ОСВІТА

 
 
 

Навчальні заклади району На допомогу учням Освітянські веб-ресурси Освітній Навігатор

 

 Педагогічна ідея – повітря,

в якому розправляє крила педагогічна творчість

 

Освіта Сарненщини – це цілісна система відтворення наукового, інтелектуального, духовного потенціалу  молодого покоління, яка покликана створити умови для розвитку й самореалізації кожної особистості, забезпечити  інтелектуальний, соціальний, моральний, фізичний розвиток учнів, виховання громадянина України.

У районі функціонує оптимальна мережа закладів освіти: 55 загальноосвітніх, 42 дошкільних і 4 позашкільних навчальних заклади. Усвідомлюючи високу відповідальність, покладену на педагогів, навчальні заклади Сарненщини спрямовують свою роботу на забезпечення надання якісних освітніх послуг, зміцнення матеріально-технічної бази, підвищення загальної культури вчителя, організацію цілеспрямованої роботи з обдарованими учнями в напрямку ефективної підготовки їх до участі  в Малій академії наук, олімпіадах, конкурсах, фестивалях.

Про високу результативність та якість діяльності освітніх закладів свідчить той факт, що район не один рік поспіль тримає призові місця в обласних предметних олімпіадах, науково-дослідницьких роботах Малої академії наук, успішно витримує участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Цікавим і змістовним є  позакласне життя учнів. Свої мрії та плани вони реалізовують у дитячих об’єднаннях, гуртках, спортивних секціях, екологічних агітбригадах.

Кожен навчальний заклад району створює свій позитивний імідж, спрямований на впровадження нововведень на основі залучення педагогічного, учнівського та батьківського колективів до різноманітних форм творчої діяльності, як і людина, має свою історію, надбання, настрій, характер, а головне - душу. І все це формується під впливом учнів, учителів і батьків.

Сьогодні освіта Сарненщини реалізується в системі дванадцяти освітніх округів. Вважаємо, що ідея їх створення підказана часом, учителями, учнями, батьками. Адже в педагогів сусідніх шкіл, дошкільних, позашкільних закладів уже давно створювалися стосунки співпраці, і батьки звертались за допомогою до кваліфікованих спеціалістів інших навчальних закладів. З появою Положення про освітній округ з'явилася змога вже у правовому полі вирішувати всі ці питання. Тому, отримавши у 2006 році Положення Міністерства про освітній округ,  спробували його апробувати в межах району.

Розуміючи й усвідомлюючи, що педагогічна праця – це майбутнє держави, педагогічні колективи надалі спрямовуватимуть свої зусилля на творчий пошук нових форм і методів навчальної та виховної діяльності, для того, щоб дати кожній дитині розумову, моральну, практичну й психологічну підготовку до життя, розкрити в кожному індивідуальні здібності, нахили й обдарованість.

Освіта не для освіти, а в ім'я учнів» - таким є кредо педагогів освітніх округів Сарненщини.

 

 Докладніше  ознайомитися з роботою відділу освіти Сарненської райдержадміністрації Ви можете на сайті

http://osvita-sarny.com.ua

Головна

Знаменні та пам'ятні дати

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія району в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта