КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

 

Книга тижня

1

    2022 рік

 

Ми завжди так чекаємо Різдва! Щоразу плекаємо нову надію на диво. І, знаєте, дива таки трапляються: яскраві й буденні, великі і непомітні. Примирення братів, зустріч земляків, можливість, зависнувши в аеропорту між рейсами, прос­то добре виспатися у затишній «штуці» — готельній капсулі чи посмакувати «різдвяним поліном», французьким святковим десертом, десь у порожньому готелі в Нормандії. Різні дива, різне Різдво. Когось застає вдома, когось — у дорозі, а когось — у лікарні… Тихе Різдво й наповнене дитячим сміхом, самотнє і у колі сім’ї, урочисте і скромне, замріяне і ностальгійне, традиційне і не схоже ні на що. У кожного своя різдвяна історія, своє особливе Різдво.

Роман розповідає історію військового Тревора Бенсона, який після поранення в Афганістані вирішує сховатися у своєму спадковому будинку в містечку Нью-Берн. Там він знайомиться з заступницею шерифа Наталі, і між ними виникає романтичний зв'язок.

"Плетений колосок", як і багато інших творів авторки, розповідає про життя звичайнісінької сім’ї Ґарреттів із Балтимору. Як і в усіх, є в цій родині свої розбіжності та негаразди, а є й глибокі почуття разом із підтримкою

Цьогоріч у фокусі Національного тижня читання є постать Миколи Хвильового, якому у грудні відзначають 130 років від дня народження. Обличчя письменника х покоління Розстріляного відродження можна побачити на постерах акції, йому присвячено й мото – "Бути своїми". Воно має нагадати про "важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, особливо під час війни".

Наша бібліотека долучається до Національного тижня читання та в рамках акції пропонуємо першу збірку новел Миколи Хвильового «Сині етюди», яка дістала високу оцінку тогочасних літературних критиків. Система розірваних фраз, уривчастість думки, своєрідна ритмізація прози — це ознаки його манери письма. Митець протиставляє уявні і реальні епізоди, висвітлює проблему розбіжності мрії і дійсності; змальовує людину стражденну, бунтівну, яка перебуває у трагічній суперечності із зовнішнім світом.

Книга «Квіти на снігу» – про цікаву людську долю.
Цей твір привертає увагу не тільки закрученим сюжетом, а й гарним стилем написання.
В центрі сюжету – криниця. Саме навколо неї відбуваються зворушливі події. Герой рятує незнайомку від вірної погибелі. З того самого моменту настає час повертати борги минулого, розставляти все на свої місця…

«Довга зима» – саме так називається нова книга Оксани Калини. Як говорить сама авторка - сюжетна лінія була написана ще до війни, ідея героїв виникла теж тоді. Але життя внесло свої корективи в сюжет як і в життя українців – увірвалась війна. Книга про те, як війна вплинула на життя і світосприйняття українських жінок, і, головне, сприйняття себе в нових реаліях.

Іван став першим чоловіком у житті Марії. З ним вона з наляканої маленької дівчинки перетворилася на жінку, що знає собі ціну. Минуло шість років. Марія вкотре при надії, хоч усі попередні вагітності були невдалими. Одного вечора жінка отримує повідомлення: відео, на якому Іван цілується з молодою красунею. Вона знову втрачає дитину, пориває з коханим і просить батька заховати її якнайдалі від усіх. Так, щоб Іван ніколи не знайшов її. Чоловік ладен на все, аби розповісти дружині правду, яку вона не схотіла слухати. Та де тепер шукати Марію? Як виправити помилки, яких не скоював? І як жити у світі без тієї, що і є твоїм світом?

Іноді, прочитана книга, наче ковток доброго вистояного вина, що надовго залишає густий аромат, приємний після смак, заохочуючи до роздумів. Таким у вас залишиться враження, коли перегорнете останню сторінку «роману - намиста» «Світован. Штудії під небесним шатром» Мирослава Дочинця.

Книгу можна охарактеризувати як енциклопедію єднання людини з природою, адже тут читач відкриває для себе цінність, красу, неповторність, а головне – життєдайну силу цілющості природи українських Карпат.

У захоплюючій книзі “Чорне весілля” відомого українського письменника Сергія Пономаренка, читачі потрапляють в мальовниче волинське село, де наші герої – Олексій та Федір – вирішують провести вихідні напередодні свята Купала. Вони досліджують цю таємничу місцевість та зустрічаються з місцевими міфами та легендами про мавок, одмінків, перелесників та привида Білої Панночки.

Читачі з нетерпінням будуть перегортати сторінки цієї книги, щоб дізнатися, які таємниці приховує це мальовниче село та які страшні події відбуваються в ньому. Сергій Пономаренко вдало поєднує містичні мотиви та елементи кримінального роману, створивши захоплюючу історію про людські страхи та інстинкти, яка точно залишиться в пам’яті кожного читача.

Чи можна уявити сучасне людство чи навіть будь-яку людську спільноту без мови? Чи можна недбало ставитися до мови свого суспільства? Всі мови різні й кожна з них пристосована насамперед до природних умов і менталітету народу, який її виплекав протягом тисячоліть. Мова так само потрібна людині, як і повітря.
У статтях збірника йдеться про походження й історичний розвиток української мови, висвітлюються питання про її структуру, логіку й закономірності побудови, про зв’язок мови з мисленням, про роль письменників в її збагаченні й утвердженні.
Нетипова історія про звичайне подружжя від Сари Данн — популярної американської письменниці. Одного разу Овен та Люсі, за прикладом знайомих, наважуються на незвичний експеримент — дозволити одне одному зраду. Усе це для того, щоб трішечки «оживити» свій шлюб. Та в коханні — як у лікуванні: найголовніше — не нашкодити…
Сміливо й дотепно.
Роман про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці і бути уважними одне до одного і до себе, цінувати кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.

Бути людиною - це більше, ніж бути юдеєм або мусульманином, католиком чи православним. ⠀

Перед вами абсолютно гіпнотична книга про…книгу! В центрі цієї історії реально існуюча Сараєвська Агада – ціннісний манускрипт, створений в середньовіччі, приблизно в 15 ст. саме навколо цієї книги і сплітається структурна сітка роману.

Агада реально існує, проте її історію авторка (до речі, лавреатка Пулітцера) доповнила й дещо художньо обробила. Саме тому цікавою є післямова, в якій вона пояснює, як виникла ідея написання роману про Сараєвську Агаду, які саме моменти її історії в романі реальні, а які – художня вигадка чи припущення.

2023 рік – ювілейний для «Енеїди» Івана Котляревського. Їй 225 років! Це перша масштабна пам’ятка українського письменства, укладена розмовною українською мовою. «Енеїда» ввійшла в золотий фонд не лише української, а й світової культури.

«Дерево роду» та «Без права повернення» — пригодницько - історичі романи, події в яких відбуваються в кінці XIХ століття. Двоє братів, Богдан та Іван, колись захопилися однією жінкою - Магдою. Минули роки. І вже Іванові сини, Петро й Семен, спалахують таємною жагою до однієї дівчини Сабіни.

Час великих історичних зламів і громадянських війн. Крізь тонкий серпанок прорвуться темні гріхи батьків і синів - помилки, які спокутувати дітям дітей. Історія, що почалася з ненависті, триватиме ще не одне покоління...

Книга про життя і долю молодої, талановитої та хорошої на добрі справи людини, зі своїм ніжним баченням світу - скульпторки Ніколь.
"Драбина" написана вже після початку повномасштабного вторгнення і порушує надзвичайно важливу тему: як жити тим, хто не воює?

 

Дмитро Кешеля визначив жанр цього твору як роман-колаж. Так воно і є, це яскраві картинки дитячих спогадів, розташовані, здається, у химерному безладді, яке може виникнути у мозку дорослої дитини, яка раптом схоче згадати далекі роки. Але така форма викладу дозволила автору створити строкате і тепле полотно життя, філософські з’єднавши у вічному смішне і сумне, зовнішнє і внутрішнє, чорне і біле, реальне і фантастичне.
Книга Галини Цикіної Остання крапля - маленький шедевр детективного трилера. Неочікуваний фінал. Непередбачуваний сюжет. Цікаві герої і кожен несе у собі цінності, проблеми й таємниці.
У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського (буржуазного) демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультіетнічним основам становлення Русі-України. Книга проілюстрована 565 фотографіями і 8 картами.

Чудова й тепла книга! Читається легко й захоплююче, з такими книжками забуваєш про телевізор. Вона відноситься до тих книжок, які допомагають та налаштовують на позитивний лад. В ній вистачає всього: родинних зав’язків, релігійних переконань, феміністичних настроїв, віри в диво та натхнення для роботи, доленосних рішень, смирення та непокори, і головне – відкриття свого дару та своєї неповторності.

Смачна міська казка, де лиходійка та ацтекські міфи вступають у боротьбу зі справжнім коханням і спокусливими чарами шоколаду.

Письменниця Нелл Еббот приїхала до маленького містечка поруч із Затоном Утоплениць в пошуках загадок та натхнення. З цим місцем пов'язані міські легенди, адже протягом століть в ньому попрощалися з життям десятки жінок. Але в гонитві за таємницею, Нелл Еббот сама стала її жертвою...

«Глибоко під водою» розповість історію про місто з поганою славою та про городян, яким доводилося з нею миритися, про те, якою оманливо безпечною буває тиха гладь води.

Йому 17, їй 15. «Поезія наяву» — ось як він описував її перед іншими й лише для неї читав вірші Волта Вітмена. Але літо минуло… Еллі змушена повертатися додому.

Йому 31, їй 29. Він пройшов війну, вона заручена, але нова зустріч змінює їхні життя…

Йому 80, їй 78. У закладі для людей похилого віку він щодня читає їй історію їхнього кохання зі старенького записника.

Історія Ноа та Еллі неймовірним чином перетворюється на щось інше, масштабніше. Це історія про велике почуття, яка залишиться з вами назавжди.

Якби не війна, Максим Парфіненко, молодий чоловік з Костополя навряд чи взявся б за перо. Але такі парадокси нашого часу – погане породжує хороше, темінь викрешує світло. Роман «Майже війна. Обміть» - про наше покоління. Про кожного з нас. Твір неймовірно щирий і сповідальний. Пошуки справжнього кохання, друзів, просто близьких людей, мрії про батьківство, гостре ставлення до всього слизького і крученого – про все це є у книзі. Але, зрештою, кожен читач знайде у ній чимало відповідей на свої запитання, бо автор, відштовхуючись від особистого, зумів вийти на об’ємні узагальнення.

 

Книга «Цвіте терен» Оксани Кір’ян є легкою в читанні. Оповідаючи про нелегку долю своєї головної героїні, Кір’ян робить її життєвою та близькою кожному зі своїх потенційних читачів. Через проблеми пошуку себе та свого щастя, письменниця говорить про фундаментальні речі в контексті життя людини і того, що робить нас самими собою. Разом ці особливості книги роблять її цікавою та вартою уваги.

П’ятнадцятирічна дівчина Лея Мюллер мешкає у провінційному містечку Франції. Вона захоплюється високою модою і створює власний модний блоґ…

Але своє життя Лея вважає надто нудним і непривабливим, тож вона «позичає» зіркове життя однієї модної блоґерки і дописує під ніком Шайна. Модні покази, відомі бренди, захопливі подорожі, вишуканий одяг — мрія, а не життя.