КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

АРХІВ НОВИН

2023 рік

 

Ж О В Т Е Н Ь

 

 

28 жовтня

#Сарненська_ТГ #Сарненська_ЦБ #книжкова_виставка #День_вигнання_нацистських_окупантів_з_України

 

В читальній залі бібліотеки оформлено книжкову виставку до Дня вигнання нацистських окупантів з України.

Ця дата відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».

 

27 жовтня

#Прес_палітра #Газети #Журнали #Сарненька_ЦБ

 

Нове надходження преси

 

27 жовтня

#Сарненська_ЦБ #День_української_писемності_та_мови

 

До Дня української писемності та мови, який в цьому році відзначаємо 27 жовтня, з студентами Сарненського аграрного ліцею був проведений літературний квест «Рідна мова-Всесвіту основа». Діти із задоволенням приймали участь у конкурсах, розвагах, вікторинах, відгадували загадки-жарти, були спритними та веселими! Закінчили гарним настроєм та перемогою! А солодощі були в подарунок.

 

 

27 жовтня

#Сарненська_ЦБ #Краєзнавчі_миті #Петро_Катеринич #Осінь

 

 

 

26 жовтня

#Сарненська_ЦБ #День_гарбуза

 

Титул короля осені сміливо можна віддавати помаранчевому чуду, що зветься гарбузом. Він яскраво-рудий, смачний і корисний. І хоча народився гарбуз в далекій Мексиці, і назва у нього також іноземного походження, його дуже люблять в Україні і давно вважають своїм. Настільки своїм, що навіть використовували його в сімейно-родинній обрядовості. Гарбуза давали нареченому, який був нелюбим і небажаним. Цей звичай залишився в минулому, а українці не перестали шанувати і вирощувати чудо-гарбузи.

Сьогодні, в день гарбуза, віддали належну шану помаранчевому овочу вихованці КЗ Центр дитячої та юнацької творчості м.Сарни. Всі разом слухали легенди про гарбуз, цікаві факти, розгадували загадки, приймали участь у вікторині, дивлись мультик про гарбузову родину. А найголовне – вготовили своїми руками маленькі гарбузики із фетру на згадку. Вкінці очікував сюрприз – смачна, запашна, гаряча гарбузова каша та чай з медом! Чудова зустріч, чудовий настрій та чудові друзі!

 

 

25 жовтня

#Сарненська_ТГ #Нові_надходження

 

Дивосвіт нової книжки

Твори для дітей та юнацтва, видань українських та світових письменників.

Приємного та цікавого читання!

Завжди раді бачити Вас у Центральній бібліотеці м. Сарни!

 

 

25 жовтня

 

25 жовтня, працівники центральної бібліотеки та бібліотеки для дітей м.Сарни доєднались до обласного онлайн-вебінару на тему: «Бібліотека – ідеї, майстерність, досвід» від Рівненської обласної бібліотеки для молоді.

Своїм досвідом та напрацюваннями щодо різноманітних бібліотечних форм роботи з молоддю поділились фахівці Рівненської обласної бібліотеки для молоді, Костопільської міської публічної бібліотеки, КЗ «Центральна публічно-шкільна бібліотека» Бугринської сільської ради, завідувач Кунинської ПШБ-філії Здовбицької ТГ та провідна бібліотекарка КЗ «Рокитнівська центральна селищна бібліотека». До професійної онлайн зустрічі доєднались понад 100 учасників. Робота вебінару була змістовною та насиченою.

Дякуємо організаторам за проведення вебінару, а колегам-спікерам за цікаві та креативні виступи.

 

20 жовтня

#Прес_палітра #Газети #Журнали #Сарненька_ЦБ

 

Нове надходження преси.

 

20 жовтня

#Подія_плюс_книга #Міжнародний_день_кухара_та_кулінара #Сарненська_ЦБ

 

20 жовтня

#Сарненська_ЦБ #Краєзнавчі_миті #Петро_Катеринич #Туман_загадкою_стелиться

 

 

18 жовтня

#Подія_плюс_книга #Міжнародний_день_жіночого_щастя #Сарненська_ЦБ

 

16 жовтня

#Всесвітній_день_хліба #Сарненська_ЦБ #Сарненська_ТГ

 

16 жовтня святкують у всьому світі ДЕНЬ ХЛІБА!

Хліб – це єдиний продукт, який їдять в усьому світі і цінують всі представники релігій. Він є одним з небагатьох продуктів, які люди їдять кожен день на різних куточках планети.

З одного пшеничного зернятка в результаті перемелювання виходить близько 20 мг борошна. Цікаво, що аби виготовити одну повноцінну буханку, потрібно близько 10 000 таких зерен.

Хліб є першим продуктом, який людина почала готувати самостійно. І хоча вже тоді наші предки збирали плоди і полювали на тварин, хліб став революційним відкриттям. Адже тільки тоді, коли люди навчилися вирощувати пшеницю, вони стали готувати хліб — продукт, абсолютно не схожий на початкові інгредієнти.

Чим пахне свіжоспечений хліб? Правильно, ХЛІБОМ відповісте ви. Запах хліба обумовлений слідами фурфуролу, який при випічці утворюється з пентоз, що містяться у борошні.

Кожного дня в усьому світі з’їдається 9 мільйонів одиниць хліба. І приблизно половина цього хліба йде на виготовлення бутербродів.

Дякуємо всім причетним до створення дивовижного, запашного, смачного та неповторного смаку хліба! Смачного!

 

 

13 жовтня

#Прес_палітра #Газети #Журнали #Сарненька_ЦБ

 

Нове надходження преси.

 

13 жовтня

#Краєзнавчі_миті #Петро_Катеринич #Осінння_печаль #Сарненська_ЦБ

 

 

11 жовтня

#Сарненська_ТГ #Сарненська_ЦБ

 

Сьогодні в чатальній залі нашої бібліотеки відбулася ювілейна творча зустріч з Надією Свищевською, авторкою поетичних творів, дев’яти поетичних збірок , члена національної спілки журалістів України, активною просвітянкою та просто з чудовою жінкою. Зустріч проходила в рамках засідання літературно-поетичного клубу «Дивослово». Нашу дорогу ювілярку прийшли привітати такі поважні гості - як радник міського голови, заслужений працівник освіти Олексій Федорович Лавор, начальник управління культури, туризму, молоді та спорту Едуард Кирилович Раковець та директор Рівненського інституту КУП НАН України, заслужений учитель України, голова Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Ветров Іван Васильович. Серед гостей вітальне слово також тримали колеги, журналісти, літератори Сарненщини, друзі та рідні. Приємними подарунками для всіх були музичні вітання.

 

11 жовтня

#Міжнародний_день_дівчаток #Сарненська_ЦБ #Сарненська_ТГ

 

З нагоди Міжнародного дня дівчаток, бібліотекарі, для здобувачів освіти, розповіли цікаві факти про дівчат та ознайомили з підбіркою книг.

 

11 жовтня

#Міжнародний_день_дівчаток #Сарненська_ЦБ #Сарненська_ТГ

 

Для вас, дівчатка: цікава, корисна, пізнавальна підбірка книг!

Міжнародний день дівчат відзначається у світі 11 жовтня. Цей день був проголошений ООН починаючи з 2012 року та покликаний продемонструвати і знайти шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також нагадати про важливість розширення їхніх можливостей та захисту їх прав. Не бійтеся мріяти! Дівчата здатні на все!

 

 

10 жовтня

#Сарненська_ЦБ #FOLIO #Олександр_Красовицький

 

В стінах Сарненської центральної бібліотеки відбулася приємна та змістовна зустріч з генеральним директором та головним редактором Харківського Видавництво Фоліо Олександром Красовицьким. Пан Олександр, розповів про сучасні тенденції на книжковому ринку, про підтримку українського автора та національного виробника. Не менш цікаво, була презентована книга – роман автора Олександра Красовицького «Сьогодні». Приємним подарунком для читачів нашої бібліотеки, стали книги подаровані гостем.

 

06 жовтня

#Краєзнавчі_миті #Петро_Катеринич #Осінь #Сарненська_ЦБ

 

 

06 жовтня

#Прес_палітра #Газети #Журнали #Сарненька_ЦБ

 

Нове надходження преси.

 

04 жовтня

#Подія_плюс_книга #Всесвітній_день_тварин #Сарненська_ЦБ

 

03 жовтня

#Літературний_календар #Сарненська_ЦБ

 

Класики народженні у жовтні.

 

02 жовтня

#Поради #Книги #Сарненська_ЦБ

Жовтневий настрій у книжках: добірка книг.

Смакуйте та насолоджуйтесь кожним днем осінньої пори року.

  

02 жовтня

 

Приємний подарунок з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек від Паднюка Владислава. Щиро вдячні за книги!

 

 

01 жовтня

#День_Українського_козацтва #День_захисника_та_захисниць_України #СарненськаЦБ

 

1 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва та День захисника та захисниць України. В бібліотеці розгорнута книжкова виставка “Слава козацька вічно жива», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні, де представлені книги про подвиги воїнів – захисників. Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашої бібліотеки.

 

 

01 жовтня

#День_Українського_козацтва #День_захисника_та_захисниць_України #СарненськаЦБ

 

До Дня Українського козацтва та Дня захисника та захисниць України в стінах бібліотеки для студентів Сарненського аграрного ліцею відбулися козацькі розваги під назвою «Козацький герць». Присутні на заході дізналися хто такі козаки, як вони жили на Січі, що робили, які традиції мали, що означає козацька зачіска, козацька грамота тощо.. А також молодь із задоволенням взяла участь у іграх та розвагах. Юні козаки довели, що вони є достойними нащадками козацької спільноти – дружні, веселі, хоробрі та кмітливі.

 

01 жовтня

#День_захисників_і_захисниць_України #День_українського_козацтва #Покрова_Пресвятої_Богородиця #Сарненська_ЦБ #Книга_пам'яті #Сарненська_ТГ

 

Електронна Книга Пам’яті «Вічні захисники» ( http://lib.sowa.com.ua/memory/memory.htm ) – це історії про жителів нашої громади, які боролися за гідність і свободу, цілісність і незалежність України, європейське майбутнє. Це долі найкращих синів України, які ціною власного життя виборювали щасливе майбутнє кожного із нас, спокій у наших домівках, мир у нашій країні.

Жодне ім’я не може бути забутим, кожен загиблий – це втрата не лише для рідних, але й для всієї України. Вони заслуговують, щоб про них пам’ятали.

Шановні відвідувачі! Якщо ви маєте якісь уточнення або доповнення, будь ласка, повідомте про це нас sarny.biblioteka@gmail.com

 

 

 

 

2023 рік

 

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень

Липень Серпень Вересень

 

2022 рік

 

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень

Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень

 

2021 рік

 

Січень  Лютий  Березень  Квітень  Травень  Червень 

Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень

 

2020 рік2019 рік

2018 рік2017 рік