КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

АРХІВ НОВИН

2022 рік

 

Т Р А В Е Н Ь

 

27 травня

 

Сарненська центральна бібліотека. приєдналася до фото-флешмобу "В обіймах з книгою" до дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.

 

24 травня

24 травня – День слов’янської писемності й культури

Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.

Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851.

В Україні ім'я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

20 травня

 

День Європи – це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня. В 2022 році День Європи в Україні припадає на 21 травня. Вітаємо зі святом! Цей день є незмінним підтвердження цілей нашої нації стати не лише географічною частиною Європи, а й гордим представником європейської спільноти. Бажаємо усім мирного неба над головою. З Днем Європи!

Разом до перемоги!

Словесні піжмурки до Дня Європи за посиланням.

 

18 травня

 

Вишита сорочка є одним з найпопулярніших символів України та культури країни. У кожному регіоні країни були свої орнаменти та візерунки, найпоширенішими кольорами вишивки були червоний і чорний.

День української вишиванки 2022 не є державним святом, проте став одним з найулюбленіших у народі. Відзначають день вишиванки з 2006 року, коли студентка Чернівецького університету запропонувала одногрупникам прийти на пари в сорочках з орнаментом.

Це свято щорічно відзначається в третій четвер травня. Люди в усьому світі надягають етнічний одяг, показуючи приналежність до української культури і традицій. В цьому році свято приходиться на 19 травня.

 

18 травня

В Україні та світі сьогодні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня виповнюється 78 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Цього дня в Україні та світі згадують жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року з півострова було відправлено перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей.

Згідно з ухвалою Верховної Ради України, день 18 травня оголошений Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

17 травня

Вишиванка - це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу.

А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен.

Пропонуємо вам пройти вікторину «Українська вишиванка» та перевірити свої знання.

12 травня

 

14 травня День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам'ятну дату запровадила Верховна Рада України своєю постановою в 2021 році.

Пропонуємо вашій увазі викладку матеріалів «Праведники світу», яка приурочена даній темі.

10 травня

 

10 травня бібліотекарі Сарненської ТГ прийняли участь в обласному вебінарі "Бібліотекар запитує", присвячений діяльності бібліотек в період воєнного стану. Учасники вебінару обговорили важливі законодавчі аспекти функціонування бібліотек в умовах воєнного стану, отримали консультації про вилучення з фондів документів періоду СРСР. Спікер вебінару: Валентина Ярощук, директорка КЗ "Рівненська ОУНБ" РОР, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України.

 

08 травня

Сьогодні в Україні день вшанування пам’яті жертв нацистських переслідувань та загиблих у Другій світовій війні, яка стала найстрашнішою трагедією ХХ сторіччя, найбільш кривавою і жорстокою в історії людства.

Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

А незмінним символом пам’яті залишається червоний мак.

 

07 травня

 

8 травня 2022 року в Україні святкують День матері. Це свято одне з найзворушливіших і найніжніших свят, яке відзначають у всіх країнах світу.

Слово «мама» практично у всіх мовах звучить однаково або дуже схоже. І українські, і іспанські, і китайські діти називають свою маму однаково — мама. Англомовні діти говорять «мom» — «мам». Дивно, чи не так? Секрет в тому, що самі діти обрали, як їм називати своїх матерів. Одним з перших складів, вимовлених дитиною, є склад «Ма». Саме тому практично в усіх мовах світу цей склад використовується в слові, що означає «мама».

Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і з’ясувала, що жінка, яка «сидить вдома з дитиною», насправді не просто не сидить, а «намотує» в день в середньому 40 км, виконуючи до 200 справ. Для порівняння: дистанція напівмарафону становить 21 км.

Бути матір'ю - найважливіше, священне і високе, що може бути в житті, адже мама - це робота 24/7 без відпусток і вихідних. Так нехай ця робота крім клопоту і переживань приносить колосальне задоволення, невичерпне натхнення, почуття гармонії і теплоти. Нехай нагородою і материнською зарплатою будуть величезна, чиста, безкорислива любов дитячих сердечок, теплі рідні обійми і гордість за їх досягнення!

 

05 травня

 

Для Вас випускники!!!

Одним з найважливіших виборів, які кожен з нас здійснює у своєму житті, є правильний вибір професії. Якщо при цьому зробити помилку – марно втратиш кілька років власного життя і чималі гроші на навчання за професією.

Ми б не хотіли, щоб помилки при виборі професії трапилися саме з тобою. Тому бібліотекарки зібрали матеріали з профорієнтації « Вибір професії – крок до життєвого успіху» проглянувши які - ви зможете дізнатися, як вибрати професію правильно.

03 травня

До 115-річчя від дня народження Ірини Вільде представлена експозиція, яка презентує творчий доробок класика української літератури, книги про життєвий і творчий шлях відомої письменниці.

02 травня

 

"Грані таланту" (до 80-річчя від дня народження Л. Куліша)

(вдячні автору за відео)

 

Січень Лютий Березень  Квітень

2021 рік

 

Січень  Лютий  Березень  Квітень  Травень  Червень 

Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень

 

2020 рік2019 рік

2018 рік2017 рік