КИРДІЙ ТАМАРА

 
 
 

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

Народилася Тамара Григорівна в 1969 році в мальовничому с. Труди (Степанська ТГ). Тяжка хвороба прикувала до ліжка на все життя,  інвалідність першої групи та інвалідне крісло. Тамара Григорівна не змирилась зі своєю долею: вона захопилася книжками, стала самотужки вчитися, а ще стала писати вірші та малювати. Свій біль, думки і всю свою душу стала виливати у віршах. Рівними рядками лягло на папері все те, чого не могла побачити, зробити.

В 2006 році до Міжнародного дня людей з інвалідністю у селищі Степань відкрили стаціонарне відділення Сарненського територіального центру «Будинок милосердя», в який  після смерті матері Тамара змушена була переїхати. Вона була перша, хто в ньому оселився. Цей заклад для неї став як рідна домівка. Тамара Григорівна – поетеса та художниця.

Кирдій Т. Світ у вікні: поезії/ Т. Кирдій. – Степань, 2014. – 187 с.: іл

Кожен вірш – стан її душі: відчай і радість, надія, любов і відданість. Твори Тамари Кирдій публікуються в районних, обласних, республіканських виданнях. Часто густо її вірші читаємо в «Сарненських новинах», «Провінційній газеті», в літературному альманасі «Азалія», в журналі Інва.net. Творчістю Тамари Кирдій цікавляться учні школи селища Степань, її поетичні рядки звучать на уроках української літератури та народознавства. Її малюнки є окрасою приміщення дитячого Степанського садка «Калинка».

         Випустила Тамара Кирдій збірник віршів під назвою «Світ у вікні» у 2014 році, яку презентувала в Степанській публічно-шкільній бібліотеці (Степанська ТГ). У кожній поезії відчуваємо глибоку любов до моральних цінностей людини.