КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

Книга тижня

 

«Після 24-го» – це добірка оповідань про війну, фіксація того, що ми пережили і переживаємо зараз. Про тих, хто готовий померти за свободу, і тих, хто готовий виживати будь-якою ціною, про коханців та закоханих, про втрати, такі гіркі, що хочеться вити від болю, і про сміх, який тримає при здоровому глузді. Щось узяте з життя, щось — вигадане. Література – все ж надійний спосіб проговорити і приборкати свої страхи, як і поповнити запаси ненависті, яка нам ще знадобиться для перемоги.

У селі Корнелію називають святою: в церкву ходить й на випробування, що Бог посилає, не нарікає. А вона щодня гріхи замолює. Найбільше боїться, що діти правду про матір дізнаються. Тож коли чує від сусідської дівчинки-юродивої: «Облудниця!» — ледь розум не втрачає. А дівчинка на картину у своїй хаті показує: там Корнелію та її гріхи намальовано.

Сто років тому через цю картину вже сталася трагедія. І зараз жінка бачить у ній силу, здатну зруйнувати її життя.

 

У «Волонтерських історіях» ідеться про важливі зустрічі і непересічних людей. Про героїв нашої країни і про тих, хто виявився зовсім не героєм. У центрі уваги більшості розповідей - життєві історії звичайних людей, які опинилися на фронті.

 

До книги великого українського поета й філософа Григорія Сковороди (1722-1794) ввійшли цикли «Сад божественних пісень», «Харківські байки», діалоги «Нарцис», «Розмова про стародавній світ», «Розмова п'яти подорожніх про справжнє щастя в житті», «Алфавіт миру», «Боротьба архистратига Михайла із Сатаною», «Суперечка біса з Варсавою», притчі «Вдячний Єродій», «Убогий Жайворонок». Їх подано за автографами, найкращими списками й першодруками, а також уперше в історії видань творів Сковороди оснащено належним науковим апаратом.

Цей роман популярної української авторки чекав на видання дев'ять років. Він показує життя Києва і його мешканців у період між двома Майданами, коли, люди, зі слів автора, "не надто дослухалися до пульсу старовинного міста як живої істоти, але жили в ньому, переплітаючись долями, долали кожен свої сходинки, набивали кожен свої ґулі та, розчаровані результатами першого Майдану, знову сподівалися лишень на себе, не надто вірячи в "манну" з Печерських пагорбів. Працювали, виживали, кохали або шукали кохання, подекуди замінюючи його сурогатом".

Книга торкається багатьох важливих тем: расова сегрегація і взаємини в суспільстві, війна, дружба впродовж багатьох років. Дивлячись на обкладинку, здається, що ця книга, з якою можна відпочити, але опинившись всередині цього виру подій, приходить розуміння, що не все так просто, як здається спочатку, під дівчачої обкладинкою ховається справжній скарб.

Новий тиждень - це можливість почати читати новий роман. До вашої уваги нова книга Христини Коціри "Яблука Єви".

Червоним і чорним вишила доля життєві шляхи трьох жінок. «Чи не дарма все було» — наче спитає одна. І цвітом яблуні доля дасть їй відповідь. Роман чекає на свого читача.

Книга містить нариси життя і діяльності видатних особистостей неукраїнського походження, які позитивно вплинули на визнання, утвердження і розвиток української мови та її літературної форми.

“Оскар”- найкращий роман на воєнну тематику 2021 року за версією Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова – 2021”.

Головний герой – український розвідник, кримський татарин, який на самому початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів у Донецьку (так званої МГБ ДНР). На його долю випадають тяжкі випробування, і це не тільки катування і знущання, а й одвічний вибір людини: здатися чи боротися до кінця.

Неймовірний сюжет, динамізм, психологічність, яскраво виписані герої –

 усе це в романі “Оскар”.

Книга «Оксамитові пальчики» Сари Вотерс варта того, щоб її прочитати, хоча б заради непередбачуваності сюжету та цікавою передачею подій від імені двох головних героїнь.

Читаючи ви ніби заглянете у світ старої, добротної англійської літератури ХІХ століття. І при цьому розповідь постійно вас дивує, кудись мчить і робить круті віражі. Майже всі книги письменниці, - номінувалися на Букерівську премію, одну з найзнаменитіших у літературному світі, і це теж багато про що говорить.

Ідеальна книга для осінніх дощових днів. У неї поринаєш з перших рядків, коли на забутий Богом острів у Середземному морі приїжджає лікар. А потім одного дня, але від різних жінок, народжуються діти, як дві краплі води схожі один на одного. І ось, з цього фатального народження і починається сімейна сага. У ній буде і інтрига, і кохання, і ненависть, але головне, це будинок на краю ночі, який або любиш, або ненавидиш. Якщо вам хочеться лампового читання з ароматом бугенвіллії, то вам саме в "Будинок на краю ночі".

 

Переплетіння доль, взаємозв’язок вчинків та подій, фатальне кохання, пригоди й неочікуваний фінал.

 

Цікаві та мудрі історії. Читайте по одній оповідці кожного дня, пізнавайте світ і побачите , що мандрівка стежинами життя вже не є виснажливим випробуванням, а легкою та захопливою прогулянкою.

 

 

Хочеться згадати книжкові новинки про молодь і для молоді, тим самим нагадавши, що студентські роки - найкращий час для формування читацьких смаків і загалом для того, щоб через читання формувати себе.

«Найдовша ніч» — це історія про молоду дівчину Віту, яка вирушає у подорож зі своїми друзями (а по суті тікає від ситуації в сім’ї, яка склалася після трагічної загибелі її старшої сестри). Батьки Віти настільки замкнені у своєму горі, що ніколи не згадують загиблої Лівії.

Книги Надії Гуменюк є дуже різножанровими.

Це і проза, і поезія, і драматургія, і дитяча література. Безперечно, цільова аудиторія письменниці дуже широка, адже кожен знайде в неї видання на свій смак.

До вашої уваги роман «Плач пересмішниці», в якому поєднується доля впливової бізнесмен із простим хлопцем-атовцем?

І чому Норі так боляче і водночас так хочеться зазирнути в його очі?..

 

Щоби знову відчути запаморочливий запах пролісків, головній героїні роману треба почати все спочатку. І найголовніше — зустрітися з тим, хто чекав на неї все життя.

Інтригу розкрити можна тільки у нашій книгозбірні…

В своєму романі Галина Мате розповідає історії про всепереможну силу співчуття та любові і надію, яка здатна подолати будь-який діагноз.

 

 

Дотепний та неймовірно смішний роман, який переконує нас жити так, щоб бути щасливими та робити щасливими своїх дітей.

 

 

«Відкрий для себе Україну» - перша книга серії «Патріот», яка розкриває перед читачем сторінки буття українського народу, почасти невідомі не тільки молоді, а й старшому поколінню, знайомить з народними традиціями, визначними постатями українців, що закладали підвалини державності, внесли вагомий вклад в розвиток культури й духовності народу.

Існують такі особистості, яким життєвої сили Бог відміряв ніби на двох. Саме таким був український письменник і поет Юрій Будяк (Покос). Його дивна доля вражає. Головний герой роману пройшов крізь розрух революції, темряву трьох війн і морок табору, не втративши людської гідності. У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу...

У романі-трилогії відтворені складні і трагічні історичні події на Рівненському Поліссі в сорокові і на початку п'ятдесятих років минулого століття, зображені реальні учасники тих подій, що торували нелегкий шлях до волі. Історичний портрет автора «Пактів і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького», видатного політичного та військового діяча Пилипа Орлика. Його енергійна та невтомна праця зберегла нам традиції, створила певні зв’язки з Європою. Ці традиції дають ще раз нагоду українцеві задуматись над долею своєї Батьківщини.

Несамовитий коктейль вируючих сторінками подій підштовхує до роздумів на тему сьогодення та майбутнього нашої країни, можливості обрання шляху до порозуміння, людської толерантності, збереження народних традицій або звичайної людяності взагалі.

 

 

Нова книжка відомого українського письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру» це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. «Україна в епоху війномиру» просто приречена стати прогностичним бестселером. Бо хто ж із нас не прагне побачити: що там, за дверима майбутнього! Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Скарби народної культури розглядаються не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас.

Роман про пошук древнього артефакту давніх слов’ян, які у свій час, були одним із могутніх народів Європи. Книга про віковічну боротьбу народів за своє існування, про вплив релігії на суспільство, про сучасні й минулі вірування українців.

Синє небо гріє

Верби жовтопінні,

Мов створити мріє

Прапор України...

Книгу відомого українського письменника Юрія Берези складають кращі ліричні твори, написані впродовж багатьох років.

«Скуштуйте» один зі смачних словників вишуканої української мови і отримаєте неймовірне задоволення, насолоджуючись величчю, колоритом та красою української мови.

Якщо доля не посилає кохання – в душі гаснуть зорі…

Перегорніть сторінки книги і пориньте до хвилюючого і невмирущого світу любові, милуйтеся земними почуттями надзвичайно обдарованих людей, вболівайте сердечним мукам, що випали на їх долю.

Ця книга не є пропагандою вакцинування. Не є вона і спростуванням важливості щеплень. Це просто докладні та змістовні роздуми матері, як вберегти свого сина в нашому непростому світі боротьби з безліччю хвороб. Авторка досліджує усі відомі міфи про щеплення, спростовує, чи підтверджує факти стосовно вакцинації, спираючись на документальні факти, історичні події та власний досвід.

 

Приємна приємнісь! Напередодні Дня дарування книг ми отримали книги від авторки Любов Василів-Базюк «Стежками емігрантів з України» з видавничого дому «Букрек», що у м. Чернівці. Щиро дякуємо пані Любові за таку неоціненну увагу до нашої бібліотеки. Усіх запрошуємо до прочитання!

Книга, написана єврейкою, що пройшла у дитячому віці тяготи Голокосту.! Її сім'я та ще кілька людей бігли з окупованого Львова до підземелля. Так! У прямому значенні слова. Уявіть собі темні каналізаційні тунелі, де цілий рік всюди снують щури, у весняний період підняття води в каналах доходить до критичного, постійний холод, вогкість і темрява, а над тунелями місто, яке кишить нацистами, які ведуть активне «полювання» на євреїв. Більше року життя в таких умовах! Уявляєте?!

І навіть там люди примудрилися створити подібність до нормального життя. Жалюгідне таке, але все ж таки подібність. А все тому, що жити дуже хотілося.

 

Приємна новинка! Отримали в подарунок книги від самої авторки! Та ще й з автографом!!!! Щиро дякуємо Вам пані Наталіє! А читачів запрошуємо на новинки!

Збірка оповідань короткої прози сучасних українських письменників «Таке різне Різдво» - хороший вибір для зимових вечорів. Тихе Різдво й наповнене дитячим сміхом, самотнє і у колі сім’ї, урочисте і скромне, замріяне і ностальгійне, традиційне і не схоже ні на що.

"Подорож Україною" - на сторінках цієї книги, ви побуваєте в кожному місті нашої держави, познайомитесь із видатними особами, які народились в тому місті про яке йде мова, дізнаєтесь про пам’ятні місця, замки та фортеці, храми, сади, парки, ліса, поля, гори, дивовижні краєвиди, річки та озера, культуру та мистецтво, особливості кожного куточку рідного краю. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.