ТИШКЕВИЧ   РАЇСА

 
 
 

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Відомі люди Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Духовне життя

     Народилася 8 лютого 1946 року в с. Студійка Дубнівського району Рівненської області. Навчалась і жила в селищі Смига на Дубенщині. Після закінчення Креме­нецького державного педагогічного інсти­туту працювала вчителем Сатиївської се­редньої та Плосківської восьмирічної шко­ли на Дубенщині. Працювала в СПТУ - 21 у м. Сарни, де викладала математику. На власному досвіді довела, що математик може стати істориком, краєзнавцем, дослідником, етнографом, журналістом.

З 1 листопада 1974 р. - по лютий 2018 рік очолювала Сарненський  історико-етнографічний музей.

Раїса Тишкевич – автор чисельних наукових теоретичних публікацій з фольклористики й етнології, де висвітлює теми: «Традиційна поліська вишивка у фондах Сарненського історико-етнографічного музею», «Давньоруський Куст на Поліссі», «Проблеми збереження традиційної матеріальної духовної культури Полісся» й інші.

       Чимало праць Раїси Тишкевич друкувалися у журналах і виданнях «Наукова творчість та етнографія», «Етнокультурна спадщина Рівненського Полісся».

Для книги «Енциклопедія української вишивки» Раїса Костянтинівна підготувала матеріал «Вишивка Рівненського Полісся».

На основі зібраних матеріалів видала краєзнавчий нарис «Сарни» в 2004 році. У книзі йдеться мова про  минуле і сучасне поліського міста. Саме цей краєзнавчий нарис став невід’ємним посібником для вчителів історії, усіх хто цікавиться минулим і сучасним міста.

Усіх публікацій Раїси Тишкевич не перелічиш. Вони друкувалися в наукових збірниках, енциклопедіях, в районній та обласній пресі. Раїсу Костянтинівну можна почути по радіо, побачити на телебаченні.

Раїса Костянтинівна Тишкевич є членом Національної спілки журналістів України, також учасником обласних, регіональних та республіканських конференцій, очолювала районне об’єднання «Просвіта».

У 1988 році за велику збиральницьку, просвітницьку роботу в галузі етнографії Раїса Костянтинівна  стала  лауреатом обласної літературно-мистецької премії ім. Бориса Тена.

За наполегливу працю на благо незалежної України в 1993 році їй присвоїли звання «Заслужений працівник культури України», а в 1997-ому – регіональну краєзнавчу премію «За Відродження Волині».

В 2012 році Раїса Тишкевич разом із місцевою поетесою Надією Свищевською видали книгу «За тебе, рідна Україно», в якій зібрані спогади, повстанські пісні, записані від людей, на долю яких випало лихоліття Другої світової війни та в післявоєнний період.

В 2016 році видала ще один доповнений краєзнавчий нарис «Сарни», який презентувала в літературному клубі «Дивослово» Сарненської  центральної бібліотеки. Ця книга про минуле та сучасне нашого міста.

Раїса Костянтинівна нині на заслуженому відпочинку, але залишається активною учасницею культурного життя краю.

Свищевська Н., Тишкевич Р.

За тебе рідна Україно: спогади ветеранів УПА. Повстанські пісні/ упор. Н. Свищевська.,

Р. Тишкевич. – Рівне. : Овід, 2012. – 148 с. : іл.

Тишкевич Р. Сарни: історико-краєзнавчий нарис. – Костопіль. : Роса, 2004. – 84 с.

Тишкевич Р. Сарни: краєзнавчий нарис. – Рівне. : Дятлик М.С., 2016. – 231 с.