З метою поглиблення та удосконалення практичної і теоретичної підготовки бібліотекарів, освоєння нових ділянок роботи та нових функціональних обов’язків, 30 січня, на базі центральної бібліотеки м.Сарни, було проведено стажування новопризначеного бібліотекара ПБ с.Цепцевичі Лариси Прозапас. Бібліотекар отримала консультації про організаційні засади діяльності бібліотеки, роботу з фондом, ведення облікових документів, організацію масових заходів, впровадження в роботу бібліотеки інноваційних форм роботи та ін. Надіємось, що набуті знання стануть орієнтиром для активізації роботи бібліотеки.
Бібліотекарі відділу обслуговування центральної бібліотеки м. Сарни отримали велике задоволення долучившись до захоплюючої презентації аудіокниг «Аудіобібліотека: книгаголосом автора», озвучених українською дитячою письменницею Євгенією Пірог. Цикл таких презентацій знайомить слухачів з досвідом озвучення власних книг відомими рівненськими письменниками. Дякуємо за цікаву зустріч!
Всі охочі можуть слухати аудіокниги рівненських авторів на офіційному сайті https://audio.libr.rv.ua/
29 січня Україна вшановує 107-му річницю бою під Крутами. «На Аскольдовій могилі український цвіт», під такою назвою, для учнів Сарненський ліцей №4, відбулася година-спогад. Захід розпочався зі вступного слова бібліотекаря про історичне значення бою під Крутами. Присутні переглянули документальний фільм, що розповідав про подвиг юних захисників України. Дітям представили книжкову виставку з історичними матеріалами та художніми виданнями. Також усі присутні прийняли участь у тестовому завданні «Перші кіборги». Наприкінці учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Бібліотекарі відділу обслуговування Центральної бібліотеки м. Сарни прийняли участь у вебінарі «У нас тепер біль один» із циклу «Літературні сезони: що читати про війну, твори військових і ветеранів», спікеркою якого була Лілія Овдійчук – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри української мови та літератури МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука.
Під час розмови ми поринули у творчість письменників Рівненщини, які пишуть про війну, дізналися про твори як відомих авторів, так і молодих талантів нашого краю, представлених у збірнику «Наше слово – меч духовний». Дякуємо за цікаву зустріч з віршованим словом.
Синьо-жовтий стяг – це більше, ніж просто символ. Це наша історія, боротьба, свобода та гордість! 28 січня ми згадуємо день, коли Верховна Рада України затвердила синьо-жовтий прапор як державний символ.
А як добре ви знаєте історію нашого прапора? Пропонуємо перевірити свої знання у нашій вікторині за посиланням:
24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила незалежність України, але офіційний статус державного прапора ще не було затверджено. 4 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор урочисто внесли до сесійної зали Верховної Ради. Ця подія символізувала волю народу України до незалежності та свободи. 28 січня 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий прапор як державний прапор України. Верхня синя смуга прапора символізує чисте небо, а нижня жовта – пшеничні поля. Затвердження цього символу стало важливим етапом у становленні незалежної української держави. Відтоді синьо-жовтий прапор став уособленням національної єдності та гордості українського народу, символом незалежності кожного громадянина України. Сьогодні державний прапор України є уособленням суверенітету та незламного духу української нації.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.
Ця сумна пам’ятна дата є днем скорботи, трагедії, пам’яті і водночас нагадуванням для сьогоднішніх агресорів про катастрофічні наслідки їхніх дій.
З метою поглиблення знань здобувачів освіти про трагічні події Голокосту на Україні, масштаби та негативні наслідки, розкриття змісту подій, виховання почуття патріотизму, бажання вивчати історію своєї країни бібліотекарі нашої книгозбірні провели годину пам’яті «Забуттю не підлягає» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту з студентами закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Сарненський аграрно-технологічний професійний коледж».
Центральна бібліотека м. Сарни відкриває новий формат знайомства з літературою! Відтепер на нашому сайті доступні віртуальні виставки. Першу виставку присвячено до 235-річчя від дня народження Петра Петровича Гулака-Артемовського— талановитого письменника, поета, перекладача, байкаря.
Завітайте на наш сайт, щоб глибше зануритися у творчість цього видатного письменника, дізнатися цікаві факти з його життя.
Програма Word - один із найпопулярніших текстових редакторів. На ньому можна не лише набирати тексти, а й робити сторінки для щоденників, планерів, складати графіки тощо.
У Word багато прихованих можливостей, про які не всі знають. Адже вони значно спрощують і прискорюють роботу у ньому.
Нижче ми розглянемо кілька корисних фішок, які можна взяти "на озброєння", якщо ви часто працюєте з текстовим редактором.
1. Як додати водяний знак. Якщо хочете захистити свій документ водяним знаком, перейдіть в меню "Розмітка сторінки" ("Дизайн" у MS Word 2016) та виберіть підрозділ "Підкладка". За замовчуванням там представлені зразки водяних знаків, але ви можете налаштувати свій, натиснувши на пункт внизу "Підкладка, що настроюється".
В якості водяного знака можна додати картинку, наприклад, логотип компанії, або текст.
2. Як поставити наголос у Word. При роботі з текстом, особливо, якщо ви пишете реферат або літературні твори, часто виникає необхідність наголосити.
Для цього є 2 способи:
- увійдіть у меню "Вставка" та виберіть розділ "Символ". Далі у списку "Набір" оберіть "об'єднані діакр. знаки", знайдіть значок наголосу та натисніть кнопку вставити;
-другий спосіб полягає у використанні цифрового коду та затиснутої клавіші alt. Під час редагування або введення нового тексту поставте курсор після літери, на яку має "падати" наголос, затисніть alt і на цифровій клавіатурі праворуч (на цифрах над літерними клавішами цей спосіб працювати не буде) введіть число 769. Потім відпустіть alt і символ наголосу з'явиться.
День Соборності України, яке відзначається в Україні 22 січня —важливе національне свято, яке символізує єдність українських земель і народу.
Бібліотекарі разом із студентами Сарненського аграрного ліцею провели урок державності, присвячений Дню Соборності України. У рамках заходу була представлена тематична книжкова виставка «Сила великої злуки», яка ознайомила відвідувачів із ключовими історичними подіями, пов’язаними з Актом Злуки 1919 року.
Після перегляду, молодь мала можливість висловити свою думку про тернистий шлях України до незалежності та соборності.
Окрім цього, студенти прийняти участь у квесті «Ми - українці. Наш дім – Україна»
На завершення заходу всі присутні утворили символічний "ланцюг єдності", тримаючи в руках синьо-жовті стрічки, що символізували об’єднання українських земель.
Кіборги – це українські військові, які героїчно захищали Донецький аеропорт під час війни на сході України (2014-2015). Оборона тривала 242 дні і стала символом мужності, незламності та патріотизму. Противники називали їх «кіборгами» через неймовірну стійкість, витримку та здатність триматися в нелюдських умовах. Їхній подвиг назавжди залишився в історії України.
З нагоди Дня пам'яті кіборгів України, до вашої уваги, бібліографічний огляд літератури з фонду нашої бібліотеки.
Працівники Сарненської книгозбірні прийняли участь у відеоконференції «Трудовий договір» із циклу «Твоє право» і «Особливості експлуатації обладнання, що працює під тиском (котлів)» із циклу «Реформи в державі: роз'яснення фахівця»
Спікери:
- Олександр Невірковець, головний державний інспектор відділу безпеки праці Південного регіону управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Держпраці Олександр Невірковець;
- Юрій Савчук, головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.
11 січня 1944 року – це важлива дата для кожного з нас.
Відвідувачі нашої бібліотеки мали змогу переглянути документальні матеріали на тематичній книжковій виставці «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…», присвячену 81-й річниці визволення Сарнещини від німецько-фашистських загарбників.
На виставці представлені книги, документи та фотоматеріали, які розкривають історію тих буремних днів. Давайте разом згадаємо героїв, які боролися за нашу свободу, і поглибимо свої знання про минуле нашого міста.
До 90-річчя від дня народження Василя Симоненка ми підготували відеопоезію за його проникливим віршем "Ну скажи, хіба не фантастично?". Василь Андрійович – знакова постать українського шістдесятництва, чий голос лунав на захист свободи та людської гідності. Його поезія – це виклик часу, вічна боротьба за правду та надія на краще майбутнє.
Запрошуємо вас поринути у світ його поетичного слова, що продовжує надихати та об’єднувати покоління.
Друзі, ми раді представити нашу нову онлайн-рубрику "Хвилина поезії"! Щотижня, у вівторок та п'ятницю, ми будемо знайомити вас із натхненними рядками, які допоможуть відчути силу слова, емоції та глибину творчості поетів.
Приєднуйтесь до нас у цій поетичній подорожі!
Перший випуск - поезія українського поета, перекладача античної літератури Микола Руденко «Коли на вільхи ляже іній».
До вашої уваги, сектор інтернет-центру пропонує нову онлайн-рубрику "Технофішки". Щосереди ми будемо ділитися з вами корисними лайфхаками для вашої комп’ютерної техніки, гаджетів які зроблять ваше життя зручнішим, а робота з технікою — ефективнішою.
Як зберегти заряд батареї смартфона?
В сучасному світі смартфон — наш постійний супутник. Але що робити, якщо батарея завжди «на нулі»?
Ловіть декілька простих лайфхаків:
1. Увімкніть режим енергозаощадження.
Це допоможе автоматично припинити енергоспоживання, обмеживши непотрібні фонові процеси.
2. Зменште яскравість екрана.
Або увімкніть автоматичне регулювання — так ваш смартфон сам налаштовує оптимальний рівень.
3. Вимкніть функції, які не використовуєте.
Wi-Fi, Bluetooth, GPS чи мобільний Інтернет краще включати лише тоді, коли він вам потрібен.
4. Закривайте непотрібні програми.
Додатки в фоновому режимі можуть активно споживати заряд.
5. Оновіть свій пристрій.
Оновлення системи часто включає в себе оптимізацію батареї.
Бонус: використовуйте темну тему (темний режим), якщо вона доступна. Це не тільки економить заряд, але й комфортніше для очей.
Підписуйтесь на наші сторінки та дізнавайтеся усі новини першими.