КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

АРХІВ НОВИН

 

2024 рік

 

Січень  Лютий

 

2023 рік2022 рік2021 рік2020 рік2019 рік2018 рік2017 рік

 

Б Е Р Е З Е Н Ь

29 березня

 

Вечір з кіно. Засідання клубу за інтересом "Кіноман" зібрав однодумців. Переглядали та обговорювали кінострічку «Атлантида» — український фільм 2019 року режисера Валентина Васяновича, ролі в якому зіграли лише непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ[2]. Одну з головних ролей зіграв Андрій Римарук[3] — колишній розвідник, який пройшов війну на Донбасі й працює у фонді «Повернись живим». Також знімались парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки стрічки відбувалися здебільшого в Маріуполі в січні-березні 2018 р.

Фільм висунуто Українським Оскарівським комітетом на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою від України.

26 березня

#Безпечний_Інтернет #сектор_інтернет_центру #Фейки #Неправдива_інформація

 

Пригадайте останні новини, які вас здивували або навіть збентежили. Чи не були ви коли-небудь обдурені масово розповсюдженою неправдивою інформацією?

Якщо так, то ця інформація для вас!

Подивіться це відео, щоб дізнатися, як розпізнати фейки, чому вони так шкідливі та як захистити себе та своїх близьких від їх негативного впливу. Наблизьтеся до правдивої інформації та зробіть перший крок до безпечнішого інтернету!

 

 

26 березня

#Виставка_однієї_книги

 

Книга-ювіляр «Маруся Чурай» (45 років) Ліни Костенко.

Україні таланить на великих жінок. Три століття віддаляють Марусю Чурай від поетеси Ліни Костенко. Але скільки спільного мають ці незвичайні жінки, ці беззахисні і беззбройні пророки нашого багатостраждального народу, слово яких було «духовним мечем». І ось ожила легендарна дівчина на сторінках історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Василівни Костенко, який побачив світ у 1979 р.

Отже, ми пропонуємо долучитися до вічності, спробувавши осягнути глибинну суть історичного роману Л. Костенко “Маруся Чурай” в рубриці «Виставка однієї книги».

 25 березня

#День_Європейських_авторів #Креативна_Європа

 

 

 

22 березня

#тижденьпоезії2024

 

В день поезії, який відмічається у всьому світі 21 березня, наш літературно-поетичний клуб зібрав на чергове засідання своїх постійних учасників. Серед гостей були присутні студенти Сарненського педагогічного фахового коледжу РДГУ, які дарували свої вірші всім присутнім та наші постійні відвідувачі – внутрішньо переміщені особи. Пили чай, говорили, слухали, плакали, дякували нашим захисникам за змогу збиратися.

 

 

20 березня

 

Працівники Сарненської книгозбірні прийняли участь у відеоконференції від Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки у партнерстві з Головним управлінням ДПС у Рівненській області на тему: «Декларування доходів громадян. Е-сервіси податкової служби».

Спікери:

-Ірина Клинова, начальник управління податкових сервісів ГУ ДПС у Рівненській обл.;

-Ірина Матвійчук, заступник начальника відділу інформаційної взаємодії ДПС у Рівненській обл.

 

20 березня

#тижденьпоезії2024

 

Продовжуємо поетичний марафон "Ріки незмінно течуть додому". Долучилась до акції і наша незмінна учасниця літературно-поетичного клубу "Дивослово", поетка, членкиня Національної спілки журналістів України, яка зачитала власну поезію. Запрошуємо до перегляду!

 

19 березня

 

Шановні друзі! Щиро дякуємо вам за участь в нашій лотерейці! Ваші донати, а їх було 2300 грн. отримав волонтерський центр "Сарни" для потреб ЗСУ! Переможемо тільки разом!

 

 

19 березня

 

Що може бути кращим в день народження Ліни Костенко за її поезію? Багато поезії Ліни Костенко! Щиро дякуємо запрошенню Олени Олександрівни Левшунової, викладачці Сарненського педагогічного фахового коледжу РДГУ, за змогу насолодитися безкінечним доторком поезії до душі!

19 березня

#тижденьпоезії2024

 

З нагоди Дня народження Ліни Костенко, радо доєднуємося до акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії" з читанням віршів улюбленої авторки.

    

 

19 березня

#книжковийсвіт_2024

 

@RivneYouthLibrary

Ділимося улюбленими книгами!

Наш активний читач, Матвій прийняв участь у флешмобі "Мій книжковий світ " та поділився своєю улюбленою книгою Макса Кідрука «Бот. Гуаякільський парадокс».

 

18 березня

#тижденьпоезії2024

 

Шановні учасники літературно-поетичного клубу "Дивослово" і всі пошановувачі поезії, запрошуємо вас на чергове засідання, яке проводиться в рамках «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому» ". Засідання відбудеться 21 березня о 15.00 годині в Центральній бібліотеці м. Сарни, 2-й поверх (читальна зала).

@читачі

 

14 березня

 

Любі читачі! Запрошуємо долучитися до флешмобу "Мій книжковий світ"!

З нагоди Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання, що традиційно припадає на останній тиждень березня Рівненська обласна бібліотека для молоді розпочинає флешмоб «Мій книжковий світ» #книжковийсвіт_2024

Що потрібно:

- Опублікувати своє фото улюбленої книги/книг у вашій бібліотеці або іншій зручній локації (пост/сторіз на Facebook чи Instagram)

- Написати кілька слів про ваш книжковий вибір (автор, назву книги/книг)

- Додати хештег #книжковийсвіт_2024 та не забути відмітити нас @RivneYouthLibrary

- Передати флешмоб далі, щоб підглянути улюблені книги інших.

Флешмоб триває до 31 березня. Запрошуємо до участі молодь та бібліотекарів, бібліотеки області.

 

14 березня

#День_українського_добровольця

 

З нагоди відзначення Дня українського добровольця, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, бібліотекарі організували та провели годину- презентацію «СИЛА НЕСКОРЕНИХ» для студентської молоді. На заході були використані інформаційні матеріали Українського Інституту Національної Пам’яті, буктрейлер на артпроєкт А. Котлярчука «Добровольці. Доба героїв», відеосюжет «Слава Україні» та відеокліп Любові Чернецької «Добровольці».

 

 

13 березня

 

Працівники Сарненської книгозбірні прийняли участь у відеоконференції від Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки у партнерстві з управлінням інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Держпраці на тему: «Особливості оформлення трудових відносин в умовах воєнного стану. Примусова праця як одна з форм трудового рабства».

Спікери – Василь Марчук, головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Північного регіону управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Держпраці.

Михайло Семенюк, головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Північного регіону управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Держпраці.

10 березня

#День_Державного_Гімну

 

 

08 березня

#Борітеся_поборите #Сарненська_ЦБ

 

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

 

Такими словами розпочалась літературна година «Кобзарю, знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон».

Цими днями ми відзначаємо 210 річницю від дня народження великого сина українського народу, геніального поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка. Він прожив усього 47 років, із яких 24 був у кріпацтві, 10 років мучився в солдатській неволі на засланні і всього 13 років був вільною людиною.

У святі взяли участь учні Сарненського аграрного ліцею. Під час заходу звучали вірши Кобзаря, розповіді про життя митця. Також молодь ознайомилась з виставкою-ім’я «Поет усього людства», на якій представлені документальні, прозові та поетичні твори Великого Кобзаря.

Гортаючи сторінки творчості генія - усвідомлюєшь, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець що ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість.

 

07 березня

#Борітеся_поборете #Сарненська_ТГ #Сарненська_ЦБ

 

До 210-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка пропонуємо переглянути виставку-ім‘я «Поет усього людства».

Великий Кобзар заповідав нам любити свою Україну, свій народ, пам’ятати свою історію і берегти рідну мову. На виставці представлені книги, які допоможуть доторкнутися до поезії Кобзаря, яка є життєдайною силою, що завжди надихала українців.

 

07 березня

 

Літературний флешмоб до 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка #Борітеся_поборете #Сарненська_ТГ #Сарненська_ЦБ

Два березневих дні назавжди закарбувалися в нашій історії й стали для України вікопомними. У ці дні ми з особливим відчуттям звертаємось до неосяжної особистості Шевченка, до його спадщини. І переконуємось, що дане йому наймення Пророк повною мірою відповідає масштабу цієї величної постаті. Тому 210-й день народження Тараса Шевченка – це привід не лише вшановувати пам'ять великого Кобзаря, але й згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні від малого до старого!

 

 

04 березня

#Володимир_Івасюк

 

4 березня 1949 року у Кіцмані Чернівецької області в сім'ї вчителів Михайла та Софії Івасюків народився відомий композитор Володимир Івасюк.

Навічно молодий композитор, поет і співак. Володимир Івасюк – талант, що вилився в шедеври української сучасної пісні, які вже багато років звучать і в Україні, і в усьому світі. Один із основоположників української естрадної музики. Автор славнозвісної «Червоної рути», понад 100 пісень, 53 інструментальних творів і музики до двох вистав. Музика – це був він сам…

Декілька цікавих фактів про Володимира Івасюка.

1. Хлопчика назвали Володимиром – на честь батькових улюблених поетів Сосюри та Cамійленка.

2. Змалечку він тягнувся до музики, в три роки найбільшим задоволенням були репетиції вчительського хору, куди його брали батьки. З п’яти сам починає вчитися грати на скрипці. Музичну школу в Кіцмані відкрили за клопотаннями Михайла Івасюка та інших батьків.

3. Володимиру Івасюку «світила» золота медаль, якби не прикрий випадок: у десятому класі він з друзями гуляли парком, і хтось закинув картуз на гіпсовий бюст Леніна. При спробі зняти незакріплений бюст упав із постамента і розбився. Усі потрапили до міліції, було відкрито «Справу Володимира Івасюка», постало питання про виключення його із комсомолу, вигнання зі школи. Зрештою, скандал зам’яли, але в атестаті з’явилися четвірки з історії СРСР та суспільствознавства.

4. Ця ж історія завадила йому стати студентом Чернівецького медичного інституту попри блискуче здані вступні іспити. Хтось доніс про «справу» і 31 серпня 1966 року замість студентського квитка Івасюк його чекали звинувачення, що він «нечесним шляхом пробрався у лави радянських студентів» і наказ про виключення. Лише через рік, отримавши рекомендацію від заводу «Легмаш», Івасюк став студентом медінституту.

5. Багато пісень Володимир Івасюк писав під псевдонімом, оскільки не був членом спілки композиторів, а тому відомі колективи не мали права брати їх до репертуару. Попри це пісні Івасюка перемагали на багатьох конкурсах в СРСР та за кордоном, їх співали від Камчатки до Чорного моря, а «Червона рута» стала справжнім світовим шлягером.

Дізнатись більше про творчий шлях композитора радимо переглянувши це відео: https://www.youtube.com/watch?v=MBy-m524WVU

 

03 березня

#Всесвітній_день_письменника #Цікаві_факти

 

А, ось воно! Таємниці прочинилися . Ось що, виявляється, робили великі письменники і чудові поети. Ось чому вони стали титанами. Вони вміли висловити те, що думали, відчували, бачили. Джек Лондон “Мартін Іден”.

  

 

03 березня

#Всесвітній_день_письменника #Майстерня_слова @annager_poems

 

Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів. Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. В Україну цей день прийшов аж у 2012 р. завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.

З нагоди Всесвітнього дня письменника «Майстерня слова» підготувала зустріч з молодою починаючою поеткою Анною Герасимчук, студенткою 3 курсу Сарненського педагогічного фахового коледжу РДГУ, поезія якої викликає справжню емоцію!! Знайомтесь – Аня Герасимчук!