ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

Вересень

19 вересня

Відбулося засідання любительського об’єднання «Кіноман» з переглядом фільму «Анігіляція». Стрічка розповідає про експедицію в аномальну «Зону Х» і базується на однойменному романі Джеффа Вандермеєра.

13 вересня

13 вересня відбулася нарада-семінар бібліотекарів Сарненського району,

в ході якої було обговорено питання проведення конкурсів, організації заходів в рамках святкування Дня бібліотек та організації проведення чергової атестації працівників культури району.

Бібліотекарі які повинні пройти атестацію, отримали питання та ознайомилися з наказом та графіком проведення атестації.

09 вересня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції із із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему:  «Порядок проведення періодичних медичних оглядів: обов’язки роботодавця, проблемні питання. Джерела пилової алергії в бібліотеках, заходи профілактики». 

Спікерами  вебінару були:

- лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Василь Литвин;

- головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Тетяна Ткачук.

Серпень

09 серпня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у  відеоконференції із  "Твоє право"  на тему: "Помилки при спадкуванні, про які треба знати".

Спікер: адвокат, що співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання БВПД  Байда Ігор Васильович. 

 

Бібліотечний візит до Польщі

З 31 липня по 2 серпня, делегація працівників бібліотек Рівненщини, з професійним візитом, відвідали бібліотеки м.Люблін (Польща). Поїздка була організована за сприяння Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Сарненщину представляли Валентина Гольонко – заступник директора КЗ «Сарненська ЦСПШБ», Людмила Лавор – завметодвідділом Сарненської ЦРБ та Юлія Мулявко – завідуюча публічною бібліотекою с.Вири.

У перший день приїзду було організовано екскурсію по історичних місцях Старого Міста. День другий видався насиченим - відвідування культурних об'єктів та історичних місць пам'яті - концтабір Майданек, пам'ятник жертвам Голодомору в Україні, кладовище (квартал солдатів УНР) на вулиці Ліпова, а також сквер ім. Тараса Шевченка. Далі відбулося ознайомлення з практичною діяльністю книгозбірень міста а саме: бібліотеки-філії №32 Муніципальної публічної бібліотеки (Biblio – мультимедійна бібліотека), філії №38 Муніціпальної публічної бібліотеки, та найновішої сучасної муніципальної публічної бібліотеки №40, яка відкрита у червні нинішнього року. Третього дня познайомилися з діяльністю Воєвудської публічної бібліотеки ім. Ієроніма Лопацінського.

Бібліотечні працівники були вражені інтер’єром, відкритістю приміщень, зручних меблів та кількості бібліотек у місті. До речі всього у Любліні 40 публічних бібліотек. Кожна відрізняється своїм дизайном та архітектурою. Всі бібліотеки індивідуальні, сучасні та цікаві. Запис до бібліотек є безкоштовним. В кожній бібліотеці облаштовані кімнати для дітей, які майорять кольоровими дитячими меблями, іграшками та дитячими книгами, працює окремий бібліотечний працівник, який виконує функції вихователя. Також у бібліотеках є багато місць для роботи за комп’ютерами та прослуховування аудіо книг. Варто зазначити, що із  усього персоналу бібліотечних працівників, дві третини штату складають чоловіки, яких можна було побачити у кожній бібліотеці.

Але, якщо у нас не так, це ще не значить, що у нас все погано. У нас просто по-іншому... Можливо в нас не має всього, що ми хотіли б, але ми любимо, все, що маємо. І надіємось що пройде зовсім небагато часу і  у нас будуть відкриватися чудові книгозбірні, з сучасними книжками та комфортними умовами.

Висловлюємо щиру вдячність РОВ УБА за організацію поїздки, а колегам бібліотекарям із м.Люблін за теплий прийом.

 Завідуюча методично-бібліографічним

відділом Сарненської ЦРБ Людмила Лавор

Липень

05 липня

Методично-бібліографічний відділ Сарненської центральної районної бібліотеки, проводив стажування новопризначеної завідуючої Клесівської міської публічної бібліотеки Заєць Юлії Сергіївни. В ході стажування було надано кваліфіковані консультації спеціалістами центральної районної та районної бібліотеки для дітей з питань ведення облікових документів, переведення фонду на УДК, зонування приміщень бібліотеки та участі у проектах та конкурсах.

Червень

27 червня

На базі закладів культури с.Глушиця та с.Люхча відбувся черговий виїзний семінар-практикум «Установи культури і дозвілля на селі». Колеги мали можливість ознайомитися з досвідом роботи закладів культури у невеликих населених пунктах. В вітальним словом до учасників звернувся в.о. голови Люхчанської сільської ради Клочко С.І. Він зазначив на значенні розвитку культури на селі та окреслив найближчі плани та задуми по збереженні установ культури Люхчанської сільської ради.

З особливим ентузіазмом учасники поринули у майстер-клас від бібліотекаря Глушицької ПШБ Никончук Юлії. Пані Юлія не тільки активний учасник художньої самодіяльності але й хороша господиня, старанний бібліотекар про що свідчить зі смаком оформлене приміщення бібліотеки, а також участь у різних грантах та конкурсах.

Про свої успіхи у роботі з книжковим фондом ділилася завідуюча публічною бібліотекою с.Люхча Тереза Круглик. Колеги на практиці побачили як можна зацікавити користувача і розставити та оформити фонд використовуючи різні ігрові підказки.

І на закінчення семінару було чим поділитись працівникам бібліотек системи в ході професійного спілкування на тему: як зробити бібліотеку успішною.

Хочеться відзначити насичену культурну програму семінару. Перед учасниками семінару виступили народний ансамбль «Троян» та учасники художньої самодіяльності Люхчанської сільської ради.

Учасники семінару були приємно вражені співпрацею бібліотек, будинку культури та клубу. А це значить, що у селах Люхчанської сільської ради культурні та духовні традиції відроджуються, примножуються і збагачуються.

20 червня

На базі публічних бібліотек с.Вири та с.Ясногірка, за участі групи бібліотекарів району, відбувся черговий виїзний кущовий семінар-практикум «Стиль та імідж сучасних закладів культури на селі». Колеги мали можливість ознайомитися з досвідом роботи закладів по зонуванню приміщень та створення комфортних умов для надання нових послуг  жителям громади. Родзинкою зустрічі були майстер-класи: виготовлення малюнку з пластиліну на склі та створення букету з фруктів.

Отож колеги зуміли на практиці ще раз оцінити здобутки колег та запозичити кращі методи роботи на майбутнє.

Користувачі Сарненської ЦСПШБ взяли участь у відеоконференції на тему "Субсидії по нових правилах".  

Роз'яснення здійснюватиме адвокат, який співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання БВПД  Лазарчук  Ганна Валеріївна.

19 червня

Бібліотекарі Рівненщини, за сприяння ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», мали можливість  відвідати бібліотеки міста Тернополя.

Учасниками професійного візиту стали і троє членів УБА Сарненщини це: завідуюча методично-бібліографічним відділом Сарненської ЦРБ Людмила Лавор, завідуюча відділом обслуговування Катерина Ніколайчук та завідуюча Немовицькою публічною бібліотекою Любов Жук. 

Мета поїздки – вивчення практичного досвіду роботи публічних бібліотек міста у напрямку організації бібліотечного середовища, створення музейного простору в бібліотеках та розвитку інноваційних послуг.

В рамках програми відвідали: міську бібліотеку № 5 для дітей – «Бібліотека-музей національної іграшки», міську бібліотеку № 4 для дорослих – «Бібліотека - етно-центр»центральну міську бібліотеку для дорослих, Міську бібліотеку № 2  – бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».

Від поїздки залишилися позитивні враження та яскраві емоції. Щиро вдячні директору міської мережі бібліотек Тернополя Світлані Козелко за теплий прийом, цікаві ідеї та фахові поради. Поїздка надихнула на нові ідеї та плани. Дуже вразила позитивна підтримка влади міста та керівництва галузі у розвитку бібліотек.

13 червня

Користувачі Сарненської ЦСПШБ взяли участь у інформаційно-консультативниий вебінар "Усе про відпустки: види відпусток, правила їх надання, перенесення, компенсації.

Роз'яснення здійснюватимуть фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. 

07 червня

Відбулася нарада-семінар працівників культури на тему: «Організація заходів в період літніх канікул». На бібліотечні секції розглядалися питання організації поточних ремонтів ПШБ, проведення виїздних кущових семінарів, участі у Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах «Мої права – моє життя», «Сторінками книг Чингіза Айтматова», «Профікемп», «Краще бібліотечне потрфоліо». Бібліотечні працівники мали змогу отримати консультації від спеціалістів ЦРБ про інноваційні форми і методи залучення дітей до читання, участі їх в різноманітних інформаційно-дозвіллєвих заходах та подальшого впровадження в роботу бібліотек таблиць УДК. А також кращих бібліотекарів, було відзначено сертифікатами за участь у обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека».

На закінчення були обговорені різноманітні організаційні питання.

Травень

29 травня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у  відеоконференції із  "Твоє право" на тему: «Права людини в Україні,  їх захист у міжнародних судових установах»

Спікер онлайн-консультації - адвокат, який співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги Філатова Алла Валеріївна.

 

24 травня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у  відеоконференції із циклу  "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему:  «Правильне оформлення сезонних працівників та безпека праці під час виконання агротехнічних робіт».

Спікери вебінару:
- начальник відділу нагляду в АПК та СКС Володимир Ситник;
- головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Михайло Семенюк.

22 травня

Історична година - Гетьман Павло Скоропадський: історичний портрет на тлі епохи (145-річчя від дня народження) відбулась в читальній залі районної книгозбірні. Бібліотекарі розповідали про визначного українського державного і політичного діяча, воєначальника, гетьмана України, який в умовах національно - визвольних змагань 1917-1921 років здійснив спробу утвердити монархічну форму правління в Україні та розв’язати широкий спектр соціально-економічних, національно-культурних, зовнішньополітичних проблем.

Непослідовна політика гетьмана, яка виражала інтереси найбільш заможних верст українського суспільства, залучення до управління державою представників консервативних партій, опора на іноземні війська, відштовхували від співпраці з ним національно-демократичні сили і призвели до утворення опозиції та здійснення нею успішного державного перевороту.

Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін - другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на запитання допоможе знайти книжкова поличка «Поборник незалежності», яка розміщена в читальному залі.

17 травня

В Україні відзначається Всесвітній день вишиванки.
Дата Дня вишиванки не є фіксованою. Щорічно він відзначається у третій четвер травня.
Вперше ідею встановлення особливого дня, присвяченого вишиванці, в 2006 році запропонувала Леся Воронюк - студентка Чернівецького національного університету. Її ініціативу спочатку підтримали викладачі і студенти університету, які раз на рік приходили на пари у вишиванках. Потім ідею підхопили в інших регіонах України. Пізніше приєдналася до неї українська діаспора, а також всі ті, хто любить Україну.
Незважаючи на те, що це свято не має статусу державного і не є вихідним, сьогодні в Україні воно досить популярне. Головним його атрибутом є сама вишиванка. Достатньо просто одягти її, щоб відзначити цей день.
Працівники бібліотеки долучилися до свята, оформивши виставку вишиванок «День вишиванки єднає українців». Всі охочі мали змогу розглянути національні святині та зробити фото на пам’ять. 
З святом Вас, шановні краяни!!!

16 травня

Відбулось підведення підсумків конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив, який проходить щорічно за підтримки ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».

На конкурс було представлено 21 проектну заявку від центральних бібліотек та сільських філій бібліотечних систем. Приємно відзначити перемогу у номінації
"Профіль бібліотеки у громаді" проект «Сонячні промінчики», автор Валентина Гольонко, заступник директора КЗ «Сарненська ЦСПШБ". Щиро вітаємо колегу з перемогою та бажаємо здійснення всіх задумів та планів.

 

10 травня

Для Вас випускники!!!
Одним з найважливіших виборів, які кожен з нас здійснює у своєму житті, є правильний вибір професії. Якщо при цьому зробити помилку – марно втратиш кілька років власного життя і чималі гроші на навчання за професією.
Ми б не хотіли, щоб помилки при виборі професії трапилися саме з тобою. Тому бібліотекарі зібрали матеріали з профорієнтації « Вибір професії – крок до життєвого успіху» проглянувши які - ти зможеш дізнатися, як вибрати професію правильно.

03 травня

Користувачі Сарненської ЦСПШБ взяли участь у відеоконференції на тему:«Боротьба за права осіб з інвалідністю» Розглядались такі питання:
- Інформація про громадські організації, які працюють з людьми з інвалідністю.
- Монетизація пільг на проїзд міським, приміським та міжміським транспортом.
- Створення інклюзивних ресурсних центрів та їх матеріально-технічної бази.
- Сучасний стан інклюзивної освіти в Рівному та області.
- Діяльність громадських організацій людей з інвалідністю на Рівненщині.

Січень  Лютий  Березень  Квітень

Архів новин