Сарненський фізкультурно-спортивний клуб інвалідів

"ПОВІР  У  СЕБЕ"

 
     

Сарненський фізкультурно спортивний клуб інвалідів Повір у себе заснований в 1996 році.

Основна мета діяльності клубу реабілітація втрачених функцій організму, повернення до активного способу життя шляхом занять фізичною культурою та спортом. На даний час клуб має в своєму розпорядженні тренажерний зал з усім необхідним обладнанням та тренажерами. Заняття в ньому проводить заслужений тренер України Олександр Фесовець. За роки роботи в клубі Олександр виховав майстра спорту міжнародного класу з пауерліфтингу Романа Набухотного неодноразового чемпіона світу та Європи, рекордсмена України у ваговій категорії до 75 кг з результатом 595 кг.

Серед його вихованців також чемпіони та призери всеукраїнських змагань: майстер спорту Наталія Джеджера, кандидати в майстри спорту Володимир Панчук, Михайло Наливайко, Петро Шепель, Вадим Усачик, переможці обласних змагань Віталій Смик, Юрій Кузнецов. Крім вражаючих успіхів у пауерліфтингу в активі спортсменів клубу є перемоги на всеукраїнських змаганнях і з таких видів спорту, як настільний теніс, більярд, шашки Павло Чмерук, стрибки в висоту Віталій Іванов, шахи Олександр Цицюра та інші. Окремо хочу сказати про спортивне довголіття пенсіонера Петра Остемчука. Цього річ він став чемпіоном області з шашок, практично за останні роки жодного разу не повертався без призів, кубків чи медалей, у свій час був кращим із кульової стрільби. 2009 рік у порівнянні з 2008 р. видався не таким багатим на змагання всіх рівнів, але й тут сарненські спортсмени рідко коли полишали турніри без нагород. У цьому році вони здобули 3 срібних та одну бронзову медалі на чемпіонатах України, 17 золотих, 7 срібних та 10 бронзових нагород на чемпіонатах області. А торік в області у нашому дожинку було 40 перших, 27 других та 25 третіх місць з обласних турнірів.

Клуб Повір у себе перебуває в підпорядкуванні Сарненської міської ради. Завдячуючи її підтримці та фінансуванню спортсмени клубу мають можливості займатися такими видами спорту, як і шахи, шашки, настільний теніс, більярд, пауерліфтинг, дартс, легка атлетика, волейбол, фізична реабілітація. Сарненським спортсменам міська рада виділяє кошти і для участі в змаганнях різних рівнів, придбання спортивного обладнання, інвентаря та одягу. Таку підтримку з боку органів місцевого самоврядування відзначав і голова Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Михайлович Сушкевич під час відвідин клубу. Дуже допомагають у роботі клубу і сарненські меценати. Спонсорів багато. В останні роки постійними благодійниками клубу є КП Ринок (директор Михайло Білецький) та УДСО в Рівненській області (начальник Володимир Никончук). Співпраця з Державною службою охорони це не тільки виділення коштів на проведення заходів чи придбання спортивного обладнання, а і проведення весняної толоки по озелененню території клубу. Так, в 2008 році спільними зусиллями посадили фруктові дерева, які, будемо сподіватися у майбутньому дадуть плоди для вихованців клубу і приємно радуватимуть око при цвітінні. Найбільш болючою проблемою на даний час є те, що молодь з вадами здоровя не розуміє, наскільки важливим для них є заняття фізичною культурою та спортом. Не обовязково, що всі зможуть повторити успіх Романа Набухотного, але заняття в клубі, спілкування, участь у змаганнях обласного рівня допоможуть їм краще пізнати себе, переступити через деякий психологічний барєр. Для декого заняття спортом можуть стати перепусткою в життя, як у свій час це сталося з Романом, коли він, не досягши ще своїх вершин, за сприяння обласного центру Інваспорт заочно навчався в Міжнародному економіко гуманітарному університеті РЕГІ безкоштовно і всі його перемоги були ще попереду. Заняття фізичною культурою та спортом для людей з вадами здоровя дають багато не тільки в плані здоровя. Це шанс змінити життя на краще.

 

 

 

Головна

 
Інтернет для людей з особливими потребами
Законодавство людям з особливими потребами
Державна служба зайнятості інформує
Поради людям з особливими потребами
Інва.net
ФСК "Повір у себе"
Будинок милосердя
Творчість
Ти не один (служба знайомств)