Головна

Про бібліотеку

Містечко над Горинню

Символи Степаня

Земля святинь...

Імена в історії Степаня

Степанщина літературна

Краєзнавство

Туристичні маршрути

Дитячий абонемент

 

 

 

Великою радістю для степанської дітвори було відкриття в 1948 році Степанської районної дитячої бібліотеки. З фонду районної масової бібліотеки було виділено 200 екземплярів книг і дві полички, на яких і розмістився весь книжковий фонд бібліотеки. Було дивиною, що книжки видаються безкоштовно. Але для цього читачеві  потрібно було взяти доручення від батьків про те, що вони дозволяють брати книжечки в бібліотеці.

На той час в бібліотеці працювали завідуючою Лещик Надія Іванівна бібліотекарем Красовська Надія  Микитівна. Приміщення бібліотеки знаходилось в центрі селища.

Першим свідком і читачем була і є майбутня завідуюча цієї бібліотеки Москаленко Надія Семенівна. За ї словами бібліотекарі тільки видавали книжки, ні якою масовою роботою не займалися.

У 1955 році по закінченні Дубенського культосвітнього технікуму були  направлені в дитячу бібліотеку Демчик Надія Григорівна і Красовська Віра  Микитівна.

З січня 1962 року район розформували і бібліотека стала міською дитячою бібліотекою. На той час завідуючою бібліотекою була  Петренко Тетяна Іванівна, а зав. читальним залом – Москаленко Н.С. Фонд бібліотеки становив 13 тисяч примірників. Проводилася різна масова робота. Дуже часто виїжджали по селах. Були кущові перевірки з виїздом в інші  поліські райони – Березно, Володимирець. Надавалася постійна методична  допомога сільським бібліотекам селищної ради.

При бібліотеці були створені гуртки “Умілі руки”, “Юний бібліотекар”. Кращі читачі – ентузіасти підшивали газети, ремонтували книги і залюбки міняли книги,  замінюючи бібліотекаря. Деякі з них потім поступали в культосвітні заклади і зараз працюють бібліотекарями. Працівники бібліотеки не тільки прививали  любов до книжки, а й до професії бібліотекаря.Бібліотека працювала спільно з будинком культури, кінофікацією та масовою бібліотекою.

В останнє приміщення бібліотека переселилася 1967 році. В даному приміщенні по закінченні Київського інституту культури була завідуючою Москаленко Надія Семенівна, на старшому абонементі – Петренко Тетяна Іванівна, на молодшому Гоч Марія Олександрівна, бібліотекарі  приймали участь у всій агітаційно-масовій роботі – агітбригадах, в драматичному гуртку, хорі, навіть в танцювальному колективі. В такому складі працівники бібліотеки працювали до 1991 року.

На даний час завідувачкою бібліотекою працює Добровольська Поліна Яківна, на старшому абонементі – Коропчук Любов Андріївна, на молодшому – Музика Ніна Миколаївна.

На даний час книжковий фонд бібліотеки становить 31458 книг бібліотекарі обслуговують 1500 читачів, книговидача становить 28625. В центрі уваги бібліотеки є читач, його реальні інтереси.

Бібліотека тримає тісний зв’язок зі школами, позашкільними закладами. При бібліотеці працює постійно діючий підлітковий клуб “Берегиня”. Мета клубу – відродження духовності нашого народу, роль у ньому народних традицій, обрядів і свят. Клуб веде роботу серед молоді по впровадженню у життя свят і обрядів, які повинні стати ґрунтом нашого відродження.

Бібліотекарі постійно проводять масові заходи по цій тематиці і приймають участь у всіх міроприємствах, які проводить селищна Рада.