ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2017 рік

 

Квітень

 

Леонід Куліш-Зіньків

75-річчя від дня народження

 

 (2.05.1942 - 27.04.2007)
 

Відомий український письменник, класик дитячої літератури,

 маестро гумору та сатири

Член Національних спілок письменників і журналістів України

 Лауреат премії ім. В. Кобилянського

Дипломат Всеукраїнського конкурсу "Байка - 2001”

Лауреат премії республіканської газети "Веселі вісті”

 

 

2 травня виповнюється 75 років від дня народження нашого земляка, відомого українського письменника, класика дитячої літератури, гумориста та сатирика Леоніда Зіновійовича Куліша.

Народився Леонід Куліш в селі Кричильськ Сарненського району. Навчаючись у сільській десятирічній школі, пройшов трудові будні піонервожатим. Перші вірші надрукував у «Степанській газеті», будучи ще дев'ятикласником. Після закінчення школи у 1960 році працював у Казахстані, згодом навчався на історичному факультеті Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки. У студентські роки з'явилася його перша публікація в республіканській пресі. У Луцьку він познайомився з письменниками та поетами Волині, й відомий поет Володимир Лучук запропонував вірші Леоніда до колективного збірника «Пісня і праця», що вийшла у 1968-му році.

Після закінчення навчання у 1968 році повернувся у рідне село, де все життя викладав історію, а потім і правознавство в сільській школі.

Перші свої вірші Леонід Куліш почав писати під впливом батька — Зіновія, який був доволі неординарною людиною і прославився на все село як пересмішник. Жителі високо цінували талант Зіновія як гумориста-імпровізанта. Він настільки міг допекти дотепним словом владу, що не раз доля всієї родини потрапляла під небезпеку.

Перші поезії Леонід присвятив рідному селу, Поліссю, батьківщині та юнацькому коханню. Звичайно, не всі вірші були досконалі. Але скільки то було радості, коли деякі з них з'явилися на сторінках "районки". Згодом у його віршах все більше і більше відчувається подих народної поезії рідного поліського краю. Як і батько, він звертається до сатири і гумору. Сатирично-гумористичний доробок письменника складається із творів різних жанрів. Це власне віршовані гуморески, байки, іронізми, пародії, бувальщини тощо. Читаючи ці твори, можна, прослідкувати як розвивалося суспільство за останні десятиліття, які трансформації відбувалися. Засобами сатири і гумору автор реалістично відображав дійсність.

Писав Куліш і пісні для дорослих: «Подорожник», «Кричильский вальс», «Батькові руки», «Дай мені, кохана, руку», «Не ховай сльози кохана», «Посіяла баба мак» та ін. Крім цього, Леонід Зіновійович був прекрасний краєзнавець, добре знав історію рідного краю писав твори про рідний край, збирав перекази та легенди. Не байдужою була для нього доля рідної землі, красуні Горині, навколишніх лугів і лісів. На фоні цієї життєдайної краси писав митець чудо — легенди, перекази. Це історія його рідного села Кричильськ: «Синій вир», «Мшані кладки», «Погоня», «Турово», «Русявка», «Дівочий брід».

Не стало відомого земляка 27 квітня 2007 року. У травні 2009 року в Кричильській ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського району, де письменник віддав майже сорок років освітянській праці, на фасаді його рідного закладу встановили меморіальну дошку: "Відомий український письменник, класик дитячої літератури, маестро гумору та талановитий педагог” – напис внизу. А зверху до нас всміхається, ніби живий, Леонід Куліш.

Інтелігентний, талановитий та працьовитий чоловік, якого не затягнула трясовина сільських буднів. Із повсякдення він черпав наснагу для своїх творів, пробуджував добро у душах малечі та дорослих, некрикливим словом учив любити свій край, свій народ, свою Україну. Він гостро висміював людські пороки й слабкості й був при цьому великим гуманістом, глибоким ліриком, піснярем, над усе любив людей. Життя Леоніда Куліша - воістину справжня легенда, бо знайшов він своє місце на землі, закарбувавши чудовий слід у людській пам’яті назавжди.

Вірші із збірки "Соняшний дощик"

(читає Ірина Мірко)

Кріт

(читає Богдана Заяць)

У садку

(читає Богдана Заяць)

У синочка є сорочка

(читає Софія Кушнір)

Колискова від матусі

(читає Катерина Палій)

Упіймав я сома

(читає Олександр Балемба)

 

24 квітня

 

Методично-бібліографічний відділ Сарненської центральної районної бібліотеки проводив стажування новопризначеного працівника міської бібліотеки №2 м.Сарни Алли Усачик. В ході стажування бібліотекаря ознайомили з головними завданнями та напрямками роботи бібліотек на сучасному етапі, з роботою відділів центральної районної та районної дитячої бібліотек, а також з практичними навиками ведення бібліотечної статистики,  обліку, збереження та розстановки книжкового фонду.

11 квітня

Відбувся обласний вебінар для бібліотечних працівників, що обслуговують юнацтво на тему: «Шляхи залучення молодих користувачів до бібліотеки в сучасних умова». До вебінару приєдналась бібліотекарі Сарненської ЦРБ, доповідачем на вебінарі  з виступом «Інноваційні форми роботи з молоддю в Сарненській ЦРБ» була бібліотекар юнацької кафедри районної книгозбірні Мордас Ольга.

07 квітня

 

"Реформація - подія, що змінила світ", під такою назвою 7 квітня 2017 року біля книжкової виставки з  користувачами районної книгозбірні пройшла година спілкування. Слухачі дізнавалися про старовинні книги, які розміщені на полицях, про розвиток реформації в Європі та біографія головного реформатора – Мартена Лютера.

 

Архів новин