ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2019 рік

Липень

11 липня

На базі закладів культури с.Яринівка, с.Тріскині, с.Цепцевичі та с.Тутовичі, відбувся черговий виїзний семінар-практикум «Зберігаючи традиції, шукати нове: проведення масових заходів у бібліотеці». 
Працівники бібліотек поділилися своїм досвідом роботи по обслуговуванню відвідувачів, організації дозвілля та залучення позабюджетних коштів. Вони також провели для учасників семінару екскурсії по своїх закладах та майстер-класи.
Про значення бібліотек для розвитку громади наголосила голова Тутовицької сільської ради В.Ж.Волошук. 
Учасники семінару відвідали також музей Тутовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Виконуюча обов’язки директора школи Дятлик С.В., яка є засновником цього музею, цікаво провела екскурсію музеєм. Велику та кропітку роботу провели працівники по створенню краєзнавчого музею історії села. Створити світлицю допомагали вчителі та учні школи, працівники культури та всі небайдужі жителі, які хочуть зберегти згадки про своє село. 
Логічним завершенням було підведення підсумків семінару. Завідуюча методично-бібліографічним відділом Сарненської ЦРБ Лавор Л.К., у своєму виступі підкреслила високий рівень досвіду роботи публічно-шкільних бібліотек, подякувала за підготовку і проведення заходу завдяки співпраці місцевої влади, закладів культури і освіти. 
Виїзний семінар дозволив бібліотекарям безпосередньо на місцях, одержати нові знання та практичні навички, ознайомитися з сучасними тенденціями бібліотечної роботи. Підбиваючи підсумки, усі учасники констатували, що ефективна робота сучасного бібліотекаря неможлива без професійного спілкування та взаємодії.
Працівники культури були в захоплені від семінару і поїхали додому у піднесеному настрої з новими задумками та планами на майбутнє.

09 липня

Вже не перший рік районна бібліотека проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням. Багато наших користувачів і не тільки, вже приєдналися до цієї доброчинна акці. Наприклад, Галушко Ольга Володимирівна подарувала для нашої книгозбірні 8 цікавих книжок, якими, ви, шановні наші читачі, можете скористуватися і отримати насолоду від прочитаного.
Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.

06 липня

За досвідом роботи бібліотек - у Польщу
З 3 по 5 липня, делегація працівників бібліотек Рівненщини, з професійним візитом, відвідали бібліотеки м. Холм (Польща)Поїздка була організована за сприяння Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Сарненщину представляли Людмила Лавор – завметодвідділом та Тетяна Лімонова – завідуюча відділу обслуговування Сарненської ЦРБ. 
В ході візиту учасники відвідали три бібліотеки - Публічну бібліотеку ім. Марії Пауліни Орсетті, міську філію № 2 м. Холм та сільську публічну бібліотеку с. Дорогуськ. Також пройшлися з екскурсією ценральною площею міста, спустилися в підземні крейдяні копальні, познайомилися з архітектурою міста, відвідали костели та інші туристичні місця.
Найбільше сподобалися сучасні, комфортні бібліотеки. Бібліотечні працівники були вражені інтер’єром, відкритістю приміщень для людей з обмеженими можливостями, зручними меблями та сучасними технологіями. І звичайно, те що бібліотеки у Польщі є безкоштовними. Представлені новими фондами, комфортними місцями для читання, куточками для ігор, комп’ютерними залами. Тут бібліотеки служить для розвитку і задоволення освітніх, інформаційних і культурних потреб громади. Водночас це місце для читання, ігор, майстер-класів, самоосвіти.
Сподіваємось, що отриманий досвід дозволить створити в області заклади культури нового рівня, зокрема сучасних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах. У подальших планах – налагодження тісної співпраці з польськими колегами. 
Висловлюємо щиру вдячність ГО «Рівненське обласне відділення УБА», яка постійно працює над розвитком професійних інтересів своїх членів, за організацію даної поїздки.

03 липня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у вебінарі із циклу "Реформи в державі: роз’яснення фахівця" на тему: «Все про електронні рецепти та доступні ліки».

Спікер вебінару: 
• Валентина Опанасик - начальник, інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради

Червень

27 червня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право": роз’яснення фахівця" на тему: ««Гарантії соціального захисту учасників бойових дій». 
Спікерами відеоконференції були:
1. Шеруда Олена Павлівна – адвокат, що співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
2. Биков Олександр Володимирович – модератор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

25 червня

В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці разом з архівним відділом РДА представлено книжково-ілюстративну виставку «Конституція України – погляд у майбутнє», біля якої для відвідувачів проводяться бесіди під назвою «Оберіг нашої державності».

Мета виставки: ознайомлення користувачів з історією створення Конституції України та основними її засадами; формування правової культури та отримання знань про конституційні права і свободи; популяризація бібліотечних фондів.
На виставці представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.
Серед літератури, яка експонується на виставці, безумовно, привернуть увагу такі книги: «Конституція України», «Пакти і Конституції Української козацької держави», «Конституції і конституційні акти України», «Як приймалась Конституція», «Права і свободи людини і громадянина в Україні», «Конвенція прав людини і основоположних свобод» та інші.
Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.

19 червня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у вебінарі із циклу "Реформи в державі: роз’яснення фахівця" на тему: «Актуальні теми літа. Праця неповнолітніх:вимоги, гарантії, пільги. Нещасні випадки під час роботи в колодязях, закритих ємкостях:причини, ризики, вимоги безпеки»,
Спікерами вебінару були:
• головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Олександр Біловол
• начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління Наталія Токарець.

14 червня

Православні відзначають одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. Для нагадування читачам про свято, з різноманітною інформацією про його історію і традиції в читальній залі оформлено книжкову виставку: «Зелене свято в травах йде».
14 червня працівники вітали своїх користувачів духовно-народознавчим бібліоетюдом “Свята Трійця, оселю заквітчай-душу оновляй». Інформацію про свято Трійці бібліотекар підтвержувала представленими книгами.
Кожен, хто завітав у цей день до бібліотеки, зміг духовно очиститися, приєднавшись до відзначення великого християнського свята, яке знаменує завершення весняного і початок літнього календарного циклу. У народі говорять: “ Зелені Свята відкривають ворота справжнього літа”. А ще кажуть:”Трійця багата трьома святами: квітами, травами, та рум’янним літом”.

13 червня

На базі закладів культури с.Бутейки та с.Велике Вербче, проходив виїзний кущовий семінар-практикум «Сучасний сільський заклад культури – краєзнавчий осередок громади». Участь у семінарі прийняли клубні та бібліотечні працівники сіл с.Ясногірка, с. Корост, с.Цепцевичі, с.Федорівка, с.Чудель, с. Костянтинівка, с.Одринки, с.Стрільськ, с.Тутовичі, с.Тріскині, с.Мале Вербче. З вітальним словом виступила голова Великовербченської сільської ради Гольонко О.С. Далі учасники вівідали клуб та бібліотеку с.Бутейки. Мальовниче село зустріло щебетом дітей та захоплюючим співом учасників художньої самодіяльності. Наступною зупинкою був заклад культури с.Велике Вербче. Зустрічали гостей пісенним вітанням учасники фольклорного колективу «Криниченька». Завідувачка бібліотекою, Тетяна Музика, провела екскурсію книгозбірнею, презентувала фотовиставку А.Мізерного «Козацькі могили», познайомила учасників з народним музеєм, що діє при будинку культури, а також відповіла на численні запитання колег.
Учасники семінару прослухали відеоподорож від місцевого краєзнавця Макаренка В.С. на тему: «Туристична мандрівка рідним краєм». 
Семінар виявився насиченим та корисним для всіх, хто прагне підвищення ефективності роботи та успішного майбутнього для свого закладу.

12 червня

У Сарненській центральній районній бібліотеці відбулися підсумки проекту «Інтелектуальне село», який стартував завдяки ініціативі депутата Рівненської обласної ради Ксенії Павловської, з метою відродження інтересу до бібліотек у сільській місцевості. Цьогоріч від Сарненського району прийняли участь дев’ять публічно-шкільних бібліотек: публічні бібліотеки с. Кричильськ, с. Корост, с. Цепцевичі, с. Тутовичі, с. Довге, с. Вири, с. Ясногірка та публічно-шкільні бібліотеки с. Яринівка, с.Тріскині. Третє місце здобула публічна бібліотека с. Корост, друге місце публічна бібліотека с. Ясногірка, а перше місце і ноутбук отримала публічно-шкільна бібліотека с. Яринівка. Всі учасники отримали грамоти та комплекти книг сучасної української літератури. На завершення зустрічі бібліотекарі обговорили свої проблеми та плани на майбутнє за солодким столом.

06 червня

На базі Сарненської центральної районної бібліотеки, пройшов онлайн семінар-практикум для бібліотечних працівників об’єднаних територіальних громад. Участь у навчанні взяли працівники Висоцької та Мільцької ОТГ (Дубровицький район), Немовицької та Клесівської ОТГ (Сарненський район) та фахівці Сарненської центральної районної бібліотеки. Модераторами навчання були спеціалісти РОУНБ: Щербан Раїса Миколаївна – головний бібліотекар, Буза Лідія Федорівна. – бібліотекар, Степанюк Людмила Адамівна та Матушевська Тетяна – головні бібліотекарі РОУНБ. В ході навчання учасники ознайомилися з теоретичними та практичними навиками організації та ведення електронних каталогів в програмі АБІС «ІРБІС – 32».

 

До 110-річчя від дня народження Олександра Ільченка, українського письменника в читальній залі підготовлено книжкову виставку. 
В експозиції представлено творчий доробок О. Ільченка – художні твори.
Про творчий внесок в українську літературу та журналістику, життєвий шлях письменника бібліотекарі знайомлять користувачів книгозбірні.

 

Травень

31 травня

Публічні біблітеки с.Вири та с.Ясногірка взяли участь у проекті «Інтелектуальне село», який стартував завдяки ініціативі депутата Рівненської обласної ради Ксенії Павловської, з метою відродження інтересу до бібліотек у сільській місцевості. 
Першою зустріла публічна бібліотека села Вири, де завідувачка Мулявко Юлія Анатоліївна власною поєзією ознайомила з історією села. Далі учасники любительського об’єднання «Золоті рученята» Суламіта Примак та Вероніка Ковтун провели майстер-клас виготовлення картин з пластеліну на склі у якому активну участь прийняла і Ксенія Павловська. У бібліотеці діє потужний інтернет-центр, але нагальним питанням залишається оновлення книжкового фонду. На зустрічі були присутні заступник голови районної ради Костецький М.А., вчителі Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. та жителі села.
В рамках проекту у с.Ясногірка проведено народознавчу годину «Таланти нашого села» презентація робіт місцевих майстрінь. Ропочався захід піснею «Україна» у виконанні Любові Опалько. Завідуюча клубом Оксана Тарасівна ознайомила з історією села. Бібліотекар, Єленець Людмила, представила творчість місцевих майстринь: виставку картин «Бурштиновий край» Абрамчук Олени Василівни, Кравчук Оксани Василівни, творчу виставку з вишивки Лехкобит Олени Дмитрівни, вироби солодких букетів Опалько Марії Володимирівни. Самі майстрині з радістю розповіли про свої захоплення. А Кравчук Мирослава подарувала всім віночок з дитячих пісень на скрипці. На закінченя заходу прозвучала пісня «Моя Україна» у виконанні бібліотекаря Єленець Людмили. 
Жителі громад, учасники проекту та читачі бібліотек в цей день отримали нагоду поспілкуватися з Ксенією Павловською, поділитися своїми проблемами та планами. На завершення зустрічей, Ксенія Сергіївна подякувала за гостинний прийом та активну участь у проекті.

 

29 травня

В рамках виконання «Програми діяльності бібліотек України для юнацтва, молоді з патріотичного виховання на 2016 – 2020 рр.» Рівненською обласною бібліотекою для молоді проведено обласний літературний конкурс «Я - патріот». Диплом та 1-е місце у номінації «Проза» отримала - Жигула Крістіна Валентинівна, учениця 9-Б класу Чабельська ЗОШ І-ІІ ст. Вітаємо з перемогою.

 

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у  відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему: «Як здати квартиру в оренду: оподаткування, штрафи, розмежування відповідальності власника та орендаря»,

Спікер онлайн-консультації:Іовчик Оксана Анатоліїївна – адвокат, що співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

23 травня

Таку назву носить цьогорічна книжково-ілюстративна виставка-огляд, організована в читальній залі нашої бібліотеки, приурочена до Дня слов`янської писемності та культури, який готуємось відзначати в Україні 24 травня.
День слов'янської писемності та культури - це день, який об'єднує усі слов'янські народи і дає змогу кожному поринути в історію та виховати в собі часточку патріотизму. У цей день православна церква вшановує братів-подвижників Кирила і Мефодія. 
Серед представлених на експозиції книг зацікавлений читач віднайде такі видання, як: «Першокнига», І. Ковалик «Вчення про словотвір», А. Коваль «Спочатку було Слово», В. Козирський, О. Маловічко «Мовно-етнічна передісторія», І. Огієнко «Історія українського друкарства» та інші.
Тож запрошуємо всіх до цікавого та змістовного перегляду.

22 травня

«Він з кагорти вождів» - під такою назвою організовано книжкову виставку, присвячену до140-річчя від дня народження Симона Петлюри, визначного українського громадсько-політичного і державного діяча.
На виставці читачі бібліотеки можуть ознайомитися з історичним романом Василя Фальварочного «Симон Петлюра» в 2-х книгах, про родовід та біографію лідера української революції.
Вінницький період життя та діяльності С. Петлюри висвітлив в своїй монографії, кандидат історичних наук, Микола Марущак.
Найважливіші літературознавчі та публіцистичні твори й документи С. Петлюри опубліковано в збірнику «Статті і документи». 
Про життя і діяльність С. Петлюри рекомендуємо також прочитати в книгах: В. Сергійчука «Симон Петлюра», «Видатні постаті в історії України ХХ ст.», «100 найвідоміших українців», «Хто є хто? Політичні портрети».

17 травня

У рамках проекту «Інтелектуальне село», 16 травня бібліотеки Сарненщини відвідала депутат Рівненської обласної ради Ксенія Сергіївна Павловська. 
Першою зустріла публічно-шкільна бібліотека села Яринівка, де бібліотекар Гребеннікова Галина презентувала власну поезію про походження села, а також представила творчість найкращої читачки, преможниці обласного конкурсу «Кращий читач», неординарну особистість Марійку Бриж. Привітав присутніх гурт місцевих виконавиць автентичних пісень. На зустрічі також були присутні голова Ремчицької сільської ради Долід Л.В., директор Яринівської ЗОШ І-ІІ ст. Губеня В.С. та жителі села.
Наступною інтелектуальною зустріччю була ПШБ с.Тріскині. Гості стали учасниками народознавчої години на тему: «Український рушник – символ нашого народу». Так як в цей день в Україні якраз відзначали День Вишиванки, всі присутні були одягнені у це народне вбрання. Бібліотекар, Прозапас Віта, представила творчість місцевої майстрині Ксенії Приступи. Присутні милувалися виставкою майстрині, яка також розповіла про своє захоплення та про свої плани на майбутнє. Навіть на сьогоднішній день рушники не втратили свою актуальність, своє символічне значення. Адже люди знають і пам’ятають історію своїх предків, і надають їй великого значення. Це наша гордість, наша спадщина. 
Далі учасники проекту завітали до публічної бібліотеки села Цепцевичі, де радо зустрічали гостей голова Тутовицької сільської ради Волощук Валентина Жоржівна та завідуюча публічною бібліотекою Хоменчук Світлана Степанівна. Всі змогли трішки занурились в дитинство, переглянувши лялькову виставу «Колобок на новий лад» і також симвовлічно, в День вишиванки, переглянули творчу виставку місцевих майстринь з вишивки. Лялькові вистави є постійними у книгозбірні, так як при бібліотеці діє об’єднання «Книга й лялька». У бібліотеці також діє потужний інтернет-центр, але нагальним питанням залишається оновлення книжкового фонду. Це одне з найбільших сіл району з найвищою народжуваністю. І до книгозбірні щодня приходить багато дітвори – хто читати, хто гратися, хто поринути в світ інтернету. Але як наголосила Ксенія Сергіївна, книга і надалі повинна залишатися головною у вихованні нашого підростаючого покоління.
Село Тутовичі багате обдарованими дітьми. Завідуюча бібліотекою Людмила Хомич, представила, в рамках проекту «Інтелектуальне село», масовий захід на тему: «Творчі діти нашого села». А в Тутовичах є ким пишатись, до чого прагнути і куди рости, переконані місцеві жителі. Діти представили міні-концер: співали, грали на акордеоні, скрипці та саксофоні. Є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді, а ще велике бажання бачити своїх дітей успішними, щасливими та потрібними суспільству. 
На закінчення учасники проекту відвідали мальовниче село с.Довге. Бібліотекар Момоток Людмила презентувала робіту гуртка по виготовленню виробів з підручних матеріалів на тему: «Творчість наших читачів», під час якого був проведений майстер-клас з виготовлення картини з зерен кави, у якому активну участь прийняла і Ксенія Павловська. На завершення зустрічей, Ксенія Сергіївна подякувала за гостинний прийом та активну участь у проекті головам сільських рад та бібліотекарям. 
Зустрічі здійснені цього дня, порадували усіх учасників, гостей, громадськість сіл та залишили святковий настрій та приємні спогади. І жителі громад, і учасники проекту, і читачі бібліотек в цей день отримали нагоду поспілкуватися з Ксенією Павловською, поділитися своїми проблемами та планами.

 

В переддень свята Дня Європи, 17 травня, у Сарненській центральній районній бібліотеці було проведено інформаційний захід «День Європи в Україні». Користувачі ознайомилися із цікавими фактами про Європейський Союз, переглянули відеопрезентацію з історії створення Європейського Союзу та ознайомилися з тематичною поличкою «Європа багатолика: єдина, близька, велика». Учасники заходу прийняли активну участь в квесті «Що я знаю про Європу?» та вікторині «Чи знаєш ти Францію?». Також їм було дане завдання олівцями та фломастерами розфарбувати архітектурні пам’ятки Європи. В ході квесту найспритніші учасники зачитали поезію відомих авторів країн Євросоюзу. А на завершення всі смакували запашним чаєм із солодощами.

16 травня

Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 р. Депортованим давали на збори від кількох хвилин до півгодини. З Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя їх ешелонами відправляли на схід. До кінця наступного місяця висилили 200 тис. осіб.

Протягом року від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Після радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим позбавили статусу автономії та перетворили на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки замінили на стандартні радянські назви.

15 травня

В Сарненській ЦРБ проведено семінар – нараду бібліотечних працівників району з питань організації роботи бібліотечних закладів у літній період. Із вступним словом виступила директор КЗ «Сарненська ЦСПШБ» Діана Тимощук, яка ознайомила присутніх з надходженнями від платної діяльності та підняла ряд виробничих питань. Заступник директора по роботі з дітьми, Валентина Гольонко, презентувала добірку бібліотечних веб-ресурсів на допомогу організації дозвілля дітей в період літніх канікул та ознайомила з підсумками обласного етапу конкурсу «Кращий читач». Завідуючою методично-бібліографічним відділм Людмилою Лавор, підготовлено огдяд методичних порад з досвіду роботи бібліотек області: за матеріалами обласного семінару-практикуму – «Велика майстерня популяризації авторів Рівненщини. Завідувачка відділу комплектування та обробки документів Ліна Жабчик, акцентувала увагу на списанні та переобліку бібліотечних фондів у ПШБ та організації передплати періодичних видань на ІІ півріччя 2019 року.

На завершення присутні бібліотекарі обмінялись думками, підвели підсумки заняття, висловили думки про його рівень та побажання.

14 травня

19 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

З цієї нагоди у читальній залі бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка-реквієм «Прости нас, пам`яте, прости»
День пам'яті жертв політичних репресій в Україні встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щороку відзначається у третю неділю травня. Цю пам'ятну дату встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості. 
Раніше репресованих згадували разом із жертвами голодоморів і лише сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. Священним обов'язком кожного громадянина будь-якої держави є збереження пам'яті про минуле свого народу. Саме тому нам, сьогоднішнім українцям, так важливо привернути увагу нашого суспільства до трагічних подій історії України. 
Тож запрошуємо всіх до цікавого та вдумливого перегляду книжково-ілюстративної виставки-реквієм. 
Чекаємо на зустріч з вами.

03 травня

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення. З нагоди Дня Перемоги в бібліотеці експонується історичний пазл «Не згасне слава героїв » , на якому представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Основна мета історичного пазлу – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

Архів новин