ДАВИДЮК РОСТИСЛАВ

 
 
 

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

Народився Ростислав Давидюк у мальовничому селі Бутейки, що на Сарненщині.

Ростислав Давидюк усе життя ніби придивлявся довкола, чекав, виношував у серці те, що згодом вилилося на папір. Почав писав ліричні вірші, досліджував й описував істо­рію краю. Для с. Бутейки присвятив гімн. Справжнім задоволен­ням стали подорожі рідними доро­гами, цікавився легендами, перека­зами не тільки власного, а й навко­лишніх сіл.

Літературними творами дебюту­вав  у колек­тивному збірнику «Поезії одного села», а згодом і в районному ча­сописі. Запам'яталися вірші патріо­тичного спрямування, адже сам автор не байдужий до подій сьо­годення, а тим більше до підвалин початку Революції гідності. Як і кожному патріотові, душа болить за долю країни, не може дивитись, як вороги терзають неньку-Україну, а тому словом протистоїть ка­там Батьківщини.

З добрими намірами де­кілька років досліджу­вав свій родовід.

В Сарненській центральній бібліотеці на засіданні літературного клубу «Дивослово» в 2017 році пре­зентував книгу «Давидюки: доро­га у триста років».

Наполегливий краєзнавець чотири роки збирав матеріали, працюючи в архівах Житомирської, Рівненської та Волинської областей. Опитав та записав розповіді кількох сотень людей у навколишніх селах. Як зізнається Рос­тислав Іванович: «Доводилося й не одну ніч ночувати в обласних цент­рах, аби наступного дня зранку приступати до роботи в архівах. 

У книзі досліджено та відобра­жено генеалогію згаданого роду, який із початку дев’ятнадцятого століття був і є нині найчисельнішим у Бутейках. Це і стало основ­ною причиною його ідентифікації.

У праці охоплений період історії роду з 1720 по 2016 рр.

Ростислав Давидюк зумів про­чинити двері до пізнання родинно­го життєпису, й цей писемний набу­ток лишає нам у спадок із надією, що хтось неодмінно доповнить його власними дослідженнями, аби рід Давидюків був одним із тих, якими пишається наша країна.

 

Давидюк Р. Давидюки: дорога у триста років: генеологія Давидюків та Кокор/ Р. Давидюк. – Рівне: ФОП Колодяжний Р.М., 2017. – 488 с.