Публічно-шкільна
 бібліотекадля дорослих 
селища Степань

Головна

Про бібліотеку

Містечко над Горинню

Символи Степаня

Земля святинь...

Імена в історії Степаня

Степанщина літературна

Краєзнавство

Туристичні маршрути

 

 

Народився 27.01.1936 року в с.Степань Сарненського району Рівненської області. Літературознавець, музейник і краєзнавець. У 1955 р. закінчив Степанську середню школу і філологічний факультет Дрогобицького педінституту ім. Івана Франка. Працював у Шацькій райгазеті і Гупалівській школі на Волині. Переїхавши у Степань, працєю завучем, директором восьмирічної школи, з 1971 р. учителював у середній школі. З 1973 р. – директор Степанського історико-краєзнавчого музею, відмінник народної освіти.

М. Пінчук був людиною освіченою, обдарованою, закоханою в рідний Степань, поліський край, поетичне слово.

Він сам був автором поетичних рядків, книг про рідний край ,,Бурштинове намисто”, ,,Сходження на Голгофу”.

У 1994 році Микола Кирилович готував до друку дві книги ,,Гіркий полин”, де зібрані його поезії та книгу ,,Вал над Горинню”, де вміщено всю історію Степаня. Справу батька продовжила  його дочка Ліля Миколаївна. Вже після його смерті в 2004 році вийшла його збірка віршів ,,Гіркий полин”.

М. Пінчук друкував свої вірші у районних та обласних газетах.

Тематика поетичних творів різноманітна. Він був хорошим сином, тому в його доробку поетичних творів є прекрасні вірші, присвячені жінці-матері.

М. Пінчук був закоханий у свою Степанщину, у тихоплинну Горинь, у віковічні соснові ліси, голубі поліські озера, рідне селище. Цю палку синівську любов він виразив у своїй поезії, у описах рідного краю.

Один з віршів М.К.Пінчука Віктор Торчик, колишній випускник нашої школи, поклав на музику. Це пісня ,,Журавка”.

Микола Кирилович писав патріотичні вірші. Так, тема війни є теж у його творчості. Юні слідопити Степанської СШ вели пошукову роботу під керівництвом Миколи Кириловича. Вони знайшли близьких і рідних воїнів, які поховані в Братській могилі в селищі Степань.

Темі війни, героям - солдатам присвячено твори М. Пінчука.

М. Пінчук був дуже ліричний душею. Він кохав, його кохали. Тому  у нього є багато ліричних поезій, про взаємини людей.

Про те, що найбільше ціниться у людині – доброту, чуйність, щедрість, людяність, совість – його поезії ,,Слово”, ,,Совість”, ,,Щедрість”, ,,Поліська легенда”.

Вибране