ЛІТЕРАТУРНЕ   КРАЄЗНАВСТВО

 
 

 

У контексті епохи національного відродження, під знаком якої ми живемо нині, література рідного краю сприймається як одне з найважливіших народознавчих джерел. Літературне краєзнавство поступово займає належне місце у навчальних програмах.

Кожен художній твір, пов'язаний з нашим краєм, – живий документ епохи і людської свідомості. Із художньої літератури постає прекрасний і романтичний образ рідного краю, з яким єднають нас корені роду і враження дитинства. Ця література навчає юні душі любити і цінувати Вітчизну, гордитися її пред­ківською славою, відчувати свою пряму причетність до долі цієї землі, до її сучасного і майбутнього. А без малого патріотизму, тобто любові до рідного куточка, рідного краю, немає й патріотизму великого – любові до України, до сво­го народу.

Красу рідної  поліської землі оспівали у своїх творах письменники та поети Сарненщини: Леонід Зіновійович Куліш, Микола Пінчук, Надія Свищевська, Василь Титечко, Тетяна Корнійчук, Зоя Федорчук, Валентина Петренко, Лідія Гольонко, Василь Андрикевич, Раїса Бричкова. 

 

 

Андрикевич Василь    Бричкова Раїса    Громов Володимир    Катеринич Петро

Кика Михайло   Куліш Леонід    Корнійчук Тетяна    Свищевська  Надія

Павлишин Борис    Петренко Валентина    Пінчук Володимир    Титечко  Василь

Федорчук Зоя    Швед Борис

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

Вулицями рідного краю