МАКАРЕНКО  ПЕТРО

 
 
 

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

    

         5 липня 1955 року народився Петро Макаренко в с. Кричильськ, у сімї колгоспників. У 1960 році родина переїхала в с. Бутейки – рідне село матері. В 1970 році закінчив вісім класів  Великовербчанської СШ. Подальше навчання продовжив в Сарненському СПТУ-1, де у 1974 році освоїв професію тракториста-машиніста. Після отримання диплома пішов служити в Бердичів. (1974-1976 р.р.). Після служби в лавах Радянської армії, вступив до Київського топографічного технікуму, де в 1979 році одержав диплом техніка-топографа. Багато подорожував

Петро Семенович почав захоплюватись історією краю, населеного пункту. У вільний час у старожилів переписував легенди Бутейок, розповіді про село. Декілька разів перечитував архівні документи про село в Рівному.

Автор має книги «Бути селу» та «Обніміться брати», до якої ввійшло сотні життєвих історій. В 2016 році на радіо «Полісся» щотижня на хвилях радіо рідного краю звучала аудіо версія книги «Бути селу», а навесні 2017 року звучала книга «Обніміться брати».

У 2016 році видав колективну збірку жителів «Поезії одного села», де вміщені твори багатьох авторів, як юних, так і дорослих, різної статі та професії. Видали понад 120 примірників. Книга має 160 сторінок. Цю збірку співавтор разом із другом та кумом Ростиславом Давидюком презентували в більшості навчальних закладів народу під час літературних зустрічей із письменниками краю, де паралельно ознайомили сотні читачів із творчою текою альманаху «Пролісок-2» у рамках «Літературного маршруту Сарненщини».

Відлуння сивої давнини, або слово про слова:спроба укладання тлумачного словника бутейської говірки/ за загальною ред. М.Д. Півницького; укл. П.С. Макаренко. – Бутейки-Луцьк: Волинь поліграф, 2018. – 136 с.

В 2018 році видав ще одну книгу під назвою «Відлуння сивої давнини або слово про слова». В Сарненській центральній бібліотеці на засіданні літературного клубу «Дивослова», відбулась презентація тлумачного словника-довідника. Це ще одна унікальна праця - дослідження місцевих діалектизмів, унікальний словник «Бутейківської мови».

     Бутейківський митець Петро Макаренко пише гарну поезію, що має філософський підтекст і змушує читача замислитися над різними питаннями, сьогоденням та сенсом життя. Окрім літературних праць на сторінках «Сарненських новин» й інших видань, часто-густо можна зустріти його авторські фото світлини. Розмаїття фото теж чимале, а це знімки пейзажів і незвичайних явищ природи, людей, тварин…