Головна

 

Новини

 

Історія бібліотеки

 

Структура бібліотеки

 

Клуби за інтересами

 

Проба пера

 

Аудиопідкасти

 

Віртуальна подорож

 

Кімната сімейного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вересень

 

 

24 вересня

Щоб покращити якість вивчення математики в Україні, 2020/2021 навчальний рік оголосили Роком математичної освіти. Саме бібліо-інформинка "Торбинка розумних завдань" допоможе розвивати в наших читачів пізнавальний інтерес, уміння використовувати набуті знання з математики в повсякденному житті.

#сарненськабдд #математика

23 вересня

#цікаве_сьогодні

Зазвичай здатність чути звуки, зокрема й людську мову, сприймається нами як належне.

Саме завдяки слуху люди вчаться говорити ще в ранньому дитинстві. Проте поруч завжди є ті, хто позбавлений цієї можливості з різних причин. Спілкуватися звичайним чином для людей з порушеннями слуху або голосових зв’язок буває проблематично або взагалі неможливо. Найкращим рішенням в такому випадку є вивчення та використання жестової мови — це надає можливість людям з вадами слуху або голосових зв’язок, адаптуватися в суспільстві та жити повноцінним життям. Великого значення цьому способу спілкування надає ООН — вона встановила Міжнародний день жестових мов, який світ щороку відзначає 23 вересня.

Придивіться до людей на вулиці і ви обов'язково помітне тих, хто спілкується жестами. В нашому місті також є сім'ї, які користуються жестами для спілкування, розуміння та навіть співу!

Будьте уважні і чуйні! Чуйте серцем і в шаленому галасливому місті ви почуєте те унікальне і так іноді нам необхідне - відчуття тиші.

#сарненськабдд

21 вересня

#цікаве_сьогодні

Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність: діти ідуть до школи,студенти до коледжів,університетів, дорослі на роботу, навкруги панує спокій та безтурботність. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати.

Історію нашої цивілізації цілком можна назвати історією воєн — лише в минулому столітті людству довелося пережити дві світові війни, а локальні збройні сутички в різних місцях планети виникають постійно.

Війни, терори, масові вбивства мирного населення, насилля…Всі ці слова ми чули, але навіть уявити не можемо, що ж насправді вони означають. Це все звісно є, але далеко, десь там, де нас нема.

Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія. Для таких людей, насамперед, і існує День миру. На думку ООН, для припинення військових конфліктів у світі недостатньо урядових політичних угод — стійкий мир має базуватися на моральній та інтелектуальній солідарності людства. Саме цю ідею покладено в основу Міжнародного дня миру, який відзначається щороку 21 вересня і має на меті пропагувати мирні ініціативи та послаблювати військову напругу.

21 вересня національний День миру святкує й Україна. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день надзвичайно особливий.

#сарненськабдд #мир

16 вересня

#цікаве_сьогодні

16 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день охорони озонового шару.

Озон – це газ, що володіє високими дезінфікуючими та окислювальними властивостями. Він згубно діє на патогенні мікроорганізми (бактерії, грибки, віруси тощо), навіть здатен вбивати бактерії, що відрізняються високою стійкістю до хлору.

Озоновий шар – це захисна плівка з газоподібної речовини, що створює бар’єр між нашою планетою та космічним простором, яка заходиться в стратосфері на висоті від 15 до 50 км. Його завдання – оберігати Землю від нищівного впливу сонячного випромінювання та зберігати все живе на планеті.

Міжнародний день озонового шару має на меті привернути увагу суспільства на проблеми, пов’язані з його руйнуванням. Цікаво, що людство все ще може захистити озоновий шар від руйнування, припинивши виробляти та використовувати певні речовини, що мають руйнівну дію на озон. Вчені запевняють: якщо всі країни-підписанти конвенції, будуть ретельно дотримуватися всіх пунктів договору, то до 2050 року озоновий шар повністю відновиться.

#сарненськабдд #екологія #охоронасередовища

5 вересня

#цікаве_сьогодні

Ми живемо в світі, де завжди були й будуть багатії та бідняки, здорові й недужі. Попри те, що для кожного його особисті проблеми та неприємності знаходяться на першому плані, люди мають унікальну внутрішню потребу — безкорисливо допомагати іншим, нічого не очікуючи у відповідь. Таку допомогу прийнято називати благодійністю, і більшість з нас іноді долучаються до неї.  Однак є люди, з іменем яких поняття благодійності міцно пов’язане, і найвідомішою серед таких є мати Тереза. Вшановуючи пам’ять про цю видатну особистість, а також щоб спонукати до милосердних вчинків якомога більше людей, ООН заснувала Міжнародний день благодійності, який щороку відзначається 5 вересня.

ПАМ'ЯТАЙТЕ - добрим бути не боляче!

#саоненськабдд #милосердя

1 вересня

Вітаємо наших читачів з Днем Знань!

Завершився конкурс «Зважені та начитані», який тривав протягом літа. За підсумками визначені переможці, які нагороджені грамотами. Отож, бажаємо читати і пізнавати, прагнути до нових перемог, успіхів, терпіння і чудових результатів!

 

АРХІВ  НОВИН