КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

Нові  надходження

 

1 2 3 4 5 6 7

Андре Нортон

«Чаклунський світ»


Чи виникало у вас бажання взяти і втекти кудись геть, до інших вимірів або реальностей? Відпочити від інтриг та життєвої плутанини чи позбутися переслідувань… Саме це було конче необхідне полковнику Саймону Трегарту. Несподівано для себе самого він погодився на пропозицію назавжди залишити цей світ і зникнути в іншому, який краще відповідає його духові. Чаклунський світ, куди потрапляє Саймон, — загадкова земля із середньовічними замками, на якій володарюють жінки з надприродними здібностями, а магія є звичною справою. Тут Трегарт стикається з новими викликами і мимоволі опиняється в самому центрі масштабного протистояння могутніх сил. Такі пригоди з ним ще не траплялися…

Ерік Ларсон

«Диявол у білому місті»


Для проведення Чиказької Колумбівської виставки 1893 року – події, яка вразила світ неосяжною величчю творчого задуму, – архітектор Деніел Бьорнем побудував Біле місто. На півроку воно стало живою казкою для чорного, задимленого і брудного Чикаго. І поки зводили сяюче електричними вогнями диво, справжньою какофонією жаху стала похмура будівля на розі Шістдесят третьої і Воллеса. Одержимий манією вбивства аптекар Голмс обладнав її підвал газовою камерою і крематорієм. А навколо за нез’ясованих обставин зникали десятки жінок, яких привабили величне свято і синьоокий красень – останнє, що вони бачили в житті…
 

 

 

 

Гаррі Гаррісон

«Народження сталевого щура»

 

З дитинства Джеймс Болівар Ді Гріз розумів, що відрізняється від інших. Йому нудно жити на провінційній планеті та вирощувати свинобразів. Далекий космос та великі гроші - ось що вабить його. Почавши тренуватися на крадіжках цукерок в магазинах, він розробляє все нові й нові способи пограбування банків. Але щоб йти далі, йому потрібно знайти справжнього наставника. Для цього хлопець вирушає... у тюрму. Дурний план скажете ви? І будете праві! Але скоро вся галактика дізнається про невломивого крадія на прізвисько Сталевий Щур!

 

 

 

 

Андре Нортон

«Павутиння чаклунського світу»


Жорстокі воїни Карстену викрадають Лойз, спадкоємицю Верлену. Навіщо було здійснене це божевілля? Заради одруження. Шлюб зі спадкоємицею — єдина можливість для герцога Івіяна отримати законні права на владу в Карстені і здобути прихильність вельмож, які ненавидять найманця. Саймон Трегарт і його безстрашний приятель Коріс розробляють блискучий план порятунку Лойз. Вони ще не знають, що їм доведеться зіткнутися з набагато могутнішим супротивником. Героїв очікує небезпечна битва з колдерами — давніми ворогами, що стали ще зловіснішніми. Однак успіх справи не можливий без ризику…
 

 

Наша Миколівна.

Миколі Винграновському – 85: ювілейний випуск літературного альманаху «Степове многоріччя»

 

Творчість Миколи Вінграновського, без перебільшення, є окрасою вітчизняної літератури. А наснагою для його творчості була земля, де він народився і зростав, де вбирав у себе безліч вражень дитинства, що формували основу його духу. Це і доба, що дала настроєність і масштаб цьому духові. Це і люди, в яких і через яких поставали йому земля і доба: батько і мати, рідні й сусіди, друзі й ровесники.

У книзі-пам’яті про видатного письменника і кіномитця, представлено вибрані твори М. Вінграновського та спогади і присвяти йому друзів по перу, земляків з Первомайщини Миколаївської області.

 

 

 

Василь Добранський

"Жереб"

 

Події історико-пригодницького роману Василя Добрянського відбуваються в листопаді 1918 року — після підписання Комп’єнського перемир’я. Країни Антанти змушують Німеччину вивести її війська з України, й уряд гетьмана Скоропадського залишається сам на сам із більшовистськими бандами і монархічними рухами. Саме у цей час до каплиці на київській вулиці Інститутській, поруч із якою розміщувався гетьманський штаб, уночі хтось підкидає труп босого штабс-капітана. На пальці його ноги бирка з написом: «Власність гетьмана Скоропадського»…. Дивний «подарунок» гостро непокоїть оточення гетьмана та його розвідувальні служби, бо геть невідомо, що ховається за цією зухвалою акцією…
Політичні ігрища, протистояння розвідслужб західних держав, кримінальний світ тогочасного Києва, жорстокі злочини заради амбіцій, таємні заколоти, зрада в оточенні гетьмана… Певно, тільки колишній капітан київської поліції, досвідчений слідчий Клим Жеграй у змозі розібратися у цьому найзаплутанішому павутинні.

Ернан Діаз

«Вдалині»

 

Зворушлива й глибока оповідь про самоту, інакшість та пошуки рідної душі. Її головний герой, Гокан, юний іммігрант зі Швеції, опиняється в Каліфорнії й вирушає у подорож із наміром пішки перетнути континент, щоб знайти свого випадково загубленого брата. Так починається його мандрівка, що триватиме ціле життя. Дорогою він зустріне природознавців, злочинців, релігійних фанатиків, індіанців — колоритних персонажів Америки часів золотої лихоманки. Трагічний випадок перетворить Гокана на злочинця й героя водночас, назавжди змінивши і його самого, і плин його історії. Діаз кидає виклик традиціям жанру вестерну та історичного роману, пропонуючи пронизливий погляд на стереотипи і легенди, якими повниться американське минуле, й змальовуючи портрет крайньої чужинності.

 

 

Сара Дессен

«Правда про Назавжди»


Це історія про Мейсі – зразкову ученицю та слухняну доньку. Сімнадцятирічна Мейсі усвідомлює, що нічого не буває назавжди, коли на очах помирає батько, а хлопець ставить на паузу їхні стосунки та їде за місто. Мати змінюється до невпізнаваності, намагаючись усе тримати під контролем та стерти минуле в будь-який спосіб.
Не взмозі слідувати образам «ідеальна дочка» та «ідеальна дівчина», Мейсі вирішує зробити крок із тісної бульбашки, в яку себе загнала, і влаштовується на роботу в кейтерингову компанію. Обслуговуючи вечірки та перебуваючи в колі «неідеальних» людей, дівчина знаходить не лише розраду, але й вірних, веселих друзів, підтримку та людину, яка розкаже просту істину про «назавжди».
Життя не зупиняється, коли хтось іде. І хоча Мейсі багато втратила, чи зрозуміє вона, що може придбати?

 

 

Бонні-Сью Гічкок

«Запахи чужих домівок»


Замерзле прозоре небо… Холодне море… Ліси… Аляска 1970-х… Суворі й прекрасні декорації драми про життя й про долі, які от-от сплетуться у міцний вузол. Дружба, любов, зрада, стійкість, сміливість, шалене везіння, підступ, лють, дурість — усе переплетено. Усе на межі можливого й водночас так само, як і деінде в інших великих і маленьких містах і містечках. Хіба що тільки тут підвішують у гаражі туші впольованих оленів, а в рибальських трюмах «стелять ліжко» з льоду для лосося.

Михайло Юдовський

«Богиня»

 

Дія чудових оповідань Михайла Юдовського розгортається мало не в усій Європі — від старих двориків на київському Подолі до Німеччини, Бельгії та Північної Франції. Багато які з них присвячені жінкам — і, перш за все, тому, що й сам автор, і його герої ставляться до них із непідробним захопленням і пильною цікавістю. Та інколи автор раптом стає серйозним — і пише повість «Історія однієї мавпи», доводячи собі й читачеві, що навіть сидячи у клітці, можна бути набагато вільнішим, ніж живучи за тими законами, які ми самі собі нав’язали.

Сара Дессен

«Віднині й довіку»


Мати і хрещений батько Луни спеціалізуються на організації весіль уже багато років, тому дівчина виросла в оточенні кохання та розмов про вічність. Однак коли трагедія забирає в неї Ітана, перше справжнє кохання, Луна більше не чекає на своє «віднині й довіку». Її цинічні погляди на любов спантеличують нового знайомого Амброуза, якого мати дівчини найняла на літо в агенцію. Хлопець має намір повернути Луні віру в кохання, але у свій дивний спосіб. Вдасться це Амброузу чи дівчина назавжди залишиться із власними переконаннями?

Філіп Еріа

«Зіпсовані діти»


Роман Філіпа Еріа «Зіпсовані діти» побачив світ напередодні Другої світової війни. Його героїня Агнес, молодша дочка в родині багатих буржуа, критично сприймає батька і матір, страждає від фальші, внутрішньосімейних інтриг, відсутності любові і тепла. Її близькі схиблені на грошах, консервативні і майже ненавидять доньку через її фантазії. Дворічна поїздка в Америку змінює життя Агнес — ця країна для недооціненої дівчини, яка зростала у задушливій атмосфері міщанської обмеженості, стає символом внутрішньої свободи і відкритості почуттів.

Сара Дессен

«Просто слухай»


Коли Аннабель через хлопця свариться зі своєю найкращою подругою — популярною та привабливою Софі, — вона вмить опиняється небажаною особою серед друзів. Відгородивши себе від друзів і родини, Аннабель знаходить розраду в такому ж відлюднику школи, як вона, Оуені Армстронгу. Високий, кремезний і одержимий музикою хлопець насправді затятий хуліган, що пройшов курс «Управління гнівом». Відтепер він послуговується лише двома правилами: розв’язати конфлікти словом, а не кулаками, та завжди казати правду. Тож, можливо, за допомогою Оуена Аннабель зможе навчитись казати, що думає, та врешті зізнатись собі й світу, що трапилось тієї весняної ночі?

Сара Дессен

«Безсоння для двох»


Оден, яка давно вже страждає на безсоння через розлучення батьків і тамує свій біль навчанням. Її найкращі друзі — підручники з економіки, які допомагають дівчині скоротати довгі ночі та втекти від неприємних почуттів. Вона закінчила старшу школу й вступила до престижного вишу. Раціональна, наполеглива дівчина, точно знає, що їй потрібно в житті, а що ні. Та одного разу вона ухвалює нетипове для неї спонтанне рішення й вирушає до нової родини батька на узбережжя океану. Літо, пляж, вечірки та новий знайомий Ілай. Цікавий юнак-одинак і товариш у безсонні, який стає її провідником у нічний світ міста. Разом вони вирушають у паралельні пошуки: Оден – щоб відчути безтурботне підліткове життя, якого вона ніколи не знала; Ілай – щоб примиритись з почуттям провини за смерть друга.

Анна Ніколаєва

«Система символічного захисту у повсякденному житті українців»

 

Це системи дослідження символічного захисту українців Полісся кінця XIX - початку XXI ст. Проте завдяки застосуванню порівняльного методу книга охоплює й інші регіони України. На основі власних польових матеріалів, наявних етнографічних джерел та попередніх досліджень авторка класифікує, вивчає семантику і структуру нормативів як пасивний аспект символічного захисту, а також апотропеї (захист індивідуальний, індивідуального і спільного простору) як його активну складову.

 

Сара Дессен

 «Пісня для тебе»

 

Літо. Випускний позаду. Вступні іспити складено. Ремі, найрозумніша з чотирьох шкільних подруг, скоро поїде до престижного університету. А поки… вечірки, гарні хлопці та літні романи. Хоча для Ремі кожні стосунки, мов курортний роман: нетривалі, поверхневі та з визначеним фіналом. Чому? Бо так безпечно. Якщо нікого не пускати до серця, то ніхто не зможе його розбити. Дівчина навіть виробила власну концепцію: не закохуватися, заздалегідь попереджати про розрив і… жодних музикантів. Та зустріч із Декстером – веселим незграбним хлопцем, солістом рок-гурту – йде врозріз з усіма правилами Ремі. Вона й сама незчулася, як стала занурюватись в стосунки дедалі глибше… Чи дозволить дівчина доторкнутись до свого серця, чи втече останньої миті, оберігаючи себе від розчарування?

Марина Євщенко

«Хороша пам’ять»

 

Коротке оповідання — це вищий пілотаж, вершина майстерності прозаїка, і рідкісні автори наважуються працювати у цьому жанрі. Марині Єщенко у збірці «Хороша пам'ять» це вдалося. Її герої — українці та українки, які пережили тяжкі воєнні травми і всіма силами намагаються зберегти волю до життя, психічну стійкість та оптимізм. За кожним оповіданням у дві-три сторінки виразно стоїть реальна доля у всій її глибині та драматизмі. Тут усе складно й неоднозначно, письменниця не пропонує тривіальних рішень, а справжній глибинний пафос її прози часом навмисно приховується за іронією і словесною грою.

Антті Туомайнен

«Чоловік який помер»

 

Головний герой неординарної історії від популярного фінського письменника Антті Туомайнена мешкає в маленькому містечку. І все у Яакко Каунісма складається якнайкраще: у свої 37 він сповнений сил та енергії, має успішний грибний бізнес і красуню­ дружину. Але під час візиту до лікаря чоловік раптом дізнається, що жити йому лишилося недовго, адже його отруїли. Мало того, починає розгойдуватися сімейний човен, та й доля фірми викликає серйозне занепокоєння. Втім, лити сльози ніколи, адже треба встигнути знайти вбивцю і владнати решту справ. Остання пригода в житті Яакко нагадує водночас захоп­ливий детектив, гостросюжетний бойовик, похмурий трилер і чорну комедію.

Джефф Ебботт

"Провина"

 

Намагаючись поновити у пам’яті події, що передували жахливій аварії, героїня фактично вимушена провести власне розслідування. Їй брешуть геть усі. Одні — тому що мають корисливий інтерес, інші — тому що мріють помститися за минулі образи, ще хтось — тому що не бажають завдавати непотрібний, як на їхню думку, біль. Усім доведеться заплатити — прозрінням, зізнанням, а комусь — навіть життям.
Тугий вузол, що його буде розплутано лише на останніх сторінках цього напруженого детектива.

 

 

Діана Рубіна

«Бабин вітер»

 

У центрі оповідання цієї, часом шокуючої книжки — Жінка. Героїня, в юності — парашутистка і пілот повітряної кулі,— переживши особисту трагедію, змушена робити геть іншу справу в іншій країні, можна сказати, в задзеркаллі: вона косметолог, живе і працює в Нью-Йорку. Ціла низка дивних персонажів проминає перед її очима, бо, за родом своєї нинішньої професії, героїня стикається з фантастичними, на сьогоднішній день майже буденними «гендерними перевертнями», зі збентежливими, а іноді й відразливими картинками життя суспільства. І, як не дивно, з цієї гірлянди, за висловом героїні, «калік» виростає гротесковий, трагічний, нікчемний і високий образ сучасної любові.

Еліс Гоффман

«Сповнена віри»

 

Шелбі Річмонд була звичайною дівчиною з Лонг-Айленду, доки однієї зимової ночі жахлива трагедія не змінила її долю. З того часу вона постійно відчувала величезний тягар провини. Що відбувається, коли життя йде шкереберть? Коли любов стає чимось таким віддаленим і недосяжним, наче зірка в небі? Ця книга — історія життя, сповнена найрізноманітніших емоцій, від темних страждань до справжнього щастя, динамічний портрет молодої жінки, що знаходить свій шлях у сучасному світі.

 

Ярослава Литвин

«Не мій дім»

 

Одна невдача тягла за собою іншу, невпевненість росла — і ось успішна дизайнерка перебивається випадковими заробітками і боїться співбесід. У Сюзанни професійне вигорання, депресія й тривожні стани. Хтозна, як склалось би її життя, якби одного дня вона не зустріла його — уважного, харизматичного, розумного чоловіка. Молоде подружжя переїжджає у власний високотехнологічний будинок, сподіваючись нарешті знайти спокій та щастя. Але в їхньому домі з’являється хтось третій — робот на ім’я Кейт. І все перевертається з ніг на голову.

Олена Кузьміна

«Проєкт «Лабіринт»»

 

Тоталітарна країна з закритими кордонами. Соціальні мережі, кіно та телебачення заборонені. Щодня проходять загальнодержавні медитації, психотерапія є примусовою, панує культ здорового способу життя. Держава — найвеличніша соціальна установа у світі. А ще щороку будь-хто може потрапити до «Лабіринту» — засекреченого проєкту, участь у якому — найбільша честь. Кожен порядний громадянин знає, що всі чутки про смерті у «Лабіринті» — це лище ниці маніпуляції так званого «Опору». Пані Сорок Третя, високопоставлена керівниця, втратила сина у шостому «Лабіринті». Тепер вона очолює десятий проєкт і намагається врятувати одного з учасників хлопця на ім'я Тео, бо сама знає не з чуток, що насправді там відбувається…

Кирил Кобрін

«11 празьких трупів»

 

Десять історій з трагічним фіналом. Десять майстерних детективних новел з подвійним ключем. Прага –  місто, де відбуваються вбивства. Ось, що не дає спокою російському емігрантові, який анітрохи не симпатизує місту і його жителям. Оповідання до кінця книги починають зливатися в єдине ціле, змушуючи нас по-іншому ставитися не тільки до Праги, але й до життя в цілому. Невизначеність, страх, вбивства і спокійні, навіть сухі логічні міркування. До кінця книги фантазія переплітається з реальністю, на поверхню випливає автор власною персоною…

 

Мідж Реймонд

«Мій останній континент»

 

Любовно-пригодницька оповідь, дія якої розгортається в екстремальних умовах. Двоє молодих людей — Деб і Келлер — працюють гідами на круїзних судах, які доправляють туристів в Антарктиду. Водночас вони займаються науково-дослідницькою роботою — вивченням екології середовища проживання пінгвінів. Між ними виникає глибоке почуття — та герої вимушено розлучаються. А потім у їхні долі вдирається рокова катастрофа в Південному океані — серед льодів Антарктики.

 

 

 

 

Енн Тайлер

«Турист мимоволі»

 

Мейкон Лірі, головний герой роману Енн Тайлер,— неймовірний педант і прихильник «системи» майже в усьому. Він ненавидить подорожувати, але заробляє на життя написанням путівників. Через рік після трагічної загибелі сина-підлітка дружина пропонує Мейкону розлучитися. Саме з цього моменту у героя розпочинається абсолютно нове життя. Він як слід роздивиться своїх родичів, зустріне жінку, яка зачепить його за живе і врешті-решт зробить дуже важливий вибір, що визначить його майбутнє. І все це буде схоже на подорож, від якої турист мимоволі Мейкон Лірі чи не вперше отримає справжнє задоволення...

 

 

 

 

Джон О’хара

«Побачення у Самаррі»

 

«Побачення у Самаррі», один із визначних романів про життя у невеличкому американському містечку, - перлина творчості Джона О'Хари. Напередодні Різдва 1930 року світське життя у Ґіббсвілі, штат Пенсильванія, сповнене танцями та вечірками. Джуліан та Керолайн Інглиш перебувають на верхівці соціальної еліти міста. Та лише один нерозважливий вчинок, зароджений на дні склянки з віскі, призводить до того, що Джуліан пориває зі світським товариством і стрімко наближається до власної погибелі. Наповнена по вінця багатством та розкішшю, ревнощами та зрадливістю, ця культова книга, перший роман О'Хари, є безстрашним поглядом на темний бік американської мрії, а також неминущим свідченням гострого соціального інтелекту провідного письменника Америки.

Пітер Х. Фогтдаль

«Царська Карлиця»

 

Цей першорядний роман данського прозаїка, який живе в США, став бестселером і був перекладений англійською, французькою, португальською та іншими європейськими мовами. Вісімнадцяте століття — з усіма його парадоксами. Сорін — карлиця-данка, подарована королем Данії російському цареві Петру I, якому припали до душі бли­скуча дотепність, інтелект і чарівне неподобство крихти. Цар відвозить своє надбання до Санкт-Петербурга — і тільки мужність, саркастичний склад розуму і їдкий скепсис допомагають героїні вижити серед вошивого і брудного натовпу придворних виродків і подолати самотність.

Санджай Ґупта

«Важкий понеділок»

 

«Важкий понеділок» — супербестселер від автора, який входить у десятку найвидатніших знаменитостей США. Блискуче й достовірне зображення світу нейрохірургії, насичене незабутніми персонажами і вражаючими описами. Часи «Швидкої допомоги» закінчилися. Настала епоха НОВИХ ЛІКАРІВ! П’ятеро хірургів знаменитої лікарні «Челсі Дженерал». П’ятеро асів своєї справи, для яких щоденні побачення зі смертю — просто робота. Але коли вони відкладають скальпель і стягують рукавички, то стають звичайними людьми з власними слабкостями і помилками, любов’ю і заздрістю, друзями і недругами. А вранці в понеділок проходить загальнолікарняна конференція, де виявляються межі можливостей кожного з героїв разом з їхніми особистими й професійними помилками. І тоді настає момент істини…

 

Василь Добрянський

«Ніхто не скаже прощавай»

 

Події історико-пригодницького роману Василя Добрянського відбуваються в листопаді 1918 року — після підписання Комп’єнського перемир’я. Країни Антанти змушують Німеччину вивести її війська з України, й уряд гетьмана Скоропадського залишається сам на сам із більшовистськими бандами і монархічними рухами. Саме у цей час до каплиці на київській вулиці Інститутській, поруч із якою розміщувався гетьманський штаб, уночі хтось підкидає труп босого штабс-капітана. На пальці його ноги бирка з написом: «Власність гетьмана Скоропадського»…. Дивний «подарунок» гостро непокоїть оточення гетьмана та його розвідувальні служби, бо геть невідомо, що ховається за цією зухвалою акцією… Політичні ігрища, протистояння розвідслужб західних держав, кримінальний світ тогочасного Києва, жорстокі злочини заради амбіцій, таємні заколоти, зрада в оточенні гетьмана… Певно, тільки колишній капітан київської поліції, досвідчений слідчий Клим Жеграй у змозі розібратися у цьому найзаплутанішому павутинні.

Андрій Клімов, Світлана Клімова «Ті, кого немає»

 

Чотирнадцятирічну Марту спіткала справжня катастрофа: після багаторічної відсутності повернувся брат її матері, оселився в тій самій квартирі й почав переслідувати юну дівчину, домагаючись її. Не знайшовши розуміння та підтримки в батьків, Марта наважується на відчайдушний учинок, що межує зі злочином, — і водночас дізнається, що вона — прийомна дитина, а ім’я її справжньої матері — таємниця. Низка драматичних подій, як видається Марті, веде її близьких та її саму до глухого кута…

«Ті, кого немає» — книжка про психологічне насильство і протистояння йому, примхливі форми квір-сексуальності, проблеми прийомних дітей і конфлікти поколінь, які все ще зазнають впливу «совкової» дійсності. Дію роману приурочено до літа 2013 року.

 

 

Юрій Грузін

«Себек»

 

Колоніальний Єгипет — місце для чудес і пригод. Він манить шукачів скарбів і різного штибу авантюристів. Колишнього військового британської армії капітана Ґріффіта втягують у таємничу експедицію, очолювану багатим баронетом і ексцентричною леді, яка знається на зброї і не зважає на вікторіанську етику. Боротися ця компанія буде не тільки з вибагливою єгипетською погодою, а і з невідомими могутніми супротивниками. Під час небезпечної подорожі з’ясується, що скарб, до якого прямує експедиція,— це не золото чи коштовності, а влада над світом. Ключ до цієї влади прихований у давньому храмі, а путь знають лише Втрачені — особлива раса, що навчилась непомітно співіснувати поряд з людьми. Міфологія, пригоди, справжня дружба, змови, засідки і бої — у такій яскравій обгортці автор подає історію, що змушує задуматися про сенс життя і людські цінності.

 

Алекс Джордж

«Паризькі години»

 

Атмосферний роман молодого британського письменника Алекса Джорджа розповідає про один день із життя чотирьох парижан восени 1927 року. Перед нами постають віддана служниця, вірменський біженець-лялькар, талановитий закоханий художник і популярний журналіст. Примхлива доля зводить їх між собою, а ще з Марселем Прустом і Морісом Равелем, Гертрудою Стайн, Жозефіною Бейкер та Ернестом Гемінґвеєм. Та блиск зірок тодішнього Парижу геть затьмарений драматизмом «звичайних» людських доль, бо кожна з них сповнена таких утрат, що заслуговує на окрему розповідь. Захоплива зворушлива історія, яка вражає і створює неповторний настрій.

Алі Сміт 

«Готель Світ»

 

Погляд із потойбіччя, голос із потойбіччя… Чи готові ви його почути? Юна Сара пішла з життя раптово — чотири секунди тривало її падіння. Близькі лишилися кожен наодинці із тягарем провини та десятками питань. Чи зможуть вони знайти відповіді в стінах ошатного готелю «Глобал»? Та питання є й у неприкаяної душі Сари… Яке воно, це життя, що триває без неї?

Прониклива Алі Сміт вірить у торжество свіжої трави над опалим листям, ніжності над відчаєм, пам’яті над тліном — і дарує цю надію нам.

 

 

 

 

Вікторія Дудик

«Мертві стукають»

 

Гіркий і пронизливий, людяний і водночас емоційно напружений роман Вікторії Дудик не залишить байдужим жодного читача. Захід і Схід країни, їхній містичний зв’язок, сімейна драма,— і в центрі цього виру подій постать простої бойківчанки із села Ялинкувате, чий незламний характер визначає долі всіх без виключення героїв книжки. Є таємниця у кожному жіночому житті — і торкнутися її до­зволено далеко не всім.

 

 

 

 

 

Ніккі Френч

«Убий мене ніжно»

 

Жила собі Еліс — красуня й розумниця. Мала гарну роботу і хорошого хлопця поруч. Аж поки одного разу на вулиці не зустрілася поглядом із незнайомцем. Пристрасть спалахнула миттєво, витіснивши з життя дівчини геть усе: кар’єру, стосунки, друзів… Увесь її простір заполонив Адам, новий обранець. Урешті-решт майже не залишилося самої Еліс, натомість наростало відчуття таємниці, яку старанно приховував коханий. Головна героїня роману Ніккі Френч піде до кінця. От тільки ціна розгадки виявиться зависокою для обох.

 

 

 

 

 

 

Данієль Кельман

«Тіль»

 

Роман «Тіль» — це майстерно складена суміш західноєвропейського фольклору, вимислу та реальних історичних подій часів Тридцятилітньої війни (1618–1648), що охопила практично всі країни Європи. Тіль Уленшпігель, герой середньовічних легенд, трикстер, провокатор і насмішник, утілення бунтарського духу, перенесений письменником у XVII століття, на землі Священної Римської імперії німецької нації, понівечені нескінченною руїною. Герой, що втратив батька й матір, але присягнувся ніколи не вмирати, у своїх мандрах попелищем колишнього світу, стикається з мандрівними акторами і королями, які втратили корони, катами і вченими мужами, поетами та інквізиторами, а його відданою супутницею залишається дочка пекаря Неле. Майстерність письменника таємничим чином з’єднує та пов’язує всі ці долі, і перед читачем постає справжня тканина того жорстокого часу.

 

 

Артуро Перес-Реверте

«Королева Півдня»

 

Життя юної мексиканки Тереси Мендоси змінилося в одну мить, коли задзвенів «секретний» телефон, подарований її коханим. Це означало, що його вбили і їй теж загрожує смерть. Тересі удалося втекти від убивць, а згодом довелося покинути і себе колишню. Замість наївної довірливої дівчини світ побачив дуже сильну, розумну, безстрашну й безжалісну жінку. Подружка контрабандиста стає королевою наркотрафіку на півдні Європи — чим не сюжет для наркобалади?

Історія Мендоси вражає, бо розказана визнаним майстром, відомим іспанським письменником Артуро Пересом-Реверте. Та автор не обмежується описами перипетій долі незвичайної жінки. Другий бік його роману — майже документальне і дуже переконливе розслідування зв’язків між наркоторговцями і представниками влади, яких мафіозі залучають для безперебійної роботи «системи». Вихід роману у світ спричинив справжній скандал, а дві успішні екранізації ще раз підкреслили актуальність теми і безперечний талант романіста.