ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

АРХІВ    НОВИН

2017 рік

 

 

Березень

 

Час іде, навчання з основ комп'ютерної грамотності для людей старшого віку у "Школі для тих, кому за..." продовжується.
Чого навчилися наші поважні учні за пів
тора місяці, саме стільки вже тривають курси - хочеться сказати, що багато чого навчилися, засвоїли і оволоділи. Вивчили складову комп'ютера, навчилися тримати мишку в руках, включати та виключати комп'ютер, друкувати тексти у програмі WORD, створювати папки, зберігати файли. А саме головне - ми почали вивчати ІНТЕРНЕТ, шукати інформацію, а ще кожен створив свою електронну скриньку і тепер ми всі пишемо листи один одному.
Отже, підсумовуючи ці півтора місяці навчань, хочеться зазначити, що незважаючи на вік, наші "учні" вирізняються ентузіазмом та наполегливістю. Крім того, такі курси є додатковим майданчиком для спілкування. А ми і надалі будемо допомагати людям похилого віку жити повним життям та в повній мірі використовувати всі переваги цифрових технологій.

 

31 березня

 

31 березня завершився І-й етап  Всеукраїнського конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» у Сарненському районі. Тематика конкурсу – «Культурна і природна спадщина України». Завданням Конкурсу було виявлення творчих здібностей та залучення молоді до творчої діяльності та активної участі у культурному житті рідного краю. Вікова категорія молоді – 14-30 років.

На конкурс було подано 36 робіт у п’яти номінаціях:

- малюнок/картина: «Моя мальовнича Україна»; 

- вироби народного промислу: «Рукотворні скарби»;

- вишивка «Полотно життя;

- писанка «Кольорова Україна»;   

- твір «Наша мова калинова» (власний: вірш, проза, есе, нарис тощо).

Переможцями районного етапу конкурсу стали Кірільчук Валентина Миколаївна   (с.Вири), Шепетко Ольга Павлівна (с.Пугач), Швегло Андрій Святославович (с.Цепцевичі), Омельковець Мирослава Олегівна (с.Тинне). Їхні роботи візьмуть участь в обласному етапі конкурсу, який буде проходити у Рівненській обласній бібліотеці для молоді.

 

 

29 березня

У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів районної бібліотеки відбувся вебінар на тему: "Поведінка учасників дорожньо-транспортної пригоди" із циклу "Твоє право". Сьогодні учасниками вебінару стали слухачі курсів комп'ютерної грамотності "Школи для тих, кому за..." та бібліотечні працівники. Спікер: адвокат Негрей Олександр Михайлович.

22 березня

Сьогодні в читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки відбулася презентація краєзнавчого нарису      Раїси Тишкевич «Сарни». Ця книга про прекрасне минуле та неповторне сучасне нашого міста. Краєзнавчий нарис поділяється на одинадцять підрозділів: в краю лісів та боліт; Сарненський вальс; погляд у минуле; заснування Сарн; події першої світової війни; Сарненщина в роки визвольних змагань 1917 – 1921 років; життя міста за Другої Речі Посполитої; роки лихоліття 1939 – 1945 роки; відбудова Сарн; сьогодення міста; відомі люди в Сарнах, які знайомлять нас зі сторінками історії нашого міста. Зібрані у видання матеріали відображають аспекти історичного, економічного та культурного життя сарненчан від найдавніших часів до сьогодення.
Презентація книги відбулася у присутності автора, директора Сарненського історико-етнографічного музею, також гостей, що завітали на свято презентованої книги – заступника голови райдержадміністрації Наталії Параниці, секретаря міської ради Тамари Палієнко, друзів, громадськості та представників ЗМІ.
Так, як і людина, місто має «серце», яке дає йому життя… А серце міста складають його мешканці, люди, які у ньому проживають. Якщо вони добрі, привітні, працьовиті, то місто буде гостинним, красивим, розвинутим. Отже, життя, і процвітання наших Сарн залежить від кожного з нас, ми є частиною серця і міста, і від нас залежить, яким буде його серця і доля.

15 березня

 

У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбулася відеоконференція "Реформи в державі: роз'яснення фахівця. Реформа медичної галузі: первинна ланка". Спікер - Височанський Василь Іванович, заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації. У відеоконференції взяли участь працівники бібліотеки та жителі громади.

 

9 березня

 

Перші весняні дні нерозривно пов’язані з іменем Тараса Шевченка, його духом, його любов’ю до України. 

З нагоди вшанування пам’яті національного генія 9 березня 2017 року працівники районної бібліотеки провели літературну годину «Тарас Шевченко − України син» для учнів ЗОШ № 4, а також  літературною вікториною «Знаний і незнаний Шевченко» ведуча провела учнів стежками творчого шляху Тараса, познайомила з невідомими подіями та фактами з його життя. Учні позмагалися на краще знання творів Шевченка, продемонстрували кращі поетичні твори, які і сьогодні утверджують національний дух українців та не втратили своєї актуальності. Учасники виявили відмінне знання літературного доробку Великого Кобзаря і по-новому привідкрили для себе неймовірний світ Шевченкового слова. Захід супроводжували виставки-вернісажі «Слався великий Тарасе» та було продемонстровано кіно «Край, де народився Т.Шевченко».

 

1 березня

 

У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбувся тренінг для бібліотечних працівників району на тему "Е-послуги бібліотеки для громади". Бібліотекарі продовжили знайомство з інструментами електронного урядування, державними базами даних, реєстрами, інформаційними порталами та корисними неадміністративними послугами які вони надають у ЦОГ ЕІ для своїх громад. У тренінгу взяли участь бібліотекарі: міської публічної бібліотеки №1 м. Сарни, публічної бібліотеки смт. Степань, публічних бібліотек сіл Вири, Костянтинівка, Немовичі, Тинне, Цепцевичі. Також бібліотекарям було роздано буклет "Центр обслуговування громадян електронною інформацією у бібліотеці. Каталог електронних послуг".

1 березня

 

В районному будинку культури відбулася нарада працівників галузі за підсумками роботи у 2016 році. З доповіддю про роботу установ культури прозвітував начальник відділу культури і туризму Сарненської райдержадміністрації Едуард Кирилович Раковець. Про стан і перспективи інноваційної діяльності у бібліотеках КЗ «Сарненська ЦСПШБ» розповіла у своєму виступі виконуюча обов’язки директора комунального закладу Валентина Володимирівна Гольонко.  За підсумками роботи галузі кращих працівників відзначено грамотами та грошовими винагородами.

Серед них:

- завідуюча публічною бібліотекою с.Люхча – Круглик Тереза Михайлівна;

- бібліотекар І категорії відділу комплектування і обробки документів Сарненської центральної районної бібліотеки – Кібиш Галина Олексіївна.

- бібліотекар ІІ категорії пункту видачі с.Вирка – Бікус Оксана Володимирівна;

- провідний бібліотекар сектору автоматизації Сарненської районної бібліотеки для дітей – Кулеша Ірина Валеріївна;

- інженер-програміст ІІ категорії Сарненської центральної районної бібліотеки – Хомич Оксана Василівна.

Вітаємо колег з нагородами та бажаємо їм міцного здоров’я, благополуччя та нових творчих успіхів у роботі.

Під час секційного заняття бібліотекарі ознайомилися з основними аспектами бібліотечної роботи на поточний рік.

 

 

Лютий   Січень

 

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік