ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2019 рік

Березень

12 березня

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року «Про затвердження переліку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів» до відділу комплектування надійшли книги різної тематики, які після обробки розійдуться по бібліотеках районну. Отож,приємного читання.

До 380-річчя від дня народження видатного державно-політичного, культурного діяча, Українського Гетьмана – Славного сина України – Івана Мазепи для студентів аграрного ліцею проведено годину історичного портрету, на якій слухачі простежити родовід, життєвий шлях, непересічні людські якості Великого Українця. Вони змалювали для себе особистість Івана Мазепи – сильного розумом, з блискучою освітою (володів вісьмома мовами), красномовного і добре вихованого, дипломата, знавця людської психології, людини з високим почуттям гідності. Пізнали його глибше, як автора філософських дум і пісень, більше дізнались про Гетьмана як адміністратора, господарника, полководця, щедрого мецената, покровителя Православної Церкви, ширше пізнали боротьбу Мазепи за Незалежність, його прагнення здобути волю і утвердити українську державу, а також про причини невдачі.

07 березня

З нагоди відзначення 205-річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя – Тараса Григоровича Шевченка у бібліотеці відбулась літературно-художня композиція «Весна починається з Шевченка».
Ведучі читали поезії Тараса Шевченка про знедолене дитинство, гірку долю матері-кріпачки, яка лише уві сні могла бачити своїх дітей щасливими, про незрівняну красу природи рідної України.
Також з основними подіями життя і творчості Кобзаря ознайомила читачів бібліотеки медіа-презентація “Тарас Шевченко”. Присутні уважно переглянули уривки з художнього фільму “Тарас Шевченко”, здійснили відеоподорож по картинній галереї Шевченка-художника – видатного майстра не тільки слова, а й пензля, ознайомилися з книжковою виставкою “Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово” .
А окрасою заходу був виступ учасників театральної студії «Юний актор» КЗ Сарненський районний будинок культури - «Кобзарева струна не вмирає».

01 березня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему: «Давай одружимось? Юридичні тонкощі вступу до шлюбу». Спікерами вебінару були: 
• Оксана Подоляк - інтегратор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
• Віта Оводюк - начальник відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації ГТУЮ у Рівненській області.

Лютий

26 лютого

Відбулася нарада працівників культури району за підсумками роботи галузі у 2018 році. В нараді взяв участь перший заступник голови Сарненської райдержадміністрації Назарець І.П. 
Начальник відділу культури і туризму Едуард Раковець розповів у своєму виступі про досягнення галузі культура у 2018 році, та окреслив основні плани на поточний рік. Співдоповідачі – спеціаліст відділу освіти, культури та з питань сім'ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради – Білотіл Т.О., заступник директора по роботі з дітьми КЗ «Сарненська ЦСПШБ» - Гольонко В.В., завідуючий сільським клубом с. Мале Вербче – Дубинець В.М. доповнили інформацією про рейтингові показники, матеріально-технічну базу закладів культури та знакові заходи.
Доповідачі дякували команді колег за якісну роботу, районній владі, що допомогла подолати фінасово нестабільний рік, знайшовши ресурси для галузі, спонсорам та волонтерам що допомагали у підготовці заходів.
Кращих працівників, за результатами року, було нагороджено грамотами та подяками райдержадміністрації, відділу культури і туризму та профспілки.
На бібліотечній секції, бібліотекарі обговорили проблемні питання галузі в розрізі бібліотечних установ: ремонти, зміцнення матеріально-технічної бази, дотримання виконавської дисципліни, збагачення змісту та вдосконалення форм діяльності, організація роботи у напрямку впровадження нових форм та методів роботи. Окремо було висвітлено питання про роль бібліотек в реалізації цілей сталого розвитку на 2016-2030 роки.

22 лютого

Бібліотекарі нашої книгозбірні завітали до студентів Сарненського аграрного ліцею , де провели патріотичну годину «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Разом з учнями відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. У заході лунали патріотичні вірші та пісні, відеосюжети, також була представлена документальна виставка «Небесна Сотня – то в серцях вогонь».

Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова.
І. Січовик
21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. І кому ж, як не нам, носіям однієї з найбільш милозвучних мов світу, про це пам’ятати? Українській мові присвячують вірші, а україномовні пісні порівнюють зі співом птахів. Українська мова – одна з найдавніших, найбагатших мов Европи. Вона належить до наймельодійніших мов у світі. 
В цей день бібліотекарі районної книгозбірні для наших користувачів провели огляд літератури українських письменників, присвячений рідній мові, її становленню, розвитку та значенню для духовного розвитку нації. Присутні ознайомились з енциклопедичними, популярними виданнями. Також читачі прийняли участь в цікавих розвиваючих іграх та у вікторині на знання української мови.

19 лютого

В читальній залі 19 лютого відбулася презентація книги “Просвітянське століття Рівненщини”, в якій взяли участь представники влади, активні просвітяни Сарненщини та Дубровиччини.
Книгу представив та подарував на бібліотеки району її упорядник – голова Рівненського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка Іван Вєтров . Про історію «Просвітництва» на Сарненщині розповіла Р.К. Тишкевич –заступник голови цієї авторитетної в нашому районі організації, заслужений працівник культури, член Всеукраїнської спілки журналістів та краєзнавців України.
Н.М. Свищевська, голова Сарненського районного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.. Т. Шевченка, згадала теплими словами тих, людей, про яких йдеться мова на сторінках книги. 
«Здобути або не бути!» - так без вагань заявив про себе уродженець с. Тинне Степан Бакунець. Щоправда справжнє ім’я цього чоловіка Олександр Шмалюх. Любіть Україну, як усе своє життя люблю її я, й усіма силами захищайте її незалежність, як це робили мої славні незабутні побратими – закликав нас відважний українець!
Серцем заходу звичайно стали пісні у виконанні хору «Просвіта» з смт Степань. А про саму діяльність об’єднання «Просвіта» розповіла учасниця хору Карпович О.М. 
Сподіваємося, що це видання буде цікавим кожному читачеві, незалежно від віку, адже охоплює декілька поколінь патріотів, які у ХІХ–ХХІ століттях відстоювали та утверджували нашу незалежність.

14 лютого

«Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.                                                                 

30 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули (11 в Сарненському районі), 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. 

До цієї дати бібліотекарі організували і провели урок історії «Солдати чужої війни» ( до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав).

Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про війну, з цікавістю переглянули книги, а особливо збірку місцевої письменниці Раїси Бричкової «Сину, ангеле мій…» в якій авторка перейнялася героїчним подвигом молодих земляків, які не повернулись з далекого Афганістану та фотоматеріали про афганську війну.                                                                                                                                                   

07 лютого

В читальній залі відбувся година історичного портрету до 115-річчя від дня народження Скоропадського Д.П.- українського, громадського та політичного діяча».

Фотозвіт любительського об'єднання "Кіноман"

06 лютого

У нашій бібліотеці маленьке поповнення книг! Запрошуємо книголюбителів до нас!!!!

Січень

30 січня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у вебінарі-нараді на тему:  "Організація централізованої та корпоративної обробки документів бібліотеками області"

Спікер вебінару:

-Щербан Раїса Миколаївна, гол. Спеціаліст, координатор електронної бібліотеки РОУНБ.

Доповідачами були:

-Матушевська Тетяна, Степанюк Людмила, гол. спеціалісти  РОУНБ

24 січня

27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.
Саме цього дня армія Радянського Союзу звільнила в’язнів найбільшого фашистського концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща). За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн невільників. Загальна ж кількість страчених упродовж Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).
Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею була підготовлена та проведена година пам’яті «Голокост – трагедія Всесвіту», а також в читальній залі бібліотеки протягом тижня - з 23 січня по 29 січня 2018 року - діє виставка-пам'ять «Свіча Голокосту не згасне».

23 січня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему: Домашнє насильство: як запобігти, куди звертатись?" Спікерами вебінару були: 
• фахівець Рівненського місцевого центру з надання БВПД - Юрій Висоцький 
• патрульний поліцейський, відома блогерка з питань домашнього насильства Марія Бурдова.

 

22 січня

1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.
Напередодні Дня Соборності для студентів Сарненського аграрного ліцею було проведено урок державності «Україна Соборна, вільна, сильна».
Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави. Під час заходу були використані відео-ролики: «Моя країна – Україна», «День Соборності – новини», пісні «Не стидайся, то твоя земля», «Активісти про соборність», «Дай нам, Боже».
Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

20 січня

Полюбляють всі книжки
і дорослі і малі!
Мама з татом поки тут
Підбирають свій досуг,
Заважати я не стану –
Краще книжку погортаю.
Намалюю я картинку,
Та побавлюся із свинкой.
Шановні наші відвідувачі!
Завдячуючи Міжнародному Благодійному Фонду «Глорія» у відділі обслуговування дорослої бібліотеки облаштовано ігровий куточок для малят. 
Тепер можете сміло приходити до нашої книгозбірні зі своєю малечею. Поки ваша увага буде направлена на вибір книжки, діти зможуть погратись, помалювати та погортати дитячі книжечки.
Все що ми робимо – ми робимо для вас!

17 січня

Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.
Для шанувальників історії України в читальному залі нашої бібліотеки експонується патріотична книжкова виставка «22 січня День Соборності України»

10 січня

11 січня 1944 року м. Сарни було визволене від німецько-фашистських загарбників наступальними діями 143 і 397 стрілецькими дивізіями. В пам'ять визволителям у секторі компютерізації відбулась історична година «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…». Відвідувачі мали змогу послухати про те, як у перших числах січня 1944 року часто чувся гуркіт артилерійських залпів, що сповіщали про наближення радянських військ до міста, де пролягав залізничний вузол, що мав стратегічне значення для проведення військових дій. Операція з визволення Сарн тривала три дні. Рівно о 9 годині 10 січня перші артилерійські залпи сповістили про початок наступу. Вся сила піхотного й артилерійського вогню обрушилась на бойові порядки ворога. О 3 годині 11 січня 1944 року воїни Радянської армії повністю оволоділи важливим стратегічним пунктом на Поліському напрямку - містом і залізничним вузлом Сарни. Рештки розбитого противника в кількості 300 чоловік продовжували опір. Їх оточили в передмісті с. Доротичі. Великих втрат зазнав і 487 стрілецький полк. До 8.00 год. 12 січня гітлерівців повністю знищили. 
Місто заплатило велику ціну за визволення від загарбників, смертю хоробрих полягло в січні 1944 року 985 воїнів різних національностей, які загинули за визволення міста і району й захоронені на Меморіалі Солдатської слави. А також подивитись відео «Так було…».

Архів новин