КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

Нові  надходження

 

Сара Дж. Маас

 

«Двір крил і рун»

 

Фейра повертається до Двору Весни, рішуче налаштована дізнатись, що замислив Темлін і могутній, зловісний король Гайберну, який загрожує знищити Прифію. Однак, щоб цього досягти, вона спочатку зіграє в смертельно небезпечну гру. Один невірний крок може знищити не лише Фейру, а й увесь її світ. Боротьба з Гайберном у самісінькому розпалі, і силам добра доведеться вступити в союз із темними силами, якщо вони разом хочуть побороти найбільше зло. Дівчина знову має вирішити, кому довіряти, і шукати спільників у найменш очікуваних місцях. Та, здається, зрадники повсюди, і Фейрі не раз доведеться вдаватися до магії й потрапляти в пастки. Адже незабаром дві армії зіткнуться в кривавій, нерівній боротьбі за владу…

 

Павло Штепа

 

«Українець і москвин»

 

Наші історики не дали нам справжньої історії, і заплатили ми за її незнання (і незнання народу) пекельно жахливу ціну. За незнання власної історії і власного народу, а також і за незнання московської історії і московського народу. Заплатили і ще заплатимо, якщо не викорінимо з наших душ наше фелагство; якщо не підемо хрестоносним походом проти всіх чужих теорій нашої меншовартості; якщо не повикидаємо з нашої науки (особливо з історії та археології) чужої термінології; якщо не створимо свої власні, українські, теорії і термінологію; якщо не розкриємо політичного змісту і політичної мети чужих теорій про нашу націю; якщо самі не напишемо справжньої історії (не каталог) нашої нації; якщо самі не напишемо справжньої історії московської нації. І мусимо зробити це як найскорше, бо година великого порахунку нашого з москвинами надходить, а багато наших інтелігентів мають ще почуття своєї національної меншовартості, що його набралися в чужих школах і з чужих теорій. Особливо в трагічному становищі наша інтелігенція, що народилася і виросла в тюрмі на ім’я СССР, бо ж москвини вщеплювали їй від колиски і кінськими Дозами те почуття української меншовартості, нижчості, безсилля.

Любов Терешко

 

«У вирі дум осінньої пори»

 

До поетичної збірки «У вирі дум осінньої пори» увійшли вірші, написані у 2020-2021 роках. У книзі пропонуються філософські роздуми про цінності та моральні орієнтири сучасного життя, про любов, як невичерпну скарбницю людського духу, передані настрої смутку, радості і щастя. Окремий розділ присвячений красі і величі природи, який подано з емоційним ліризмом і філо­софським осмисленням природних процесів і явищ. Книга привабить шанувальників поетичної творчості своїм ліризмом та філософським поетичним словом.

 

 

Олександр Мазуренко

 

«Із Донецька – Україною»

 

Книга Олександра Мазуренка — це посібник, як із малоросів стають свідомими Українцями. Саме тому прошу й вимагаю — нам треба мати культ Українця. Лише дурний «малорос» із кимось «узгоджує» літопис, а мудрий, достойний Українець його розповідає і творить. Не скиглити, а боротися. Ставаймо кращими... Автор цієї книги — унікальна людина, яка не лише перемогла власну долю, а й стала прикладом для інших. Олександр Мазуренко народився в Одеській області, тепер село на Кіровоградщині. Вчився на Луганщині, працював на Донбасі. Колійний майстер, який у результаті нещасного ви­падку позбувся ноги. Але знайшов у собі сили й усвідомив власну місію. Він не лише добре знає українську історію, а й пропагує її серед людей усієї України, нашої держави. Із державними символами обійшов на милицях всю Україну, переговорив із тисячами людей. І все це українською мовою. І він не один є носієм нашої мови на сході й півдні України. Це треба усвідом­лювати — Україна єдина в своєму прагненні до Незалежності.

Сергій Мартинюк

 

«Народжені перемагати»

 

Виходець з Одещини Сергій Мартинюк уже відомий багатьом читачам як автор чотирьох прозових публі­цистичних і художніх книжок та публікацій в альманасі «Перевесло» (м. Луцьк], інших колективних збірках, у районних, обласних газетах та в «Літературній Україні», де, зокрема, була й розповідь про нього як учасника Май­дану, громадського активіста та молодого прозаїка.

У своїй новій книжці С. Мартинюк представлений ще й у новій іпостасі - як автор віршів та п’єс високого грома­дянського звучання, залюблений в Україну, в рідну землю.

Оксана Кір’ян

 

«І гойдалка злітає знову»

 

Наталія Ошатна після смерті чоловіка всю любов дарувала доньці Ларисі. У важкі часи безгрошів’я намагалася утримувати себе та її, як уміла. А коли Лара завагітніла, вмовила не брати гріх на душу й зберегти дитинці життя. Так народилася Надійка. Згодом Лариса їде за кордон, сподіваючись знайти щастя там. Бабуся й онука залишаються вдвох. Чи пробачать вони Ларі втечу? Доля приготувала кожній непростий шлях.

 

Владислав Івченко

 

«Після 24-го»

 

 З таких слів для письменника Владислава Івченка поча­лося 24 лютого. День, коли Життя змінилося назавжди. Вже в черзі до військкомату він усвідомив, що у нього тепер е власна історія про початок війни. «У моєї ба­бусі була така, у моїх батьків — не було, і я був певен, що не буде і в мене».

«Після 24-го» — це добірка оповідань та ритмізованої прози про війну, фіксація того, що ми пережили і пере­живаємо зараз. Про тих, хто готовий померти за свобо­ду, і тих, хто готовий виживати будь-якою ціною, про ко­ханців та закоханих, про втрати, такі гіркі, що хочеться вити від болю, і про сміх, який тримає при здоровому глузді. Про зраду і страх, про тих, хто в тилу, і тих, хто на фронті. Щось узяте з Життя, щось - вигадане. Будь­те обережні: дуже часто те, що здаватиметься вам ре­альною історією, виявиться вигадкою, і навпаки. Автор не намагається зараз відрефлексувати все, що відбу­вається, чи дати відповіді на всі ті питання, які у нас ви­никли після 24-го, бо, зрештою, це й неможливо в наш час. Попри це література — все Ж надійний спосіб прого­ворити і приборкати свої страхи, як і поповнити запаси ненависті, яка нам ще знадобиться для перемоги.

Косенко  Л.О.

 

Козаки: Лицарський орден України: Факти. Міфи. Коментарі.

 

У книзі наведено своєрідний порівняльний аналіз, де запорозьке козацтво розглянуто у паралелі з різними вільними військовими спільнотами: іллірійськими піратами, вікінгами, новгородськими ушкуйниками, а також із сучасниками запорожців - флібустьєрами Карибського моря. Проводячи серйозну аналітичну роботу, автор розглядає феномен запорозького козацтва у різних аспектах -політичному, економічному, військовому, геополітичному тощо.

«Мелодія закоханого серця»

 

Це чергова збірка «Мелодія закоханого серця». До неї увійшли вірші поетів різних стилів. Всі вони підпорядковані головній темі – Любові. Для широкого кола читачів.

«Кольори  кохання 2»

 

Кохання завжди надихало митців на створення нових шедеврів. От і зараз до вашої уваги вже друга збірка літературних творів, присвячених цьому прекрасному почуттю. Її автори - сучасні поети і письменники - за допомогою художніх засобів намагаються передати весь спектр відчутів, притаманних закоханій людині. Тож кожен читач зможе віднайти для себе власний колір кохання, а можливо, і поринути в різнобарвну казку разом з авторами збірки. Книга розрахована на широке коло читачів. Видавництво подає твори у редакції авторів, мовою оригіналу.

«Цвіте кохання під літніми зорями»

 

Колективний збірник «Цвіте кохання під літніми зорями» виданий за результатами інтернет-конкурсу, який проводила редакція Міжнародного літературно-художнього альманаху «Sun City» на фейсбуці у групі «Сонячне місто». Збірник є некомерційним виданням і видається за дольової участі авторів.

«Жовтнева музика кохання»

 

Це чергова збірка літературної групи «Жовтнева музика кохання». До неї увійшли вірші поетів різних стилів. Всі вони підпорядковані головній темі – Любові. Для широкого кола читачів.

«Серпневі поцілунки літа»

 

це колективна збірка поетичного конкурсу «Серпневі поцілунки літа». До неї увійшли вірші поетів за результатами інтернет-конкурсу. В них переплітаються краса природи, емоції, людські почуття. Для широкого кола читачів.

«Весняний всесвіт з ароматом щастя»

 

Колективна збірка, яка була представлена авторами у поетичному конкурсі «Весняний всесвіт з ароматом щастя» в соціальній мережі Facebook. У цій збірці присутні вірші учасників конкурсу та організаторів.

«Осіння толока душі»

 

Колективна збірка, яка була представлена авторами у поетичному конкурсі «Осіння толока душі» в соціальній мережі Facebook. У цій збірці присутні вірші учасників конкурсу та організаторів.

Збірник поезії

 

«Під спів солов’я у ніч горобину»

 

Збірник вміщує поетичні твори, подані на однойменний конкурс, що організувала Всеукраїнська поетична родина у соціальній мережі «Фейсбук» до Дня української писемності та мови. Поезія розкриває усю красу, багатство та багатогранність рідної мови. Переважає патріотична тематика. Для широкого кола читачів.

Любов Терешко

 

«Ця вічна таїна»

 

До поетичної збірки «Ця вічна таїна...» увійшли вірші, написані у 2022 році. Книга вміщує чотири розділи, у яких звучать філо­софські роздуми про цінності та моральні орієнтири сучасного життя, тривога і біль за майбутнє країни і планети; про любов, як невичерпну скарбницю людського духу, передані настрої смутку і радості; про явища і процеси природи, як повсякденні джерела життя і творчості, емоційно змальовано усі пори року, їх колорит, велич і красу. Книга адресована шанувальникам поетичного слова, родині, друзям.

«Обійму обіруч Україну»

 

Збірник вміщує поетичні твори, подані на конкурс «Буриме по- українськи», що організувала Всеукраїнська поетична родина у соціальній мережі «Фейсбук» до 30-річчя незалежності України. Поезія сповнена любові до Батьківщини, переживань за долю рідної держави, почуття гордості, причетності до великого українського народу, краси і величі нашого краю. Творчі роботи представили 63 автори з різних куточків України та української діаспори. Для широкого кола читачів.

 

«Дивосвіт червня»

 

Колективна збірка віршів, яка була представлена авторами у поетичному конкурсі «Дивосвіт червня» в соціальній мережі Facebook.

Наталія Довгопол

 

«Знайти країну амазонок»

 

Іди за Чумацьким шляхом, каже легенда. Він приведе тебе до чарівної країни амазонок… Та часи амазонок минули, а історії про хоробрих войовниць викликають лише посмішку. Аж доки княжна Катря Замковецька, яку програли в карти, не вирішить у них повірити і не вирушить за легендою. На шляху до Нової Терміскіри і вона, і її невипадкові супутники – шляхтич, який постає проти батька, загадкова скоморошка Талестра і таємничий помічник, який повсякчас ховає своє обличчя, – постануть перед складним вибором. І нікому не вдасться оминути того, що лежить на цьому шляху.

Елізабет Макніл

 

«Майстерня ляльок»

 

Айріс мріє стати художницею. Однак їй доводиться працювати лялькаркою на жорстоку, майже божевільну хазяйку пані Солтер. Цей будинок став для дівчини в’язницею. Колекціонеру Сайласу здавалося, що він може врятувати Айріс. Перетворивши її на свою іграшку… І все склалося б так, як він хотів, якби не цей художник Луї. Якби не її кохання до нього. Кохання, яке мало належати тільки Сайласові… Кажуть, ляльки схожі на людей. От тільки єдина відмінність: ляльку можна навчити любити. А людину? Людину можна змусити…

Василь Добрянський

 

«Скриня для гетьмана»

 

Клим Жеграй, колишній поліцейський, а нині — сищик, їде до Берліна з надважливою місією. Генерал Бусло, який доручив йому цю справу, дізнався, що на гетьмана Скоропадського планується замах. Жеграй має попередити вбивство керманича, але йому відомі тільки прізвища терористів. Як їх знайти у великому місті? Генерал радить йому почати пошуки з фірми «Аусфур Ґезельшафт», яка скуповує зерно в Україні. Пробравшись уночі до їхньої контори, Жеграй знаходить секретні документи про продаж... цукрової пудри. Досвідчений сищик розуміє, що випадково натрапив на слід торговців наркотиками. Йти до них — усе одно що смикати тигра за вуса. Але часу для роздумів у Жеграя немає...

Вільям Пітер Блетті

 

«Екзорцист»

 

Останнім часом Кріс Макніл стала помічати, що з її донькою Реґан коїться щось незвичайне та лихе. Ці дивні напади, за яких у дівчинку наче вселяється надприродна сила Сила, що змушує дванадцятирічну дитину говорити грубим чоловічим голосом, а ліжко під нею — ходити ходором. Лікарські обстеження не виявляють жодної аномалії, однак стан дівчинки погіршується. І останньою надією для матері стає священик — отець Каррас. Він розуміє, що дівчинка одержима демоном. І погоджується провести обряд екзорцизму.

Річард Кіршенбаумм

 

«Рум’яна»

 

Молодій єврейці Джосаї Герценштайн довелося змінити ім’я на Джозефіну й утекти з рідної Польщі до австралійського Мельбурна. З нічого вона започаткувала невеличкий косметичний бізнес, згодом перетворивши його на справжню імперію краси. Іммігрантка з Канади Констанс Ґардінер першою почала залучати маркетингові стратегії в косметичному світі та найняла до свого магазину темношкіру СіСі Лопес, яка ввійде в історію як творчиня випрямлювача для волосся. Кожен крок Констанс і Джозефіни поступово наближає їх одна до одної. Але про партнерство не йдеться. На тлі створення нових лінійок косметики та маркетингових інновацій, маккартизму, буремних змін у великому світі й таємних культур заборонених клубів, компліментів і заздрощів ці дві жінки змагатимуться за титул королеви косметики. І вони якнайліпше знають, що перемога, як і краса, потребує жертв.

Тесс Ґеррітсен

 

«Грішна»

 

Бостон приголомшує жахлива звістка: у місцевому монастирі жорстоко вбито молоду послушницю. А незабаром стається ще одне вбивство: у закинутому ресторані знайдено понівечене тіло невідомої жінки. Здається, що ці два злочини аж ніяк не пов’язані між собою. Детектив Ріццолі та судмедекспертка Айлз починають складне розслідування. Крок за кроком вони заглиблюються в минуле жертв. Незабаром вони дізнаються, що у священних стінах монастиря коїлося таке, про що черниці воліли б мовчати. Спокуси та страшні секрети, таємниці індійського селища Бара, моторошні події минулого… І тепер прийшов час спокути…

Тесс Ґеррітсен

 

«Хранителі смерті»

 

У підвалі музею знайдено загадкову мумію, яка не числиться серед експонатів. Та під час експертизи Мора Айлс доходить приголомшливих висновків. Фальшива знахідка Стародавнього Єгипту виявляється тілом нещодавно вбитої жінки. Убивця муміфікував її в найкращих традиціях єгиптян. За цю моторошну справу береться поліція і особисто Джейн Ріццолі. Незабаром у підземеллі знаходять інші «законсервовані» жіночі тіла. Хто стоїть за цим: серійний убивця, схибнутий на давньому мистцеві муміфікації, чи просто псих? Та детектив Джейн не знає, що в його колекції бракує ще однієї жертви. Заради неї він ладен убивати знову і знову. Смертельна небезпека загрожує всім, хто стане на шляху маніяка. Він не відчуватиме жалю, проливаючи кров невинних. Але що він зробить тоді, коли нарешті вполює свою останню жертву, знайшовши її через стільки років?

Джоан Гарріс

 

«Ожинове вино»

 

Джей — відомий письменник, що втратив натхнення і життєві орієнтири. Він живе дитячими спогадами, у яких завжди літо і старий Джо з його чарівним вином та фантастичними історіями. Коли ж Джей нарешті зважується відвідати «місце сили» свого дитинства, то замість хати Джо знаходить лише руїну — і кілька пляшок його особливого вина, здатного магічним чином змінювати життя. Тоді чоловік раптово вирішує покинути все і купує старий будинок у французькому містечку Ланскне-су-Танн. Здається, тепер він нарешті здобуде втрачене натхнення, визнання та захмарні гонорари. Однак несподівано для себе Джей опиниться перед вибором: якого життя він хоче насправді? Того, в якому немає місця казці та мріям, але є гонорари й слава? Чи іншого, сповненого буденних радощів, простих речей і любові — солодкої, як особливе вино старого Джо?..

Надія Гуменюк

 

«Корона на одну ніч»

 

Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. В газетах — жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді — ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?.. Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника — графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.

Ірина Мельниченко, Вадим Геращенко

 

«Живи в супереч»

 

Макар із дружиною Вірою звикли працювати не покладаючи рук. Цього ж учили доньок. Тому і жили в достатку, бо заробили на нього потом і кров’ю. А потім — колективізація. Усе стало колгоспним. Незгодних куркулів, що не хотіли віддавати своє, — на каторгу. Так сталося і з Макаром. А дружину Віру з дітьми та іншими земляками вивезли на Урал і кинули посеред лісу — з десятком сокир і кількома пачками сірників. Наглядачі згодом повернуться по тих, хто вижив. Повезуть чоловіків на лісоповал. Знову заберуть усе. Це драматична й правдива історія родини автора. Його рідня пережила розкуркулення та голод, висилку й каторгу, війну та повоєнну руїну. Як і сотні інших замордованих, скалічених «благами» радянської влади. У них відібрали все: дім, родину, спокій, право розпоряджатися власною долею. Але там, де позбавляють усього, лишається одне бажання - вижити. Попри все. І жити. Всупереч.

Джон П. Стрелекі

 

«Третій візит до кафе на краю світу»

 

Кафе на краю світу допоможе тим, хто заблукав. Гроза й буря зводять двох таких подорожніх — Джона і Ханну. Востаннє Джон був у цьому закладі десять років тому. Тепер він уже не наївний юнак, а людина, якій доводиться миритися з плином часу. Ханна ж тут уперше; їй п’ятнадцять, і вона поки що боїться відповідати на запитання в незвичному меню: «Чому ви тут?», «Чи боїтеся ви смерті?», «Чи вдоволені ви?». І Джонові, і Ханні, і читачам випаде нагода замислитися й переглянути свої відповіді на них. Віднайти себе, зрозуміти, що з часом пріоритети змінюються, прийняти все, що підносить нам життя, та мати сили зіткнутися з найболючішими темами — ось що дарує своїм відвідувачам кафе. Сподіваємося, ви ознайомилися з меню і вже готові замовити смачну відповідь на те, що давно вас турбує… Джон П. Стрелекі — популярний американський письменник, автор кількох міжнародних бестселерів. Продажі його книжок перевищили позначку в 6 мільйонів примірників, і кількість прихильників невпинно зростає. Його твори перекладено 42 мовами. Джон П. Стрелекі роками працював стратегічним радником для компаній та урядів у всьому світі. Разом з Опрою Вінфрі, Тоні Роббінсом та Діпаком Чопрою він входить до ста визначних постатей у галузі лідерства та особистісного розвитку, які надихають найбільше.

Стефані Маєр

 

«Сутінки»

 

Буття у похмурому містечку Форкс, куди Белла Свон змушена перебратися, спершу видається напрочуд нудним. Аж поки вона не зустрічає загадкового й принадного Едварда Каллена – тоді в її світ вдираються страх і небезпека. Едвард, із його порцеляновою шкірою, золотавими очима, чарівливим голосом і надприродними здібностями, водночас таємничий і звабливий. Досі йому вдавалося зберегти свої темні секрети, та Белла затялася викрити їх. От тільки Белла поки що не усвідомлює: близькість до Едварда ставить під загрозу не лишень її власне життя, а й життя її рідних. Ще трошки – і вороття не буде…

Елен Тен

 

«Сила пристрасті»

 

Тася кохала Ігоря з часів дитинства і ладна на все, щоб бути разом з ним. Яким же ударом для неї стало його весілля з дівчиною Вітою! Богдан, що був фотографом на святкуванні, прагне заспокоїти її роз’ятрену душу. Але дівчина і далі живе думками про Ігоря. Коли його спіткали неприємності в бізнесі, Тася вирішила застосувати свій магічний дар, успадкований від бабці-чарівниці. Та не розрахувала свою силу: кривдник Ігоря загинув у ДТП. І чари обернулися проти дівчини… Якою буде розплата?

Сара Дж. Маас

 

«Двір мороку і гніву»

 

Фейра готується вийти заміж за свого коханого — Темліна. Однак спогад про злочин, який вона вчинила, щоб звільнитися від Амаранти, повертається до неї в жахіттях. Темлін намагається убезпечити її, контролюючи кожний її крок, але дівчина не хоче ставати казковою принцесою. До того ж сам Темлін має дедалі більше таємниць від коханої. Невже це лише для того, щоб її захистити? У цей час Різенд, Лорд Двору Ночі, нагадує про укладену між ними угоду. Певно, хоче скористатися нею для своєї мети. І тепер, коли над Прифією та землями людей нависла загроза жахливої війни, Фейра має вирішити, кому довіряти. На кону життя її сім’ї та доля всього світу. А в чарівному світі фейрі друзі можуть бути небезпечніші за ворогів. Тепер на Фейру очікує боротьба зі значно більшим злом, ніж вона могла собі уявити.

Даніель Коул

 

«Лялька»

 

Детектив Натан Вульф був переконаний, що знає про злочини все… До того моменту, доки колишня напарниця Емілі Бакстер не попросила його прийти на місце нового злочину – до сусіднього будинку, на який виходили вікна його кімнати. Від моторошного видовища в нього захолола кров. Посеред кімнати він побачив підвішену до стелі страхітливу фігуру, схожу на творіння Франкенштейна. Тіло жахливої маріонетки було зшито з частин кількох людей. Шість жертв безжального маніяка страшно з’єдналися у смерті. І вказівний палець мертвого створіння було спрямовано просто на вікно Вульфа… Злочинець кинув йому виклик, і детектив прийняв його. Тепер Вульф має опізнати загиблих, з’ясувати, як убивця обирає жертв, а головне — знайти самого злочинця. Та маніяк, здається, передбачає кожен крок детектива…

Джон П. Стрелекі

 

«Повернення до кафе на краю світу»

 

Життя Джона назавжди змінилося після того, як він заблукав і потрапив у маленьке затишне кафе «Чому ви тут?». Чоловік провів там усю ніч і полишив це місце з новим поглядом на сенс буття загалом і на своє життя зокрема. Джон дуже здивувався, коли десятьма роками пізніше знову опинився в цьому кафе. От тільки цього разу в меню були три нові запитання. І відповісти на них уже мала Джессіка — випадкова відвідувачка, яка втратила життєвий орієнтир. Час, проведений у кафе, надихає Джона і Джессіку заглибитись у себе, звіритись зі своїми цінностями й жити справжнім та насиченим життям. Події, описані в цій книжці, повертають читачів у те місце, де завжди є смачна їжа і де ставлять запитання, які спонукають замислитися про найважливіше. Тож улаштовуйтеся зручніше й насолоджуйтеся поверненням до кафе на краю світу.

Оксана Кір’ян

 

«На роздоріжжі долі»

 

Жіноче щастя оминуло сільську вчительку Тамару. Заміжня за чоловіком, який ніколи її не кохав, без дітей та надії на щастя. Зустріч із давньою університетською подругою Наталкою, успішною та яскравою, примушує замислитись над своїм життям: а чи правильний колись зробила вибір? Після сварки з чоловіком Тамара тікає до міста й оселяється в Наталки. Влаштовується домробітницею у старого чоловіка, Михайла Яковича. Одного дня прикрий випадок знайомить Тамару із сином пенсіонера. Холодний та владний, триматися б від нього подалі. До того ж звуть його Ігорем, як і колишнього чоловіка. Вони занадто різні, щоб бути разом, і водночас занадто самотні. І знову Тамара на роздоріжжі долі…

Едмон і Жуль де Ґонкури

 

«Жерміні Ласерте»

 

Брати Гонкури – це одні з основоположників натуралізму в французькій літературі, а «Жерміні Ласерте» – мабуть, їхня найбільш неоднозначна річ. Це історія гріхопадіння служниці Жерміні – описана від сумної юності до не менш сумної смерті, історія безвихідна, затхла, пройнята брудною фізіологією. Практично нарівні з Жерміні присутня й інша головна героїня – мабуть, єдина позитивна у цій історії – мадемуазель де Варандейль, господиня Жерміні, в її образ вкладено всі уявлення братів Гонкур про чесноти і праведний спосіб життя. Препарувати життя нижчого класу у Франції XIX століття братам Гонкур вдалося так добре, що від описів бруду, аморальності й розпусти стає фізично млосно.

Лоран Гунель

 

«Інтуїція»

 

Одного дня спокійне життя молодого письменника Тімоті порушили двоє. Агенти ФБР з’являються біля його дверей із проханням... допомогти. Знайти особу, яка відома на весь світ своєю невловимістю. І, несподівано для себе, він погоджується на авантюру. Проте спершу Тімоті має пристати до секретної програми, спеціалізація якої — люди з феноменальними інтуїтивними здібностями. Люди, що відчувають матерію цього світу інакше за решту. Непомітно для себе Тімоті оволодіває цією потужною силою інтуїції. Почуттям, здатним показати життя таким, яким воно є насправді, — надзвичайним. Та чи стане Тімоті сил пройти шлях до самого кінця? Шлях, який під силу лише обраним.

Дар’я Бура, Євгенія Подобна

 

«Люти лютий 2022 Свідчення про перші дні вторгнення»

 

24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, станції метро перетворились в укриття. В цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки. Перші дні війни були дуже емоційними і страшними. Коли не знаєш, що робити, не встигаєш за новинами. А через ці новини не можеш нічого робити… Щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, вплести те, чого не існувало, як роблять росіяни, коли на чорне кажуть біле, ми вирішили зібрати спогади людей про перші дні повномасштабної війни. Щоб пам’ятати...

Делія Овенс

 

«Там, де співають раки»

 

Кайя все життя спостерігає за безкраїми луками на узбережжі — маршами. Вона самотня посеред цієї дикої природи, їй доводиться в усьому покладатися лише на себе. З-поміж рідних у неї залишився тільки батько, але йому байдуже до доньки. Побоюючись, що її знов покинуть, Кайя не підпускає до себе нікого й ховається від проблем, як це роблять раки, за якими вона любить спостерігати. Та на все свій час, і одного разу дівчина усвідомлює, що ладна розділити з кимось свій закритий від сторонніх очей світ. Це роман про вихід із зони комфорту, пошук однодумців і дорослішання без втрати власної особистості, хай би якої думки про це було оточення.

Ганна Ткаченко

 

«Втрачене життя»

 

Друга світова війна. Молоду вродливу вчительку Марію щиро люблять усі. Та доля поглумилася з неї: чоловік-зрадник Борис покинув її вагітною і навіть не навідується до сина Льоні. По селу почали розходитися чутки про наближення війни, а вже незабаром вони стали реальністю. Марія з Льонею і батьками вимушена евакуйовуватися. У сусідньому потязі вона мигцем бачить Бориса, який обіймає молоденьку медсестру. Життя жінки розбивається на друзки. Попереду — невідомість та виживання за Волгою. Марія стане заручницею домагань партійця Петровича, прагнучи врятувати сина й не потрапити в Сибір. Але доля подарує їй шанс: повернутися додому, в Україну. Цей шлях буде встелений тернами, що рватимуть тіло й душу. Дорога втрати, болю, кохання, що заступило смерть. І дорога надії повернути втрачене життя…

Едріан Мак-Кінті

 

«Ланцюг»

 

Якщо хочеш порятунку рідної людини - викради і віддай натомість когось у пащу зла. Коли тринадцятирічна Кайлі зникає, її мати-одиначка Рейчел впадає в розпач. Виявляється, їй доведеться не просто заплатити викуп: аби врятувати власну доньку, вона мусить викрасти іншу дитину. Цього хоче Ланцюг, а будь-яке порушення правил означатиме смерть для Кайлі. Рейчел не має вибору і приймає умови злочинця. Хто стоїть за таємничим Ланцюгом, скільки їх і які вони мають наміри? Наразі Рейчел відомо одне: хай що станеться, Ланцюг повинен жити й продовжувати свою гру. Інакше загинуть усі.

Томамс Гарріс

 

«Ганнібал»

 

Спецагента ФБР Кларіс Старлінг призначили на чергове завдання. Під час його виконання вона отримує лист від Ганнібала Лектера Після втечі з ізолятора він знову скоює жахливі вбивства далеко за межами США. Але одна з його жертв — Мейсон Верджер — вирішує влаштувати полювання на самого Ганнібала. Мейсон жадає кривавої помсти, мріючи заживо згодувати Лектера свиням. Але жертва завжди лишається жертвою, навіть у мисливському екіпіруванні. Чи цього разу вбивця нарешті заплатить за скоєне?

Уте Ергардт

 

«Чемні дівчата попадають у рай, погані куди забажають»

 

Постійно намагаєтеся сподобатися іншим? Час подобатися собі! Рожева сукенка, бантики та білі шкарпетки — яка гарна дівчинка! Яка вона хороша та чемна! І коли тобі вісім років, цей образ вельми доречний... Але ти — доросла жінка. Може, годі намагатися задовольнити всіх довкола? Відомий німецький психолог Уте Ергардт відповідає: «Так, досить бути хорошою!»  Автор розвінчує міфи про «чемних дівчат» та доводить, що сліпе догоджання всім — це шлях в нікуди, дорога до особистісного згоряння. Уте Ергардт знає, що треба зробити, аби стати справжньою «поганою дівчинкою» — тобто самодостатньою, успішною, привабливою та щасливою жінкою.

Надія Гуменюк

«Та, що ламає вітер»

 

По закінченні Другої світової війни сімнадцятирічна Настя приїхала вчителькою у волинське село. З першої зустрічі молода красуня запала в серце капітану Круглову. Пообіцяв він зробити з неї огранений діамант, щоб сяяла лише для нього.

 

 

 

Світлана Талан

«Де живе свобода»

Віталія й Родіон хотіли бути свободними від усього. Але забули, що свобода — це ще й відповідальність. Болючим було повернення до звичного світу. Вони вирішують на час розійтися, щоб осмислити те, що було, є і буде між ними. Родіон іде добровольцем до АТО. А Віталія вчиться просто жити.

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов

«Позивний Бандерас операція «ТОМОС»»

Смертельно небезпечні пригоди, чудотворні ікони, красуня-черниця… Динамічний та непередбачуваний сюжет цього детективного шпигунського роману триматиме вас у напрузі до останньої сторінки. А чудовим бонусом стане те, що цього разу книжка передує фільму.

Зоряна Лешко

«Щасливі не плачуть»

Мія — модна письменниця, що працює над зйомками фільму за своїм романом. Яким же було її здивування, коли на головну роль у фільмі погодився він — столична зірка Роман Звягівський. Але між чоловіком та Мією спалахує неприязнь.

 

 

 

 

Дарина Гнатко

«Він звав її Сандрою»

Полтавщина, 1943 рік. Олександра кохала палко. Все ладна була віддати за теплий погляд Мишка, але він обрав іншу. Хоча навіть його весілля й народження діточок не загасило почуттів дівочих.

 

 

 

 

 

 

 

Сара Джіо

 «Усі квіти Парижа»

Керолайн прокидається в паризькій лікарні, нічого не пам’ятаючи про своє минуле, і з подивом дізнається, що жила нецікавим життям у просторій квартирі на березі Сени. Пам’ять повільно повертається, але вона не може позбутися відчуття, що їй загрожує небезпека.

 

 

Надя Біла

«Ел і Єва»

Шістнадцятирічний Ел живе життям цілком звичайного американського підлітка. Він нічим не вирізняється у школі, а після уроків зависає з другом або підпрацьовує в кінотеатрі. Закохується без взаємності у недосяжних красунь та переймається вступом до універу.

Христина Коціра «Яблука Єви»

Єва жила й дякувала Богу: чоловік роботящий, дітки здорові, велика війна повз пройшла. Але не знала, що земля їхня тепер не їм належить. Як безправну худобу завантажили їх у вагон й повезли невідомо куди. За лінією Керзона вона залишила рідну хату й попіл батьків і сестри, село яких спалили поляки.

Людмила Охріменко «Оскар»

У книзі йдеться про долю українського офіцера - спецпризначенця, який на початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів. Він мріє про втечу з першого дня неволі і робить усе для того, щоб здійснити задумане.

 

 

 

Юрій Даценко

«І стало світло»

Летичівський повіт, 1912 рік. Проскурівському хірургові Якову Ровнєру знову випадає опинитися в епіцентрі загадкових подій. Звичайна недільна вечірня служба в сільській церкві закінчується незбагненним: смуга яскравого світла перекреслює небосхил і за кілька хвилин зникає.

 

 

 

Юрій Даценко

«Книга в камені»

1900 рік, Кам’янець. У середмісті жорстоко вбито молодого слідчого. Його тіло повністю знекровлене. Містяни щільніше зачиняють віконниці та бояться ночі. Подейкують, що то повернулося древнє жахіття. Лікар-хірург із повітового Проскурова, Яків Ровнєр, приїздить до Кам’янця й опиняється у вихорі загадкових подій. Убивства містян якось пов’язані зі стародавніми племенами, що оселилися на кам’янецьких скелях тисячі років тому.

Енн Тайлер

«Турист мимоволі»

Мейкон Лірі, головний герой роману Енн Тайлер,— неймовірний педант і прихильник «системи» майже в усьому. Він ненавидить подорожувати, але заробляє на життя написанням путівників. Через рік після трагічної загибелі сина-підлітка дружина пропонує Мейкону розлучитися. Саме з цього моменту у героя розпочинається абсолютно нове життя.

 

 

Жоель Діккер

«Правда про справу Гаррі Квеберта»

«Правда про справу Гаррі Квеберта» – карколомний мікс детективу, трагічної історії «забороненого» кохання, справжньої дружби, душевних розладів та духовного злету. Це справжня лабораторія неоднозначних людських характерів і доль, де практично не існує достоту позитивних чи цілком негативних персонажів.

 

 

Людмила Охріменко «Муха в окропі на окупованій території»

Три подружки, які з малечку довіряли одна одній усі свої секрети, опиняються в окупації у рідній Горлівці. Їхня дружба зазнає випробувань, адже кожна обирає свій шлях. Головна героїня, лікарка-ветеринар, яку звати Людмила, потрапляє у обставини, які позбавляють вибору.

 

 

 

 

Людмила Охріменко «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі»

Зневірившись у власних силах, Наталя залишає Батьківщину і їде на заробітки за кордон. Вона навіть не уявляє, які неймовірні пригоди чекають на неї! Життя не починається у п’ятдесят, але воно вирішує, як ти проживеш наступні півсотні. Цим твором авторка започатковує серію романів про пригоди українки, яка отримала можливість у зрілому віці зустріти свою справжню долю.

 

 

 

Людмила Охріменко «Легка поведінка»

Пані маркіза Натела де Куртіс, яка так щасливо отримала у спадок не тільки фантастичний скарб, маєток, підприємства і ще багато чого, а й титул і, що найголовніше, повну свободу дій повертається в Україну, щоб завершити всі свої справи. Але випадкова зустріч з таксистом, який віз її з аеропорту, кардинально змінює плани.

Людмила Охріменко, Михайло Кащавцев «Волонтерські історії»

Збірка складається з двох частин. Перша - оповідання Людмили Охріменко. У центрі уваги більшості розповідей - життєві історії звичайних людей, які опинилися на фронті.

 

 

 

 

Ольга Саліпа «Облудниця»

Майбутнє Корнелії батьки розпланували наперед. Після закінчення медінституту прилаштували б доньку на хорошу роботу, щоб жила щасливо й горя не знала. Але один необачний крок перекреслив усе.

 

 

 

Валентина Ярощук

«80 визначних подій з життя бібліотеки»

У книзі вперше на основі архівних документів подано історію заснування, становлення та розвитку регіональної книгозбірні - Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

 

 

 

Томас Еріксон

«В оточенні ідіотів»

 «В оточенні ідіотів» — бестселер 2015—2018 років. Томас Еріксон поділяє людей на чотири кольорові типи. Він описує логіку поведінки, темперамент, систему цінностей представників кожного з кольорів.

 

 

 

 

 

Патрік Ротфус

«Ім’я вітру»

Подивіться на мене. Кого ви бачите? Хлопця з полум’яно-рудим волоссям, що неслухняно стирчить урізнобіч, звичайного шинкаря у провінційному містечку. Але придивіться уважніше до мого обличчя. Ці глибокі старечі зморшки. Про що вони говорять? Чи, точніше, про що мовчать?.. Про той жах, який я побачив дитиною. Про тих, хто знищив мою родину. Вони перетворили мене на волоцюгу. Я втратив усе. Але наляканий хлопчик виріс. І тепер я знаю, кого бояться вони. Того, кому стане сили промовити ім’я. Чиє? Ім’я вітру…

 

Жоель Діккер

«Книга Балтиморів»

 

«Книга Балтиморів» — родинна сага з детективним сюжетом, історією великої любові і Драми. Це психологічний роман, у якому відомий письменник Маркус Ґольдман (герой бестселера Жоеля Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта») розгадує таємниці трьох поколінь своєї родини і пише нову книжку. Розв'язка історії Балтиморських і Монклерівських Ґольдманів відома — жахлива Драма, що зруйнувала не одне життя.

 

 

 

 

 

Ферреро Б.

365 коротких історій

для душі

Збірка коротких, але дуже цікавих та мудрих історій.

 

 

 

Силко С.

Шляхами пращурів

Автор розглядає історичний шлях, який подолали наші пращури від стоянок первісної людини на берегах зачарованої Десни до наших днів.

Силко С.

Вабить серце село Виблі

За докладністю охоплення матеріалу книга є свого роду енциклопедією українського села.

 

 

Бут С.

Листи з того світу

Герой хоче дізнатися правду про злочин, який було скоєно півстоліття тому.

 

 

Дурунда Н.

Крижане полумя

Вона чекала його з війни, бо ж обіцяв повернутися навіть з пекла. Та доля змахнула чорними крилами, розірвала щастя навпіл, запечатала у цинкову труну. Але обіцянка у пророчу хвилину – свящінна.

Титечко В.

Мій чоловік таке носить

Книга прозових гумористичних творів перенесе  у світ цікавих, неординарних комічних історій.

Василів-Базюк Л.

Стежками емігрантів з України

Зосереджує увагу читачів на маловідомих фактах з життя українських першопоселенців у Канаді.

Пол Ф.

Брама

Брама відкрила шлях до всіх скарбів Усесвіту… і до всіх його несусвітніх жахіть.

 

Лекберг К.

Крижана принцеса

Заплутано та приголомшливо, як і той крижаний пейзаж, що змальовує автор.

 

Бенкс І.

Осина фабрика

Зловісна, химерна книжка, яку неможливо відкласти.

 

 

 

 

Дурунда Н.

Коли відчинені ворота раю…

У повісті відображено період, починаючи з 1939 року, часів Угорщини на Закарпатті, аж до наших часів.

 

Ділейні Д.

Учень відьмака

Мене звуть Том. І я —сьомий син сьомого сина. Мої батьки віддали мене в учні до справжнього Відьмака. Я так само мушу оволодіти цим ремеслом.

Удовік Сергій.

Україна.

Це ілюстрована історія

Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Книга проілюстрована 560 фотографіями та 8 картами.

 Купрієнко Ольга. Чорнобильська хроніка. Люди. Книга 2.

Це книжка – присвята героям, які 35 років тому відділи своє життя та здоров’я задля порятунку мільйонів інших людей.

Чумарна Марія.

Я є Україна.

Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України,

знайомить із звичаєвої та матеріальною культурою нашого народу.

Береза Юрій.

Серце – не острів.

Книга відомого

українського письменника Ю. Берези складають кращі ліричні твори, написані впродовж багатьох років.

Семенович Микола. Трояндовий запах смерті.

Це відверта розповідь про військову авантюру учасника війни в Афганістані.

 

 

 

Гембаровська Євгенія.

Буде добре.

Збірка оповідань, яка безумовно, увібрала кращі ноти життєвої, злегка меланхолійної мелодії життя письменниці.

 

Шевчук Софія.

Розбиті вітражі.

Нова прозова книжка в якій йдеться про непрості стосунки простих людей.

 

 

 

Літературно-краєзнавчий журнал Рівненщини № 33/2021.

 

 

 

 

Дереш Любко.

Там, де вітер.

 Це історія кризи письменника-бунтівника, яка розгортається водночас із війною в країні.

 

 

Киричок Петро.

Майдан і КПІ.

Це документальна книга про київських політехніків, які боролися за свободу і незалежність України, які віддали найцінніше – своє життя, за ради того аби Україна була вільною та демократичною.

Бойко Олександр.

30 років незалежності України. Том 1.

До 18 серпня 1990 року.

Книга адресована усім читачам, які бажають зрозуміти як і чому виникла на політичній караті світу Незалежна українська держава.

Бойко Олександр.

30 років незалежності України. Том 2.

Від 18 серпня до 31 грудня 1991 року.

Детальний обґрунтований аналіз подій та процесів, що відбувалися в останні чотири місяці формального існування радянської імперії.

Щирба Оксана.

Україна.

30 років незалежності.

 

Т 1. Т.2. Т 3.

Унікальна книга у трьох томах про події, що відбулися в Україні

з1991 по 2021 рік. Кожна глава – розповідь про один рік життя країни.

 

 

Сковорода Григорій.

Життя наше – це подорож.

Книга містить ґрунтовну розвідку В. Шевчука про письменницьку спадщину спадщину Г. Сковороди.

 

 

 

Вакуленко Владислав. Художники України.

Книга представляє біографії та творчі досягнення найкращих художників Києва періоду незалежності, які отримали заслужене визнання як в середині України так і за її межами.

Третяк Анна.

Квітуча Україна.

Ця книга створена для тих, хто хоче блище познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини.

Iнва.net № 36

 

Інформаційний бюлетень.

 

 

 

 

 

Берестяний Олександр. 

Рівне рівноправність століть.

Поема історично разимована густо і неабияк правдиво.

 

 

 

 

 

Демянюк Іван.

Ми вище прапор підіймемо!

Нарис історії боротьби за українську національну символіку на Рівненщині. 1988-1991 роки.

 

 

 

Стельмащук Галина. Традиційний стрій етнографічних груп

українців Карпат.

Книга присвячена народному вбранню, яке носили українці етнографічних груп: бойки, лемки, гуцули, покутяни, буковинці у Карпатах.

Чернов Мстислав. Незалежні.

Історія Незалежності у фотосвітлинах.

 

 

 

 

Білінський Володимир.

Журавлі.

У новому історичному романі автор правдиво змальовує події Другої Світової Війни.

 

 

 

 

Орел Лідія.

Україна на схилах Дніпра.

Книга містить відомості з історії створення Національного музею народної архітектури та побуту України.

 

 

 

 

Книга Рівненщини 2020.

18 випуск анатованого каталогу інформує читачів про щорічні надходження до фонду Рівненської універсальної наукової бібліотеки видань, випущених на рівненщині, а також опублікованих упродовж року за межами області книг місцевих авторів та видань про край.

Яневський Данило. Бандера. Шухевич.

Про українську самостійну соборну державу, яку хотіли бачити, про яку мріяли і за яку гинути ті хто називав себе «українськими націоналістами».

 

 

 

Пісні Явдохи Зуїхи.

Видання покликане повернути в інформаційний простір України унікальне зібрання українських пісень.

 

 

 

 

 

Атлантова Соня.

Ікони на ящиках з-під набоїв.

Написані на фрагментах ящиків з під озброєнь, привезених з фронту,  ікони є мовчазними свідками війни на Сході України і водночас свідченням перемоги життям на смертю.

 

Академік Тронько Петро – видатний оборонець національної спадщини.

Збірка статей про академіка, який зберігав і примножував національну спадщину, невпинно невпинно і незмінно рятував предківські старожитності в часи тоталітаризму і застою.

 

 

Батько – Ступка Ірина. Актор номер один.

Книга презентує персональний космос генія акторства, генія перевтілення Богдана Ступки. Погляд митця на світ, спроба структурувати його перетворення, його філософію.

Енциклопедія

Сучасної України.

 

Т 23. Нг-Ня

 

 

 

 

Панченко Володимир. Міська геральдика

старої України.

Книга знайомить читачів з основами геральдики.

 

 

 

 

Волков Олексій.

Сучасна українська кухня.

Книга передбачає гастрономічні історії з кожного регіону України.

 

 

 

Береза Микола.

Ковчег.

У новій поетичній збірці письменника звучать ліричні роздуми над складними проблемами 21 століття.

 

 

 

Шевченківська енциклопедія:

Т. Шевченко та його сучасники.

 Енциклопедія складається зі стислих біографій друзів і знайомих   Шевченка, його сучасників загалом, прямо чи опосередковано з ним  пов’язаних.

 

 

 

 

 

 

 

Шагала Володимир. Українська мальована історія.

Уперше оприлюднюються самвидавні альбоми малюнків і коміксів заслуженого працівника культури України, відомого краєзнавця, художника – самоука Володимира Шагали у їх авторському, оригінальному вигляді, без жодних скорочень, перестановок, довільного втручання і смакового модерування.

Відродження української національної символіки.

 

У виданні представлено низку матеріалів і документів присвячених історії української національної символіки та її відродженню у період боротьби за українську державність і після здобуття Незалежності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Макаревич Мирослава. Україна має жіноче обличча.

У цій книжці представлено 30 есеїв про наших сучасниць, непересічних українок, знакових представниць, двох ключових царинь нинішнього життя України – науки та культури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запрошуємо на ознайомлення з новими, яскравими виданнями на будь-який смак та обрати книги, які стануть вам до вподоби.

 

 

Подарунків багато не буває. Факт надходження дарів у бібліотеку – це показник престижу бібліотеки, її місце у суспільному житті. Надійшов він до нас з м. Харкова від чернігівського краєзнавця та релігійного діяча архімандрита Никодима (С. І. Силка). Великоформатні, щедро ілюстровані книги роздумів про давноминуле й сучасне рідного автору Подесення. Видання вражають великою кількістю опрацьованих архівних документів, спогадів свідків та учасників подій, унікальних світлин, які стосуються не тільки села Виблі, а й Чернігівщини загалом.

Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки.

Дякуємо архімандриту Никодиму за безцінні дари!

Приємною несподіванкою стало для нас отримання книг Станіслава Зінчука, члена Національної спілки письменників України, поета, публіциста та фольклориста, який в далеких 70-х роках у складі поетичного десанту з Києва побував у нашому місті. Ми дякуємо Соломії Зінчук, доньці автора, за подарунок. Ми впевнені, що книги дадуть змогу користувачам доторкнутись до сторінок мудрості, прекрасних поетичних рядків.