Головна

 

Новини

 

Історія бібліотеки

 

Структура бібліотеки

 

Клуби за інтересами

 

Проба пера

 

Аудиопідкасти

 

Віртуальна подорож

 

Кімната сімейного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АРХІВ  НОВИН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Е Р Е С Е Н Ь

30 вересня

Моменти бібліотечного життя в святковий день!

 

   

#сарненськабдд #деньбібліотек #свято #настрій

 

30 вересня

 

Зі святом, друзі! З Всеукраїнським днем бібліотек!

А на свята дарують подарунки. Що може бути найкращим подарунком для бібліотеки - звісно  книжка!

Сьогодні від щирого  дякуємо нашим читачам за чудові подарунки! Невдовзі ці книги займуть своє місце на книжкових поличках і в серці інших читачів!

 

27 вересня

 

До нашої книгозбірні на знайомство завітали учні 2 класу гімназії №3.  Діти уважно розглядали книги на книжкових  полицях, періодичні видання та познайомились з  процесом запису читача до  бібліотеки. Дізналися, що таке бібліотечні каталоги та книжкові виставки та довідкові видання. А на завершення, як справжні книголюби, прийняли  активну участь  у майстерці по виготовленню книжкової  закладинки.

#сарненськабдд #екскурсія #книга #періодика #люблючитати

25 вересня

 

Ми так звикли до  різних видів пластику у  нашому житті, що на перший погляд може видатися, що відмовитися від  нього  нереально. Відмовитися геть від  усього  пластику  -  так, нереально. Але можна істотно зменшити його  присутність у  нашому  побуті та  значно скоротити кількість пластикових  відходів. В нашій книгозбірні відбулась зустріч-дискусія  «Чи є  життя без пластику?» учнів 8-А класу Сарненського ліцею 6 з фахівчинею по екологічній освіті Рівненського природничого заповідника Юлією Костецькою. Цей захід присвячений Всесвітньому дню  прибирання World Cleanup Day. Сортувати  пластикове сміття може кожен. Ти можеш  зупинити забруднення природи! Приєднуємось, збережемо планету разом!

#сарненськабдд #екологія #worldcleanupday2024

 

24 вересня

#відважні_та_начитані

 

Продовжуємо ділитись з вами нашими мудрими і завзятими читайликами.

Чергові нагороди отримані! Цього разу знайомимо вас, друзі, з двома парами сестричок! Саме так. Якщо читати, то не самому, а ще й сестричку зацікавлювати! І навіть не перешкода те, що живе одна сім'я по за Сарнами. Заради цікавої книжки з батьками можна домовитись!

Нагороджені в конкурсі "Відважні та начитані" - Левчун Ангеліна і Діана та Мельникові Софія і Марія!

  

#сарненськабдд #конкурс #книжка #весело #люблючитати

24 вересня

 

Літературна спадщина України є багатою та різноманітною. Вона охоплює різні періоди й жанри літератури. У вересні ми згадуємо письменників, які ювіляри цього місяця. Наш книгоракурс  «У світлі книги» знайомить читачів із творчістю: І.Котляревського з нагоди 255-ї річниці, М. Коцюбинського та П.Грабовського з 160-ї річниці від дня народження. На полицях нашої бібліотеки є багато творів цих письменників з якими ми хочемо познайомити нашого юного читача.

 

20 вересня

 

Осінь тепла цікава і жнивна. Продовжуємо хвалитись сенсом кожної книгозбірні - читачами! Наступні всезнайчики отримали свої нагороди.

Друзі Любомир Дубовець та Стаднік Олександр. До них приєдналась Маргарита Гольонко.

Бажаємо читайликам отримати задоволення від нових цікавих  книг!!

  

#сарненськабдд #відважні_та_начитані #люблючитати #книга #бібліотека_хвалиться #конкурс

 

17 вересня

#час_слухати

 

Вставай, Україно, вставай,

Виходь на дорогу свободи,

Де грає широкий Дунай,

Де ждуть європейські народи!

Давно написав ці слова український поет Д. Павличко, але як актуально вони звучать і донині!

Цього року святкував би своє 95 річчя український поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шестидесятник, громадсько-політичний діяч, дипломат, один з авторів Акту проголошення незалежності України і  можна сказати людина-епоха - Дмитро Васильович Павличко.

Рядки легендарної пісні "Два кольори" вже не одне покоління живуть у пам'яті мільйонів українців цілого світу. Саме за слова цієї пісні про кольори чорний і червоний цензура УРСР назвала її "гімном націоналістів", адже це кольори прапора ОУН.

Нелегкий життєвий шлях судився поетові. За свою любов до України, сміливість говорити, а не мовчати, отримав сповна від НКВД - піддавався тортурам і був ув'язнений. А тираж збірки творів "Правда кличе" навіть було вилучено з продажу та знищено. Адже до неї увійшов вірш "Коли помер кривавий Торквемада", де поет висловив свою думку про смерть Сталіна.

З Дмитра Павличка почалося в Україні те, що пізніше дістало назву "дисиденство".

Він був тим, хто заклав своє слово до фундаменту нашої держави - Акту проголошення незалежності України. Йому належить перше ввідне речення до цього історичного документу.

Про ці, та інші цікаві факти з життя легендарного українця слухайте на хвилях ТРК "Полісся" Радіо "Полісся", в рубриці "Час слухати" з бібліотекою для дітей м. Сарни.

 

#сарненськабдд #історія #факти #літературознавство

 

15 вересня

 

З нагоди 130-річчя Олександра Довженка та Дня українського кіно - розповідаємо!

Народився Олександр Довженко 10 вересня 1894 року в селянській родині на Чернігівщині, в мальовничому містечку Сосниця. Дитинство його проходило серед казкової природи Придесення, колоритних постатей, житейських трагедій і свят своїх земляків. Пізніше цей побачений, почутий, пережитий у дитинстві світ знайде своє втілення у довженківських фільмах, що золотими літерами впишуться у скарбницю світового кіно.

Довженко мав хист до малярства, ліітератури, кіно. Черпав натхнення у природі.

У 1926 написав свій перший сценарій,  керував Київською кіностудією.

Довженко зробив величезний внесок в українське відродження 20-х років. Своїми творами, а далі фільмами «Звенигора», «Арсенал», «Земля» створив не тільки українське кіномистецтво, як це досить часто зазначають, а й мистецтво кіно Радянського Союзу, вплинув на розвиток світового кіно. Письменник мріяв навчатися в Академії мистецтв.

Свою творчу кар’єру О. Довженко почав як художник-карикатурист. Фільм “Земля” приніс автору світову славу. Твір “Україна в огні” О. Довженка Сталін заборонив знімати, назвавши націоналістичним.

Для перевірки та збагачення своїх знань про О. Довженка пропонуємо вам гру з корпорації #бібліоігротека https://learningapps.org/watch?v=pdfmpcdht24

#сарненськабдд #ювілей #кіно #література

11 вересня

#відважні_та_начитані

 

Надзвичайно приємно знайомити вас з читачами, які не просто читають книги, вони вже є частинкою нашої бібліотеки!

Тож на сьогодні свої відзнаки в літньому конкурсі "Відважні та начитані" вже отримали:

Діанов Герман (учень 5 кл. Ліцею №5), Артюх Ярослав (учень 3 класу Ліцею №1), Килюшик Дарина (учениця 4 класу Ліцею №1), Пархомчук Арсен (учень 3 класу Ліцею №1), Толстопятов Гордій (учень 1 класу Ліцею №1)

Щиро бажаємо подальших успіхів і нових, захопливих книжок!

#сарненськабдд #люблючитати #книга #бібліотека_хвалиться #конкурс

 

11 вересня

#новинкилітератури

 

Продовжуємо хвалитись нашими читачами!

Вже не один рік поспіль читачкою нашої бібліотеки є @oliasadovnik  з донечками. Сьогодні пані Оля завітала до бібліотеки з подарунком. Щиро дякуємо і радіємо, бо на книжкових поличках з'являться нові енциклопедії для дітей!

#сарненськабдд #новинки #книга

 

09 вересня

#Лідер_читання_2024

 

30 серпня у Рівненській обласній бібліотеці для дітей підбито підсумки обласного онлайн-туру традиційного Всеукраїнського дитячого конкурсу «Лідер читання-2024». 

 Учасники читацького змагання – це активні, творчі читачі  бібліотек територіальних громад області. За умовами участі вони підготували відеоролики про свою улюблену книгу поза шкільною програмою та відповіли на питання читацької вікторини.

Участь у конкурсі взяли юні книголюби з 14 громад Рівненщини. На розгляд обласного журі надійшло 23 відеороботи учнів 5-9 класів.

Членами журі була врахована читацька компетентність, вміння аналізувати прочитане, цікаво розповісти про книгу, заохотити інших до читання, а також загальна кількість балів за відео та читацьку вікторину.

  

 #сарненськабдд  #люблючитати #улюбленакнига #книга #конкурс

08 вересня

#цікаве_сьогодні

 

Якщо ми опиняємося в чужій країні, мови якої не знаємо, то доводиться мати справу з численними труднощами — не можемо зрозуміти дорожніх знаків, прочитати потрібні інструкції та навіть написи на упаковках з продуктами. Ми почуваємося розгубленими й безпорадними, але  ця гіпотетична ситуація лише в невеликій мірі є прикладом того, що відчуває людина, яка не вміє читати. Грамотність зазвичай сприймається нами як щось належне, тому важко уявити, що чимало людей в сучасному світі живуть без базових навичок читання й  письма. Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми та сприяти її подоланню, за ініціативою ЮНЕСКО було засновано  Міжнародний день грамотності (International Literacy Day), який відзначається щороку 8 вересня.

Грамотність серед населення довгий час була обмеженим явищем, тісно пов’язаним із суспільним становищем — зазвичай люди, що вміли читати, належали до вищих соціальних прошарків.

До моменту прийняття християнства Русь вже мала писемність, але хрещення пришвидшило розвиток грамотності на основі абеток глаголиці та кирилиці. При цьому грамотою оволоділи не тільки князі та бояри, а й чимало простих людей, і цьому збереглося багато свідчень — написи на стінах соборів, берестяні грамоти, школи для дітей, відкриті Володимиром Великим та Ярославом Мудрим.

Особливе прагнення до грамотності принесла людям епоха Просвітництва, чому сприяло також промислове виробництво паперу, який зрештою витіснив пергамент і став доступним матеріалом.

З історичної точки зору, за останні 200 років рівень грамотності населення світу суттєво зріс.

В 1965 році на Всесвітній конференції міністрів освіти з викорінення неписьменності, яка проходила в столиці Ірану — Тегерані, народилася ідея Міжнародного дня грамотності. Наступного року ЮНЕСКО взяла на себе ініціативу і проголосила 8 вересня Міжнародним днем грамотності — з метою нагадати світові про важливість грамотності для окремих людей, громад і країн, а також про необхідність активізації зусиль зі створення більш грамотного суспільства. 

Відтоді ситуація з грамотністю в світі дещо покращилася.

 

04.09вересня

Книги - це мої духовні конспекти!" - огляд книг на полиці бібліотеки для дітей м. Сарни з нагоди 65-річчя!

 

#сарненськабдд #ювілей #письменник #Дочинець

 

04 вересня

#відважні_та_начитані

 

Початок вересня нагадує нам про те, що завершилось літо, а отже прийшов час підсумувати активність наших читачів в літній період канікул.

Вже традиційним в бібліотеці для дітей м. Сарни з 1 червня є оголошення конкурсу на найактивнішого читача нашої книгозбірні в період канікул - "Відважні та начитані".

Сьогодні можемо сказати, що поміж широкого кола різних інтернет-розваг  треба мати відвагу і бажання стати тим, хто читатиме! І ми неймовірно раді повідомити, що не зникає інтерес до друкованої книги, до читання!

Навіть навпаки (тут певно нам, бібліотекам "на руку"), з підвиденням цін на друковану книгу все частіше діти та молодь звертаються саме до бібліотеки.

Тож хочемо ПОХВАЛИТИСЬ вам нашими найкращими "Відважними та начитаними" книголюбчиками!

#сарненськабдд #люблючитати #книга #літо_з_книгою #конкурс #читання

 

03 вересня

 

Агов, ДРУЗІ!

Хочемо нагадати, що на ваший поличці лежить книга, яка давно вже проситься повернутись до бібліотеки!

 

Не тримайте її, поверніть до книгозбірні і не соромтесь, бібліотекарі все розуміють! Адже було літо, багато справ)) 

Ми чекаємо на вас за адресою: м. Сарни, вул. Демократична 34, Бібліотека для дітей м. Сарни (І поверх)

 

Ми працюємо:

  • Пн. - Нд.  9.00-18.00

  • Пт.           9.00-17.00

  • Сб.           вихідний

 

02 вересня

 

«Історія, що гартується в боротьбі» - саме таку назву мав сьогодні бібліотечно-інформаційний дайжест в бібліотеці для дітей, на який завітали учні паралелі 7 класів Сарненського ліцею №5. Vadym Dymoff  Сарненський ліцей 5

Знайомство учнів  з бібліотекою розпочалось від знайомства з фондом, який, поміж іншими, має книги сучасних письменників, що максимально доступно висвітлюють події сучасної України.

Історія України є дуже складною, адже багато років була перекрученою і замовчуваною для нас, та сьогоднішні події, ця жорстока і невиправдана війна, проходять крізь життя і долю кожної родини українців. Саме про ціну незалежності нашої держави, силу волі її захисників та пам’ять про полеглих Героїв говорили на зустрічі. Важливим моментом для дітей було знайомство з книгою пам’яті «Вічні захисники» на сайті Сарненської централізованої бібліотечної системи. Адже серед небесних Героїв є ті, хто так само ходив до ліцею №5 та сидів за тими ж партами, де зараз здобувають знання теперішні семикласники.

Герої живуть доти, доки ми про них пам’ятаємо! А щоб пришвидшити перемогу України маємо всіма можливими способами допомагати нашим ЗСУ. Тож на завершення учні задонатили в скриньку бібліотеки з побажанням передати кошти для 128 бригади запоріжського напрямку на придбання РЕБів, які вбережуть воїнам життя! Лілія Андрикевич

 

#сарненськабдд #деньзнань #герої #перемога #волонтерство #книга #історія