Головна

 

Новини

 

Історія бібліотеки

 

Структура бібліотеки

 

Клуби за інтересами

 

Проба пера

 

Аудиопідкасти

 

Віртуальна подорож

 

Кімната сімейного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Історія бібліотеки

 

Кожна бібліотека – своєрідний місток між минулим і майбутнім, і наша не є виключенням.

З далекого 1948 року її двері завжди відкриті для читачів, хоча пережила різні періоди.

Перше приміщення бібліотеки знаходилося на вулиці Кірова, 10 (сьогодні Просвіти). Займала три кімнати, загальною площею 50 м2 .

Бібліотечний фонд на 01.01.1949 року становив 1800 примірників.

З 1950 року по 1959 рік районну бібліотеку для дітей очолювали завідувачі: Сирота Олександра Петрівна, Шихель Ніна Василівна, Криводед Поліна Йосипівна, Паршина Лілія Миколаївна, Буйлова Зінаїда Олександрівна. З 1 квітня 1959 року по серпень місяць 1971 року зав бібліотекою працювала Денисюк Тамара Дмитрівна, а з 1971 року по 1978 рік бібліотеку очолювала Андрикевич Марія Кирилівна, яка залишилась і далі працювати у відділі обслуговування читачів 5-9 класів до виходу на пенсію.

Дударик Марія Володимирівна працювала період з 1978 року по 1980 рік заступником директора по роботі з  дітьми. В  цей  період бібліотека була переведена з  вулиці Кірова на вулицю  Радянську, 34 (зараз  Демократична ).

Для цих людей завжди був характерний професіоналізм, пошук нового, прагнення до вдосконалення всіх напрямків бібліотечного обслуговування дітей.

Поступово зростав бібліотечний фонд та кількість юних читачів.

Книжковий фонд цього часу нараховує 34376 примірників книг, з них галузевої літератури – 12256. До читання бібліотека залучає всіх учнів 1-8 класів та 90% дошкільників мікрорайону, що становить 3002 читачів.

Формами масової роботи були голосні читки, читацькі конференції, літературні вечори,  ранки. Були започатковані та запроваджені нетрадиційні для того часу форми масової роботи такі, які  надалі широко використовуються: місячники, тижні дитячої книги, конкурси малюнків.

З 1980 року по 1993 рік посаду заступника директора по роботі з дітьми обіймає Ніна Олександрівна Гончарова. З лютого 1993 року очолювала Мірко Галина Данилівна. В 1984 році до послуг читачів – дошкільників, учнів 1-3 класів в бібліотеці при дитячій кімнаті казки відкрито клуб за інтересом «Буратіно», який працює і сьогодні під назвою «Книга і лялька».

Період з 1991 року відзначився перебудовчими процесами в усіх напрямках діяльності бібліотеки. Книжковий фонд становить – 25 тис. 936 примірників.

Головним завданням в роботі стала активізація бібліотеки щодо урізноманітнення форм і методів проведення масових заходів по відродженню народних традицій, звичаїв, обрядів, глибоке вивчення рідного краю, історії України, збереження національної мови, популяризації української і світової літератури, творів письменників-ювілярів року.

На сьогоднішній день вона є культурно-інформаційним центром з широкими можливостями для спілкування, культурного та духовного розвитку юних громадян.

Це установа, яка надає невичерпну інформацію читачам на допомогу освіті, самоосвіті та реалізації особистих якостей дитини.

В книгозбірні працює  шість  бібліотечних працівників. З них четв,еро мають  вищу освіту, а два  -  середню-спеціальну.

Бібліотека щорічно обслуговує до трьох тисяч користувачів. Фонд бібліотеки універсальний за змістом, нараховує майже 26 тис. примірників книг та 36 назв періодичних видань, що дає змогу задовольнити найрізноманітніші запити дітей та фахівців у галузі дитячого читання.

        

Діяльність сучасної дитячої бібліотеки набуває все більшого значення поряд з такими традиційними функціями, як інформаційна та виховна. Адже має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не лише приємним, а й змістовним. Отож знаходимо неординарні цікаві форми роботи зі своїми юними читачами. Бібліотекарі допомагають їм спілкуватись, розкривати свої можливості, приховані таланти, відпочивати й розважатись.

Серед них: доброчинні акції «Подаруй дітям Різдво», «Почитай дитині казку», конкурс на кращого читача «Ключі від літа».

Вже стало традицією проведення таких заходів, як: «Найкращий читач року», під час якого ретельно підводяться підсумки, визначаються найкращі читачі, які одержують невеличкі заохочувальні призи і стають прикладом для молодших та менш активних користувачів.

Справжнім тижневим святом у стінах бібліотеки є проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання. На свято запрошуються користувачі різних вікових категорій. Не відбувається свят і без казкових героїв, літературних персонажів.

Бібліотека — це невеличкий острівець у бурхливому океані, де завжди вислухають, допоможуть, дадуть пораду, не нав'язуючи своєї думки як дітям, вчителям, так і батькам. Тому бібліотека є центром проведення диспутів, дискусій, зустрічей, свят і просто місцем, куди можна прийти і відпочити.

Багато чого вдалось зробити, а щось, на жаль, - ні, але оглядаючись назад, у минуле та дивлячись в майбутнє згадуємо слова Василя Сухомлинського: „Виховуючи - навчай і розвивай; навчаючи та розвиваючи - виховуй; навчаючи, розвиваючи, виховуючи - самовдосконалюйся"- ці слова стали своєрідним девізом нашої бібліотеки.