ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

 

АРХІВ    НОВИН

2017 рік

Серпень

 

 

28 серпня

"Злочин проти людства",  під такою назвою у  читальній залі Сарненської центральної районної бібліотеки 28 серпня відбувся захід, приурочений 75-м роковинам  однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в України - масового вбивстваєврейського населення у Сарненському гетто.

Організатори заходу – Сарненський історико-етнографічний музей та єврейська община м.Сарни.Загадати страшні сторінки історії нашого краю прийшли  представники влади міста та району: міський голова Світлана Усик, перший заступник голови Сарненської РДА Іван Назарець, заступник голови Сарненської районної ради Микола Костецький, члени єврейської общини міста, працівники культури, вчителі, історики та краєзнавці. У читальній залі працівниками районної книгозбірні було представлено документальну виставку «Не забувайте  незабутнє…»

У місті Сарни з 04. – 27.-28.08.1942 р. утримувалось 6 тис. єврейського населення Сарн, Рокитного, Клесова та Сарненського району. Ґетто розташовувалось на околицях міста, його територія була огороджена колючим дротом заввишки 4 м. Ґетто було перенаселеним (в одній кімнаті мешкало 15 осіб). 27-28 серпня 1942 р. у лісі за 1,5 км на північний захід від міста німецькі каральні органи провели масовий розстріл близько 15 тис. євреїв і 1,5 тис. циган, звезених із Сарненського ґетто та всього району. Декілька тисяч євреїв на чолі з організованою групою спротиву в момент початку німецької операції намагалися прорватися з території ґетто, відкривши вогонь по охороні, однак лише кільком сотням вдалося дістатися лісу та приєднатися до загонів партизан. І всього лише сотні євреїв міста вдалося пережити Голокост.

 

15 серпня

У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбувся черговий вебінар із циклу «Твоє право» , який у режимі онлайн проводили у навчально-тренінговому центрі Рівненської обласної бібліотеки. Спікер вебінару - Самардак Катерина Володимирівна, адвокат, яка співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги консультувала по темі «Актуальні аспекти земельного законодавства".

Серед основних питань, які цікавили учасників можна виділити такі: практичні аспекти оформлення прав на земельні ділянки; процедура безкоштовного отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності; державна реєстрація земельної ділянки та права власності на неї; особливості оренди земельної ділянки; вилучення земель для суспільних потреб; як отримати витяг з Державного земельного кадастру; яка процедура надання земельної ділянки під житлову та гаражну забудову; порядок затвердження та погодження документації з землеустрою та ін.

 

Третя Міжнародна спеціалізована виставка

"Сучасність. Енергозбереження. Технології. (СЕТ-2017)"

Деталі тут...

Червень  Травень Квітень  Березень  Лютий   Січень

    Липень    

 

2016 рік

 

2015 рік

 

2014 рік

 

2013 рік