Масова бібліотека для дорослих
селища Клесів

Про бібліотеку

Символіка Клесова

Легенди рідної Клесівщини

Дендропарк - перлина Клесова

Бурштиновий дивограй

На допомогу бібліотекарю

На допомогу освіті

Ми -  в дендропарку ( територія якого – три гектари), що на території Клесівського лісництва. Ялівець, туя, тис, самшит, срібляста ялина тягнуться найрізноманітнішими фігурами. Але тут вони – не просто дерева чи кущі. Кожна окрема рослина чи група – жива зелена скульптура, створена за допомогою садових ножиць і садової драбини самобутнім ландшафтним архітектором Олексієм Вороном. Словом, справжнє зелене чудо. Створені його руками живі скульптури – то об’єкти естетичної насолоди , справжні природні дива.

Ось чаша, - але вона не звичайна, а «  Олімпійська, сформована   з туї західної. Залишається тільки запали вогонь. А  це ось « Свіча Діви Марії». Далі супутники  - « Січ – 1»  і « Січ – 2». Вистрижені лялькою, зверху – кулі. От – от злетять у небо… ! Це теж з туї … « Тумба , « Ваза квіткова» , Панночка лісова – з ялівцю звичайного… А ваза  « Келих шампанського» - з тису чорного. Дуже добра порода для озеленення, хоч і працювати над нею треба добряче – бо довго росте. Ще одна порода – ялина срібляста. Кажуть, вона не стрижеться. Ще й як стрижеться! Ось яка куля  « Планета Земля» з неї вийшла. Супутники з ялівцю вересковидного…

Тут є на що дивитися, є чим милуватися. Втомившись від ходіння дендропарком, можна перепочити на … диванах. Вони теж живі – з туї, ялівця, ялини. Мертва лише лавка – з дубових дощок. Посидиш тут півгодини, подихаєш фітонцидами – і можеш до лісу не йти. На кожен диван потрібно 35 дерев, ножиці і 20 хвилин натхнення. 

На схилі рукотворного пагорбу , де об лаштований майданчик, з підстриженої туї створено пятиметровий зелений живий герб України. На його створення знадобилося 250 садженців  туї західної кулястої , батьківщиною якої є Північна Америка. Але і на Поліссі вона почуває себе добре. І тепер вічнозелений герб – тризуб радує око місцевих та став справжнім дивом для подорожуючих залізницею.

На території дендропарку створив Олексій Ворон і « Острів любові» , декоративну гірку з оглядовим майданчиком , міст закоханих , ворота до райського куточка з вартовими лисицею і диким кабаном, різні композиції з дерев’яних скульптур. Живий пліт – з туї , ялини. Форми – ступенево – прямокутні, прості з тумбочками, кулями чи свічками на зелених стовпцях.

Головне – не з бетону чи заліза в основі. Тільки декоративні – з монументальних фігур.