|
|
|
Історія бібліотеки
Кожна бібліотека – своєрідний місток між минулим і майбутнім, і наша не є виключенням. З далекого 1948 року її двері завжди відкриті для читачів, хоча пережила різні періоди. Перше приміщення бібліотеки знаходилося на вулиці Кірова, 10 (сьогодні Просвіти). Займала три кімнати, загальною площею 50 м2 . Бібліотечний фонд на 01.01.1949 року становив 1800 примірників.
Це установа, яка надає невичерпну інформацію читачам на допомогу освіті, самоосвіті та реалізації особистих якостей дитини. В книгозбірні працює шість бібліотечних працівників. З них четв,еро мають вищу освіту, а два - середню-спеціальну. Бібліотека щорічно обслуговує до трьох тисяч користувачів. Фонд бібліотеки універсальний за змістом, нараховує майже 26 тис. примірників книг та 36 назв періодичних видань, що дає змогу задовольнити найрізноманітніші запити дітей та фахівців у галузі дитячого читання.
Діяльність сучасної дитячої бібліотеки набуває все більшого значення поряд з такими традиційними функціями, як інформаційна та виховна. Адже має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не лише приємним, а й змістовним. Отож знаходимо неординарні цікаві форми роботи зі своїми юними читачами. Бібліотекарі допомагають їм спілкуватись, розкривати свої можливості, приховані таланти, відпочивати й розважатись. Серед них: доброчинні акції «Подаруй дітям Різдво», «Почитай дитині казку», конкурс на кращого читача «Ключі від літа». Вже стало традицією проведення таких заходів, як: «Найкращий читач року», під час якого ретельно підводяться підсумки, визначаються найкращі читачі, які одержують невеличкі заохочувальні призи і стають прикладом для молодших та менш активних користувачів. Справжнім тижневим святом у стінах бібліотеки є проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання. На свято запрошуються користувачі різних вікових категорій. Не відбувається свят і без казкових героїв, літературних персонажів. Бібліотека — це невеличкий острівець у бурхливому океані, де завжди вислухають, допоможуть, дадуть пораду, не нав'язуючи своєї думки як дітям, вчителям, так і батькам. Тому бібліотека є центром проведення диспутів, дискусій, зустрічей, свят і просто місцем, куди можна прийти і відпочити. Багато чого вдалось зробити, а щось, на жаль, - ні, але оглядаючись назад, у минуле та дивлячись в майбутнє згадуємо слова Василя Сухомлинського: „Виховуючи - навчай і розвивай; навчаючи та розвиваючи - виховуй; навчаючи, розвиваючи, виховуючи - самовдосконалюйся"- ці слова стали своєрідним девізом нашої бібліотеки.
|