ПУБЛІЧНО-ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА
села Клесів

 

 

Свій вік бібліотека у селі Клесів бере з повоєнних часів, коли почалося відродження села.

 

В простій сільській хаті, яка була розділена на дві частини, розташувалась бібліотека і сільська рада. В післявоєнний період нараховувалося 400-500 примірників книг. Завідувачкою була бібліотеки була молода дівчина Сотникова Лідія Федорівна, яка не мала спеціальної освіти, але була великим книголюбом. Згодом вона кінчила спеціальні курси бібліотекарів.

 

У бібліотеці було два односторонніх стелажі, стіл, два ослони, табурет. Але не зважаючи на бідність інтер’єру, нестачу фонду, Лідія Федорівна, оформляла книжкові виставки, полиці, організовувала масові заходи на які охоче ішли люди. Особливо людно в бібліотеці було ввечері. Діти, дорослі ішли сюди з охотою. Книг було мало, а охочих читати – багато. Тому мінялися книгами на ходу, один читач приніс, другий  відразу  ж забирав. Люди книги берегли, приносили їх чистими і охайними.

Лідія Сотникова пропрацювала в бібліотеці до 1955 року.

 

Згодом сільська рада  залишила своє приміщення і об’єдналася з Клесівською міською радою. А в другій половині бібліотеки посилилися дві молоді сім’ї вчителів. В селі ліквідували колгосп, від якого залишилося приміщення зерносховища, яке згодом здійснили його реконструкцію під клуб. Туди ж перенесли бібліотеку, яка мала і має на разі дві кімнати. В нову бібліотеку в ту пору було перевезено 5 тисяч книг.

 

В центрі уваги ПШБ с. Клесів є читачі та їхні реальні запити, а також інтереси, приділялася увага поповненню книжкового фонду за рахунок коштів, які надійшли  від платних послуг за користування бібліотекою.

 

В бібліотеці організовуються виставки (книжкові, дитячих робіт, на патріотичні теми та інші), проводяться бібліотечні уроки, хвилини цікавих повідомлень та інформини, вечори відпочинку та тижні присвячені знаменним та пам’ятним датам.

 

При бібліотеці діє клуб за інтересом  «Золота голка», де діти із задоволенням займаються бісероплетінням та вишивкою бісером.

 

Бібліотекарем публічно-шкільної бібліотеки села Клесів працює Карпелюк Надія Володимирівна.