Сарненщина пам'ятає героїв

 

Степан Криворученко

 

Капітан ЗСУ Степан Криворученко народився 18 жовтня 1969 року в місті Сарни, вул. Широка, 60 кв. 46. Навчався в місцевій ЗОШ № 4. Першою вчителькою у Степана була Шевцова Ольга Домінівна.

Вже в 5 класі класним керівником стала – Симончук Ніна Дмитрівна. У 12 років з родиною переїхав до Криму. Після армії продовжив службу в Німеччині. Повернувся до Феодосії, де одружився і пішов служити до міліції.

У серпні 2014 року записався до лав Національної Гвардії України. Тренував молодих бійців.

19 грудня як доброволець разом із полком «Азов» вирушив до зони АТО. Командував розвідувальним спецзагоном.

Загинув 5 лютого 2015 року біля села Широкине (за іншими даними – під Саханкою) Новоазовського району під час зіткнення із ворожою диверсійною групою, потрапивши в засідку. Залишив дружину та двох доньок. Похований м. Бориспіль Київська область Рогозівське кладовище .

Степан нагороджений медаллю за звільнення Маріуполя. В Борисполі є місцевий музей, де є фотографії «Ужа», його речі, інформація про нього, є прапор, на якому  розписалися його побратими.
На честь Степана у Борисполі перейменували одну з вулиць, яка тепер “вулиця  імені Степана Криворученка».

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, “за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

6 лютого 2017 року в пам’ять про загиблого учасника АТО Степана Криворученка у Сарнах у присутності його доньки Катерини відкрили дві меморіальні дошки. Одну на приміщенні школи № 4, де навчався до 8-го класу військовий земляк, іншу – на будинку, що на вулиці Широкій, 60, де він проживав з родиною. Увіковічнити пам’ять про Героя-земляка вирішили його сусіди-мешканці будинку № 60, підтримали цю ідею також і в рідній школі військового. Після громадських обговорень у Сарнах таке рішення погодили і розмістили на будівлях меморіальні дошки. Прийшли також бойові побратими полку «Азов», однокласники та шкільні друзі бійця, учні та вчителі його школи та багато не знайомих з ним особисто сарненчан. Хвилиною мовчання, живими квітами до меморіальних дощок вшанували присутні справжнього патріота України.

Степан Криворученко людина –легенда  (читати далі...)

 

 

Прощання з бійцем полку "АЗОВ" Степаном Криворученко

 

ГОЛОВНА

 

НОВИНИ

 

АРХІВ НОВИН

 

Бібліограф інформує

 

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ