ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

Квітень

04 квітня

Степан Олійник – відомий український поет, обдарування і талант якого на повну силу виявився в гуморі і сатирі. Поет-гуморист, сатирик майже чотири десятиліття віддав праці в літературі і понад п’ять десятиріч — журналістиці. Викривав міщанство, ницість, хабарництво, сутяжництво, тобто все те, що не прикрашає людину. Боровся за ствердження добра і правди, чесності й благородства. Без його творчості неможливо уявити українську сатиру і гумор.
Для його віршів характерні актуальність тематики, сатирична гострота, політична цілеспрямованість, соковитий український гумор. Вони часто друкувалися в газеті «Правда» та інших центральних виданнях; переведені на багато іноземних мов.
У 1960 році в газеті «Правда» був надрукований фейлетон Степана Олійника… Леонід Гайдай сам зізнався, що щаслива історія знаменитого фільму “Пес Барбос і незвичайний крос” почалася… саме з цього фейлетону. А було це так. Степанові Івановичу читач із Горяївки надіслав листа, в якому розповідав про місцевих вандалів, які глушать рибу динамітом. Під час такої “риболовлі” навчений собака одного з браконьєрів схопив запал і кинувся за господарем… Створений за цією фабулою фільм закупили десятки країн світу. Він здобув високу відзнаку в Каннах.
З нагоди 110-ї річниці від дня народження українського поета, сатирика, гумориста Степана Олійника у відділі комп’ютиризації всі охочі мали змогу ознайомитись з ювілейною присвятою «Здоровше з гумором живеться». Гумористичні твори автора додають відвідувачам бібліотеки гарного настрою, а матеріали книгозбірні допоможуть дізнатися більше про життєвий та творчий шлях сатирика.

02 квітня

08 квітня настане Великдень - найдавніше християнське свято, що відзначається на честь Воскресіння Ісуса Христа. У цей день християни вітають одне одного та їдять традиційну випічку - паску.
Світле свято Христового Воскресіння завжди об'єднує не тільки родини, але й усіх християн по світу. А це значить, що вже у неділю звідусіль, і за святковим пасхальним столом також, будуть лунати красиві слова з Великоднем. Пропонуємо до вашої уваги книжкову виставку «Свята Паска йде до хати». На якій представлено матеріали за допомогою яких можна створити святкову атмосферу і провести цей день у дусі народних традицій.

Березень

23 березня

Вже давно стало доброю традицією запрошувати письменників на гостину в літературну вітальню. Ми радіємо з того, що список почесних гостей нашого невеличкого міста, поповнився ще одним цікавим іменем – Станкова Тамара Володимирівна.

Ми давно чекали на цю зустріч, адже пані Тамара поетеса, прозаїк, публіцист, автор поетичної збірки для дітей «Підказка синички, та прозового видання «Мамо не йдіть…», вчитель, член національної спілки журналістів Україниі, просто добра і щира людина, яка своїми творами бажає зробити кожного з нас чистішим, чеснішим, добрішим.

«Нічого не народжується з нічого» - це слова нашого гостя. Ми знаємо, що натхнення, Тамара Володимирівна, черпає на своїй малій батьківщині – Степань, від своїх дітей, онуків, друзів, однокласників. Саме про Степань - райський куточок - йдеться в її збірці «Мамо не йдіть …». На цьому маленькому клаптику землі і відбуваються найбільші драми, які вона і намагається описати.

Збірочка «Підказка синички», яка присвячена онукам, заставляє замислитись, насамперед, про дитячі незаземлені мрії, думки, сподівання. І коли читаєш вірші цієї книги, з перших рядків переконуєшся, що якраз цим мистецтвом авторка володіє. Саме тому твори випромінюють безпосередність, дотепність, своєрідне мислення малечі». Та це й не дивує. Бо пані Тамара усе своє життя присвятила дітям.

Окрасою свята стали виступ солістки районного будинку культури Любов Сороки. Душевне читання уривків з творів авторки дарувала Наталія Антоніч, а вірші – учні місцевих шкіл. Багато теплих слів прозвучало від літературної та музичної спільноти району, адже на слова Тамари Станкової, заслужений працівник культури України Торчик В.Г., написав музику, а виконала цю пісню Пупко Наталія, муз керівник ДНЗ № 1. Приємним сюрпризом для авторки була зустріч з колишніми учнями, колегами по роботі. Головний спеціаліст відділу культури РДА Шаргар-Куришко Яна Іванівна передала вітання від імені очільників району, та наголосила, що такі зустрічі це завжди свято.

22 березня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у вебінарі, який організувала Рівненська ОУНБ у партнерстві з Управлінням Держпраці у Рівненській області, з питань  трудового права. Учасники вебінару ознайомилися зі  змінами у трудовому законодавстві у 2018 році, а також дізналися про гарантії військовослужбовцям та мобілізованим що гарантуються законодавством та іншими нормативно-правовими актами.

20 березня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему: "Запровадження інклюзивного навчання". Спікери вебінару:  Ковальчук Юлія Іванівна, завідувач сектору інклюзивної освіти Управління освіти і науки Рівненської ОДА; Яценюк Лариса Іванівна, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти РОІ ППО.

16 березня

Третій день тренінгів у методично-бібліографічному відділі центральної районної бібліотеки завершують цикл навчань бібліотекарів публічних бібліотек району з освоєння нових форм і методів роботи. Загалом у навчаннях прийняли участь 40 працівників.
Учасники тренінгів мали змогу навчитися новаціям, обмінятися досвідом, проаналізувати його у невимушеній, комфортній атмосфері, без тиску і емоційного хвилювання. 
Дякуємо всім за активну участь і теплі відгуки! Чекаємо на позитивні результати впровадження нових форм роботи!

15 березня

В читальній залі відбулась година історичного портрету «Отаман армії нескореної України», до визначної дати - 110 річниці від дня народження засновника «Поліської Січі», отамана Тараса Бульби-Боровця.
Бібліотекарі познайомили учнів старших класів ЗОШ № 4 із своєрідним підсумком життєвого шляху Тараса Бульби-Боровця - його книгою "Армiя без держави. Слава i трагедiя українського повстанського руху. Спогади", яка стала широким доповненням до презентації представленої на заході про діяння Тараса Бульби-Боровця.

14 березня

У методично-бібліографічному відділі центральної районної бібліотеки розпочалися навчання-тренінги «Уроки бібліотечної майстерності». Навчання будуть проходити протягом трьох днів по групах, згідно графіку.

На тренінгу розглядались нові нетрадиційні підходи до організації діяльності бібліотек, обговорювалось велике коло питань з теорії і практики інноваційної діяльності. 

В ході навчань розглядалися такі теоретичні та практичні питання:

1. Впровадження УДК. Основи систематизації документів за класифікаційною системою УДК.

2. Підготовка матеріалів на конкурс «Краща сільська бібліотека».

3. Портфоліо бібліотекаря: особливості та методика оформлення. Знайомство з програмою Filmora.

Підводячи підсумок навчань в.о. директора КЗ «Сарненська ЦСПШБ» В.Гольонко зауважила що завдяки професійному навчанню працівники книгозбірень набувають якостей сучасного фахівця, а це перш за все компетентність, здатність до організації роботи та її якісного планування, спрямованість на співпрацю, вміння своєчасно вносити корективи у свою діяльність. На закінчення бібліотекарі обмінялися досвідом та поділилися історіями свої успіхів.

Користувачі центральної районної бібліотеки долучилися до вебінару із циклу «Твоє право» на тему: «Податкове регулювання податку з доходів фізичних осіб». Спікер – адвокат Віктор Шевчук розповів про правове регулювання податку з доходів громадян. 

Сплата податків є одним із головних обов’язків громадянина. В ході вебінару слухачі дізналися що, знаючи свої права, можна суттєво зменшити суму відрахувань зі своїх доходів до бюджету, а в деяких випадках і повернути частину сплачених податків.

05 березня

Є дні, що минають непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце.
Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. З минулого віку і до наших часів, і далі - в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.

05 березня 2018 року в читальній залі бібліотеки відбувся літературний вернісаж «Натхненне слово Кобзаря». Ведучі відкрили захід словами: «... Він був сином мужика і став володарем в царстві духу, він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури..." Слова великого генія і нині змушують задуматися над змістом життя та жорстокості, хвилюють серце - усі ці емоції відображалися у віршованих рядках поета, які декламувались на заході. Також присутні пройшлись нелегким життевим шляхом генія та подивились відео «Невідомі сторінки життя Т. Шевченка» та «Генії українського народу».

01 березня

Минуло рівно 100 років, як 1 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон «Про грошову одиницю, биття монети та друк державних кредитових білетів», яким було запроваджено нову грошову одиницю – гривню, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.
Протягом 1917–1919 років були надруковані банкноти номіналом у 10, 25, 50, 100, 250, 1000 карбованців.
Також протягом 1918–1919 років були надруковані грошові знаки у 2, 5, 10, 100, 500, 1000 та 2000 гривень.
Розмінна монета у вигляді марок-шагів була випущена в обіг 8 липня 1918 років за гетьманату Павла Скоропадського.
З нагоди цієї дати була відкрита виставка "Іфографіка 100 років незалежності України", де студенти аграрного ліцею ознайомилися з історією становлення національної валюти - гривня.

Лютий

26 лютого

Цими днями виповнюється сто років, коли Українська ЦентральнаРада у 1918 прийняла закони про Державний герб УНР (тризуб), грошову систему та громадянство. З цієї нагоди в районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Інфографіка: 100 років Незалежності України». 
Матеріали представлені на виставці акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. В експозиції представлені книги та матеріали періодичних видань, світлини, документи, що висвітлюють історичність державного герба, грошової системи та громадянства УНР.
Виставка діє з 26 лютого по 12 березня 2018 року.

22 лютого

В Сарненському районному будинку культури відбулася нарада працівників культури району по підсумках роботи галузі у 2017 році. Участь у роботі наради взяла заступник голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця. Про роботу галузі «культура» в Сарненському районі за 2017 рік прозвітував начальник відділу культури і туризму Едуард Раковець.  Досвідами роботи клубних закладів в організації дозвілля населення ділилися колеги із с.Тинне та с.Велике Вербче. Про діяльність сільської бібліотеки з формування туристичної інфраструктури села розповіла у своєму виступі завідуюча публічною бібліотекою с.Немовичі Любов Жук.

За високий професіоналізм, активну життєву позицію, вагомий особистий внесок в розвиток культури Сарненського району та за підсумками роботи галузі культури у 2017 році кращих працівників та творчі колективи було нагороджено Грамотами Сарненської райдержадміністрації та Грамотами відділу культури і туризму Сарненської РДА. Серед них:

- завідуюча публічною бібліотекою с.Немовичі КЗ «Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек» – Жук Любов Сергіївна;

- провідний бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки  – Лімонова Тетяна Костянтинівна;

- завідуюча публічною бібліотекою №1 м.Сарни – Ромаш Валентина Севастьянівна;

- завідуюча публічною бібліотекою с.Цепцевичі – Хоменчук Світлана Степанівна.

- завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки для дітей - Мирко Марина Володимирівна.

Щиро вітаємо колег з нагородами!

По закінченню урочистої частини наради, бібліотекарі продовжили роботу у читальному залі районної бібліотеки. В.о. директора Валентина Гольонко, підвела підсумки роботи системи за всіма напрямками роботи та окреслила основні напрямки на 2018 рік. Завідуюча методично-бібліографічним відділом Людмила Лавор зробила аналіз річних планів роботи на 2018 рік та оголосила графік проведень методичних занять. Завідуюча відділом комплектування Ліна Жабчик у своєму виступі наголосила про необхідність постійного аналізу фонду, про своєчасне списання літератури, в зв’язку з впровадження УДК в роботу публічних бібліотек. Про організацію навчань з удосконалення роботи з інформаційними технологіями та про конкурс на краще професійне портфоліо розповіла Ольга Лавор, бібліотекар сектору інформаційних технологій та електронних ресурсів. 

На завершення,  в.о. директора Валентина Гольонко подякувала працівникам бібліотек за проведену роботу та побажала всім позитивних звершень у 2018 році. 

21 лютого

Мова − духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
21 ЛЮТОГО ми святкуємо МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. В Україні цей день відзначають з 2001 року. На годині спілкування «Духовний скарб нації»,яка відбулась в Сарненському аграрному ліцеї, 
ведучі відзначили, що українці завжди шанували і пишалися своєю рідною мовою, всупереч тому, що майже протягом трьох століть українська мова була під забороною. На захід була запрошена місцева поетеса, авторка багатьох збірок, вчитель української мови та літератури НВК «Школа –колегіум» Надія Михайлівна Свищевська.

 

 

20 лютого

В районі відбувся захід, приурочений пам’яті Героїв Небесної Сотні

Сьогодні в Сарненській центральній районній бібліотеці відбувся захід з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Віддати шану загиблим патріотам прийшли заступник голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця, заступник голови Сарненської районної ради Микола Костецький, Сарненський міський голова Світлана Усик, помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка, Олексій Лавор, військовослужбовці та громадськість району.
Звертаючись до присутніх, заступниця голови Сарненської райдержадміністрації Наталія Параниця зазначила, що подвиг Героїв Небесної Сотні – це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. 
Зокрема, Наталія Миколаївна підкреслила, що ми повинні пам’ятати героїчні сторінки нашої непростої історії та розбудовувати нашу незалежну державу.
Присутні згадали трагічні події лютого 2014 року, спільно виконали гімн України та вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

 

14 лютого

Користувачі та працівники Сарненської ЦРБ, прийняли участь у черговій відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Правове регулювання на ринку праці та функції Управління Держпраці у нагляді за дотриманням вимог трудового законодавства, профільна допомога у процесі децентралізації та становленні ОТГ»

У вебінарі взяли  участь:
І секція (презентація всіх функціональних напрямів Управління) - начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний
ІІ секція - про повноваження ОТГ - заступник начальника Управління Держпраці у Рівненській області - Наталя Карп'юк. 

13 лютого

15 лютого - особливий день для афганців. Цього дня закінчилась нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану. Вони пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.
Афганістан… Уже багато років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Майже 2500 чоловік із Рівненщини проходили службу в чужій країні. 102 загинули в ході бойових дій, 64 залишилися інвалідами. Із Сарненського району було призвано 245 чоловік. Одинадцять із них не повернулось …
13 лютого працівниками бібліотеки проведено вахту пам’яті «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять». На захід, сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків – героїв, були запрошені студенти Сарненського аграрного ліцею. Присутні згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Переглянули відео - кліпи та прослухали пісні про події війни. До уваги присутніх була представлена виставка літератури.

08 лютого

В  ЦРБ відбулася презентація книги «Відлуння сивої давнини, або Слово про слова» нашого земляка Петра Семеновича Макаренка з с. Бутейки. Видана книга у Луцьку видавництвом «Волиньполіграф » у 2018 році за спонсорські кошти. Рекомендована до друку вченою радою факультету філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки. Ця книга це спроба укладання словника бутейської говірки. Основними респондентами, а отже, і його співавторами, стали не лише старожили, але й більш молоді мешканці сіл Бутейки  та В.Вербче. До всіх, здавалося дивних і неприродних для української мови слів, виразів та словосполучень у словнику подано сучасне тлумачення, а місцями й доволі розгорнуті пояснення з прикладами бутейської говірки. Як говорить автор передмови до видання кандитат історичних наук, доцент Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Микола Півницький. «Ця говірка багата своїм глибинним змістом, інтонаціями, образами, які, мов на крилах, перелітають із століття в століття, від одного покоління до іншого, і сьогодні вже не можна осягнути ту безмежну вікову далечінь, звідки бере витоки те чи інше слово, а з ним і мудрість народна. Найцінніше в цьому словнику те, що його укладачем стала не якась стороння і дуже «вчена»  людина, а простий селянин, прекрасна, щира душею і напрочуд цікава особистість, безпосередній носій цього безцінного народного надбання – Петро Семенович Макаренко».

Презентація пройшла в доброзичливій атмосфері, де були зачитані уривки з книги, а також шанувальникам творчості вдалося поспілкуватися з автором в формі діалогу,  в ході якого автор книги розповів про історію видання книги та події, які в ній відображені.

Автора привітали заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, колега по перу Василь Титечко , знайомі та друзі.

07 лютого

Користувачі Сарненської ЦРБ, прийняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Відповідальність за вчинення домашнього насильства". Спікером вебінару була Катерина Панчелюга спеціаліст Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учасниками вебінару були користувачі та працівники бібліотеки.

На завершення вебінару спікер, наголосила, що за детальнішою інформацією та правовою допомогою особи, які постраждали від домашнього можуть звертатись до Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та до регіональних районних центрів.

Архів новин