ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

АРХІВ    НОВИН

2017 рік

Листопад

 

22 листопада

у Сарненській центральній районній бібліотеці відбулася презентація нової книги сучасного українського письменника Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи». Подія відбулась в рамках всеукраїнського туру «100містНОІМ» на підтримку нового роману.

Макс Кідрук - український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор книжок «Твердиня», «Жорстоке небо», «Бот», а також роману «Зазирни у мої сни», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016» (літературна нагорода україномовним літературним творам, що присуджується Британською телерадіомовною корпорацією (Бі-Бі-Сі). На презентації також були представлені інші книги автора, про які Макс Кідрук розповідав з величезним захопленням. Аудиторія не тільки слухала письменника, а мала змогу переглянути особисті світлини з подорожей, бук трейлери до книг «Твердиня», «Зазирни у мої сни»,  «Не озирайся і мовчи».

Завершив презентацію Макс розповіддю про наступний свій роман, над яким зараз працює. Він має назву «Де немає бога» і розповідатиме про кількох людей, які вижили після авіакатастрофи. Але середовище, де вони перебувають, страшенно непридатне для життя. Де саме це відбувається - Кідрук пообіцяв читачам розповісти через рік.

Майже дві години спілкування промайнули непомітно. Цікава подача інформації,  візуальна демонстрація презентації кожної з книг письменника та буктрейлерів до них перетворили зустріч в справжній діалог письменника та читача. Макс доступно пояснював складні речі та намагався аргументувати власне їх бачення саме крізь призму науки.

Після завершення презентації всім бажаючим була надана змога поспілкуватися з автором, отримати відповіді на запитання, придбати книги з автографом Макса Кідрука та зробити селфі на згадку.

 

 20 листопада

В читальній залі районної бібліотеки відбулася презентація збірки «Падав тихий сніг» місцевої літераторки нашої землячки, художнього керівника районного будинку культури, авторки збірок «Погляд зимового вечора», «Голос серця», співавтора збірки «Зоряні роси»», та літературного альманаху Сарненщини «Пролісок 1 та Пролісок 2», члена національної спілки журналістів України,– Зої Георгіївни Федорчук. Привітати письменницю прийшло багато шанувальників, колеги та місцеві майстри писемного слова.

17 листопада

З нагоди Дня Гідності та Свободи для учнів НВК «Школи-колегіум» відбувся урок-реквієм. Бібліотекарями була оформлена книжкова виставка «Революція свідомості», підготовлена презентація до виховного заходу «Революція Гідності та свободи: хроніка подій», учнівська молодь підготувала вірші та патріотичні пісні, присутні пом'янули хвилиною мовчання Героїв Майдану, запалили свічу пам'яті Небесній Сотні та проглянули документальний фільм "Майдан. Україна. Шлях до Свободи".

 

16 листопада

16 листопада, в рамках циклу відеоконференцій «Твоє право», у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів центральної районної бібліотеки відбувся вебінар на тему: "Сплата аліментів на дитину: розмір та порядок нарахування".

Роз’яснення у законодавстві надала спікер вебінару - начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Володимирівна Мельник.

15 листопада

у методично-бібліографічному відділі Сарненської центральної районної бібліотеки, було проведено навчання-практикум для бібліотекарів району на тему «Довідково-бібліографічна та інформаційна робота. Редагування каталогів та картотек». Метою, якого було удосконалення інформаційно-бібліографічної діяльності та обмін досвідом бібліографічної роботи. Присутні отримали не тільки теоретичні, а й практичні навички з бібліографічного опису книг та періодичних видань. А також фахівцями ЦРБ, були надані консультації з ведення та редагування бібліотечних каталогів та картотек.

Логічним завершенням семінару стало проведення методично-інформаційного огляду фахових журналів «Бібліотечна планета» та «Бібліотечний форум: історія, теорія, практика». 

 

07 листопада

Українська революція 1917-1921 років… Боротьба за незалежність… Не всі факти й події тієї революції  нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Це і тяжкі, криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і десятки тисяч січових стрільців, і тисячі заморених голодом та холодом у таборах полонених… На їхніх заповітах виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу  за встановлення державності на рідній землі.

З метою вшанування  боротьби за незалежність України, а також у рамках проголошеного Указом Президента України 2017-го  року «Роком Української революції 1917-1921 рр.»  у бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку «Українська Народна Республіка – 100 років від дня утворення», біля якої 7 листопада для відвідувачів була проведена історична година «Незабутній листопад». Організатори заходу дали  можливість глибше пізнати історію Української революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьби від минулих століть і до сьогодні.

 

06 листопада

Напередодні дня української писемності та мови, який відзначається в Україні з 1998 року 9 листопада, в бібліотеці відбулась година мовознавства «Мова єднання». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, приймали участь у вікторині, послухали цікаві факти про українську мову. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову». Ведучі побажала присутнім примножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя. Захід закінчився переглядом документального фільму «Чому я розмовляю українською».

 

 

 

«Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся, - йдеться в анотації.

Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» - це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», - уточнює автор.

 

Червень  Травень Квітень  Березень  Лютий   Січень

Липень Серпень Вересень Жовтень  

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік