Сарненщина пам'ятає героїв

 

Степан Криворученко

 

Капітан ЗСУ Степан Криворученко народився 18 жовтня 1969 року в місті Сарни, вул. Широка, 60 кв. 46. Навчався в місцевій ЗОШ № 4. Першою вчителькою у Степана була Шевцова Ольга Домінівна.

Вже в 5 класі класним керівником стала – Симончук Ніна Дмитрівна. У 12 років з родиною переїхав до Криму. Після армії продовжив службу в Німеччині. Повернувся до Феодосії, де одружився і пішов служити до міліції.

У серпні 2014 року записався до лав Національної Гвардії України. Тренував молодих бійців.

19 грудня як доброволець разом із полком «Азов» вирушив до зони АТО. Командував розвідувальним спецзагоном.

Загинув 5 лютого 2015 року біля села Широкине (за іншими даними – під Саханкою) Новоазовського району під час зіткнення із ворожою диверсійною групою, потрапивши в засідку. Залишив дружину та двох доньок. Похований м. Бориспіль Київська область Рогозівське кладовище .

Степан нагороджений медаллю за звільнення Маріуполя. В Борисполі є місцевий музей, де є фотографії «Ужа», його речі, інформація про нього, є прапор, на якому  розписалися його побратими.
На честь Степана у Борисполі перейменували одну з вулиць, яка тепер “вулиця  імені Степана Криворученка».

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, “за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

6 лютого 2017 року в пам’ять про загиблого учасника АТО Степана Криворученка у Сарнах у присутності його доньки Катерини відкрили дві меморіальні дошки. Одну на приміщенні школи № 4, де навчався до 8-го класу військовий земляк, іншу – на будинку, що на вулиці Широкій, 60, де він проживав з родиною. Увіковічнити пам’ять про Героя-земляка вирішили його сусіди-мешканці будинку № 60, підтримали цю ідею також і в рідній школі військового. Після громадських обговорень у Сарнах таке рішення погодили і розмістили на будівлях меморіальні дошки. Прийшли також бойові побратими полку «Азов», однокласники та шкільні друзі бійця, учні та вчителі його школи та багато не знайомих з ним особисто сарненчан. Хвилиною мовчання, живими квітами до меморіальних дощок вшанували присутні справжнього патріота України.

Степан Криворученко людина –легенда  (читати далі...)

 

 

Прощання з бійцем полку "АЗОВ" Степаном Криворученко

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ