поВІР  У  СЕБЕ

для людей з обмеженими фізичними можливостями

 

 
 

 

Бібліотечне обслуговування користувачів з особливими потребами, є доволі актуальною темою. Не залишаються осторонь таких людей і бібліотечні установи Сарненщини. Своє основне завдання книгозбірні вбачають в забезпеченні інтелектуального доступу до інформації читачам з обмеженими можливостями, сприянню їх соціальної адаптації, розвитку творчих можливостей. Важлива роль відводиться також вихованню в підростаючого покоління толерантного ставлення до людей з особливими потребами.

 Сарненська центральна бібліотека надає консультативну допомогу публічно-шкільним бібліотекам району в обслуговуванні людей з обмеженими фізичними можливостями, в проведенні масових заходів з інвалідами.

Справжнім святом для інвалідів, працівників соціальних служб є інформаційний бюлетень "Інва.net". Бібліотечні працівники, волонтери розповсюджують його у найвіддаленіших населених пунктах області. Зміст бюлетеня містить такі рубрики, які переважають в більшості випусків: колонка партнера; панорама подій регіону; панорама подій України; повір у себе; нам пишуть; поради психолога; корисні поради; шукаю друзів.
Кожен випуск містить також анкету, в якій читачам пропонуються питання стосовно інформаційного бюлетеня з метою подальшого вдосконалення видання з врахуванням пропозицій.

Особлива увага приділяється обслуговуванню людей з обмеженими фізичними можливостями. На нашому сайті розміщено рубрику «Повір у себе». Рубрика включає розділ «Законодавство для людей з обмеженими фізичними можливостями», де зібрано Закони, постанови, розпорядження які регулюють правовий статус інвалідів, адреси урядових структур для запитань.

Рубрика містить слідуючі лінки:

 •  Інтернет для людей з обмеженими фізичними можливостями (пошук інформації про новітні технології у лікуванні рідкісних захворювань.);

 • Законодавство людям з обмеженими фізичними можливостями;

 • Державна служба занятості інформує (пошук роботи  для людей з  обмеженими фізичними можливостями) ;

 • ФСК «Повір у себе» (про роботу Сарненського фізкультурно-спортивного клубу інвалідів, спортивні досягнення членів клубу, творчі здобутки);

 • Сарненський будинок милосердя (про діяльність Будинку милосердя в м. Сарни);

 • Творчість (підтримка талановитих людей з обмеженими можливостями, популяризація їх творчості через веб-сторінку бібліотеки);

 • Служба знайомств для людей з обмеженими фізичними можливостями.

 При всіх книгозбірнях району діють Центрирегіональної інформації. Мета їх: надавати публічний доступ до інформаційних матеріалів, забезпечувати обслуговування всіх категорій користувачів, в тому числі і людей з обмеженими можливостями. У папках-накопичувачах ЦРІ сконцентровано офіційні видання органів державної влади, місцевих рад, нові законодавчі документи з питань життєдіяльності інвалідів:

 • соціальні, психологічні і педагогічні заклади, які займаються проблемами людей з вадами здоров’я;

 • перелік навчальних закладів, які пропонують варіаційні форми здобуття освіти для людей з інвалідністю;

 • перелік медико-реабілітаційних центрів на Україні і за кордоном;

 • інформація про працевлаштування.

Публічно-шкільні бібліотеки Сарненської ЦСПШБ організовують та проводять змістовне дозвілля людям похилого віку та людям з обмеженими фізичними можливостями.

В публічно-шкільних бібліотеках Сарненської ТГ ведуться картотеки та списки людей з обмеженими фізичними можливостями. Започатковано  обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями книгами на дому (книгоношення). Працівниками бібліотек здійснюється індивідуальне обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями за місцем проживання. Два рази на місяць бібліотекар  носить літературу (книги, журнали, газети)  на замовлення інвалідам, пенсіонерам, які самостійно не можуть пересуватися додому.

З метою обслуговування соціально-незахищених груп населення, людей з обмеженими фізичними можливостями бібліотеки активно співпрацюють з відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, районною організацією товариства Червоного Хреста, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальними громадами,з Чудельською школою-інтернатом, Будинком милосердя м. Сарни, Степанським будинком для престарілих та іншими організаціями.

Вся робота бібліотеки по обслуговуванню людей похилого віку та інвалідів активно висвітлюється в засобах масової інформації: районній газеті «Сарненські новини», місцевому радіомовленні, та на Web-сторінці (lib.sowa.com.ua ) Сарненської ЦСПШБ.

 

Методичні поради бібліотекарю на допомогу в обслуговуванні людей з обмеженими можливостями

Головна

Інтернет для людей з особливими потребами
Законодавство людям з особливими потребами
Державна служба зайнятості інформує
Поради людям з особливими потребами
Інва.net
ФСК "Повір у себе"
Творчість