Головна

 

Новини

 

Історія бібліотеки

 

Структура бібліотеки

 

Клуби за інтересами

 

Проба пера

 

Аудиопідкасти

 

Віртуальна подорож

 

Кімната сімейного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АРХІВ  НОВИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

К В І Т Е Н Ь

05 квітня

#часчитати

 

Вітаємо, друзі. Сьогодні ми з вами в рубриці ЧАС ЧИТАТИ відзначаємо 70-річчя книги!

Джон Рональд Руел Толкін, скорочено Дж. Р.Р. Толкін – мабуть, один із найважливіших, якщо не найбільший, письменник-фентезі британської літератури 20 століття. Професор філософії в Оксфорді і був одним із найвидатніших британських філологів та лінгвістів. Відомий як автор "Володаря перснів" та інших творів, визнаних віхою жанру фентезі.

Хороша книжка, як хороше вино, визріває з часом. Саме через це неможливо об’єктивно оцінити масштабну літературну роботу одразу, потрібен час. Не варто оцінювати книжку за обкладинкою і лише за те, що вона опинилася серед бестселерів.

Толкін був чудовим батьком. Він приділяв дітям дуже багато уваги. У 1930-33 рр. була написана повість "Гобіт"  і адресована саме їм, та й "Володар перснів" спочатку замислювався як продовження дитячої історії. 

21 вересня 1937 р. "Гобіт" виходить з друку у видавництві «Allen&Unwin». Книга має успіх та видавці просять про продовження, книгу про гобітів. Тож  Толкін пише перший розділ продовження "Гобіта" – майбутнього "Володаря перснів". У 1954 р. в Англії з друку виходить перший том "Братство персня", а 11 листопада – другий, "Дві вежі" і  третій том "Повернення короля" .

Епічний твір Толкіна походить із серця, реальності, добра і зла, незмінної людської природи й духовної складової, яка формує фізичний світ, у якому ми живемо. Ця трилогіє є не в часі, вона ПО ЗА ЧАСОМ і тому завжди актуальна! Вмощуйтесь зручніше і приємного вам читання!!

#частчитати # #люблючитати #книга #сарненськабдд

 

04 квітня

#цікаве_сьогодні

 

Щорічно 4 квітня відзначаємо важливу подію – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням. Відзначення започаткувала Організація Об’єднаних Націй резолюцією від 8 грудня 2005 року. Метою такої події є привернення уваги людства до проблеми мінної загрози.

На жаль, з початку повномасштабного російського вторгнення ця подія стала більш ніж актуальною для України. Ми є однією з найбільш постраждалих від мін країною.

Важливо проводити просвітню діяльність серед населення: і дорослих, і дітей.

Розмінування замінованих територій України може тривати десятки років.

За оцінками представників влади та експертів, на даний момент в Україні потенційно замінованими залишаються більше 155 тисяч квадратних кілометрів території. На повне розміновування України знадобиться до 70-ти років, близько 37 мільярдів доларів та більше десяти тисяч саперів.

Для найменших українців в форді бібліотеки для дітей ви знайдете адаптовану дитячому віку інформацію про замінування і правила безпеки при знаходженні підозрілих предметів!

 

#сарненськабдд #безпека #міннабезпека

 

03 квітня

#читаємоТерена #великечитання2024

 

Сьогодні на Рівненщині пресконференцією стартувало «Велике читання 2024. Читаємо Терена».

Соціально-культурна ініціатива – «Велике читання» має на меті об’єднати мешканців краю спільним читанням та обговоренням однієї книги. Зазвичай обирається книга рівненського автора або книга, яка за змістом пов’язана з Рівненщиною. Цьогоріч для читання  запропонований автобіографічний роман «Історія впертого чоловіка» Олександра Терена (Будька) – рівнянина, захисника, ветерана російсько-української війни.

Надзвичайно приємним моментом пресконференції була присутність самого автора. Адже читачу надзвичайно важливо з перших вуст почути  «про щоденник, який писав для себе без прикрас, в періоди коли можна було це робити, бо це війна…». Олександр розповів про свій особистий шлях військового, що спонукало його до написання книги, та зазначив, що «Історія впертого чоловіка» об’єднує читачів як в Україні, так і за кордоном. «Через культуру наш шлях до перемоги» - слова Олександра, які є надзвичайно важливим месенджем сьогодення! Також він закликав читати сучасних українських авторів, які фіксують новітню історію України.

Щож, вітаємо всіх наших читачів і СТАРТУЄМО у «Великому читанні 2024. Читаємо Терена».

 

02 квітня

#день_дитячої_книги

 

Бібліотека для дітей м. Сарни має книги на будь-який смак, навіть самий вибагливий!

А для любителів свіженької типографської фарби ще й кілька новинок.

Запрошуємо до читання!!!!!

 

#сарненськабдд #люблючитати #новинки_літератури

 

02 квітня

#день_дитячої_книги

 

Вітаємо друзі! Сьогодні хочемо розповісти вам про знайомство з нашою книгозбірнею учнів 1-А класу Сарненської гімназії №6 Маленькі чомучки ні на хвилину не зупинялись в пошуках найцікавіших місцінок в бібліотеці. Їх цікавило все: ігровий майданчик (то найперше), звідки так багато книг, що таке періодика, де стоїть ширма лялькового театру і коли показуватимуть казку. Затихли лише на час перегляду  вистави, а далі полетіли за столики, бо чекали на обіцяний майстерклас. Тож за деяких час вже гудів в бібліотеці вулик, в якому бджілки уважно слідкували за курсуванням клею і паперу, передавали ножиці та кольоровий скотч, ділились степлерами та глітерним клеєм. Що ж - тепер кожен є справжнім читачем, адже окрім екскурсії має ще й свою авторську книжкову закладинку. !!!

На завершення школярі долучились до акції "Подаруй бібліотеці книгу"! Дякуємо першокласникам і вчителю Оксана Кабанець за те, що розуміють наскільки цікава і цінна в житті є подруга КНИГА!

#сарненськабдд #люблючитати #екскурсії #хендмейд

 

02 квітня

 

"Є на світі казкова країна" саме під такою назвою в нашій бібліотеці діє виставка казок, присвячена Міжнародному дню дитячої книги. Поміж казками народними можна побачити казки Андерсена, день народження кого ми відзначаємо саме 2 квітня!

Тож читайте, фантазуйте, подорожуйте чарівним світом казок!

#сарненськабдд #світ_казки #книга #день_дитячої_книги

02 квітня

#цікаве_сьогодні

 

Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ.

Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки.

Міжнародний день дитячої книги  вирішили відзначати з 1967 року  саме 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.

В бібліотеці для дітей м. Сарни протягом року діє акція "Подаруй бібліотеці нову книгу", а сьогодні вона дуже актуальна. Ми щиро дякуємо читачам які подарували нам не просто книги, а краплинку цікавого дитячого світу: Лаврухіна О., Максим і Олександр Демченко, Панасюк Соломія.  Окрема подяка Олександру і Максиму за великодні декорації, розмальовані власноруч! Алла Демченко

#сарненськабдд #книга #день_дитячої_книги #люблючитати

 

01 квітня

 

ВИСТАВКА-ПОРТРЕТ до 40р. від дня народження

Макс Кідрук — український письменник, видавець і популяризатор науки, народився в 1984 р. в м. Володимирець, Рівненської обл.  Інженер-енергетик навчався спершу в Національному університеті водного господарства та природокористування (Рівне, Україна), потім в аспірантурах Київського політехнічного інституту та Королівського технологічного інституту в Стокгольмі. Обидві аспірантури покинув 2009-го, вирішивши стати професійним письменником.

Живучи в Стокгольмі мав можливість мандрувати, тож відвідав понад 35 країн. В свої твори переніс спостереження в подорожах та власну фантазію, реальні випадки з життя і навіть прототип себе самого.

Автор проєкту «Теорія неймовірності» на Українському Радіо, книжок «Де немає Бога», «Не озирайся і мовчи», «Зазирни у мої сни», «Твердиня», «Жорстоке небо», «Подорож на Пуп Землі», «Доки світло не згасне назавжди». Тричі був з презентацією в нашій книгозбірні.

Наприкінці 2022-го Кідрук разом із дружиною Тетяною заснував видавництво нон-фікшену та наукової фантастики «Бородатий Тамарин». 1 січня 2023-го у видавництві вийшов друком роман Кідрука «Колонія», перший із фантастичного циклу «Нові Темні Віки».

Твори автора перекладено польською, німецькою, чеською та угорською мовами.

#сарненськабдд #МаксКідрук #книга #люблючитати

 

01 квітня

#цікаве_сьогодні

 

День смішного читання (Reading is Funny Day), що відзначається щорічно 1 квітня, заснований для відродження радості читання серед молодого покоління. Сьогодні, коли інтернет з цифромиви розвагами поглинає молоде покоління, цей день нагадує про те, що книги, особливо ті, що лоскочуть почуття гумору, мають позачасовий шарм, здатний привабити навіть найнеохочіших читачів. Дата події співпадає не випадково з Днем сміху.

Традиція гумору в літературі така ж давня, як і саме письмове слово, і сягає корінням давніх цивілізацій, де перші жарти викарбовували на глиняних табличках. Суть Дня смішного читання переплітає давню радість розповіді з сучасною місією заохочення дітей до читання. Акцентуючи увагу на кумедних книжках, загадках, байках, гуморесках і комедіях. Батьки та педагоги можуть показати, що читання – це захопливе заняття, яке не поступається жодним екранним розвагам.

Бібліотека для дітей м. Сарни підготувала для вас виставлу літератури українських і зарубіжних, та письменників Сарненщини. Обирайте з добірки смішну книжечку, читайте, смійтеся самі та разом з дітьми, на здоровʼя та для теплих спогадів.

 

#сарненськабдд #деньсміху #люблючитати #книга