ВЕБ-РЕСУРСИ

на допомогу освіті

 

Навчальні заклади району На допомогу учням Освітянські веб-ресурси Освітній Навігатор

 

О Ф І Ц І Й Н І

 

Урядовий портал - http://www.kmu.gov.ua/control

Веб-портал органів виконавчої влади України. Як зазначається на порталі, це одне з найпотужніших джерел офіційних, а отже достовірних, даних з різних сфер діяльності органів виконавчої влади. Тут можна скористатись нормативно-правовою базою, дізнаються про структуру міністерств, відомств, облдержадміністрацій, їх керівництво і функції, інформаційними матеріалами субпорталу Прес-центр.
Урядовий портал плід спільної роботи широкого кола урядовців, журналістів, дизайнерів, ІТ-фахівців, перекладачів (інформація подається трьома мовами) тощо. Переваги Порталу високо оцінені спеціалістами як в Україні, так і за її межами.

 

Міністерство освіти і науки України - http://www.mon.gov.ua

Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. На даному сайті можна знайти всі закони, положення, постанови, накази і т.д., що стосуються різних рівнів освіти. На сторінках сайту також можна дізнатись останні новини, які відбулись в освіті, перспективи розвитку, діяльність органів управління освітою. Сайт має систему пошуку, що дозволяє здійснювати пошук тих чи інших документів, систему розсилки, підписавшись на яку можна отримувати всі новини на власний e-mail. Крім того, всі гості та відвідувачі сайту можуть поспілкуватись на форумі, задати запитання та отримати відповідь. Такий сайт стане в нагоді всім, хто працює в сфері освіти та навчається.

 

Д О В І Д К О В І

 

Освітянська мережа України - http://galanet.at.ua/dir/36-1-0-120

Цей сайт представляє усі українські інформаційні ресурси, що пов'язані з освітою. Використовуючи пошукову систему, на цьому сайті можна знайти все, що потрібно знати про навчання як в Україні, так і за кордоном.

 

"Образовательные ресурсы Интернета. Школьникам и студентам"- http://www.alleng.ru 

Сайт "Образовательные ресурсы Интернета. Школьникам и студентам" можна назвати каталогом освітніх веб-ресурсів, так як на ньому в тематичному порядку знаходяться посилання на різні освітні сайти. Крім того, деякі матеріали можна завантажити прямо з серверу.

 

Всеукраїнський центр олімпіад школярів в Інтернеті- http://www.olymp.vinnica.ua

Всеукраїнський центр олімпіад школярів в Інтернеті. Зазвичай публікуються матеріали олімпіад, результати їх проведення та інформація щодо проведення нових. Також тут можна подивитись архів матеріалів проведення олімпіад минулих років. Є можливість залишити відгук про сайт в Гостьовій книзі.

 

Освіта Рівненщини - http://rvosvita.org.ua

Сайт управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації: структура, документи, планування, дислокація, освітянські ресурси області.

 

Т Е М А Т И Ч Н І

 

Сайт для учителів трудового навчання - http://trudove.org.ua

Cвіжий спеціалізований сайт для учителів трудового навчання, гуртків технічної творчості. Ласкаво просимо! Сайт щоденно поповнюється новими публікаціями.
На сайті є фотогалереї виробів учнів, розробки уроків з креслення та трудового навчання (технічні та обслуговуючі види праці), методичне забезпечення до уроків, принципові схеми простих електронних пристроїв, сучасні технології та інструменти тощо.

 

Ілюстрований самовчитель по Microsoft Office 2003 - http://msoffice.if.ua

 • Microsoft Word 2003

 • Microsoft Excel 2003

 • Microsoft Outlook 2003

 • Microsoft PowerPoint 2003

 • Microsoft Access 2003

 

Ілюстрований самовчитель Front Page - http://verstweb.info

 • Що таке Інтернет

 • Програма FrontPage

 • Створення Web-вузла за допомогою майстрів і шаблонів  

 • Використання таблиць в оформленні Web-сторінки

 • Використання зображень, звуку і відео для оформлення Web-сторінки

 • Створення текстових і графічних гіперпосилань

 • Формування завдань і звітів

 • Використання документів Microsoft Office при створенні Web-сторінок

 • Публікація Web-вузла

 • Додаток. Установка програми FrontPage

 

Інтерактивні технології - http://westukr.itgo.com

 

Українська педагогіка - http://ped.sumy.ua

Сайт "Українська педагогіка" містить розробки уроків з креслення, інформатики, трудового навчання, математики, фізики. А також статті, які стосуються методики викладання. Крім того, на сайті є засоби спілкування: форум, гостьова книга.

 

Для вчителів інформатики - http://galanet.at.ua/dir/0-0-1-117-20

Календарні, тематичні, поурочні плани, конспекти уроків, розробки уроків, тести і багато чого іншого безкоштовно/

 

"Информатика в школе"- http://www.inf777.narod.ru

Сайт "Информатика в школе" буде корисним для вчителів інформатики. Тут розміщені навчальні програми, проекти, презентації, екзаменаційні білети, елективні курси, інструкції з техніки безпеки, уроки, різноманітні цікаві статті і багато чого іншого.

 

Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій"- http://informatuka.info

Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій".

 

П О Р Т А Л И

 

Географічний портал - http://geosite.com.ua

Сайт містить різноманітні матеріали, що стосуються географії: довідкові матеріали, статті, реферати, матеріали на допомогу вчителям та учням. Новини туризму.

 

Научно-образовательный портал originweb.info - http://originweb.info

Науково-освітній портал: новини, наука, освіта, культура та мистецтво, релігія та міфологія, персони, календар подій, гумор, книги, форум. Відомості для студентів, аспірантів, наукових співробітників.
Також ви знайдете анотований каталог освітніх веб-ресурсів.

 

Портал Знань- http://www.znannya.org

"Портал знань відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань. Вільний доступ до навчальних курсів різної тематики. Освітні ресурси з інформаційних технологій, програмування, проектування програмного забезпечення."

 

Портал "Школьная планета"- http://planeta.edu.tomsk.ru

На порталі зібраний великий педагогічний досвід багатьох вчителів.

 

Острів знань - http://ostriv.in.ua

Освітній шкільний інтернет-портал "Острів Знань" призначений для користувачів молодшого, середнього та старшого шкільного віку, вчителів-предметників, вихователів, керівників закладів шкільної та позашкільної освіти, батьків, всіх зацікавлених в покращенні навчально-виховного процесу та розвитку дитини як гармонійної особистості. "Острів Знань" покликаний не замінювати традиційну освіту, а доповнювати її, сприяти закріпленню знань, отриманих учнями в навчальних закладах. Це перший в Україні інтернет-ресурс, за допомогою якого юні та дорослі відвідувачі зможуть не тільки проявити себе, оприлюднити власну геніальну ідею та знайти шлях для втілення її в життя, а й весело та корисно поспілкуватись з цікавими співрозмовниками, знайти відповідь на дотепні, серйозні питання, погратись і отримати нові знання.

 

Клякса - інформаційноосвітній портал для вчителів інформатки - http://www.klyaksa.net

Створений з метою допомогти вчителю інформатики в його нелегкій справі. Як направити творчу енергію школярів на уроках інформатики в реальну справу, наповнити їх роботу при вивченні тем смислом, організувати шкільні конкурси? Все і інші питання можна обговорити на цьому порталі. Крім того, кожен відвідувач порталу має можливість приймати участь в обговоренні освітніх проектів, вести широкий обмін думками, ідеями з методичних та організаційних питань, публікувати досягнення свого досвіду, консультувати колег та отримувати консультації. Портал має Методичну скарбничку, в якій міститься велика кількість матеріалів з інформатики і яку можна доповнювати новими матеріалами. На порталі можна пройти тести з інформатики в режимі онлайн.

 

Освітній портал - http://www.osvita.org.ua

Має велику кількість посилань на різні теми присячені освіті - це і перелік ВНЗ України, новини освіти та науки, статті з питань освіти, реферати, курсові, навчальні курси. Інформація для абітурієнтів, студентів. Ресурси з дистанційної освіти. Всі бажаючі обговорити проблеми освіти мають можливість скористатися послугами Форуму.

 

Всеукраїнський шкільний портал - http://www.school.ed.net.ua

Інформація про середні навчальні заклади України, курси дистанційної освіти, мультимедійні підручники, новітні розробки на допомогу навчальному процесу.

 

Адреси веб-сайтів,

які стануть в нагоді вчителю при підготовці уроку

 

ЕГЭ математика - http://uztest.ru/main

Розділи: Єдиний державний екзамен, Тестування, Конспекти з математики, Тренажер, Дистанційний курс, Методичні матеріали, Інтерактивні тести, Компютерні програми, Інтернет-навчання. Матеріали для скачування доступні після реєстрації.

 

Історія України - http://history.franko.lviv.ua

Подаються електронні версії книг: Яковенко Н. Нарис історії України: З найдавніших часів до кінця XVIII ст., Я. Грицак Нарис історії України: Формування модерної української нації XIX-XX ст., Довідник з історії України.

 

Словники - http://www.mova.info/Page.aspx?l1=61

Пропонуються: Відкритий словник, Частотні словники, Українсько-італійський словник, Синтез англійських парадигм, Тлумачний словник української мови, Відкритий словник виправлення суржику, Чотиримовний науковий словник, Словник порівнянь

 

Проект Вавилон (літературна база даних персоналій) - http://www.mova.info/Page2.aspx?l1=190

Подана інформація про письменників (переважно про лауреатів Нобелівської премії) біографія, список творів, критика. Пошук здійснюється за допомогою пошукового поля. Проект відкритий для наповнення і розширення.

Розділи: Фонетика, Лексика, Морфеміка, Словотвір, Морфологія, Синтаксис, Стилістика.

 

Електронний підручник з математики - http://www.franko.lviv.ua/faculty/preuniv/math.htm

Розділи: Перетворення алгебраїчних виразів, Перетворення виразів з показниками і логарифмами, Перетворення тригонометричних виразів, Алгебраїчні та раціональні рівняння, Ірраціональні рівняння, Показникові рівняння, Логарифмічні рівняння

 

   Освітні БД для школярів в Інтернеті http://book-house.org/html/ina3oi3_aa_aeij_oeieijd3a_a_2i.html

Вебліографічний покажчик Інтернет-ресурсів. На сьогоднішній день освітні та навчальні електронні бази та банки даних знаходять широке поширення в мережі Інтернет.

 

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ - ШКОЛЯРАМ

 

Ответ.Ру - http://www.otbet.ru/gdz

Це готові домашні завдання  за всіма предметами шкільної програми, для всіх класів та готові вправи за всіма підручниками, короткі письмові перекази, твори на екзамени..

 

Открытый колледж - http://www.college.ru

Має декілька розділів за природничими галузями знання: Астрономія, Біологія, Математика, Фізика, Хімія. Кожен розділ обєднує зміст учбового курсу на компакт-дискові  та індивідуальне навчання через Internet.  Тут можна подивитися у відкритому доступі віртуальний підручник або динамічні моделі, попрацювати з тестами, а, також, до уваги користувачів огляди Інтернет-ресурсів за темою предмета, що постійно оновлюється. У Системі Дистанційного Навчання можна отримувати індивідуальні контрольні запитання для самоперевірки різного рівня складності. За успіхи начисляються бали і ведеться постійний моніторинг досягнень.

 

Природничий освітній портал - http://www.en.edu.ru

На порталі енциклопедії, словники та довідники, БД, задачники, тести, лабораторні практикуми, наочні посібники, хрестоматії та тексти лекцій, тренувальні вправи з природничих предметів шкільної програми: математики, хімії, фізики та біології. Зручна система навігації, повнотекстові БД, багато іншої корисної інформації.

 

Енциклопедія Кругосвет- http://www.krugosvet.ru/earth.htm

Сайт присвячений геології та географії. Але у розділі Географія можна знайти інформацію по всіх країнах світу, їх економіці, культури, промисловості, державному строю та багато ін. Наприклад, у статті про Японію, можна знайти навіть повний текст Конституції країни. На сайті школярі знайдуть державну символіку всіх країн світу, а також можуть скачати або роздрукувати її карту. Крім того, існують додаткові можливості пошуку не тільки на сайті, а й в Інтернеті по заданій тематиці, є розділи: Реферати, Перевір себе, Новини, Ігри. Дуже цікавий розділ Перевір себе. Це своєрідні тести по перевірці знань.

 

Інтернет-ресурси з вивчення англійської мови - http://www.english.ru

Тут можна знайти інформацію про різноманітні курси та освіту за кордоном, навчальні програми та тесті, огляди ресурсів за цією тематикою, тощо...

 

Английский клуб - http://www.englishclub.narod.ru

Це навчаюча база даних по вивченню англійської мови. Словники, граматика, навчальні вправи (топіки), ідіоми, скоромовки, пісні, розділ Чтиво з книгами для читання. Для кожного етапу навчання, а їх декілька початковий і т. д. -  можна знайти розділ Плани уроків.

 

Английский для детей - http://www.englishforkids.ru

Тут можна знайти навчальні програми, поради, конкурси, форуми, цікаві посилання на інші сайти і т. п. На сайті знаходяться архіви дитячих пісень, віршів, загадок та  прислівїв англійською мовою, які можна скачати. Є можливість замовити нові книги в Інтернет-магазині по вивченню іноземних мов.

Ãîëîâíà

 '

Ãîðä³ñòü Ñàðíåíùèíè

Ñèìâîë³êà ðàéîíó

²ñòîð³ÿ ðàéîíó

²ñòîð³ÿ ðàéîíó â ñâ³òëèíàõ

Åêîëîã³ÿ êðàþ

˳òåðàòóðíå êðàºçíàâñòâî

Ìåäèöèíà

Ðåë³ã³ÿ

Îñâ³òà