ГОЛЬОНКО (Павлюк) ЛІДІЯ

 
 
 

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

Гольонко Лідія народилася 1958 році в с. Велике Вербче Сарненського району на Рівненщині. Нині живе в м. Рівне і працює бухгалтером гіпермаркету «Епіцентр». Рівняни переважно знають її як талановитого барда. Поетеса грає на гітарі і має чудовий голос. Її запрошували на всі можливі концерти міста, області й України.

Брала участь у фестивалі сучасної пісні «Червона рута», трьох фестивалях авторської пісні та співаної поезії «Оберіг». Про пісенну творчість Лідії Гольонко знято короткометражний документальний кінофільм. А її пісня «Не молились козаченьки звучить у документальному кінофільмі «Собор».

У 1992 видала першу поетичну збірку «Поріг». Через певні життєві обставини книжки поетеси не виходили, однак вірші таки писала і пісні співала...Відтак поетичним ривком у 2016 році стало два видання поетеси-піснярки «Сім нот любові і печалі» та «Легенда про поліський бурштин».

2017 році видала свою чергову книгу «Строката хата», яка була адресована для наймолодших читачів.

Творчість Лідії Гольонко дуже мелодійна. Тож не дивно, що чимало своїх творів поетеса поклала на музику. Неодноразово була запрошена до літературного клубу «Дивослово», що діє при  Сарненській центральній бібліотеці.

 

Гольонко Л. Поріг: пісні та поезії. –

 Рівне: Азалія, 1992. – 45 с

Гольонко Л. Легенда про поліський бурштин/

Л. Гольонко. – Рівне:О. Зень, 2015. – 36 с.

Сім нот любові і печалі: поезія/

Л. Гольонко. – Рівне: Волинські обереги,

2015. – 96 с.