ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

Лютий

 

14 лютого

Користувачі та працівники Сарненської ЦРБ, прийняли участь у черговій відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Правове регулювання на ринку праці та функції Управління Держпраці у нагляді за дотриманням вимог трудового законодавства, профільна допомога у процесі децентралізації та становленні ОТГ»

У вебінарі взяли  участь:
І секція (презентація всіх функціональних напрямів Управління) - начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний
ІІ секція - про повноваження ОТГ - заступник начальника Управління Держпраці у Рівненській області - Наталя Карп'юк. 

13 лютого

15 лютого - особливий день для афганців. Цього дня закінчилась нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану. Вони пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.
Афганістан… Уже багато років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Майже 2500 чоловік із Рівненщини проходили службу в чужій країні. 102 загинули в ході бойових дій, 64 залишилися інвалідами. Із Сарненського району було призвано 245 чоловік. Одинадцять із них не повернулось …
13 лютого працівниками бібліотеки проведено вахту пам’яті «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять». На захід, сповнений почуття патріотизму та гордості за земляків – героїв, були запрошені студенти Сарненського аграрного ліцею. Присутні згадали події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Переглянули відео - кліпи та прослухали пісні про події війни. До уваги присутніх була представлена виставка літератури.

08 лютого

В  ЦРБ відбулася презентація книги «Відлуння сивої давнини, або Слово про слова» нашого земляка Петра Семеновича Макаренка з с. Бутейки. Видана книга у Луцьку видавництвом «Волиньполіграф » у 2018 році за спонсорські кошти. Рекомендована до друку вченою радою факультету філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки. Ця книга це спроба укладання словника бутейської говірки. Основними респондентами, а отже, і його співавторами, стали не лише старожили, але й більш молоді мешканці сіл Бутейки  та В.Вербче. До всіх, здавалося дивних і неприродних для української мови слів, виразів та словосполучень у словнику подано сучасне тлумачення, а місцями й доволі розгорнуті пояснення з прикладами бутейської говірки. Як говорить автор передмови до видання кандитат історичних наук, доцент Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Микола Півницький. «Ця говірка багата своїм глибинним змістом, інтонаціями, образами, які, мов на крилах, перелітають із століття в століття, від одного покоління до іншого, і сьогодні вже не можна осягнути ту безмежну вікову далечінь, звідки бере витоки те чи інше слово, а з ним і мудрість народна. Найцінніше в цьому словнику те, що його укладачем стала не якась стороння і дуже «вчена»  людина, а простий селянин, прекрасна, щира душею і напрочуд цікава особистість, безпосередній носій цього безцінного народного надбання – Петро Семенович Макаренко».

Презентація пройшла в доброзичливій атмосфері, де були зачитані уривки з книги, а також шанувальникам творчості вдалося поспілкуватися з автором в формі діалогу,  в ході якого автор книги розповів про історію видання книги та події, які в ній відображені.

Автора привітали заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, колега по перу Василь Титечко , знайомі та друзі.

07 лютого

Користувачі Сарненської ЦРБ, прийняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Відповідальність за вчинення домашнього насильства". Спікером вебінару була Катерина Панчелюга спеціаліст Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Учасниками вебінару були користувачі та працівники бібліотеки.

На завершення вебінару спікер, наголосила, що за детальнішою інформацією та правовою допомогою особи, які постраждали від домашнього можуть звертатись до Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та до регіональних районних центрів.

 

Cічень

26 січня

З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту, який відзначається в Україні 27 січня, в читальній залі бібліотеки організована книжкова поличка «Свіча Голокосту не згасне», біля якої присутні мали змогу ознайомитися про багатомільйонне винищення євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність. А також переглянули фільм «Я в пам'яті запалюю свічу» - про події 1941-1945 років, які і донині залишаються сумним символом політики геноциду нацистської Німеччини, а також яскравим прикладом нинішнього стану пам'яті про війну у сучасному українському суспільстві.

 

24 січня

Розпочався рік і традиційно розпочалася наша співпраця з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Користувачі та працівники Сарненської ЦРБ, прийняли участь у черговій відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Втрата права користування житловим приміщенням". Спікером заходу був - адвокат, який співпрацює з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Бондар Юрій Миколайович.

 

22 січня

Для студентів Сарненського аграрного ліцею в бібліотеці відбувся урок державності "Духовна єдність" до 100-річчя Соборності України. Саме в цей день 22 січня 1918- го року Центральна рада в Києві ухвалила IV Універсал, яким проголосила незалежність Української Народної Республіки.
Присутні мали змогу більш детально ознайомитися з історичними подіями тих часів, матеріалами книжкової виставки"Україна є, була і буде...", а також приймали участь у вікторині "Віхи в історії України".

 

Дорогі колеги! Ось і прийшов до завершення 2017 рік. Рік був непростий. Ми переживали з вами та раділи за вас. Ось декілька наших перемог та досягнень за рік що минає:

успішно діють при районних бібліотеках Кімната спілкування «Країна щасливої сім’ї» (РДБ), любительське об’єднання «Дивослово», навчання у  «Школі для тих кому за…» (ЦРБ);

відкрито перший піший туристичний маршрут «Історичними місцями древнього Степаня»;

переможцями відкритого фестивалю дитячих лялькових колективів «Березневі сходинки», що проходив з 31 березня по 1 квітня у Рівненському академічному обласному театрі ляльок став дитячий ляльковий колектив «Казкова хатина» публічної бібліотеки с.Костянтинівка та отримали диплом в номінації «Дебют»;

досвідом організації надання туристичних послуг ділилась публічна бібліотека с.Немовичі з учасниками обласного семінару «Місія сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області» в якій прийняли участь сільські бібліотекарі публічно-шкільних бібліотек області на чолі з спеціалістами Рівненської обласної універсальної бібліотеки;

     - сім публічно-шкільних бібліотеки району активно долучилися до соціального проекту "Інтелектуальне село" від депутата Рівненської обласної ради Ксенії Павловської. Мета проекту: відродження інтересу до бібліотеки у сільській місцевості, сприяння проведенню інтерактивного дозвілля молоді у інтелектуальному форматі. Перше місце здобула Люхчанська публічна бібліотека і отримала у подарунок ноутбуком. Почесне друге та третє місця здобули бібліотеки с.Кузьмівка та с.Чемерне, отримавши у подарунок набір енциклопедичних довідників з основних шкільних предметів. Інші учасники проекту – бібліотеки с.Немовичі, с.Любиковичі, с.Глушиця та смт. Степань - відзначені комплектами дитячої літератури. Вітаємо та радіємо ще раз за наших колег!;

     - всього за 2017 рік до бібліотек системи надійшло три одиниці комп’ютерної техніки: один ноутбук  - проектна діяльність, один ПК за рахунок спонсорів і один ноутбук за кошти районного бюджету. Також депутат обласної ради Ксенія Павловська подарувала для центральної районної бібліотеки фотоапарат;

    -   на святкових урочистостях з нагоди Дня бібліотек підведено підсумки конкурсу слайд – презентацій  "Моя бібліотека"  з метою популяризації книгозбірень за допомогою мультимедійних засобів візуальної культури. У номінації «Краща презентація сільської бібліотеки» переможцем вийшла презентація ПБ с.Катеринівка. У номінації «Біблотека – центр дозвілля» переможцем вийшла публічна бібліотека №2 м.Сарни. У номінації «Краще використання новітніх технологій» у фінал вийшли дві бібліотеки та ПБ с.Немовичі  та ПШБ с.Глушиця.

Щиро дякуємо вам, шановні колеги, за вашу невтомну працю, за ваш талант, за

ваші перемоги, за все те що ми гордо називаємо БІБІОТЕЧНІ БУДНІ!

Вітаємо вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай веселі дзвіночки наповнять ваші серця радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію. Бажаємо вам з новими силами та щасливими відчуттями досягати нових успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай вдача буде поруч увесь рік!

Грудень

22 грудня

До 80 – тої річниці від дня народження видатного політика, журналіста, борця за незалежність України В'ячеслава Максимовича Чорновола. В районній бібліотеці відбулась година історичного портрету «Пам’ятаємо, любимо, шануємо...” для учнів старших класів ЗОШ № 4 . На заході присутні були ознайомлені з нелегким життєвим шляхом великого патріота України – Чорновола В’ячеслава Максимовича. Чорновіл – це уособлення незламного духу. Він жив тим, у що вірив. Попри складні обставини його життя він не зрадив тому, що було для нього по-справжньому важливе. І дай нам Боже навчитися цьому у нього. Жити тими високими ідеалами, тою високою метою, до якої варто йти. Це приклад для молодих людей. Україна має пишатись такими синами, як В’ячеслав Чорновіл, які виборювали її незалежність, стояли у витоків формування державності та прийняття Конституції, а також оформлена книжкова виставка «Провісник духовної свободи».

 

14 грудня

З нагоди відзначання Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС в Сарненському аграрному ліцеї відбулась година пам’яті - «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять». На заході бібліотекарі районної книгозбірні презентували книгу С. Алексієвич «Чорнобильська молитва» та показали фрагмент фільму «Мотельки». Присутні віддали шану всім тим, хто ціною власного життя та здоров’я захистив нас і весь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

13 грудня

У Сарненській ЦРБ відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Стратегія розвитку бібліотек району у 2018 році». На ньому говорилося про пріоритети розвитку бібліотечної справи на наступний рік. Як зауважила завідувачка методично-бібліографічним відділом Людмила Лавор: «До планування роботи необхідно підійти ретельно і продумано, зваживши на умови сучасної діяльності бібліотеки та свої можливості. Планові заходи повинні працювати на майбутнє, формувати своєрідний, оригінальний та сучасний імідж бібліотеки». Планування, як і звітність, є складовими менеджменту бібліотеки, завдяки яким бібліотекар може комплексно осмислити діяльність книгозбірні, визначити позитивні та негативні тенденції в її роботі, послідовно вирішуючи складні завдання, що стоять перед бібліотекою, зокрема: формування інформаційного ресурсу, удосконалення бібліотечно-бібліографічного обслуговування та надання бібліотечних послуг з використанням новітніх технологій.

Під час семінару провідними бібліотечними працівниками були надані консультації та методичні поради. Про особливості планування роботи бібліотек з користувачами – дітьми розповіла заступник директора по роботі з дітьми Валентина Гольонко. Про роботу з книжковими фондами на наступний рік розповіла завідувачка відділом  комплектування і обробки документів Ліна Жабчик.

Зміни, оновлення, прогрес у бібліотечній справі передбачають подальше вдосконалення форм і методів діяльності. Бібліотекам необхідно бути креативними, наполегливо рухатися вперед, зміцнювати позиції зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги, бути невід’ємною частиною місцевих громад.

 

06 грудня

 

Користувачі Сарненської ЦРБ, прийвняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху". Спікером вебінару був головний спеціаліст відділу представництва Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Пархоменко Віталій Олегович. Учасники вебінару, студенти аграрного ліцею – майбутні водії, дізналися більше про правила дорожнього руху та відповідальність за їх порушення.

 

05 грудня

«Народний філософ, поет-гуманіст» - під такою назвою для учнів Сарненського аграрного ліцею відбулась літературна подорож по творчості Григорія Савовича Сковороди (1722 – 1894), українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, музиканта.

01 грудня 

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом в читальній залі ЦРБ відбувся урок здоров’я - «Снід: подумай про майбутнє – обери життя».

Бібліотекарі ознайомили студентів з поняттями "СНІД" і "ВІЛ" та їх ознаками, сприяли вихованню почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя, а також, толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Як наслідок, молодь отримала елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Для ефективного засвоєння почутого матеріалу, бібліотекарі підготували тематичне відео «Що буде, якщо заразитися СНІДом», а також провели вікторину.

Архів новин