ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

АРХІВ    НОВИН

2017 рік

Червень

 

 

29 червня

 

На базі закладів культури с.Довге та с.Чемерне відбувся черговий виїзний кущовий семінар-практикум «Організації дозвілля дітей та молоді у сільських закладах культури». Колеги мали можливість ознайомитися з досвідом роботи закладів культури у невеликих населених пунктах.

Учасників семінару урочисто зустріла голова Тутовицької сільської ради Валентина Волощук та керівники установ культури с.Довге – завідувачка клубом с.Довге Слюсар Євгенія та бібліотекар Момоток Людмила та у с.Чемерному – завідувачка клубом Кравчук Марія та бібліотекар Сафонова Тетяна. Крім знайомства  з кращими формами організації дозвілля, учасники семінару поринули у захоплюючий світ різноманітних майстер-класів. А у колег було чому навчитися: виготовляли патріотичні сувеніри, саморобки, а ще зроблені з підручних матеріалів, але такі привабливі жіночі прикраси.
На закінчення семінару, аматори сцени подарували присутнім невеликий концерт.
Отож, всі учасники семінару зуміли на практиці ще раз оцінити здобутки колег та запозичити кращі методи роботи на майбутнє.

 

27 червня

 

28 червня в Україні відзначалося державне свято – День Конституції України. З нагоди цього свята у Сарненській центральній районні бібліотеці відбувся правовий лекторій на тему: «Жити за законами держави». На захід були запрошені учасники АТО та директор Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Павлюк Микола Григорович.  Присутні дізналися не тільки про історичні моменти прийняття Конституції України від провідного бібліотекара відділу обслуговування районної книгозбірні Тетяни Лімонової, але й про пільги та гарантії, які передбачені чинним законодавством для захисників нашої Батьківщини. 

Так, директор Сарненського місцевого центру Микола Павлюк розповів про те, як і де можна отримати первинну і вторинну безоплатну правову допомогу, поширив інформацію про можливості всеукраїнської програми «Соціальна картка учасників АТО». Також він роз’яснив інформацію про інші пільги та гарантії, які мають учасники антитерористичної операції, зокрема, право на додаткові відпустки тривалістю 14 календарних днів, отримання субсидій чи пільг для оплати житлово-комунальних послуг, санаторного-курортного забезпечення та інше.

 

23, 27 червня

 

За підтримки Української бібліотечної асоціації спільно з кінодистриб'ютерською компанією "Артхаус Трафік" у Сарненській центральній районній бібліотеці  стартував  Фестиваль Європейського Кіно показом фільму «Казка казок», знятого у 2015 р. провідними митцями Італії, Франції та Великобританії. 

Даний проект реалізовується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. До програми Фестивалю увійшли фільми - події: призери Каннського кінофестивалю, хіти європейського прокату, номінанти на премію «Оскар» за кращий неангломовний фільм.

У вівторок, 27 червня відбувся слідуючий кінопоказ переглядом стрічки «Зламані»:
Країна: Великобританія, 2012

Хронометраж: 90 хв.

Жанр: Драма

Режисер: Руфус Норріс

У ролях: Тім Рот, Кілліан Мерфі, Рорі Кіннеар, Роберт Еммс, Зана Мар’янович.
Дівчинці на прізвисько Вонючка - 11 років. У неї діабет. Вона класна. Тільки почалися літні канікули, і дні її повні легких надій. Але після того, як вона стає свідком страшного інциденту між сусідом з будинку навпроти і своїм другом Ріком, її наївний світ стрімко руйнується.

 

22 червня

 

В смт. Степань був проведений піший туристичний маршрут «Історичними місцями древнього Степаня» з вихованцями санаторію «Горинь». А провела його провідний бібліотекар публічної бібліотеки Людмила Радкевич. Розпочався маршрут з Свято-Троїцької церкви. Саме ця єдина споруда в первинному вигляді збереглася до наших днів і є найстарішою спорудою в Степані.  Цей храм належить до  шедеврів монументального  дерев’яного зодчества Полісся, належить до пам’ятників архітектури і вражає своєю унікальністю, адже побудований спеціальним методом – зарізуванням брусків, тобто при його зведенні не було використано жодного цвяха.

Далі діти піднялися на древній вал,  де колись  стояв мурований кам’яний замок, що був обгороджений високими дубовими частоколами, вежами, бійницями. Цей замок був побудований  в XVI cт. Степанськими князями. Нині від нього залишилась лише частина стіни. 

Також діти відвідали пам’ятники Т.Г. Шевченку, Героям Небесної Сотні, Героям УПА, пам’ятний знак «Тризуб», та гробницю графів Ворцелів (XVIIcт), рід яких прожив у Степані найдовше -  більше 100 років. 

Закінчився маршрут в Народному музеї селища,  де більш детально присутні ознайомилися з багатовіковою історію древннього містечка.

Тож запрошуємо всіх бажаючих дізнатися більше про історію та історичні місця Степаня, відвідавши його та пройшовши древніми вуличками славного містечка, а також насолодившись його природою та спробувавши цілющої водички з живого джерела.

 

21 червня

 

У відділі інформаційних технології та електронних ресурсів Сарненської ЦРБ пройшов дводенний тренінг для бібліотекарів публічних  бібліотек району «Інструментарій сучасного бібліотекара: нові соціальні сервіси». Під час тренінгу працівники книгозбірень вдосконали свої знання в роботі із соціальними сервісами Фейсбук та Google+ , а також познайомилися з програмами – помічниками для дизайну та веб-дизайну:

         - Сanva – програма для графічного дизайну;

         - Pinterest — соціальний фото-сервіс;

         - Quik – відеоредактор;

         - Instagram — безкоштовний додаток обміну фотографіями.

Всього у тренінгу взяли участь 12 бібліотечних працівників:

Публічна бібліотека с.Вири, публічно-шкільна бібліотека с.Глушиця, публічна бібліотека с.Костянтинівка, публічно-шкільна бібліотека с.Любиковичі, публічна бібліотека с.Тинне, публічна бібліотека с.Цепцевичі, Сарненська ЦРБ, Сарненська РДБ, публічна бібліотека №1 м.Сарни, публічна бібліотека №2 м.Сарни,  публічна бібліотека смт Степань, публічна бібліотека с.Немовичі.

 

19 червня

 

В рамках акції «Письменницький маршрут», започатковоної Рівненською обласною універсальною бібліотекоюю, 19 червня 2017 року в Сарненській центральній районній бібліотеці відбулась зустріч з літераторами Рівненщини:

 - Вікторією Михайлівною Климентовською -  рівненською поетесою, авторкою п’яти поетичних збірок, активною учасницею літературного процесу на Рівненщині,  лауреата літературної премії імені В.Поліщука, члена Національної спілки письменників України.

 - Ростиславом Михайловичем Слободенюком - рівненським поетом,  автором трьох поетичних збірок, членом Національної спілки письменників.

 - Олександром Володимировичем Євтушком - рівненським письменником, лауреатом ІІІ премії від видавництва «Смолоскип», заступником голови Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, журналістом, критиком, науковцем.

Зустріч  пройшла в теплій та дружній атмосфері. Звучало багато віршів та прози у виконанні самих авторів. На згадку літератори подарували для читачів бібліотеки свої доробки.

 

 

15 червня

 

Відбулася нарада-семінар бібліотекарів Сарненського району  «Організації дозвілля в період літніх канікул». Відкрила семінар директор КЗ «Сарненська ЦСПШБ» Рибачок Н.Д., та ознайомила присутніх зі змінами у Колективному договорі та основними напрямками роботи бібліотек. Завідувачка методично-бібліографічним відділом Лавор Л.К.  у своєму виступі наголосила на актуальні теми та пріоритетні форми роботи на літній період та поділилася враженнями від участі у професійному візиті до бібліотек м.Львова.

Про особливості роботи бібліотек з користувачами-дітьми розповіла заступник директора по роботі з дітьми В.В.Гольонко.  

Завідувачка відділом інформаційних  технологій та електронних ресурсів  Артемчук Р.М. проаналізувала діяльність ПШБ з інформаційно-комп’ютерними технологіями та ознайомила з планом навчань бібліотекарів на найближчий період. Про роботу з книжковими фондами розповіла завідувачка відділом  комплектування і обробки документів Жабчик Л.Я.

На завершення семінару завідувачка публічною бібліотекою с.Немовичі Жук Л.С. поділилася досвідом роботи з формування туристичної інфраструктури села. Отримані на семінарі знання бібліотекарям необхідно буде використати у своїй роботі вже найближчим часом. Тож бажаємо колегам плідної роботи, а також організації цікавого та змістовного дозвілля у своїх книгозбірнях.

 

 

01 червня

 

На базі навчально-тренінгового центру РДОБ відбувся семінар-тренінг «Інструментарій сучасного бібліотекаря: нові соціальні сервіси». Тренінг проводив  директор digital агентства Ліонест, ведучий учасник форумів підтримки користувачів Google, картограф та місцевий експерт Google, тренер з цифрових медіа  - Олег Костюкевич. Участь у тренінгу від Сарненської центральної районної бібліотеки взяла завідуюча відділом інформаційних технологій Руслана Артемчук.

В рамках тренінгу ми познайомилися з  цифровими інструментами, які можна використовувати для поширення інформації, зокрема: можливості Google+, створення брендової сторінки в Google+; проаналізували деякі аспекти роботи з соціальним сервісом «Facebook» для ефективної взаємодії з аудиторією; розглянули інструменти соціальних мереж для побудови репутації бібліотеки та просування ресурсів і послуг серед користувачів та потенційних відвідувачів, а також практично змогли опанувати нові сервіси.

 

01 червня

 

На терасі бібліотеки  пройшла народознавча година «Свята нашого народу», під час якої присутні дізналися про традиції святкування Трійці або Зелених свят, доторкнулися краєчком до величного свята, яке проводжає весну і зустрічає літо.  

Для більш детального ознайомлення із традиціями святкування Трійці, про його історію в районній бібліотеці оформлено книжкову виставку: «Зелена неділя літо починає».

 

 

 

   Травень Квітень  Березень  Лютий   Січень

 

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік