ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

АРХІВ    НОВИН

2017 рік

 

Травень

31 травня

Бібліотекарі районної бібліотеки гостинно зустріли екскурсійну групу Сарненського педагогічного коледжу. Молодь відвідала всі основні відділи бібліотеки, дізналися  про особливості бібліотечних послуг, які можуть бути надані у книгозбірні. Бібліограф Діана Овчарук розповіла про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення списків літератури, про можливості електронних ресурсів та довідково-бібліографічний апарат. На абонементі студенти дізналась про фонд бібліотеки, про те, як працюють бібліотекарі з книгою і як прагнуть зробити книгу невід’ємною складовою життя людини. У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів - про можливості Інтернет-простору та які послуги можна отримати у відділі.

 

30 травня 

 

Працівники районної бібліотеки у співпраці з науковими співробітниками Рівненського природного заповідника зустрічали юних гостей з Костянтинівської ЗОШ. А зустріч була незвичною, тому що діти більш детально і як кажуть з «перших вуст» на екологічному брифінгу біля фотовиставки «Сови України» дізналися про різноманіття таких птахів, як сови, які проживають на території  України та нашого краю, їх біологією, екологію, поширення, науковим та природоохоронним значенням.

А далі…захоплююча екскурсія відділами Сарненської центральної районної бібліотеки. Почалося все з «Мистецького салону», а далі дізнавалися де живуть газети та журнали, як розміщені книги, що таке формуляр, читач, боржник, алфавітний каталог, картотека статей, завітали до інтернет-центру районної книгозбірні та дізналися ще багато чого цікавого та потрібного з життя бібліотеки із розповіді провідного бібліотекара відділу обслуговування районної бібліотеки Тетяни Лімонової. Були активними та на «відмінно» відповідали на різноманітні запитання, які підготували для юних гостей  працівники бібліотеки.

Щиро дякуємо організаторам та гостям за чудовий захід!!!

 

 

25 травня 

«Пасажири», з такою назвою фільму відбулося чергове засідання «КІНОМАНУ» в читальній залі центральної бібліотеки, де незмінними глядачами любительського об’єднання були студенти.

Це американський науково-фантастичний фільм, який розповідає про Джима Престона, колоніста, який через збій в системі космічного корабля виходить з гіперсну на 90 років раніше встановленого терміну. Йому належить вирішити як провести решту життя, з'ясувати причину свого пробудження і врятувати решту пасажирів.

 

24 травня

У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбувся вебінар на тему "Спадкове право". Спікер  - адвокат Філатова Алла Валеріївна. У вебінарі взяли участь жителі місцевої громади та бібліотечні працівники районної книгозбірні.

 

 

 

 

23 травня

 

На базі ПШБ с.Немовичі проходив обласний семінар «Місія сільської бібліотеки в туристичній інфраструктурі Рівненської області». Участь у семінарі взяли сільські бібліотекарі публічно-шкільних бібліотек області на чолі з спеціалістами Рівненської обласної універсальної бібліотеки. Завідувачка бібліотекою Любов Жук провела екскурсію по книгозбірні, продемонструвала презентацію з досвіду організації надання туристичних послуг бібліотекою та відповіла на численні запитання колег.

Після обіду семінар продовжив роботу у публічно-шкільній бібліотеці с. Городець Володимирецького району.

 

 

У «Мистецькому салоні»  районної бібліотеки наукові співробітники  Рівненського  природного  заповідника оформили фотовиставку «СОВИ УКРАЇНИ». Виставка підготовлена в рамках Регіонального року сов – 2017 та з нагоди Міжнародного дня біорізноманіття.

Метою фотовиставки є ознайомлення жителів регіону з різноманіттям сов України в тому числі нашого краю, їх біологією, екологією, поширенням, науковим та природоохоронним значенням.

В Україні відмічено 13 видів сов, 11 з яких є гніздовими, сова яструбина – зальотні види. Вісім видів сов занесені до Червоної книги України.

На території Рівненщини відмічено 9 видів сов – сова бородата, сова сіра, сова вухата, сова болотяна, сич хатній, сич волохатий, сичик-горобець, сипуха та пугач. З них 6 видів занесені до Червоної книги. Усі 9 видів гніздяться в нашому краї.

На виставці представлені роботи науковців Рівненського природного заповідника та інших установ, фотоанімалістів, натуралістів та любителів природи.

Запрошуємо усіх бажаючих на приємний перегляд фотовиставки, та отримання хороших вражень від побаченого та прочитаного.       

                                                                                   Бережіть природу!

 

 

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. З нагоди відзначення Дня Європи у відділі обслуговування  діє книжково-ілюстративна виставка  „Європа багатолика: єдина, близька, велика”.

 

18 травня

 

Публічно-шкільні бібліотеки Сарненського району активно долучилися до соціального проекту "Інтелектуальне село" депутата Рівненської обласної ради Ксенії Павловської. Мета проекту: відродження інтересу до бібліотеки у сільській місцевості, сприяння проведенню інтерактивного дозвіллі молоді у інтелектуальному форматі. Переможець проекту отримає комп’ютер з набором дисків з літератури.

18 травня проект стартував у бібліотеках с.Любиковичі, с.Люхча та с.Чемерне. На заходи у бібліотеки завітали Ксенія Павловська, заступник голови районної ради Микола Костецький, голови місцевих сільських рад, вчителі, працівники культури та жителі громад.

 

16 травня

На черговому засідання літературно-поетичного клубу «Дивослово» вшановували величне ім’я – МАТІР.  Присутні мали змогу почути багато віршів, розповідей про найдорожчу та найближчу людину у житті кожного. На захід була запрошена багатодітна родина Кушнірів, які не тільки виховують п’ятеро дітей, а ще й  є активними читачами бібліотеки. Чудовим подарунком для всіх були пісні від колективу районного будинка культури «Намисто» та музичної школи.

 

Останнім часом одним з найкрупніших іноземних інвесторів в Україні є Японія. Саме тому окрім офіціальних візитів президента України, було 2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Це рішення направлено на укріплення стосунків між державами та зміцнення стосунків у економічному та політичному секторі. Така позиція президента України призведе до збільшення кількості візитів представників Японії в нашій країні та збільшення іноземних інвестицій в економіку.

В читальному залі районної книгозбірні розміщена книжкова виставка «Рік Японії в Україні», яка буде діяти протягом року. Всі бажаючі можуть ознайомитись з матеріалами зібраними по цій темі.

 

Давидюк Ростислав Іванович

 

Давидюки:  дорога у триста років. Генеалогія Давидюків та Кокор. – Рівне, 2017. –  488 с.

 

Цей твір через опитування, розмови зі старожилами та дослідження архівів польської, російської та української держав складався сторінка за сторінкою, дата за датою, вибудовуючи родовід Давидюків та Кокор із с. Бутейки Сарненського району Рівненщини.

 

Виношений у мріях, зібраний у пам’яті та викладений на папір, сподіваємося, він стане азбукою для пізнання нинішніх бутейських родів.

 

МІЙ  ДАВНІЙ  РОДЕ 

Мій давній роде, де твоє коріння,

В яких віках свій перший слід лишив,

І де стежками, наче павутинням,

Обплутав і ліси, і спориші?

І дід, і прадід із мойого роду,

В літах заблукані і сестри, і брати,

З яких країв, з якого ви народу

Пішли життям у райдужні світи?

Сармат, даріжць, а чи скіф могутній

У кров вплели вам  родові стрічки?

Не в цьому, звісно, роду мого сутність,

А в тім, що є ми і були такі.

Були такі … Які? Коли б це знати:

Волхви, князі чи просто рільники …

З якого люду мого роду мати,

З якого роду пращури, батьки?

Одне лиш знаю: родове коріння

Те, що землі тримається здавен.

Мій славний роде, в сосон шепотінні

Твій голос чую пристрасний щодень.

 

14 травня

На площі м. Сарни проходив захід присвячений до дня Європи в Україні. Працівники районної книгозбірні мали можливість для присутніх представити країну Грузію.

 

11 травня

Ми вже звикли, що випускні вечори бувають лише у школярів та студентів, але як виявляється студентом чи учнем може бути не лише молода людина, для людей елегантного віку шлях до знань теж відкритий.
Вже п’ятий набір нашої школи цьогоріч розпочався 7 лютого, коли до районної книгозбірні завітали майже 30 людей старшого віку, щоб відкрити для себе нові можливості у житті – освоїти новітні інформаційно-комп’ютерні технології, які донедавна були недоступні для багатьох з них. Наші сьогоднішні випускники відвідували курси комп’ютерної грамоти у «Школі для тих, кому за…» три місяці. Багато хто прийшов до нас як першокласник – вчився тримати мишку, пізнавати складову комп’ютера, вивчав клавіатуру, дізнався про необмежені можливості Інтернету. Багато операцій були складними та не зрозумілими, а особливо нові слова та вирази: браузер, ютуб, гугл, мазила, вікіпедія, фейсбук... Дехто не витримав і пішов і сьогодні залишилось 23 вже досвідчених користувачів комп’ютера та Інтернету.
Сьогодні ми можемо із впевненістю сказати, що наші випускники не тільки знають, а й вміють користуватися і браузерами, і ютубом, і гуглом, і мазилою, зареєструвалилися у фейсбуці та електронній пошті, користуються й іншими новомодніми сервісами сучасного інтернет-простору. Ми не вчили наших поважних учнів, як вчителі вчать у школі – ми просто ділилися знаннями і самі вчилися у них. А ще наші "учні " отримали Сертифікати про закінчення курсів комп'ютерної грамоти. Хочеться від щирого серця побажати всім щастя, радості, достатку, здоров'я, теплого променистого сонця, мирного блакитного неба, нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість, милосердя та життєрадісність.

 

 

«Вибираємо свій шлях у житті», під такою назвою  бібліотекарі районної книгозбірні організували  профорієнтаційний калейдоскоп біля якого провели огляд професій для майбутніх абітурієнтів.

04 травня

В читальній залі районної книгозбірні відбулась зустріч з ветеранами Другої Світової війни. Під час якої переглянули фільм «Початок війни» та послухали цікаві розповіді від гостей – вчителів Александрович В.Д. та Погуляєва Ю.А.

Святий обов’язок старшого покоління – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.

До Дня Перемоги працівники районної бібліотеки розмістили в читальній залі виставку-інсталяцію «Шляхами мужності та слави», на якій виставлені світлини героїв Сарненщини, які приймали участь у бойових діях, але, на жаль, яких вже немає з нами, а також  книги присвячені подіям тих кривавих літ. Документи, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу нашого народу проти фашизму та вшанувати пам’ять наших дідів та прадідів.

03 травня

 

В читальній залі районної бібліотеки відбувся вечір-портрет «Грані таланту»  приурочений  75-й річниці від дня народження письменника, члена Національних спілок письменників і журналістів України, лауреата премії  ім. В. Кобилянського, дипломата Всеукраїнського конкурсу "Байка - 2001",

лауреата премії республіканської газети "Веселі вісті"  Леоніда Куліша-Зіньківа. Присутні мали змогу познайомитися з творчістю гумориста, пройтися життєвим шляхом та переглянути відео-презентацію по творчості Л.Куліша. На заході звучали гуморески, байки,  легенди, які писав наш земляк Леонід Куліш.

 

 

 

    Квітень  Березень  Лютий   Січень

 

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік