, 1, 4, гімназія надавши класи для занять, деякі викладачі вели уроки в себе дома, а на весну опалювальна система була встановлена завдячуючи спонсорські допомозі батьків учнів школи.

              З початку 90-их років і по наш час учні школи постійно приймають участь в обласних оглядах-конкурсах, обласному фестивалі „Нові імена” і стають лауреатами цих творчих змагань. Це Мельник С. викладач Мельник Г.К., Мичак О. викладач Катеренюк Р.М., Олексин Ю., Хомич В. викладач Ковальчук, Хитрич О., Камінська О. викладач Августовський Д.В.