КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

   

САРНЕНСЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР З НАДАННЯ

БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

І Н Ф О Р М У Є

 

2021 рік

 

Жовтень-листопад

 

Згідно з новою редакцією ст.9 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.

Ці нововведення вступили в дію 8 листопада 2021 року.

З 8 листопада заборонено надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв згідно з новою редакцією ст.25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"!

З 8 листопада заборонено жебракувати з тваринами згідно з новою редакцією ст.25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"

 

З 8 листопада встановлено особливі обмеження для осіб, винних у жорстокому поводженні з тваринами.

Їм забороняється утримувати тварин:

протягом 1 року - у разі накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу за вчинення правопорушення, повязаного з жорстоким поводженням з тваринами;

протягом 10 років - у разі притягнення до кримінальної ⚖️відповідальності за жорстоке поводження з тваринами або звільнення від кримінальної відповідальності та закриття провадження у справі за нереабілітуючими обставинами, або застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру.

Це передбачено ст. 9 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", до якої внесені зміни Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу".

З 8 листопада заборонено залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20С та менше +5С.

Про це зазначено в новій редакції ст.22 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"!

Тварин люблять всі! Але ще не всі напевно знають про нововведення у сфері захисту їх прав! Тому відсьогодні, щодня ми будемо знайомити вас з новелами зоозахисного законодавства.

Слідкуйте за нашою сторінкою та дивіться Facebook Stories, щоб не пропустити цікаву і важливу інформацію.

Адже 8 листопада вступив в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу".

В законі багато змін, про які ми будемо розказувати.

Не пропустіть!

Життя непередбачуване. Інколи звичайна поїздка в маршрутці на роботу, у відрядження чи в гості може закінчитися дорожньо-транспортною пригодою. Часто у разі ДТП пасажири, що користуються послугами перевізників, ризикують залишитися наодинці зі своїми проблемами. Адже не знають, що кожен пасажир, який потрапив в ДТП, має право на отримання відшкодування. Всі постраждалі, окрім водія-винуватця, мають страховий захист, тобто фінансові наслідки аварії їм не потрібно буде долати самотужки чи вимагати компенсації від винуватця.

Подробиці читайте у консультації начальника Володимирецького бюро правової допомоги Лариса Оштук на нашому сайті за посиланням: bit.ly/3byUGiw

Віддавши багато років життя військовій службі, кожен військовослужбовець сподівається на гідне ставлення до себе з боку держави та на достойне пенсійне і соціальне забезпечення в подальшому.

Наша історія про те, як при звільненні з військової служби, медична комісія дала хибні висновки щодо стану здоровя військовослужбовця та його придатності до військової служби. Така халатність призвела до невірного визначення підстав для звільнення військовослужбовця в запас та в подальшому позбавила його права отримувати доплату до пенсії та права на першочергове отримання житла.

Довгих 10 років знадобилося для того, аби справедливість відновилась.

Як завдяки професійним діям фахівця Сарненського місцевого Юлії Олешкевич вдалося відновити втрачену справедливісь?

Подробиці читайте на нашому сайті bit.ly/3kK27bW

Вересень

Власник земельної ділянки вільно обирає, як її використовувати. Але трапляється, що його спосіб використання землі має негативний вплив на сусідні (суміжні) земельні ділянки. Тому у Земельному кодексі України чітко визначено обовязок дотримання добросусідських відносин. Детальніше розповідає фахівчиня Рокитнівського бюро правової допомоги Сарненський місцевий центр з надання БВПД Руслана Стрілець. В чому ж полягає зміст добросусідства?

Зміст добросусідства розкривається у статті 103 Земельного кодексу України (далі ЗК України) і полягає у тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Власники та землекористувачі земельних ділянок зобовязані не використовувати земельні ділянки способами, які заважають сусідам використовувати їх земельні ділянки за цільовим призначенням. Це називається неприпустимим впливом.

Сусіди зобовязані здійснювати будь-яку дозволену діяльність на своїх ділянках, не порушуючи права на землю один одного, та дотримуватись при цьому принципу співпраці в напрямку покращення загальних якісних характеристик землі. До прикладу, сусіди, використовуючи у своїй діяльності прогресивні технології вирощування сільськогосподарських культур, зобовязані неухильно дотримуватись законодавства про охорону земель. Власникам ділянок, що межують між собою, слід співпрацювати у питаннях раціональної організації територій, дотримання сівозмін, встановлення та зберігання межових знаків.

Які найтиповіші випадки негативного впливу на сусідню земельну ділянку?

Зведення занадто високої споруди чи такої, що дуже близько розташована до межі із сусідньою земельною ділянкою, і перешкоджає доступу сонячного світла, внаслідок чого пригнічується ріст овочів, фруктів, ягід, що ростуть у сусідів; неприємні запахи, які поширюються на сусідні земельні ділянки в звязку з утриманням худоби чи птиці; спалювання листя, сміття, яке призводить до забруднення повітря на сусідній ділянці; використання технічних засобів (магнітофонів, пилорам, верстатів тощо), які через високу гучність спричиняють шумове забруднення це типові приклади порушення правил добросусідства. Проте, варіантів таких порушень безліч.

Часто трапляються ситуації, коли власники чи землекористувачі самовільно знищують зелені насадження (відрізають корені дерев, кущів), які проникають на їхню земельну ділянку із сусідньої, не думаючи про правомірність та законність таких дій. Тут варто зважати, що так чинити можна лише тоді, якщо таке проникнення до Вас рослинності заважає використовувати Вам свою земельну ділянку за цільовим призначенням. В усіх інших випадках це незаконно! Порушнику доведеться понести цивільну та адміністративну відповідальність: відшкодувати в повному обсязі шкоду, завдану майну іншої особи, та ще й сплатити штраф.

Тому під час використання земельних ділянок, сусідам необхідно памятати: в першу чергу не посягати на чужу землю, по-друге без дозволу не переходити межу між власною та сусідньою ділянками, а, по-третє підтримувати в належному стані встановлені межові знаки.

Що робити, якщо правила добросусідства не дотримуються?

ЗК України встановлено, що спори щодо дотримання правил добросусідства вважаються земельними спорами. Так, відповідно до статті 158 ЗК України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори, що стосуються додержання громадянами правил добросусідства.

Тому, якщо Ваші сусіди в добровільному порядку не дотримуються правил добросусідства, Ви маєте право подати заяву до сільської, селищної або міської ради аби примусити їх виконувати зазначені вимоги. Така заява розглядається у тижневий строк з дня її подання за участю зацікавлених сторін. За наслідками розгляду заяви приймається рішення, де і зазначається порядок його виконання.

Якщо ж Ви не згодні з рішенням органу місцевого самоврядування, то його можна оскаржити у судовому порядку.

Для того, щоб звернутися до суду, необхідно зафіксувати порушення Вашого земельного права. Це здійснюється органами Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, експертами. В свою чергу, залежно від видів порушення, доказами будуть акти перевірок, висновки експертів, показання свідків тощо. Ці та інші докази, а також документи, які посвідчують право власності або право користування земельною ділянкою, разом із позовною заявою подаються до суду за місцезнаходженням земельної ділянки.

Власник земельної ділянки вільно обирає, як її використовувати. Трапляється, що обраний спосіб використання землі має негативний вплив на сусідні земельні ділянки. Тому у Земельному Кодексі України чітко визначено обовязок дотримання добросусідських відносин.

У чому він полягає розповідає фахівчиня Рокитнівського бюро правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання БВПД Руслана Стрілець.

Подробиці читайте на нашому сайті bit.ly/38oPBaF

Інколи нам терміново необхідні кошти, і тоді на допомогу поспішають банківські установи. Але як же діяти, коли борг повернуто, а через 8 років надходить повістка до суду по справі про стягнення заборгованості за кредитним договором і ця сума виявляється в рази більшою, ніж позичалась свого часу?

Завдяки кропіткій праці фахівця Дубровицького бюро правової допомоги Наталії Райлян суд зобовязав сплатити суму боргу в 30 разів меншу, ніж вимагав банк.

Подробиці читайте на нашому сайті bit.ly/3zjWoyg

Ви учасник бойових дій і отримали в 2021 році щорічну разову допомогу до 5 травня у розмірах, визначених Кабміном? Тоді Вам - до нас! Адже розмір цієї допомоги має бути значно БІЛЬШИМ і визначатися Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (з урахуванням Рішення Конституційного суду України від 27.02.2020).

Звертайтеся допоможемо Вам захистити свої права!

З 1 серпня 2021 року посилено відповідальність за вчинення домашнього насильства! Адже набрав чинності Закон № 1604-IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі".

 

До Кодексу внесені такі зміни:

виключено необхідність обовязкової присутності кривдника під час розгляду справи про адміністративні правопорушення;

викладено в новій редакції статтю 173-2, згідно з якою збільшено строк адміністративного арешту з 7 до 10 діб за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоровю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису,

Інші види адміністративних стягнень за вказане правопорушення залишились без змін, а саме: штраф від 170 до 340 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин. А на особу, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч.1 ст.173-2 КУпАП чекає штраф від 340 до 680 грн. або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб;

встановлено, що військовослужбовці, військовозобовязані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт. У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі направлення особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.

Раніше вищевказані особи несли відповідальність за вчинення домашнього насильства згідно з дисциплінарними статутами!

 

Липень

7 кілометрів ледь не стали на заваді призначення пенсії.

Все життя, проживаючи з зоні радіоактивного забруднення, маючи чорнобильське посвідчення 3 категорії пан Антон сподівався, що має право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку. Та не так сталося, як гадалося, тому що 7 км відстані між домом та роботою стали на заваді в призначенні пенсії. Причиною цього було одночасне проживання та працевлаштування в різних чорнобильських зонах, що викликало сумнів у працівників ПФУ.

Як змогли допомогти чоловіку фахівці Сарненського МЦ - читайте на нашому сайті bit.ly/3fHj3vS

Інколи в житті трапляються випадки, коли необхідно відстоювати право на побачення з власною дитиною.

Про те, як це зробити читайте у правовій консультації головного спеціаліста Дубровицького бюро правової допомоги Лідії Литвин за посиланням: bit.ly/2Svn0Mr

Вакцинування від COVID-19 - право чи обов'язок? А чи можна вакцинувати людину від COVID-19 примусово?

Відповіді на ці питання читайте за посиланням: bit.ly/2RTXh08

Як завдяки клопіткій праці фахівця Березнівського бюро Юлії Пахальчук дитина позбавила батьківських свого батька, який не піклувався про неї? Цікаво дізнатися?

Тоді заходьте за посиланням: bit.ly/3iFKGH2

Чи можливо законно вивезти дитину за кордон без згоди одного з батьків?

Про це читайте в консультації Лариса Оштук за посиланням bit.ly/3kzp0ze

Що робити, якщо Вас затопили сусіди?

Жертвою потопу від сусідів зверху потенційно може стати кожен мешканець багатоповерхового будинку. В такій ситуації важко зберігати спокій та стримувати бурхливі емоції. Однак, це не допоможе вирішити питання. Лише чіткий алгоритм дій дозволить домогтися справедливості, не зважаючи на небажання винної сторони покрити необхідні витрати на відновлення пошкодженого приміщення. Про те, як домогтися відшкодування збитків, куди звернутися і що робити розповість головний спеціаліст відділу Дубровицьке бюро правової допомоги Сарненського МЦ з надання БВПД Лідія Литвин.

Подробиці читайте на нашому сайті bit.ly/2TvvIet

9 квітня

Способи зекономити на сплаті податків існують різні.

Сьогодні заступник начальника Дубровицького бюро правової допомоги Юлія Швець розкаже про законний спосіб економії, а саме про гарантовану державою для певної категорії громадян податкову соціальну пільгу

Більше читайте на нашому сайті bit.ly/3mBovDx

 

8 квітня

Залишати місце ДТП не має права жоден з причетних до події! Проте, часто трапляються випадки, коли після ДТП порушник намагається втекти, щоб уникнути покарання.

Однак, така поведінка лише погіршить ситуацію. Адже відповідно до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3400 грн., або позбавлення права керування транспортними засобами 🚕на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.

Про всі штрафи, що чекають на порушників Правил дорожнього руху дивіться у наших інфографіках.

6 квітня

"Якщо не можна, але дуже хочеться..." - то доведеться викласти кругленьку суму. Адже відповідальність за порушення Правил дорожнього руху посилено.

Відповідно до ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 3400 грн.

Про всі штрафи, які чекають на порушників дивіться у наших інфографіках .

2 квітня

Як фахівець Сарненського МЦ Анастасія Новацька допомогла клієнтці - учасниці ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відстояти своє право на житло, яке виявилося арештованим Читайте детальніше за посиланням.

1 квітня

Кажуть, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник може знищити мільйони дерев!

Перебуваючи в лісі необхідно дотримуватися Правил пожежної безпеки. Адже найменша необережність із вогнем у лісі може спровокувати масштабну лісову пожежу.

А відповідальність за такі вчинки досить значна!

Відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб - від 4590 до 15300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб - від 10710 до 30600 грн.

22 березня

 

Не будьте байдужими - паркуйтеся правильно.

Про всі штрафи, що чекають на порушників Правил дорожнього руху дивіться у наших щоденних інфографіках.

Довідково

Відповідно до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення: зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками, або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю" - тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 - 1700 грн.).

Бажаєте користуватись чужою земельною ділянкою, - здійснювати прохід (проїзд) через чужу земельну ділянку, прокласти чи експлуатувати лінії електропередач чи звязку, або трубопроводу для забезпечення водопостачання чи меліорації? Тоді Вам потрібно встановити земельний сервітут.

Що це таке  та як його правильно оформити - розповідає головний спеціаліст Березнівського бюро правової допомоги Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Тимощук.

Подробиці читайте на нашому сайті bit.ly/3bS105B

 

16 березня

11 березня

 

Як не потрапити на кредитний онлайн  гачок

 

"Кредит онлайн під 0%", "кредит за 5 хвилин", "швидко гроші" та інше. Саме такими пропозиціями останнім часом рясніє інтернет.

Люди, бажаючи швидко отримати гроші, користуються такою послугою, часто не читаючи навіть текст договору, у якому прописані  умови такого кредитування.

У даній консультації фахівець Березнівського бюро правової допомоги Василь Тимощук розповість про те, як не стати "заручником" позики та не потрапити на кредитний онлайн гачок.

Більше читайте на нашому сайті bit.ly/3urOv7P

 

10 березня

 

Хто має сплачувати земельний податок, а хто звільнений від нього?

До Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Сергій, який отримав травму через неприбраний сніг. Витрати на його лікування були невеликі, але він принципово хотів довести свою правоту та захистити свої права... (читати далі)

 

Загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України

 

9 березня

 

Триває "гаряча пора" для суб'єктів електронного декларування, адже  квітня- не за горами. Тож, якщо не хочете платити величезні штрафи, будьте пильними і уважними та робіть усе вчасно!

 

 

В Україні триває земельна реформа. У землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення виникає багато запитань. Тому система БПД роз'яснює основні питання, які виникають у сфері земельних відносин.

У цьому відео ви дізнаєтеся про нюанси поновлення та припинення договору оренди землі.

Це відео є частиною циклу консультацій, у яких система безоплатної правової допомоги розяснює основні питання у сфері земельних правовідносин. Ролик створено завдяки мережі правових клубів PRAVOKATOR правовий клуб

2019 рік

 

Я МАЮ ПРАВО!

05 грудня

06 лютого

Затверджено стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі

 

05 лютого

        

 

05 лютого

Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги
 

24 січня

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: уже майже 300 тис. дзвінків

 

16 січня

Близько 11 тис. ветеранів війни отримали безоплатну правову допомогу у 2017 році

 

28 грудня

У Рівному відкрито офіс громадського захисника у кримінальних провадженнях

 

20 грудня

Компенсація за роботу у вихідний день.

Інформація щодо дільничних офіцерів поліції, які обслуговувують територію  Сарненського району.

Як не стати жертвою злочину.

 

17 листопада

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

                                                                              

14 листопада

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Строк випробування при прийняття на
роботу

Повноваження поліції у справах про адміністративні правопорушення

Адміністративна та кримінальна відповідальність батьків за неналежне
виховання дітей

Колективний договір

Зміна істотних умов праці

 

02 листопада

Заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення

Стягнення середньої заробітної плати за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі

Матеріальна відповідальність працівників за шкоду заподіяну роботодавцю

Способи захисту прав на земельні ділянки та гарантії прав власності

 

12 вересня

Відповідальність у сфері містобудування

Порядок затвердження та погодження документації із землеустрою

Відповідальність за порушення земельного законодавства

Набуття права на землю із земель державної та комунальної власності

Стягнення пені за прострочення сплати аліментів

 

20 вересня

Стягнення заборгованості за кредитним договором

Оскарження нотаріальних дій або відмова у їх вчиненні