ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2018 рік

Грудень

26 грудня

Дорогі колеги! Ось і підходить до завершення 2018 рік. Рік який був сповнений оптимістичних планів та задумів. Тож дякуємо всім працівникам за нелегку працю та пропонуємо переглянути наші перемоги та досягнень за рік що минає.

У 2018 році, бібліотеки Сарненщини долучилися до проведення обласного конкурсу-огляду бібліотек Рівненщини «Краща сільська бібліотека» за підтримки Громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації».

За участь у конкурсі було відзначено сертифікатами Гнатюк Тамару ( завідуюча Любиковицькою ПШБ), Хоменчук С.С. (завідуюча Цепцевицькою ПБ). А перемогу здобула Жук Л.С. завідуюча  Немовицькою ПБ (Немовицька ОТГ).

22 березня в районній дитячій бібліотеці відбулось творче змагання «Книгоманія-2018», серед учнів 6 та 7 класів. Змагались між собою 16 учасників. Переможцями конкурсу визнано ученицю 6 класу с. Селище Легкобит Олену та Єленець Аліну ученицю 7-го класу с. Чабель. А за підсумками обласного етапу конкурсу у фінал вийшла Єленець Аліна яка  представляла Рівненську область на Форумі видавців у м.Львів у вересні нинішнього року.

16 травня, відбулися підсумки обласного конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив від Громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», на який надійшло 21 проектна заявка від центральних бібліотек та сільських філій області. Цьогоріч конкурс запропонував дві пріоритетні теми «Популяризація книги і читання» та «Профіль бібліотеки у громаді». Приємно відзначити що переможцем від Сарненського району визнано проект «Сонячні промінчики» автор, Валентина Гольонко, заступник директора по роботі з дітьми. Президія Української бібліотечної асоціації спільно з  Міністерство культури України проводили Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2018» серед бібліотек України, в якому взяла участь і Сарненська районна бібліотека для дітей. За підсумками конкурсу бібліотеку було нагороджено Почесною відзнакою УБА за проект «Сонячні промінчики». Але і без нагород, бібліотека розпочала і успішно впроваджує таку необхідну і воїстину благородну місію як організація дозвілля дітей з особливими потребами. Ця послуга буде й надалі проводитись і розвиватись.

З 31 липня по 2 серпня, делегація працівників бібліотек Рівненщини, з професійним візитом, відвідали бібліотеки м.Люблін (Польща). Поїздка була організована за сприяння Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Сарненщину представляли Валентина Гольонко – заступник директора КЗ «Сарненська ЦСПШБ», Людмила Лавор – завметодвідділом Сарненської ЦРБ та Юлія Мулявко – завідуюча публічною бібліотекою с.Вири. В рамках програми перебування відбулося ознайомлення  з досвідом роботи бібліотек міста, екскурсії  історичними місцями Любліна.

Протягом року успішно діють Кімната спілкування «Країна щасливої сім’ї» (РДБ), любительське об’єднання «Дивослово» (ЦРБ), навчання у  «Школі для тих кому за…» (ЦРБ) та ін.

Всього за 2018 рік до бібліотек системи надійшло: один ноутбук (спонсорські кошти), два монітори та два принтери за кошти районного бюджету, два багатофункціональні пристрої – за спецкошти. Також депутат обласної ради Ксенія Павловська посприяла у підключенні ПШБ с.Глушиця до мережі Інтернет.

У нинішньому році, серед бібліотек системи, було оголошено конкурс на краще бібліотечне портфоліо, з метою популяризації бібліотечної професії та книгозбірень за допомогою новітніх технологій та освоєнні нових програм. На святкових урочистостях, з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек, було підведено підсумки конкурсу. Тож за ІІІ місце в районному конкурсі «Бібліотечне портфоліо - 2018» нагороду отримала Усачик Алла Володимирівна бібліотекар публічної бібліотеки №2 м. Сарни; за ІІІ місце  -Круглик Тереза Михайлівна завідуюча публічною бібліотекою с.Люхча; за ІІ місце - Гнатюк Тамара Володимирівна завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с.Любиковичі; І за І місце в районному конкурсі «Бібліотечне портфоліо - 2018» нагороду отримала - Крот Тетяна Андріївна завідуюча публічною бібліотекою смт.Степань.

За підсумками Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули - 2018» перемогу, в номінації «Безмежний світ моєї уяви», за твір «Поетопланети» здобула Марія Бриж (12 років) ПШБ с.Яринівка.

В обласному турі Всеукраїнського конкурсу-виставки дитячого малюнку  «Сторінками Чінгіза Айтматова», у віковій категорії 14-17 років, ІІІ місце здобула Юлія Момоток (ПБ с.Довге).

Аналіз діяльності бібліотек району свідчить про пошук нових форм, які розширюють бібліотечний простір. Бібліотеки все частіше стають місцем проведення вільного часу жителів району, затребувані як багатопрофільні центри дозвілля.

Щиро дякуємо вам, шановні колеги, за вашу невтомну працю, за ваш талант, за ваші здобутки та перемоги. Вітаємо вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо всім любові та турботи близьких людей, багато читачів та хороших спонсорів. Нехай Новий рік буде щедрим для вас на цікаві плани та творчі успіхи, принесе із собою смак нових перемог, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення. Дякуємо за плідну працю та сподіваємось на її успішне продовження у наступному році.

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай наші бібліотеки процвітають,
З чудовим святом, радості і мрій
Ми, щиро всіх, колеги Вас вітаєм!

20 грудня

В читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація віршованої збірки «Прострілені весни» нашого земляка, знаного в районі і за його межами члена національних спілок письменників та журналістів України, лауреата літературних премій Леоніда Куліша-Зіньківа та «Кобзарик» у галузі дитячої літератури, вчителя, кореспондента, автора більше двадцяти збірок,–Василя Григоровича Титечка. Привітати письменника прийшло багато шанувальників, колеги та місцеві майстри писемного слова.

19 грудня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції з циклу "Твоє право" на тему:  "Процедура безкоштовного отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності. Проблемні питання, які при цьому виникають, шляхи їх вирішення."

Спікер вебінару:

адвокат, що співпрацює з Рівненським МЦ з надання БВПД  Дремлюга Юрій Сергійович.

 

18 грудня

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у відеоконференції з циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему  «Проведення інспекційного відвідування, виявлення порушень трудового законодавства та механізм накладення та сплати штрафів»

Спікерами  вебінару були:

начальник відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраціу Рівненській області Юрій Морозюк;

завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Рівненській області Інна Кокіль.

13 грудня

Сьогодні у Сарненській центральній районній бібліотеці пройшов випускний для шостого набору слухачів «Школи для тих, кому за…». На цей раз школу відвідувало майже 15 людей старшого віку, щоб відкрити для себе нові можливості у житті – освоїти новітні інформаційно-комп’ютерні технології, які донедавна були недоступні для багатьох з них. 
Курси комп’ютерної грамоти у «Школі для тих, кому за…» діяли протягом двох місяців. Багато хто прийшов на курси як першокласник – вчився тримати мишку, пізнавати складову комп’ютера, вивчав клавіатуру, дізнався про необмежені можливості Інтернету. Багато операцій були складними та не зрозумілими, а особливо нові слова та вирази: браузер, ютуб, гугл, мазила, вікіпедія, фейсбук...
Сьогодні ми можемо із впевненістю сказати, що наші випускники не тільки знають, а й вміють користуватися і браузерами, і ютубом, і гуглом, і мазилою, зареєструвалилися у фейсбуці та електронній пошті, користуються й іншими новомодніми сервісами сучасного інтернет-простору. 
Всі учасники навчань отримали Сертифікати про закінчення курсів комп'ютерної грамоти.
На згадку, про незабутні моменти освоєння нових знань, учасники курсів подарували для бібліотеки нові книги сучасних авторів, таким чином, приєднавшись до благодійної акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу».

07 грудня

З нагоди відзначення 14 грудня Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в читальній залі бібліотеки до уваги відвідувачів представлена ВИСТАВКА-РЕПОРТАЖ «ЧОРНОБИЛЬ- БІЛЬ і ПАМ'ЯТЬ ВІЧНІ». 
Виставка пропонує публікації з української преси про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції, перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії, а також низка публікацій про соціальні, екологічні та економічні проблеми, пов’язані з аварією на ЧАЕС. 
На виставці представлені видання, у яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.

06 грудня

На базі Сарненської центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників Сарненської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек та бібліотекарів Клесівської та Немовицької ОТГ за темою: «Планування роботи бібліотек на 2019 рік: пріоритети діяльності в роботі з громадою». Відкрила семінар директор КЗ «Сарненська ЦСПШБ» Діана Тимощук, яка в своєму виступі розкрила основні вимоги та напрямки діяльності, звернула увагу на удосконалення вже існуючих та запровадження інноваційних послуг бібліотек, які покликані зробити бібліотеки цікавими та потрібними, де зустрічаються люди і втілюються нові ідеї.
Завідуючою методично-бібліографічним відділом Людмилою Лавор, була надана методична консультація: «Підготовка до здачі статистичних та інформаційних звітів про роботу бібліотек за 2018 рік. Особливості планування роботи на 2019 р.». Окремо зупинилась на здачі статистичних звітів у письмовій формі та в ЕСМаР та познайомила бібліотекарів з графіком здачі звітів за 2018 рік.
З основними напрямками роботи з дітьми в 2019 році ознайомила присутніх заступник директора по роботі з дітьми Валентина Гольонко. 
Консультацію «Робота з фондом: комплектування, збереження, списання» надала завідуюча відділом комплектування і обробки документів Ліна Жабчик.
Працівники бібліотек отримали методичні матеріали «Поради, пропозиції та інформація до планування на 2019 рік» та «Календар знаменних та пам’ятних дат на 2019 рік».

2017 рік

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік