ВОЛОДИМИР  ПІНЧУК

 

 
Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

       Володимир Пінчук – знаний літератор  не лише на Сарненщині. Сотні його невигаданих історій, гуморесок, публіцистичних статей, стабільно з’являються, як в обласних газетах і журналах, так і у виданнях інших регіонів країни.

        Володимир Степанович народився 1 травня 1941 р. в с. Підлісне Дубровицького району в сім’ї колгоспників.

       Закінчивши семирічку, Володимир працював у місцевому колгоспі. Грав на весіллях у своєму та сусідніх селах. Пізніше продовжив навчання в СПТУ№1 м. Сарни; як механізатор брав участь в освоєнні цілинних земель Казахстану.

Після служби в армії отримав спеціальність електрика в Сарненському ПТУ-21. Після армії працював електриком у Державній Службі охорони, де і познайомився там із своєю дружиною.

Повертаючись з роботи додому Володимир Степанович брався за свою улюблену справу – написання творів. У них він розмірковує над проблемами людського буття. Його твори читали в газетах «Дубровицький маяк», «Зміна», «Червоний прапор».

Невдовзі Володимир Пінчук стає позаштатним кореспондентом «Сарненських новин», де був найактивнішим дописувачем газети. Його невигадані життєві історії користуються неабияким успіхом у читачів.

Літературна спадщина  письменника містить сотні прозових творів, багато гуморесок, є вірші, історії, оповідання, проявляв вміння в жанрі байки.

У 2010 році у видавництві «Слово Світ» була видана книжка «Школа мудрої любові» (невигадані історії).

         У 2014 році у видавництві ПП Панасюк В.А. вийшла ще одна книжка письменника «Стежками кохання та зради». Вона є ніби продовженням першої книжки. Маючи великий життєвий досвід, Володимир Степанович не зупиняється, він підносить читачам все нові й нові історії з нашого буденного життя. Всі вони мудрі та повчальні. Кожна невигадана розповідь насичена подіями, які збагачують наше буття, допомагають вчитися на чужих помилках, щоб в подальшому їх не повторювати.

         В 2021 році вийшла третя книга зібраних автором життєвих історій під назвою «Де згода в сімействі, де мир і тишина…». В книзі повстають неповторні правдиві розповіді про складні людські долі, світлі мрії земляків, про щасливе радісне та довге життя-буття, їх прагнення виховати гідних нащадків, залишити глибокий слід на землі, гарні справи й добру пам'ять.

         Читаючи історії автора замислюєшся над сенсом життя, як цінувати його та дбати про рідних, близьких людей.

         Нині Володимир Пінчук Позаштатний кореспондент «Сарненських новин», співзасновник Сарненської асоціації вільних журналістів фотожурналістів, кавалер почесного знака НСЖУ. Має безліч подяк, грамот, винагород, премій за участь і перемоги в районних й обласних літературних конкурсах.

Пінчук В. Школа мудрої любові :

невигадані історії / В. Пінчук. –

Сарни, 2010. – 192 с.

Пінчук В. С. Стежками кохання та зради:

 проза / В. С. Пінчук. - Рівне:

В. А. Лапсюк, 2014. - 200 с

Пінчук В. Де згода в сімействі,

де мир і тишина : життєві історії./

В. Пінчук – Сарни :

ФОП Іванюк В.П., 2021. – 206 с.