КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

Нові  надходження

 

1 2

Євген Комаровський

 

«Здоров'я дитини і здоровий глузд її родичів»

 

Доступно та захоплююче  про найважливіше для молодих батьків. Дитина загалом, її спосіб життя, її родичі та її хвороби зокрема. Прості рішення, здавалося б, складних завдань. Відповіді на питання, що таке добре і що таке погано, рекомендації, які дають змогу прийняти правильні рішення, і поради, які сприяють зміцненню нервової системи мам, тат, бабусь і дідусів.

Фенні Флеґґ

 

«Різдво з червоним Кардиналом»

 

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді... Невтішний діагноз ставить крапку в планах, Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — останнє Різдво. І зустріти його краще у містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій головує пташка. Маленька червона пташка на ім'я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково...

Василь Федієнко

 

«Буквар читайлик»

 

Мета посібника — формування у дитини старшого дошкільного віку початкових навичок читання. Книга також допоможе в розвиткові фонематичного слуху, розширить словниковий запас дитини.  Дитина отримає уявлення про поняття: звук, буква, склад, наголос, основні види слів, речення тощо. Заняття за «Букварем» стимулюватимуть також розвиток сприйняття, уваги, пам'яті, мислення та мовленнєвих навичок.  Посібник адресовано батькам, педагогам та малятам, що прагнуть навчитися читати.

Світлана Талан

 

«Осіння весна»

 

Марія — шкільна вчителька. Мама двох маленьких діток і дружина Романа, з яким живе за звичкою, та аж ніяк не через кохання. Її молодість минає у сірості, й так само, мабуть, мине все життя. Без пристрасті й почуттів. Проте одного дощового дня її втомлений погляд помічає Олександра. Випадкова зустріч у кафе стає для неї подихом весни у тоскних осінніх буднях. Проте Олександр — не єдиний, кого цікавить Марія.

Перед жінкою постає складний вибір. Залишатися вірною, проте не надто щасливою дружиною? Спробувати відповісти на почуття того, хто поруч з дитинства? Чи, попри перешкоди, виборювати право кохати і бути коханою? Як же складно передбачити, що принесе їй несподівана осіння весна — пишний квіт, який здолає будь-які морози, чи лютий холод, що залишить по собі лише болючу пустку...

Сунь – дзи

 

«Мистецтво війни»

 

Українською «Мистецтво війни» Сунь-дзи тлумачиться вперше. Перекладач, історик філософії Сходу, переконаний, що філософсько-стратегічний твір давньокитайського воєначальника та викладені в ньому ідеї і поради стосуються не лише стратегії бою і завоювання, але й усієї діяльності людини, зокрема й бізнесу.

Пітер Померенцев

 

 «Ще не пропаганда»

 

Можна сказати, що ця книжка британського журналіста і письменника Пітера Померанцева — про найновіші виклики демократії, про величезну індустрію маніпулювання нашими думками, рішеннями, бажаннями, про індустрію, яка донедавна навіть не існувала, про нові та старі інструменти залякування і брехні, які використовують диктатури і наркомафія, релігійні фанатики і популісти, і що можна їм протиставити. Можна сказати, що ця книжка про інформаційні війни, ботів і погоничів ботів, про тролів і хакерів, про фейкові новини і втрату прозорої політичної дискусії. Утім це також і книжка про XX століття, про його інтелектуальний спадок, про Холодну війну і КҐБ, про втрачену ілюзію, що більше інформації означатиме більше свободи та глибші дискусії, про пошук надії. Це також і сімейна історія, й історія дисидентства, яка, здавалося, закінчиться у XX столітті, але триває.

Оксана Калина

 

«Довга зима»

 

Три жінки, на перший погляд, не мають нічого спіль­ного. Лола — непоказна медсестра, давно розлучена мати трьох дітей, яка ще в юності заборонила собі почуття. Інна — залізна бізнес-леді, що ніколи не прощає образ і завжди домагається свого. Світлана — м'яка й жіночна красуня, яка звикла в усьому покладатися на чоловіка.

Але кожна з цих несхожих жінок колись любила Сашка. Його смерть несподівано зблизила їх. Світлана вважає, що їхня зустріч не випадкова. Мабуть, Сашко звів трьох дорогих йому людей разом перед якимись доленосними подіями. Подругам це припущення здається кумедним. Але настає 24 лютого, і кожна має наважитись на рішучі зміни в житті...

Девід Едмондс, Берті Фрейзер

 

«Робот під прикриттям: мій перший рік серед людей»

 

«Робот під прикриттям: мій перший рік серед людей» — це книжка для школярів середнього віку, у якій з теплотою і гумором досліджуються стосунки дитини-робота і звичайних дітей. Якщо супертехноло­гічна андро­­їдка Дотті зможе провести цілий рік серед людей, маскуючись під 12-річну школярку, вона здобуде для своїх творців багато­міль­йонну винагороду…

Дотті відчайдушно намагається влитися в соці­альне життя 7-го класу, але постійно втрапляє в кумедні халепи, які розсмішать читачів, а філософський підтекст, уплетений авторами в цю історію, розширить їхній світогляд. Щоб не дати себе викрити, Дотті застосовує на практиці все, чого навчилася від людей…

Ганна Дячок

 

«Поліські замальовки»

 

До нової збірки поетеси із Сарненського району на Рівненщині Ганни Калениківни Дячок «Поліські замальовки» увійшли вірші, написані упродовж останніх п’ятнадцяти років. Лейтмотивом книги є безмежна закоханість авторки в дивовижний світ поліської природи, його працьовитих, багатих на щедрість людей.

Поетеса вимальовує словесний образ рідного краю, вихоплює з життя найтиповіші картини сільських клопотів, радощів і розчарувань. Сподобається читачам і мова Ганни Дячок — образна, соковита, багата на художні засоби.

Рональд Дал

 

«Матильда»

 

Матильда — геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона — зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул... 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.

Лоран Гурен

 

«Пробудження»

 

Згодом казали, що все це почалося того дня, коли відомий лікар, знаний учений, заявив про неприпустиме. Посилаючись на докази, він сказав: будь-яка смерть людини до досягнення нею 120 років передчасна. Тоді вся країна наче з'їхала з глузду і поринула в хаос. ЗМІ поширювали інформацію про смертельний вірус. Людьми почав правити страх. А влада країни вдалася до драконівських методів обмеження свобод громадян. У центрі дивовижних доленосних подій опинився молодий інженер Том. Світ, у якому він жив, поступово перетворювався на якусь антиутопію. Однак Томів друг, ексцентричний грек, переконаний: комусь вигідні паніка й страх, у які занурили людей. Адже у такий спосіб ними легше керувати. Том і його друг єдині, хто готовий докопатися до істини. Бо лише так вони зможуть повернути свободу. І не лише собі. А й усьому людству.

Надя Гуменюк

 

 «І дощ не змиє всі сліди»

 

В Олянівці Лізу Яремко знали як фельдшерку і дбайливу матір маленької дівчинки. Доля жорстоко обійшлася із жінкою. Лізина донька вмирає. А незабаром на цвинтарі, біля могили дівчинки, знаходять тіло самої Лізи. Поліція переконана: це самогубство. Але амбітна журналістка Рута Ружин вважає інакше.

Розслідувати цю загадкову історію її запрошує молодий і харизматичний чоловік Святослав. Він упевнений: хтось гальмує справу й заплутує сліди. Кому ж заважала проста сільська фельдшерка, вихована в дитбудинку? Згодом стає відомо, що Ліза не була сиротою. Її справжнє ім’я - Ізабель, а батько жінки - кубинець. Рута починає розмотувати клубок сімейних таємниць та небезпечних пристрастей. Усе це наче сюжети із захопливого кіно. І Рута ще не знає, яка роль у цій картині відведена їй та Святославові, що старанно приховує власну таємницю…

Колін Гувер

 

«Спогади про нього»

 

Відсидівши п’ять років у в’язниці за трагічну помилку, Кенна Ровен повертається в місто, де все й полетіло шкереберть, — і сподівається знову стати частиною життя своєї чотирирічної доньки. Однак відбудувати спалені мости Кенні не до снаги. Опікуни її доньки щосили пнуться не допустити Кенну до дівчинки. Єдиний, хто не закриває перед нею дверей — Леджер Ворд, власник місцевого бару. Він — одна з небагатьох ниточок, що веде до доньки Кенни… Між Леджером і Кенною спалахують почуття, та що сильніше вони розгораються, то більшають ризики: ніхто не має дізнатися про їхній зв’язок, адже надто багато стоїть на кону. Кенна мусить здобути прощення за минулі помилки, ставши на шлях зцілення і надії…

«Спогади про нього» від авторки бестселерів Коллін Гувер — відверта історія про вибір, відповідальність і любов, що долає всі перешкоди.

Марина Гримич

 

«Лара»

 

«Лара» – триквел до роману Марини Гримич «Клавка», і сиквел роману «Юра». Лара – це вже Клавчина внучка. Життя цієї обдарованої, але дуже своєрідної дівчинки розкривається, знову ж таки, через спостереження, переживання, роздуми Клавки, якій доводиться вести сімейний корабель крізь часи Чорнобильської катастрофи. Лара – донька кримської татарки Аніфе та Клавчиного сина Юри і, і їй у романі випаде зробити свій перший серйозний вибір.  Постане також перед не завдання швидко зорієнтуватися в пікантній ситуації «дежавю» навколо любовної інтриги, яка склалася ще в «Клавці» і мала своє продовження в «Юрі».

Халед Госсейні

 

«Ловець повітряних зміїв»

 

Одного морозного дня взимку 1975-го афганський хлопчик Амір стає свідком жахливого вчинку. Ця подія назавжди змінює і його власне життя, і долю його близького приятеля Гассана. Та річ не лише в побаченому, а й у тому, що Амір не втрутився, нічого не зробив, лишився стояти осторонь. Боягузтво, ба навіть відступництво, буде переслідувати його протягом життя спершу в Афганістані, потім в Америці, аж доки Амір набереться мужності, кине виклик усім своїм внутрішнім демонам і знайде «спосіб знову стати хорошим».

«Ловець повітряних зміїв» — дебютний роман афгано-американського автора Халеда Госсейні, який побачив світ 2003-го і згодом два роки поспіль очолював список бестселерів The New York Times, а 2007-го за його мотивами було знято однойменний фільм.

М. Шукрю Ганіоглу

 

«Ататюрк: Біографія мислителя»

 

Книжка відкриває походження ідей Мустафи Кемаля Ататюрка (1881–1938), на яких повстали Турецька Республіка та сучасна турецька нація. Деякі з цих ідей були зумовлені подіями дитинства та навчання, а далі військовою кар’єрою та політичною діяльністю. Інші з’явилися під впливом реформ, воєн, повстань і революцій у шестисотлітній Османській імперії, що невпинно хиріла. Значну увагу автор приділяє книжкам та журналам, європейським і турецьким, з яких Мустафа Кемаль засвоїв популярні на Заході, хоч і вельми сумнівні та утопічні теорії кінця ХІХ – початку ХХ  ст., зокрема, вульгарний матеріалізм, моральний дарвінізм, позитивізм, націоналізм, расову антропологію, авторитаризм. У дослідженні також наведено галерею осіб, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки, сперечався, від яких навчався, кого використовував. У підсумку Ататюрк постає не творцем оригінальних ідей, а політиком, який спромігся втілити утопічні проекти маргінальних західноєвропейських інтелектуалів свого часу.

Вдумливому українському читачеві з європейськими амбіціями ця книжка дасть унікальну можливість помислити, чому Туреччина майже через століття узятого Ататюрком курсу ще й досі стоїть на порозі західної цивілізації.

Іван Багряний

 

 «Сад Гетсиманський»

 

В творі (значною мірою автобіографічному) йдеться про трагічну долю сім'ї сільського коваля Якова Чумака, зокрема, його наймолодшого сина Андрія, про те, як люди зберігали гідність на межі буття і смерті. «Сад Гетсиманський» — один з перших творів у світовій літературі, в якому з позиції учасника подій викрито злочини сталінського режиму. Дія твору розгортається в Харкові, у в'язницях на Раднаркомівській та Холодній горі. Всі імена та прізвища в'язнів і співробітників НКВС в цій книзі правдиві.

Григорій Яцута

 

«Висоцька земля»

 

Висоцьк є одною із найбагатших історичних, матеріальних, культурних, краєзнавчих місцевостей нашої України. Тому постійно хочеться черпати з його бездонних духовних криниць унікальні знання. Книжка «Висоцьк: із глибини віків до сьогодення», має три видання (2005, 2010, 2018 рр). Також в книзі можна познайомитися зі знавцями Висоцького краю, які вивчали історію, природу, культуру протягом століть і досі залишаються невідомими нам.

Григорій Яцута

 

«Висоцька територіальна громада, Сарненського району, Рівненської області»

 

Ця книга - справжня історико-краєзнавча енциклопедія нового адміністра­тивного формування Висоцької територіальної громади (Висоцької сільської ради) Сарненського району Рівненської області. Вперше тут представлена також символіка громади (герб і прапор). Метою якої е виховання у жителів громади любові і поваги до своєї малої батьківщини та великої України. Приведені описи герба та прапора. Далі подається історія створення громади та її коротка історична розвідка подібного формування у Висоцьку ще з ХУІІ століття. І основним матеріалом поданим тут, є грунтовні історично-краєзнавчі довідки про кожне село грома­ди, а саме: Висоцьк, Людинь, Рудню, Партизанське, Золоте, Вербівку, Хилін, Бродець, Тумень, Городище. Вперше друкується тут і символіка сіл громади. Розповідає автор про заняття мешканців, їх культуру, народну творчість, участь у всіх подіях свідками чи учасниками, яких вони були.

Дії під час нацистської окупації 1941 - 1944 років як німців, червоних парти­занів, Червоної армії, каральних підрозділів комуністичної влади, так і вчинки воїнів Української повстанської армії часто були сповнені насилля та небаченої досі жорстокості. У цих іноді братовбивчих подіях, що творили ґрунт для ниніш­ньої державної Незалежності України, святих не було. Бо ж на війні їх і не буває! І замовчувати нині одні факти чи вип'ячувати інші - значить, грішити не лише перед власним сумлінням, а й перед Історією. Зібрані крупинки інформації про їх участь у Першій та Другій світових війнах. Подаються також списки учасників тих подій, жертви та втрати, які прийш- лося понести їх мешканцям. По кожному з поселень зібрані статті про людей, які залишили помітний слід в історії сіл. Нехай це історико-краєзнавче та інформаційне видання, таке багате на іме­на, людські долі, слово, світлину, знайде можливість завітати у кожну оселю та пам'ять кожного нашого мешканця - читача і того, кому не байдужа і дорога його батьківська земля.

Ольга Саліпа

 

«Без права повернення. Дикі паростки»

 

1960 рік. Брати Петро і Семен Луцики звільнилися з таборів ГУЛАГу, проте й далі скніють у спецпоселенні в Сибіру як "мінусники". Прагнучи повернутися на батьківщину, до дружини Сабіни та дітей, Петро з двома товаришами вирішують утікати. Однак спроба втечі виявилася невдалою. Чи міг Семен зрадити й підставити брата, адже поміж чоловіками задавнена недовіра? А тим часом у Гусятині з вини Семенової дружини, акушерки Степанії, гине дитина члена партії, і, щоб порятувати себе, жінка перекладає провину на Сабіну…

Однак прийде час кожному віддавати борги, розплачуватися за скоєне чи навпаки - повертати втрачене. Час справедливості і спокути…

 

Сергій Пономаренко

 

«Чорне весілля»

 

Велика Тиша - назва, яка більше пасувала б кладовищу, ніж мальовничому волинському селу.

Саме так думає киянин Олексій, збираючись із другом Федором у похід по цій загадковій місцевості напередодні свята Купала.

Олексію цікаво подивитись на купальські обряди, тож він переконує Федора ще на кілька днів затриматись у селі - і з подивом дізнається, що тутешній люд по-справжньому боїться мавок, одмінків, перелесників та інших міфічних створінь, а особливо - привида Білої Панночки, яку зґвалтували багато років тому під час селянського повстання. Тоді бідолашна одягла весільне вбрання і втопилася в озері, а нині - мститься нащадкам своїх кривдників.

Страх виявляється небезпідставним: напередодні свята у лісі знаходять зґвалтованою і вбитою красуню Улиту.

Ні Федір, ні Олексій не мають алібі. Проте батьків покійної лякає не те, що вбивця може бути зовсім поруч і шукати нових жертв, а те, що їхня дитина, за місцевим повір’ям, перетвориться на мавку, адже померла незаміжньою. Зарадити може тільки ритуал чорного весілля…

Малгожата-Кароліна Пекарська

 

«Лотерея»

 

У «Лотереї», продовженні книги «Клас пані Чайки», герої дорослішають і перед ними великий світ розкриває свої широкі обійми. І зараз їм доводиться вибирати майбутній фах, друзів, коханих і навіть… життя чи смерть! А це вже справді Вибір з великої літери. І здається, що життя скидається на лотерею, де кожен із героїв має білет. Тільки от постає питання: як дістати виграшний білет? Як зробити певну «ставку» на щось чи на когось і не помилитися? І нарешті — що треба вчинити, аби пощастило у цій шаленій лотереї під назвою «Життя»?

 

 

Малгожата-Кароліна Пекарська

 

«Клас пані чайки»

 

Ця книга є молодіжним бестселером у Польщі. У ньому розповідається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед – про перші почуття й розчарування. Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини — з усіма її вадами — і врешті пізнають ціну дружби.

Для дітей старшого шкільного віку.

 

Максим Парфіненко

 

«Майже весна: обміть»

 

Під обкладинкою цієї книги дебютний роман молодого військового Максима Парфіненка. Твір про життя, про війну та кохання, про почуття, братерство, єдність, віру у перемогу.

Видання розраховане на широке коло читачів.

Ешлі Одрейн

 

«Що не так з моєю матір’ю»

 

Блайт завжди знала, що материнство не для неї. Але коханий чоловік Фокс мріяв про дитину. І народилася Вайолет. Чужа та потайна, вона любила тільки тата і відверто неприязно ставилася до мами. Блайт переконувала себе, що це не так. Проте згодом жінка із жахом стала помічати, як жорстоко Вайолет поводиться з іншими дітьми, причому її дії були продумані й розраховані. Фокс запевняв, що Блайт усе вигадує. Може, жінка божеволіє і їй усе це ввижається? Може, вона погана мати? Ці страхи начебто притлумило народження сина — її найбільшої радості. Поки не стається непоправне. Блайт усвідомлює, що не в змозі більше виправдовувати доньку. Як і себе саму...

Анастасія Нікуліна, Олег Бакулін

 

«Я іду шукати»

 

Ми всі пов’язані. Але часто про це не здогадуємось. Засновник благодійного фонду, у якого викрадають доньку, і сам безслідно зникає. Слідчий на межі розлучення за будь-яку ціну хоче зберегти власну родину. Вулиці тремтять від нелегальних нічних перегонів, блогери-мільйонники полюють на хайп, а вихованці дитячого будинку щодня чекають на волонтерів. І поки кожен загруз у своїх проблемах, дивакуватий п’ятнадцятирічний хлопець уперто везе листа Миколаю через усю країну. Ми шукаємо здійснення своїх бажань. Та чи знаємо, що насправді хочемо знайти?

Кеті Мартон

 

«Канцлерка Дивовижна одіссея. Ангели Меркель»

 

Ця книжка — всеохопна, відверта та захоплива біографія видатної європейської лідерки, яка вже 16 років очолює Німеччину.

Її легко впізнати за незмінною протягом цих років зачіскою та простого крою жакетами. Однак про дитинство, юність та особисте життя ключової фігури західного політикуму досі відомо вкрай мало. Навіть у рідній країні Меркель залишається загадковою постаттю, а жодному її біографу й досі не вдалося розповісти про неї не як про видатну політичну діячку, а як про особистість і жінку.

Журналістка Кеті Мартон зуміла зобразити багатошаровий та різносторонній портрет постаті, якою захоплюються і яку критикують, про яку жартують і яку все ж незмінно поважають. Авторка доповнила цю книжку розмовами з наставниками, друзями та колегами Меркель, збагативши її унікальними історіями, які ніколи й ніде не були розказані.

Як їй вдалося перетворити Німеччину на провідну Європейську державу? Як людина з такою простою риторикою та зовнішністю спромоглась на політичне довголіття в цифровому світі? Як їй вдалося змінити уявлення про жінку у владі? Як Меркель стала найвпливовішою лідеркою Європи та яка сила характеру стоїть за незмінною очільницею німецького уряду?

Ольга Макаренко

 

«Троєщинське море»

 

33-річний троєщинець Пилип — столичний сноб і затятий скептик. У нього немає ні друзів, ні коханої жінки. Оточуючих він вважає обмеженими і тупими. Особливу ненависть відчуває до жінок, які в його уявленні недолугі дурепи. Його єдина мрія у житті — стати топ-менеджером, купити власне житло і виїхати з Троєщини, де він поки змушений жити. Заради цього він невтомно працює й відвідує численні бізнес-тренінги. Але якось вранці Пилипа будить шум моря. Виглянувши у вікно, він розуміє, що це дійсно море — справжнє, з чайками і хвилями. Що з цим робити, Пилип поки не знає, але ці хвилі приносять його до зовсім іншого берега... Відтоді починаються всі його нещастя, що зрештою допоможуть йому знайти справжнє призначення і кохання.

Kler Mazur

 

 «Канікули без…»

 

"Чи є б мене крила? Я не знаю. У мене немає знайомих, які бачать свою спину. Не вмію бачити свою спину і я. А коли летиш, у дзеркало не дуже й позаглядаєш, можна втратити рівновагу і розбитися. Тому я ніколи так не ризикувала. Я взагалі боюся ризикувати..."

 

Джек Лондон

 

«Біле ікло»

 

До книжки увійшли оповідання зі збірки «Північні історії» та дві анімалістичні повісті Джека Лондона. У гостросюжетних творах американського письменника розповідається про виживання людини у суворих умовах Півночі. Описано дружбу і безкорисливість, підступність і зраду, мужність і відвагу, величезну силу волі й любов до життя. Автор намагається проникнути у внутрішній світ тварин, збагнути мотивацію їхніх вчинків і ставлення до людей. Закони природи жорстокі, але справедливі, і людина, яка їх порушує, може навіть поплатитися за це життям. Для дітей середнього і старшого шкільного віку.

Астрід Лінґрен

 

«Пеппі довга панчоха у південних морях»

 

Непогамовна Пеппі щодня придумує нові розваги. Іноді вони видаються трохи зухвалими. Але всі в місті встигли переконатися, що в малої бешкетниці велике серце, й полюбили її. А коли Томмій Аніка, друзі Пеппі, перехворіли на кір, їхня мама не вагаючись відпустила дітей із Пеппі в південні моря. Які ж веселі пригоди чекали на них.

Анна Лембке

 

«Дофамінове покоління»

 

Книжка розповідає про залежності від вивільнення дофаміну: чому вони виникають, які вони бувають, який механізм їхньої дії та як їх позбутися. Авторка — на основі реальних випадків людей, які приходять до неї на терапію, та теоретичних знань — обґрунтовує, чому сучасним людям так просто стати залежними від чогось. Основна ідея, яку пропагує книжка, — збільшення рівня дофаміну внаслідок звички, яка приносять надзвичайне задоволення, є просто втечею від болю. Тому одна з її порад — не боятися болю, звикнути, змінити своє ставлення до нього, а не впадати у вир насолод. Однак сучасній людині це зробити важче: ми всі залежні, хто від ігор на телефоні, хто від сексу, хто від наркотиків, а хто — від ліків, які мали б допомагати нам і без яких неможливе адекватне функціонування.

Євгенія Кузнєцова

 

«Драбина»

 

Толік щойно здійснив головну мрію свого життя: купив будинок, де все буде так, як хоче лише він, та ще й у чотирьох тисячах кілометрів від усієї своєї надокучливої родини. Однак війна перевернула все, і на голову йому звалилась рідня: мама, одноногий дядько, далека родичка зі своїм слинявим песиком, сестра з депресивною подругою і навіть котячі свекруха й невістка. У той час, коли в Україні розносить вибуховими хвилями вікна, гинуть сотнями й тисячами люди, у будинку Толіка війна не окопна, вона отака, життьова: у деталях побуту людей, які намагаються в чужій країні створити свою тимчасову домівку із запахом помідорів. Тут є та нестерпна простота повсякдення людей, душі яких — вдома, в Україні. Але війна — весь час з ними. Вона — як та драбина, яка має багато щаблів, висот і вимірів.

Єжи Косинський

 

«Розфарбований птах»

 

 Уявіть собі забаву: малий хлопчик хапає птаха, щоб перетворити його на таку собі веселку в пір’ї. Дбайливо розмальовує пташину, а потім відпускає в небо, до сірої зграї. Птахи спантеличені: що це за розфарбована потвора? Осліплені яскравими барвами, вони починають атакувати бідолаху, не вірячи, що той — член зграї, що він такий самий, як вони… І ось мертве та пошматоване тіло розфарбованого птаха падає в траву, збираючи довкола себе дітей, які з цікавістю дивляться на труп. Жорстоко?

Не для реалій Другої світової, коли шестирічний хлопчик, схожий чи то на цигана, чи то на єврея, опиняється в чужому селі. Він кличе маму, але її немає. Натомість малий бачить тільки смерть, насилля, знущання, збочення, кров, він сам стає жертвою середньовічної дикості та цькування, спостерігає, як мірошник виймає ложкою очі свого наймита, аби той не дивився на його дружину… Як вижити розфарбованому птахові у зграї сірих? Змити фарбу і стати одним із них…