ÑÀÐÍÅÍÑÜÊÀ
ÖÅÍÒÐÀ˲ÇÎÂÀÍÀ ÑÈÑÒÅÌÀ 
ÏÓÁ˲×ÍÎ-ØʲËÜÍÈÕ
Á²Á˲ÎÒÅÊ

 

 

ÂÀÑ Â²ÒÀª 
ÑÀÐÍÅÍÑÜÊÀ ÖÅÍÒÐÀ˲ÇÎÂÀÍÀ ÑÈÑÒÅÌÀ  
ÏÓÁ˲×ÍÎ-ØʲËÜÍÈÕ Á²Á˲ÎÒÅÊ

 

Директор Сарненської ЦСПШБ

Гольонко Валентина Володимирівна

 

Заступник директора

Сарненської ЦСПШБ

по роботі з дітьми

 Мамонець Наталія Пилипівна

 

 

 

адреса бібліотеки

34500  Україна,

Рівненська обл.

 м. Сарни,

вул. Демократична, 34

тел: (03655) 3 – 35 – 63

       (03655) 2 - 12 - 16

 

E-mail: library@ukrpost.net 

http://lib.sowa.com.ua

 

МИ  ПРАЦЮЄМО:

9.00-18.00

П’ятниця: 9.00 – 17.00

Вихідний день: субота

Сучасна мережа бібліотек Сарненщини включає в свою структуру  43 бібліотеки. Методичним центром  цієї мережі  є Сарненська центральна районна бібліотека, яка знаходиться в  сучасному двоповерховому спеціально збудованому приміщенні за адресою: м. Сарни, вул. Демократична, 34.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.09.2002 року “Про реорганізацію бібліотечної мережі” у 2002 році в районі створено систему публічно-шкільних бібліотек в яку входять 43 бібліотеки.

З них: 

ЦРБ – 1

Районна для дітей – 1

Міськіх -  6

  • №1

  • №2

  • смт Степань для дорослих

  • смт Степань для дітей

  • смт Клесів для дорослих

  • смт Клесів для дітей

Сільських ПШБ – 35

Бібліотечних пунктів – 15

 

Послугами книгозбірень користується  53161  читачів, яким видається  1053378 прим. книг, відвідування складає - 474033.  Від надання платних послуг до бібліотек системи за 2010 рік надійшло 82940 грн. 86 коп., в т.ч. ЦРБ -  20057 грн. 36 коп., бібліотеки-філії 62883 грн.35 коп.

 Книгозбірні пропонують для користувачів універсальний за змістом книжковий фонд кількістю 898425 примірників, з них підручників 162066. Доповненням до нього є періодичні видання, яких по системі  передплачується 100 назв. В середньому кожна публічно-шкільна бібліотека отримує 20 назв.

 

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотек є:

  • активне   використання   та   збереження   бібліотечних   ресурсів;

  • виховання національної свідомості, культури читання, шанобливого ставлення до книги, як джерела знань;

  • інформаційне забезпечення навчального процесу, зокрема:

                     формування фондів, згідно сучасних освітніх вимог школи;

                     інформаційна допомога учням в засвоєнні шкільних програм та в самоосвіті;

                     проведення традиційних та впровадження нових форм масової роботи.

  • подальше забезпечення вільного безкоштовного  доступу до віртуальних інформаційних ресурсів через мережу Інтернет, навчання користувачів роботі на ПК;

  • удосконалення роботи по підвищенню рівня бібліотечно-бібліографічних та інформаційно – комп’ютерних   знань, роботи в програмі ІРБІС.

  • формуванню національної свідомості, вихованню поваги до історії і культури краю;

  • розвиток бібліотечних послуг на основі інформаційно-комунікативних технологій;

  • популяризація книги і читання;

  • краєзнавча діяльність бібліотек, збереження історичної пам’яті громади;

  • проектна діяльність, участь бібліотек в конкурсах та проектах;

  • надання інформаційної підтримки органам місцевої влади, забезпечення діяльності  центрів регіональної інформації та пунктів доступу громадян до інформації

Сарненська ЦСПШБ має 36 одиниць комп'ютерної техніки: (13 – бюджетні кошти, 3 – платна діяльність, 15 -  проект Бібліоміст, 5 – проект ПРО ООН «Міжнародна інформаційна мережа з питань Чорнобиля»). В звітному році придбано 1 ноутбук, 1 мультимедійний проектор, принтер А-3 (бюджетні кошти), 4 принтери (платна діяльність), 1 – ксерокс (спонсорські кошти).

Протягом 2010 року у відділі автоматизації бібліотечних процесів пройшли навчання 17 бібліотечних працівників. Бібліотекарі знайомилися з технікою роботи на ПК, з  пошуковими системами Інтернету, підбирали матеріали для вебліографічних списків, проводили підбір, друк, сканування документів,  навчалися описувати документи в програмі ІРБІС. Для більш детального ознайомлення бібліотекарів з комп’ютером  було розроблено та запозичено ряд мультимедійних презентацій: «Будова комп’ютера», «Робота з файлами та папками», «Робота з текстом», «Пошукові системи Інтернет», «Що таке Інтернет», «Медія-середовище», «Інтернет у бібліотеках» та ін.

 

В системі створено і діє 28 клубів за інтересами та любительських об’єднань, з них 9 – екологічного характеру, 6 – народознавчого, 3 – лялькових, 8 – виховного характеру, 2 – любительських об єднання. Заслуговують на увагу клуби «Книга й лялька» (РДБ), «Дивослово» (ЦРБ), «Азалія» (ПШБ №2 м.Сарни), «Подруга», «Господарочка» (ПШБ с.Вири), «Зелений гомін» (ПШБ с.Немовичі), «Азбука для двох» (смт Клесів), «З джерел рідного краю» (с.Кричильськ), «Світлячок» (с.Яринівка), «Живе джерело» (с.Корост), "Смачні посиденьки" (с. Чемерне).

Про діяльність Сарненської ЦСПШБ постійно висвітлюється у засобах масової інформації. У районному часописі «Сарненські новини» присвячена окрема сторінка – «Бібліотечні обрії», що виходить щоквартально.

Запрошуємо скористатись послугами нашої книгозбірні!

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Центр регіональної інформації

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

Повір у себе

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

МАПА  САЙТУ