ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

Грудень

13 грудня

Сьогодні у Сарненській центральній районній бібліотеці пройшов випускний для шостого набору слухачів «Школи для тих, кому за…». На цей раз школу відвідувало майже 15 людей старшого віку, щоб відкрити для себе нові можливості у житті – освоїти новітні інформаційно-комп’ютерні технології, які донедавна були недоступні для багатьох з них. 
Курси комп’ютерної грамоти у «Школі для тих, кому за…» діяли протягом двох місяців. Багато хто прийшов на курси як першокласник – вчився тримати мишку, пізнавати складову комп’ютера, вивчав клавіатуру, дізнався про необмежені можливості Інтернету. Багато операцій були складними та не зрозумілими, а особливо нові слова та вирази: браузер, ютуб, гугл, мазила, вікіпедія, фейсбук...
Сьогодні ми можемо із впевненістю сказати, що наші випускники не тільки знають, а й вміють користуватися і браузерами, і ютубом, і гуглом, і мазилою, зареєструвалилися у фейсбуці та електронній пошті, користуються й іншими новомодніми сервісами сучасного інтернет-простору. 
Всі учасники навчань отримали Сертифікати про закінчення курсів комп'ютерної грамоти.
На згадку, про незабутні моменти освоєння нових знань, учасники курсів подарували для бібліотеки нові книги сучасних авторів, таким чином, приєднавшись до благодійної акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу».

07 грудня

З нагоди відзначення 14 грудня Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в читальній залі бібліотеки до уваги відвідувачів представлена ВИСТАВКА-РЕПОРТАЖ «ЧОРНОБИЛЬ- БІЛЬ і ПАМ'ЯТЬ ВІЧНІ». 
Виставка пропонує публікації з української преси про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції, перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії, а також низка публікацій про соціальні, екологічні та економічні проблеми, пов’язані з аварією на ЧАЕС. 
На виставці представлені видання, у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

06 грудня

На базі Сарненської центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників Сарненської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек та бібліотекарів Клесівської та Немовицької ОТГ за темою: «Планування роботи бібліотек на 2019 рік: пріоритети діяльності в роботі з громадою». Відкрила семінар директор КЗ «Сарненська ЦСПШБ» Діана Тимощук, яка в своєму виступі розкрила основні вимоги та напрямки діяльності, звернула увагу на удосконалення вже існуючих та запровадження інноваційних послуг бібліотек, які покликані зробити бібліотеки цікавими та потрібними, де зустрічаються люди і втілюються нові ідеї.
Завідуючою методично-бібліографічним відділом Людмилою Лавор, була надана методична консультація: «Підготовка до здачі статистичних та інформаційних звітів про роботу бібліотек за 2018 рік. Особливості планування роботи на 2019 р.». Окремо зупинилась на здачі статистичних звітів у письмовій формі та в ЕСМаР та познайомила бібліотекарів з графіком здачі звітів за 2018 рік.
З основними напрямками роботи з дітьми в 2019 році ознайомила присутніх заступник директора по роботі з дітьми Валентина Гольонко. 
Консультацію «Робота з фондом: комплектування, збереження, списання» надала завідуюча відділом комплектування і обробки документів Ліна Жабчик.
Працівники бібліотек отримали методичні матеріали «Поради, пропозиції та інформація до планування на 2019 рік» та «Календар знаменних та пам’ятних дат на 2019 рік».

Листопад

26 листопада

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою 26 листопада в бібліотеці біля інформаційного стенду була проведена година пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця». 
Захід почався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. На заході присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Ведучі спонукали присутніх замислитись над питанням «Крихта хліба – багато це чи мало?». Учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

21 листопада

В нашій країні відзначається день гідності та свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія – майдан, який змінив нашу державу та наш народ і наше життя. 
В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня – це патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. 
До цієї дати в бібліотеці зі студентами Сарнеського аграрного ліцею відбулась година- вшанування «Україна - країна нескорених». Мета заходу полягала в тому, щоб донести до сучасного покоління об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках. Присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання та молитвою. Також учасники заходу мали змогу переглянути документальні фільми про події майдану.

20 листопада

Сьогодні о 10 год. наша бібліотека прийняла участь у вебінарі "Пропозиції Рівненської ОУНБ на 2019 рік бібліотеками області." Розглядали такі питання:
- основні бібліотечні теми року;
- методичні послуги для бібліотек і бібліотекарів;
- статистична звітність.

15 листопада

Наші практичні заняття продовжуються в "Школі кому за..."

14 листопада

Відбулося засідання любительського обє'днання "Кіноман" з переглядом фільму "Шпигун, який мене покинув".

09 листопада

Наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997-го року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання. Ми також не відстали від цієї акції. Відвідувачі книгозбірні зібрались у дружньому колі для написання словникового диктанту. Звичайно це була не перевірка грамотності, а єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

07 листопада

Користувачі Сарненської ЦРБ, прийвняли участь у вебінарі із циклу  «Твоє право» на тему: "Відповідальність неповнолітніх".

Роз’яснення у законодавстві надала спікер вебінару - адвокат, який співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бідюк Тетяна Вячеславівна.

Жовтень

30 жовтня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у  вебінарі із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему  «Особливості опалювального сезону:  вимоги безпеки під час експлуатації котлів; правильне оформлення працівників».
Спікерами вебінару були: 
- начальник відділу нагляду у промисловості Управління Держпраці у Рівненській області Іван Онищук -  яка роз’яснювала вимоги безпеки під час експлуатації котлів та тепломеханічного обладнання;
-  заступник начальника відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук -роз’яснювала про оформлення працівників на період опалювального сезону, ризики нелегальної праці, відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства.

26 жовтня

Відбулась презентація нової книги сучасного українського письменника Макса Кідрука «Де немає Бога». Цікава розповідь цікавої людини тримала всіх в полоні інтриги протягом всієї зустрічі.
Після завершення презентації всім бажаючим була надана змога поспілкуватися з автором, отримати відповіді на запитання, придбати книги з автографом Макса Кідрука та зробити селфі на згадку.

25 жовтня

Відбулася нарада – семінар бібліотекарів Сарненського району, в ході якої розглядалися питання підготовки установ до роботи в осінньо – зимовий період, передплата періодичних видань на 1-ше півріччя 2019 року, про підсумки обласних та Всеукраїнських конкурсів у 2018 році, перегляд робіт переможців районного конкурсу «Бібліотечне портфоліо - 2018», ознайомлення з матеріалами обласних семінарів «Розвиток туризму краю послугами публічної бібліотеки» та «Впровадження медіа як ефективний ресурс сучасної бібліотеки». На закінчення були обговорені різні організаційні питання.

20 жовтня

Ми розпочали перші уроки у "Школі для тих, кому за..." Звичайно, нашим "учням" важко даються перші години роботи з комп'ютерною технікою, але це тільки початок, сподіваємось, що ми спільно подолаємо всі труднощі у освоєнні ІКТ.

11 жовтня

14 жовтня кожного року весь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу  назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.
10 жовня 2018 року в районній бібліотеці відбулось воістину козацьке свято! Спільно з відділом сім’ї та молоді РДА бібліотекарі провели посвяту в козаки. Діти грали, перемагали, танцювали, їли кашу, слухали легенди та казки про козаків, дивились відео, отримували подарунки. Одним словом, насолоджувались святом!

Січень  Лютий  Березень  Квітень Травень Червень    Липень Серпень Вересень

Архів новин