Масова бібліотека для дорослих
селища Клесів

 

Про бібліотеку

Символіка Клесова

Легенди рідної Клесівщини

Дендропарк - перлина Клесова

Бурштиновий дивограй

На допомогу бібліотекарю

На допомогу освіті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Культурна революція, що сталася за роки Радянської влади  сприяла бурхливому розвитку бібліотечної справи. З перших днів встановлення Радянської влади в Клесові широко розгорнулося  культурне будівництво. У селищі почали працювати районний Будинок культури і бібліотеки. В 1945- 1946 рр. при Будинку культури були дві кімнати, де була розташована бібліотека, завідуючою працювала: Власенко О. М., бібліотекарем – Мартинюк В. М.

В 1948 році в будинок, що знаходився по вул. Центральній було перенесено фонд і відкрито дорослу бібліотеку. Завідуючою призначили Слісаренко Людмилу Іванівну, бібліотекарями були Петрова Катерина Тимофіївна і Бальва Тамара Миколаївна, яка прийшла в бібліотеку  в 1955 році після Дубнівського культурно – освітнього училища.

Книжковий фонд становив 10 тисяч примірників книг. Обслуговували 600 читачів , але кожен рік фонд зростав на 700 –  1000 примірників. В 1956 році в бібліотеці працює 4 працівники: зав. пересувним фондом , методист, бібліотекар, зав. читальним залом і завідуюча.

В 60 – тих роках ліквідували Клесівський район і зєднали дитячу бібліотеку ( завідуюча Чашій Галина Іванівна) і бібліотеку для дорослих. Працювали 6 чоловік.  Через один рік бібліотеки роз’єднали . В 1961 році зав. міською бібліотекою призначили Бальву Тамару Миколаївну, а бібліотекарем – Ходаківську Валентину Адамівну. Тамара Миколаївна одночасно навчається в Харківському інституті культури на  заочному відділені бібліотечного факультету. В 1975 році , коли в Клесові було побудовано нові дитячі садки , бібліотеки перейшли в старі приміщення дитячих садків по вул. Шевченка. Книжковий фонд становить на той час у масовій бібліотеці понад 32 тис. примірників книг. У цьому ж році на роботу в бібліотеку прийшла  працювати після закінчення Дубнівського училища культури Гарбарчук Надія Гнатівна, яка після двох років роботи вступила в Рівненський інститут культури на заочне відділення  бібліотечного факультету. В 1976 році на роботу до бібліотеки приходить Грицкевич Олександра Дмитрівна  -  завідуюча відділом обслуговування читачів , Гарбарчук Надія Гнатівна – зав. читальним залом, Бальва Тамара Миколаївна – зав. бібліотекою.

В 1992 році Тамара Бальва пішла на заслужений відпочинок,а завідування приймає Надія Гарбарчук, зав. читальним залом призначили Мельник  Галину, яка працювала в дитячій бібліотеці.

У 1994 році Надія Гарбарчук переїжджає в м. Рівне в зв’язку з одруженням і працює в обласній бібліотеці. Завідуючою призначають Галину Мельник, третім працівником

працює Любов Лаврова тимчасово.

В 1997 році Галина Мельник переїжджає на постійне проживання в м. Рівне і на посаду старшого бібліотекаря призначено Долід Наталію Георгіївну , яка працювала завідуючою клубом в с. Пугач.

В 1998 році , в зв’язку   із  скороченням , звільняють Любов Лаврову і в бібліотеці по 1999 рік  працює два працівники.

Завідуючою призначено Грицкевич Олександру Дмитрівну, бібліотекарем – Наталію Долід.

Бібліотека проводить конференції , політінформації. Книжковий фонд становить 23246 примірників книг, обслуговує 1500 читачів.

З 1999 року на роботу до бібліотеки після закінчення РДГУ направляють Таборовець Людмилу Іванівну.

У 2002 році було створено культурно – дозвілевий комплекс, до якого входять і установи бібліотек Клесівської селищної ради.

В 2008 році бібліотека переходить до  приміщення , де раніше розміщувалася міська лікарня по вул. Шевченка 10.  Бібліотека обслуговує понад 2000 читачів, книжковий фонд поповнюється новими виданнями. Велика увага приділяється комп’ютеризації бібліотеки.