ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

НОВИНИ  БІБЛІОТЕКИ

2019 рік

 

Квітень

 

 

25 квітня

Запрошуємо усіх користувачів нашої бібліотеки відвідати книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Великодня писанка», яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння. Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповідають видання, які представлені на нашій виставці. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят. З видань, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.

Відбулась звітно – виборна конференція профспілки працівників культури, на якій заслухали та підвели підсумки роботи за звітний період голови профспілкової організації Гольонко В.В. та голови обласної організації Давидюка П.П. працівників культури. На конференції одноголосно прийняли рішення переобрати голову профспілкової організації. Ним став Куліков В.В. організатор дозвілля міського будинку культури «Залізничник».

24 квітня

Захід проведено з метою вшанувати ліквідаторів, розширити знання молоді про Чорнобильську трагедію, ліквідаторів, які рятували атомну станцію, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України. 
26 квітня, саме в день техногенної катастрофи, в бібліотеці відбулась інформаційна година «Залишиться у пам’яті у нас, як вічна рана – цей страшний Чорнобиль», яка допомогла вкотре переглянути сторінки Чорнобильської трагедії. Під час заходу присутні дізнались історичні відомості про еколого-гуманітарну катастрофу. Інформація доповнювалась художніми поезіями та фільмами на чорнобильську тематику. Насамкінець присутнім було представлено літературу художньо-інформаційної виставки «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...».
Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.. Урятований світ - найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.

Користувачі Сарненської ЦРБ прийняли участь у вебінарі на тему: «Трудовий договір чи контракт: відмінності і наслідки укладання таких угод».
Спікерами вебінару були: 
•Тетяна Поліщук – адвокат, що співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
•Оксана Подоляк - інтегратор Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

18 квітня

Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - мертва зона в 2712 кв.км.
"Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…"таку назву має книжкова виставка- інсталяція в нашій бібліотеці, яка розповідає про жахливі квітневі дні 1986-го року. Відвідувачі книгозбірні мають змогу ознайомитись з документальними та художніми творами, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, статті з періодичних видань про соціальний захист постраждалих в аварії.

Відбувся обласний вебінар для бібліотечних працівників, що обслуговують юнацтво на тему: «Творчі ініціативи бібліотек на підтримку читання серед молоді». Доповідачем на вебінарі від Сарненської ЦСПШБ з виступом «Вільна бібліотека: відкритий інтелектуальний простір» була провідний бібліотекар міської бібліотеки №1 Левитська Ольга.

17 квітня

В відділі комп’ютерних технологій та електронних ресурсів був проведений тренінг-навчання на тему: «Веб-технології в бібліотеках: нові можливості розвитку у сучасному Інтернет-середовищі». 
В ході навчань учасниками тренінгу розглядалися такі теоретичні та практичні питання: 
1.Соціальні мережі (Facebook, Instagram).
2.Технічні можливості персонального комп’ютера: Microsoft Power Point, Microsoft Office Excel.
3.Поповнення власних веб-сторінок.
У тренінгу взяли участь бібліотекарі:міської бібліотеки №1, №2 м. Сарни, публічної бібліотеки смт. Степань, публічних бібліотек сіл Костянтинівка, Цепцевичі, Глушиця, В. Вербче, Любиковичі, Люхча, Чемерне, Чудель. Бібліотекарям було роздано додаткові матеріали для засвоєння вивченого.

04 квітня

!!!УВАГА!!!!

Бібліотекарі Рівненщини знайомилися з досвідом роботи публічних бібліотек м. Бердичів у рамках професійного візиту, організованого ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціацієї». Від Сарненського району участь у поїздці прийняли завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦРБ Людмила Лавор, завідуюча відділом обслуговування Тетяна Лімонова та провідний бібліотекар Степанської ПБ Людмила Радкевич.
В ході поїздки бібліотекарі відвідали Бердичівську центральну міську бібліотеку та міську бібліотеку для дітей, та здійснили подорож історичними місцями Бердичева: Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію міста, яким опікуються брати Босі Кармеліти, інтерактивний Музей Джозефа Конрада. А ще знайомилися з архітектурною спадщиною Бердичева, побували у відреставрованій і оновленій будівлі Бердичівського муздрамтеатру, фотографувалися та мріяли про подорожі біля «Світового глобусу», згадали романтичну історію кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської біля костелу Святої Варвари. 
Цікавим було знайомство з Центральною міською бібліотекою, де впродовж трьох років діє Молодіжний центр "М-Формація". Його робота розпочалася завдяки активній проектній діяльності закладу та підтримки місцевих органів влади. У бібліотеці створені сучасні та креативні простори для дітей, молоді та дорослих, де можна навчатися, розвиватися, гратися, цікаво та весело проводити дозвілля. 
Не менш цікавим було знайомство з Центральної бібліотекою для дітей, яка сьогодні діє як полікультурний центр громади. В приміщенні бібліотеки діють Українська етнографічна вітальня, Музей єврейства Бердичева та польська бібліотека імені В.С. Реймонта. Дитяча книгозбірня веде активну проектну роботу, спрямовану на зміну середовища та впровадження нових форм роботи. 
Висловлюємо щиру подяку ГО «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціацієї» та колегам із Бердичева за організацію поїздки.

03 квітня

Першого квітня 2019 року виповнилося 210 років від дня народження всесвітньо відомого майстра художнього слова, великого мислителя, визнаного класика світової літератури першої половини ХІХ ст. Миколи Васильовича Гоголя.
З нагоди відзначення цієї пам'ятної дати та з метою гідного вшанування пам'яті письменника бібліотекарями відділом обслуговування Сарненської ЦРБ підготовлено книжкову панораму «Співець української душі» .
Письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики, в яких створив цілу енциклопедію українського життя, зобразив побут і дух українського села, наші прадавні вірування, життєдайну суміш реалістичного й фантастичного. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження», «Записки божевільного», можна віднести до найвищих художніх досягнень світової літератури. Видання цих творів різних років експонуються на книжковій панорамі.
Микола Гоголь – не тільки геніальний письменник, а й надзвичайно цікава людина. Його життя багато в чому залишається загадкою й донині. 
Користувачі бібліотеки ознайомилися з книжковою панорамою книг, також переглянули відеоролик про цікаві факти з життя письменника.

Обіцянки не цяцянки! Книги вже у вільному доступі. Приходьте, вибирайте та насолоджуйтесь.

01 квітня

1 квітня наша бібліотека запросила читачів відсвяткувати День сміху. Бібліотекарі запропонували ознайомитись з українським письменником-гумористом Петром Красюком , послухати гуморески та посміятись разом. День сміху, слід зазначити, відзначають в усій Європі й майже всій Азії. Подібні свята існували ще в Античності та Середньовіччі. Як припускають науковці, до нас це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще «брехливим днем» або Марією-брехухою – одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської – святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. У нашій країні люди зазвичай цього дня збираються розіграти кого-небудь із своїх знайомих. Тому будьте обережні, запасіться відчуттям гумору, набором свіжих жартів і забавних віршів, на жарти не ображайтеся, а відповідайте ними ж. Загалом, веселіться, тому що сміх, як відомо, продовжує життя. Для цього дня маємо приповідку: «Першого квітня – брехня всесвітня!».

2019 рік2018 рік2017 рік

 

2016 рік2015 рік2014 рік

 

2013 рік