Соціальні мережі сьогодні проникли майже в усі сфери людського життя, проте крім очевидних можливостей і переваг, які приносить їх використання, існує і ряд серйозних загроз. Більшість з нас сприймають Інтернет-спільноти як розвагу, але майже ніхто не замислюється про важливість дотримання правил безпеки в соціальних мережах.
Григорій Чупринка (1879–1921) — видатний український поет, публіцист і громадський діяч періоду Української революції. Почав писати ще у молоді роки. Його поезія вирізняється емоційністю, любов'ю до України та протестом проти соціального й національного гніту. Григорій Чупринка є одним із найяскравіших представників української літератури початку ХХ століття. Його ім'я довгий час було замовчуване через радянську ідеологію, але сьогодні воно повертається до українського культурного простору.
На вірші Григорія Чупринки створено низку пісень. Завдяки мелодійності і ритміці поезії Чупринки його твори легко адаптуються до музики, а аранжування пісень додає сучасного звучання тексту, зберігаючи при цьому його глибоку емоційність та мелодійність. Таким чином, творчість поета стала ближчою до молодого покоління, а його слова отримали нове життя в музиці.
Зі здобувачами освіти, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, була проведена година скорботи «Ми живємо, щоб памятати». Під час заходу згадали одну з найтрагічніших сторінок історії України — Голодомор 1932–1933 років її причини та наслідки, а також інші голодомори, які залишили глибокий слід у долі нашого народу.
Ці події нагадують нам, наскільки важливо цінувати життя, свободу та незалежність. Ми маємо зберігати пам’ять про мільйони невинних жертв, щоб подібне ніколи не повторилося.
21 листопада Валентина Іванівна Петренко, авторка «Гімну Сарненщини» та «Сарненського вальсу», неповторна особистість, у долі якої тісно переплелись кольори творчої гами червоними та чорними нитками радості й журби, музи й музики, зустрічала б свою 65-ту осінь. Це була проста, скромна, чарівна жінка-поетеса, музикант, пісні якої співають, твори читають, а поетичні надбання викарбувалися золотими літерами у літературному мистецтві Сарненщини і не тільки. Валентина Іванівна залишила нам безцінний спадок — свою поезію, яка буде вічно жити в серцях тих, хто знаходить у ній розраду та натхнення. Її творчість — це нагадування про те, як важливо берегти красу мови, відчувати глибину думки і цінувати миті життя.
Остання її поетична доробка «Точка Омега» вийшла вже після її смерті. Тож давайте разом згадаємо цю чудову жінку, вірші якої продовжують надихати наступні покоління. Світло її таланту не згасне! Адже воно є частиною нашої культури та душі.
З нагоди Дня Гідності та Свободи відбувся тематичний захід «Хто загину за Україну, буде жити у віках». Студентська молодь дізналась про події Помаранчевої революції та Революції Гідності, їхній вплив на становлення демократичних цінностей в Україні.
Під час заходу учасникам був проведений бібліографічний огляд літератури «Шлях до свободи», що включає літературу, фотографії та документи, присвячені боротьбі за права та свободи. Було проведено інтерактивну бесіду, під час якої присутні переглянули нарізку з фільму «Революція гідності», режисера Євгена Афінеєвського.
А в нас відбулась подія - презентація повісті-хроніки Микола Семенович "Помаранчевий шторм". Микола Володимирович відомий як автор книг «Трондовий запах смерті», «Свиридова дубина», «Балашівка. На стику двох окупацій», «Чудильник». Автор книги розповів про історію створення твору та поділився своїми особистими переживаннями, які лягли в основу сюжету. Гості заходу мали змогу задати питання автору та подивитись буктрейлер по цій книзі. Презентація завершилася автограф-сесією.
Сьогодні спеціалісти ЦБ м.Сарни долучились до обласного вебінару "Планування-2025", що організувала Рівненська обласна бібліотека. Завідуюча науково-методичним відділом КЗ «Рівненська ОУНБ» РОР Наталія Волян ознайомила учасників з основними пріоритетами наступного року:
- міжнародні та національні дати;
- програми та події у фокусі влади;
- ключові інфоприводи;
- тренди 2025 року;
- пріорітети 2025 року;
- можливості щодо розвитку компетентностей бібліотекарів;
- про створення здорових умов праці працівників бібліотек.
Щиро дякуємо колегам за консультацію. Отож, розпочинаємо планування бібліотек на 2025 рік.
Книжкова поличка до 1000 днів війни – це символ незламності, пам’яті та культурного спротиву. Вона об'єднує книги, які стали важливими в умовах війни, зображаючи боротьбу, страждання, надію й відновлення української ідентичності.
Запрошуємо до прочитання! Чекаємо вас усі дні крім суботи.
1000 днів незламності: пам'ятаємо, підтримуємо, перемагаємо!
Разом зі студентською молоддю Сарненського аграрного ліцею об’єдналися, щоб згадати та вшанувати кожен із 1000 днів героїчної боротьби нашого народу за свободу, незалежність і мир. За основу - взяли тизери з фільму Алана Бадоєва «Довга доба», під кожен з яких був прочинай вірш.
Під час заходу ми:
Обговорили ключові уроки цих складних 1000 днів;
Поділилися історіями сміливості та самопожертви наших захисників і захисниць;
Висловили вдячність волонтерам та всім, хто щодня працює заради нашої перемоги.
Вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за нашу свободу.
Долучилися до спільної молитви за наших героїв!
Дякуємо всім, хто долучився до організації та участі! Разом ми сильні, разом ми непереможні!
Микола Сингаївський — український поет, письменник і перекладач, відомий своєю ліричною творчістю. Його вірш "Чорнобривці" став основою для однойменної пісні, яка стала однією з найулюбленіших українських народних пісень. Музику до неї написав композитор Володимир Верменич.
Пісня прославляє красу рідного краю, любов до матері та ностальгію за батьківським домом. Вона стала символом теплих спогадів про дитинство і культурною спадщиною українського народу.
Слухаємо і насолоджуємось виконує SHUMEI & LAUD.
11 листопада
Остап Вишня (справжнє ім'я — Павло Михайлович Губенко) - відомий українським письменником-гуморист та сатирик, народився 13 листопада 1889 р. Його твори, зокрема гуморески та фейлетони, відзначаються дотепністю та глибоким розумінням народної душі. Вишня створив унікальний жанр «усмішок», де влучно висміював людські вади, політичні й соціальні проблеми того часу. Під час радянського терору був арештований, провів 10 років у таборах, але зумів повернутися до літератури. Його творчість досі залишається актуальною та викликає інтерес, як серед українців, так і серед шанувальників гумору інших країн.
Щоб трішки посміхнутись, ми пропонуємо вам добірку книг по творчості письменника.
Андрій Малишко — видатний український поет і перекладач, відомий своєю щирою та проникливою поезією, яка оспівує любов до рідної землі, природи та людей. Його ліричний вірш «Пісня про рушник» — це ніжний, зворушливий гімн материнської любові. У поезії він розповідає про матір, яка з теплотою вишиває рушник для сина, в якому закодовані найкращі побажання, оберіг і незгасаюча любов. Цей вірш став символом вірності та вдячності матеріям, втіленням українських традицій і звичаїв. Слухаємо і насолоджуємось виконує YAKTAK.
08 листопада
Квест у бібліотеці до Дня книги рекордів Гіннеса
До нашої бібліотеки завітали учні Сарненський ліцей №4 , щоб взяти участь у захопливому квесті, присвяченому Дню книги рекордів Гіннеса, який відзначається 9 листопада!
Зустріч розпочалася з розповіді про книгу рекордів, її історію та найцікавіші досягнення, які вражають уяву й надихають на нові звершення. Діти поринули у світ рекордів, а далі на них чекали цікаві завдання на чотирьох станціях:
Фізична станція — тут учасники демонстрували свою витривалість і силу.
Розумова станція — випробування на кмітливість та логіку.
IT станція — завдання для тих, хто захоплюється технологіями.
Станція на швидкість — змагання на найвищій реакції та спритність.
Кожна станція додавала яскраві емоції та можливість відкрити свої приховані "рекорди". На завершення на всіх чекала весела вікторина з призами і побажаннями.
Щиро дякуємо учасникам за енергію та захоплення! Сподіваємося, що цей день надихне вас на нові перемоги!
Бібліотекарі Сарненської громади долучилася до обласного вебінару на тему "Інклюзія в бібліотеці: простір для всіх" що проходив на платформі Google Meet від Рівненська обласна бібліотека для молоді. Слухачі поспілкуватися на актуальну тематику впровадження принципів інклюзії (та безбар’єрності) у бібліотечних закладах, дізналися про кращі зразки досвіду роботи молодіжної бібліотеки, зокрема, на прикладі створення молодіжного простору «НОТА», що працює на базі бібліотеки завдяки програмі «Мріємо та діємо», гранту IREX та USAID.
Бібліотекарі Сарненської громади долучилася до обласного вебінару на тему "Інклюзія в бібліотеці: простір для всіх" що проходив на платформі Google Meet від Рівненська обласна бібліотека для молоді. Слухачі поспілкуватися на актуальну тематику впровадження принципів інклюзії (та безбар’єрності) у бібліотечних закладах, дізналися про кращі зразки досвіду роботи молодіжної бібліотеки, зокрема, на прикладі створення молодіжного простору «НОТА», що працює на базі бібліотеки завдяки програмі «Мріємо та діємо», гранту IREX та USAID.
Щиро дякуємо колегам за виступи та презентації.
05 листопада
Сьогодні були запрошені на цикл антилекцій в режимі онлайн: «Поетика постмодернізму творчості Умберто Еко (на матеріалі роману «Ім‘я троянди»)», спікером яких була: Миронюк Валентина Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики журналістської творчості ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С. Дем‘янчука». Дякуємо за зустріч!
"Ой у лузі червона калина" — українська патріотична пісня, яка стала символом боротьби українського народу за свободу. Слова пісні закликають до звільнення рідної землі від ворожих сил і до відродження національної гідності. Вона підкреслює символічність червоної калини як уособлення України. Слухаємо і насолоджуємось виконують військовий оркестр Повітряних Сил Збройних Сил України та 3 хори м.Вінниці.
Повість "Людина" Ольги Кобилянської побачила світ у 1892 році. Твір є одним із найвизначніших в української класичній літературі. Головна героїня Олена Ляуфлер прагне свободи та самореалізації, що відображає ідеї фемінізму та емансипації. Повість порушує тему боротьби жінки за свої права в суспільстві, де домінують патріархальні стереотипи. "Людина" є не тільки літературним шедевром, а й важливим соціальним маніфестом про гідність і свободу особистості. Книга залишається актуальною і сьогодні, привертаючи увагу нових поколінь читачів. Запрошуємо до читання вул. Демократична, 34.