ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2017 рік

Жовтень

 

14 жовтня День захисника Вітчизни, козацтва та тисячолітніх християнських традицій. З цієї нагоди в бібліотеці відбулась історична година «Україна козацька: п’ять віків історії». Ведучі гортали сторінки історії пов’язані з героїчними подвигами козаків, провели цікаву вікторину, а на кінець «студенти-козаки» грали в веселі козацькі ігри. Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей читального залу оформлена книжкова виставка «Тої слави козацької повік не забудем…», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності.

 

 

11 жовтня

З нагоди вшанування памяті героїв УПА та Романа Шухевича в центральній районній бібліотеці відбувся історичний калейдоскоп ''Роман Шухевич: постать на тлі доби воюючої України". Захід проходив біля книжкової виставки "УПА: історія нескорених", організованою спільно з Сарненським архівом. В заході приймали участь студенти Сарненського аграрного ліцею, а також були продемонстровані документальні відео: "Історія УПА" та "Історичний подвиг Романа Шухевича".

 

Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української повстанської армії, символічним днем заснування якої є 14 жовтня 1942 року.

УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців зорганізуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Одночас, 30 червня 2017 року, виповнилося 110 років  від дня народження головнокомандувача Української повстанської армії, голови Секретаріату Української Головної Визвольної Ради Романа Шухевича.

Із нагоди цих пам’ятних дат  у фойє районної бібліотеки оформлено документальну виставку «УПА: історія нескорених». Тут висвітлена інформація про історію створення армії та командирів визвольного руху Р. Шухевича, Т.Бульбу-Боровця, К.Савура та інших. Книжкову експозицію доповнює виставка копій документів та матеріалів, які були надані архівним відділом Сарненської РДА.

 

03 жовтня

 

Пройшла нарада бібліотечних працівників Сарненського району.

На початку наради з присутніми провели консультацію представники Сарненського центру надання первинної правової допомоги.

Продовжила нараду директор КЗ «Сарненська ЦСПШБ» Надія Рибачок, яка у своєму виступі наголосила на підготовку установ до роботи в осінньо-зимовий період та особливо зупинилась на роботі бібліотек в умовах ОТГ.

З коротким аналізом діяльності бібліотек системи за 9 місяців 2017 року виступила завідувачка методико-бібліографічним відділом Людмила Лавор. Вона відмітила активну участь наших фахівців у цьогорічних акціях та конкурсах. Присутні також переглянули роботи переможців районного конкурсу слайд-презентації «Моя бібліотека». 

Про підведення підсумків Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчі канікули» та організацію проведення у бібліотеках системи районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Профі-кемп» розповіла Валентина Гольонкозаступник директора ЦСПШБ  з питань обслуговування дітей.

Про організацію навчання бібліотечних працівників з комп’ютерними технологіями у ІV кварталі повідомила Руслана Артемчук – завідувачка  відділом інформаційних  технологій та електронних ресурсів.

На завершення семінару, про роботу з фондом та організацію передплати на наступний рік розповіла провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки документів Галина Іздепська.

 

Вересень

 

28 вересня

 

У Сарненській центральній районній бібліотеці  відбувся урочистий захід з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

Відзначення цього свята на державному рівні свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека. Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а її служителі – вірними зберігачами і популяризаторамидуховної спадщини поколінь.

В особі українських бібліотекарів наша країна має справжніх патріотів і ентузіастів, які присвятили своє життя служінню народу, книзі, знанням.Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Тож 28 вересня у читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки відбувся урочистий захід, приурочений Всеукраїнському дню бібліотек. На свято до працівників бібліотечних закладів району завітали заступник голови районної ради Микола Костецький, заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, міський голова Світлана Усик, Олексій Лавор – помічник народного депутата України Сергія Євтушка, Любов Сафонік – помічник депутата обласної ради Ксенії Павловської. Вони привітали працівників бібліотечних закладів району з професійним святом.

З нагоди свята кращих працівників бібліотечних закладів району нагородили Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, подяками міської ради.

Приємним завершенням заходу стало оголошення результатів конкурсу на кращу слайд-презентацію та акції «Подаруй бібліотеці книгу», а також виступи аматорських колективів та окремих виконавців району.

 

20 вересня

Відбулося чергове засідання літературно-поетичного клубу "Дивослово". До бібліотеки завітала поетеса Тамара Гнатюк, молода авторка дарувала вірші, присвячені осені та коханню. Не обминула увагою тему війни, болю та смутку. Присутні із задоволенням слухали та ставили запитання пані Тамарі.

 

 

З метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення у фойє бібліотеки оформлено тематичну поличку "Сарненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги", на якій розміщено матеріали які надав Сарненський центр з надання безоплатної та вторинної правової допомоги та книги з фондів ЦРБ. Дана виставка буде цікава людям, які потребують правової допомоги та роз'яснень деяких юридичних питань. А також на веб-сайті районної книгозбірні створено веб-рубрику «Безоплатна правова допомога м.Сарни», де ви можете знайти інформацію та безкоштовні консультації правової тематики

(http://lib.sowa.com.ua/pravova%20dop%20sarny/pravovasarny.htm )

 

14 вересня

У «мистецькому салоні» районної книгозбірні відбулося чергове засідання любительського об’єднання «Кіноман» з демонстрацією художньої стрічки«Монстр-траків»

 

12 вересня

Об 11 годині у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів районної  бібліотеки відбулась відеоконференція на тему «Оподаткування підприємств та організацій інвалідів. Особливості оподаткування людей з інвалідністю». Спікером виступала - Вакольчук Тетяна Геннадіївна, головний державний інспектор відділу організації роботи ГУ ДФС. Відеоконференція проведена в рамках циклу інтерактивних консультацій для людей з інвалідністю.

Посилання на відеоконференцію тут:              https://www.youtube.com/watch?v=y1_jdJ1pusY

10 вересня

 

В читальній залі районної бібліотеки діє книжкова виставка "Ісповідник віри" до 125-річчя від дня народження Йосифа Сліпого.

Верхо́вний Архієпи́скоп Йо́сиф Сліпи́й (у світі Йо́сиф Коберни́цький-Дичко́вський; 17 лютого1892, с. Заздрість - 7 вересня1984, Рим) - єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архієпископ Львівський -предстоятель Української греко-католицької церкви.

 

01 вересня

У перший день осені в Україні відзначають День знань — свято для першокласників і початок нового навчального року для всіх інших школярів, вчителів, студентів і викладачів.

Традиційно до районної бібліотеки завітали учні ЗОШ № 4.Тема першого уроку: «Ми українці, ми європейці», мета якого - сформувати уявлення про Україну, як незалежну європейську державу зі своєю історією та культурною спадщиною, надати учням знання про Європейський Союз та його символіку, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів.

 

Архів новин