КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

Нові  надходження

 

1 2 3

Марк Твен

«Том Соєр за кордоном.

Том Соєр – детектив»

Повість «Том Соєр за кордоном» (1894) — це продовження пригод трійці нерозлучних друзів: Тома Соєра, Гекльберрі Фінна та малого Джима, які, випадково потрапивши у кошик повітряної кулі, вирушили у навколосвітню подорож. А в повісті «Том Соєр — детектив» (1896) Том Соєр та Гекльберрі Фінн допомагають розслідувати заплутаний злочин — зникнення діамантів та убивство, й для цього їм довелося поїхати із Міссурі аж до Арканзасу.

 

Іван Багряний

«Тигролови»

 

Герой роману «Тигролови», молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, катований, голодний, засуджений на 25 років ув'язнення, втік по дорозі до концтабору прямо посеред суворої сибірської тайги. Майор НКВС Медвин — «професійний тигролов» —розпочинає полювання на втікача...

 

 

 

 

 

Осип Маковей

 «Ярошенко»

 

У повісті Осипа Маковея «Ярошенко» змальовано епізоди Хотинської війни 1621 року, в яких проявився героїзм Війська Запорозького. Письменник знайомить читачів з відомими історичними постатями: запорозьким гетьманом Петром Конашевич-Сагайдачним, польським полководцем Яном Ходкевичем, майбутнім Київським митрополитом Петром Могилою. На фоні важливих історичних подій простежується нелегка доля простої української родини Ярошенків, яка, незважаючи на всі перипетії долі, зберегла свою національну гідність й любов до рідної землі.

Вальтер Скотт

«Айвенго»

 

Роман «Айвенго» ось уже двісті років — улюблена книга дітей і дорослих. Це захоплююча розповідь про благородного лицаря Айвенго та його кохану леді Ровену, яким допомагає легендарний Робін Гуд. Автор зображує Англію славетних часів правління короля Річарда Левове Серце, де діють відважні герої й прекрасні дами. Добро, справедливість, честь і любов неодмінно переможуть, а віроломство та підступність ворогів буде покарано!

 

 

 

 

Нацуме Сосекі

 «Ваш покірний слуга кіт»

 

Нацуме Сосекі (1867 – 1916) – таким ім’ям підписував власні твори відомий японський прозаїк і поет Сіобара Кінносуке. Відчутний вплив на тогочасний літературний процес він здобув і завдяки майстерному поєднанню у своїй творчості традицій європейської та національної літератур, і завдяки глибоким дослідженням англійської літератури.

Свій перший роман «Ваш покірний слуга кіт» письменник опублікував у 38 років. Книжка миттєво стала справжньою сенсацією: перший наклад розійшовся за чотири тижні. Твір висміював звичаї суспільства початку XX століття, вражав описами самобутньої японської культури та ще й містив великий обсяг історичних, філософських і літературних коментарів. А хто із сучасних читачів відмовиться поглянути на світ очима освіченого й іронічного кота, який так багато може розповісти про недосконалість людського буття?

Василь  Бродвій, Олексій Гаца

«Закони екології»

 

У посібнику розглянуто близько 300 енергетичних, системних, еволюційних, біологічних, соціально-економічних, геофізичних і геохімічних законів, принципів і правил екології, висвітлено їх зміст, сфери дії і зв‘язків з іншими законами природи і практикою природокористування. Близько 50 екологічних закономірностей встановлено вперше.

Призначений для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, вчителів, учнів старших класів загальноосвітніх шкіл, шкіл з поглибленим вивченням біології, екології, географії, економіки природокористування, охорони природи, філософів, соціологів – всіх, хто цікавиться сучасними екологічними проблемами.

 

Маріанна Гончарова

«В очікуванні кінця світу»

 

Індіанці племені майя напророчили людству кінець світу десь до 2020 року. І що залишається робити маленькій тендітній жінці, яка живе в будинку на природі, в теплі і затишку, коли вказані у пророцтві роки спливають і ось-ось усе трапиться? Маленька тендітна жінка не втрачає оптимізму. Одного разу пізно ввечері вона дістає свій улюблений ноутбук, сідає перед екраном і всю ніч безперервно, поки діти і чоловік сплять, згадує і записує найважливіше, найцінніше у своєму житті. А якщо спотайна силою пам’яті і любові вдасться зупинити трагедію?..

«В очікування кінця світу» Маріанни Гончарової — це зізнання в любові до самого життя, в любові, яка здатна навіть останні дні буття зробити яскравими і щасливими.

 

Жаклін Сільвестр

«Вундеркінд3»

Книга перша

 

П'ятнадцятирічну Ніку ні з того ні з сього запрошують учитися до Вілдвудської Академії- престижної закритої школи для обдарованої молоді. Академія загублена в горах Північної Каліфорнії, і про неї чомусь ніхто нічого не знає. Але Ніка з першого погляду полюбила нову школу і дивовижні уроки, дивних викладачів і приголомшливий пейзаж...

... а ще закохалася в двох геть різних хлопчиків.

Втім, е у Вілдвудській Академії страшна таємниця, і, можливо, розплатитися за перебування в цьому райському куточку доведеться тим, без чого Ніка не уявляє свого життя, тим, що за гроші не купиш. А Вілдвудська Академія створена для того, щоб це вкрасти. Ніка опиняється перед вибором: залишитися в Академії і втратити все, або тікати, ризикуючи життям...

 

Вальтер Скотт

«Квентін Дорвард»

 

Знаменитий роман Вальтера Скотта (1771-1832) - про протистояння французького короля Людовика XI, дипломатичного і хитрого політика, та герцога Карла Бургундського, людини сміливої і чесної. Головний герой роману -молодий шотландець, який рятується втечею від ворогів, котрі вбили членів його сім'ї. Квентін Дорвард залишає батьківщину і вступає на службу до Людовика XI. На долю безстрашного королівського охоронця випадає безліч романтичних пригод.

Оскар Вайлд

«Портрет Доріана Ґрея»

 

Єдиний роман письменника «Портрет Доріана Ґрея» приніс авторові карколомний успіх і збурив тогочасне суспільство. Головний герой — юнак Доріан, що побажав прикувати душу до картини зі своїм портретом, щоб картина старіла, а він залишався завжди молодим. Відтоді жодної зморшки не з'явилось на його обличчі, хоча він жив у пороці й розпусті, а портрет старів і вмирав. Але все має свою ціну...

 

В. М. Стрижак, В. Ю. Мітягін

«УСЕ. Всесвітня історія»

 

Пропонований посібник являє собою стислий огляд подій всесвітньої історії з найдавніших часів до сьогодення. Матеріал подано у зручній та доступній формі хронологічних таблиць з короткими коментарями. Також кожна глава містить вступну та заключну статті, у яких надаються найважливіші загальні відомості щодо певного періоду розвитку країн та народів та розкривається історичне значення описаних подій. Для школярів, студентів, вчителів та всіх, хто цікавиться історією.

Марина та Сергій Дяченки

«Стократ»

 

Світ — це пасма крижаних гір на півночі та жовті пустелі на півдні, страшні ліси на сході та чудовиськ глибоко в землі. Світ — це ім'я дівчини, від якої залежить — буде існувати світ чи ні. А Стократ — це людина з мечел яка йде своїм шляхом, допомагає людям, якщо це потрібно, але ніде не затримується. Чого він хоче, за що б'ється з ворогами? Іноді Стократ і сам не може відповісти на ці запитання. Але, так чи інакше, він має врятувати Світ... і світ.

 

Видатні українські письменники для малечі

 

Видатні українські письменники, крім основних своїх творів, подарували чимало казок та байок саме для малят. Леся Українка, Леонід Глібов, Іван Крип’якевич. Леонід Глібов та інші автори у свої твори вклали веселий, повчальний і мудрий зміст про добро і зло, лінощі і розум.

 

 

 

В. Гауф «Карлик Ніс»

 

Хлопчик Якоб потрапляє до житла злої відьми-чарівниці. Там з ним відбуваються дивні речі, які він бачить ніби уві сні. Але прокинувшись, хлопець розуміє, що це сталося насправді. Він перетворився на потворного карлика, прозваного Носом. Чи вдасться йому стати самим собою і щасливо повернутися додому?

 

 

 

 

Джером К. Джером

«Троє в кожному човні

(як не рахувати собаку)»

 

Роман Джерома Клапки Джерома "Троє в одному човні" абсолютно змінив життя автора. Написаний за спогадами про медовий місяць на Темзі, роман приніс письменнику світову славу, вплинув на багатьох гумористів і сатириків у всьому світі й до того ж сприяв розвитку річкового туризму. Історія трьох друзів - Джорджа, Гаріса та Джея, котрі здійснюють прогулянку на човні Темзою, відпочивають від Лондона з його нездоровим кліматом і на деякий час поєднуються з природою, - й посьогодні залишається неперевершеним зразком англійського гумору.

В. Ф. Іванов, О. С. Дудко

 «Міжнародна журналістика. Міжнародний піар.»

 

Посібник є зведенням теоретичної та практичної бази з основ міжнародної журналістики та міжнародного піару. Розкриває концептуально-теоретичні та практичні засади функціонування міжнародної журналістики та міжнародного піару, що дозволяє скласти уявлення про їхню сутність. Рекомендований для учнів 9–11 класів та студентів спеціальностей «Журналістика» та «Зв’язки з громадськістю». Стане у нагоді практикам, які працюють за цими напрямами.

 

Д.М. Веприняк

«Міжнародне економічне право»

 

У навчально-методичному посібнику міститься робоча програма дисципліни, методичні поради до вивчення тем, методичні вказівки і плани проведення практичних (семінарських) занять, методичні вказівки і питання до самостійної роботи, методичні поради до роботи з тестами, тестові завдання, методика написання і теми рефератів, методика написання і теми контрольних робіт, методика модульного контролю, питання до іспиту, методика проведення комплексних контрольних робіт, список рекомендованої літератури та додатки. Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів.

 

Юрій Сорока

«Куля для вовкулаки. Нотатки Семена Паливоди»

Дивні речі віднедавна відбуваються на околицях тихого подільського Меджибожа. Вихідці з розпечених глибин пекла все частіше з"являються поряд з переляканими мешканцями міста і збирають свій кривавий врожай. Хто вони, ці породження нічного мороку? Для яких цілей тримають у жаху фортецю і фільварки? Відповідь на ці питання надто складні, щоб хтось відшукав на них відповідь. Хіба що цей "хтось" - безстрашний фехтувальник, колишній курінний отаман Запорізької Січі, приватний детектив і просто непересічна людина - Семен Ольховський-Паливода. А коли за справу береться він - істина мусить бути встановленою. Хоча легко пану Семену і його вірному зброєносцю Микиті не буде. Про їхні пригоди, перемоги і поразки розповідають сторінки першого роману з серії "Нотатки Семена Паливоди". Зустрічайте детективний ретророман "Куля для вовкулаки".

Маріанна Гончарова

«Там, де ми живемо. Буковинські оповідання»

Маріанна Гончарова — автор цілковито своєрідний. Історії, які вона розповідає, вихоплені з повітря, з подвір’я, з поля, з маленького провінційного містечка — з усіма нісенітницями, випадковостями і неймовірною чарівністю. Її герої — прості люди, навіть їхніх імен не запам’ятаєш, але ніколи не забудеш ці живі образи, хоч би хто то не був: інтелігентний і трошки заляканий дантист чи закохана в шляхетного хлопця красуня панночка, веселі відчайдушні цигани чи дивакуваті, але щирі весільні музики чи відважні безкомпромісні прикордонники. Письменниця з гумором й іронією розповідає про буденне життя своєї родини і знайомих (зокрема, й знайомих звірів і птахів), свого міста та свого рiдного краю. Світ Маріанни Гончарової — це світ, в якому відбуваються яскраві добрі чудеса і де будь-яка істота — не важливо, людина це чи, скажімо, птах, завжди може знайти собі справжнього друга. І навіть любов. А отже, стати щасливою…

Жозе Сараманґо

«Мандрівка слона»

 

XVI століття. Його величність король Португалії Жоан Третій Благочестивий зробив своєму родичу, ерцгерцогу Австрійському Максиміліанові, майбутньому імператору Священної Римської імперії, незвичний весільний подарунок — подарував слона Соломона. І цей слон зі своїм погоничем Субхро (якого пізніше ерцгерцог перейменує у Фріца) вирушає у мандри. Шлях його пролягає через Вальядолід і Геную, Верону й Венецію, через непрохідні альпійські перевали до імперської столиці Відня, серця держави Габсбургів. У дорозі слон з'їдає тонни фуражу й випиває море води, справляє величезне враження на пів-Європи, а люди навколо нього проживають цілі життя, де трапляються і сварки, і веселі пригоди, і дискусії щодо релігії, і тривалі важкі переходи через гірські ущелини. Отже, мандрівка слона — це і є метафора людського життя, фінал якого, правду кажучи, невтішний і неминучий…

 

Пантелеймон Куліш

«Чорна рада.

Хроніка 1663  року»

 

Пантелеймон Куліш (1819—1897) — визначний український письменник, просвітитель і гуманіст, один із фундаторів української національної свідомості і нової літератури. Письменницький талант Куліша виявився у різних художніх жанрах: він писав прозу, вірші, поеми, драми, багато перекладав. В історію української літератури увійшов насамперед як автор першого історичного роману «Чорна рада. Хроніка 1663 року», в якому відтворив події 1663 року, коли після смерті Богдана Хмельницького почалася запекла боротьба за гетьманську булаву.

Маріанна Гончарова

«Дракон з перкалабу»

 

Дракон з Перкалабу» — перша повість Маріанни Гончарової з наскрізним сюжетом. Це історія життя молодої прекрасної жінки, яка, незважаючи на всі складнощі й жорстокості долі, вміє радіти кожному дню, перетворюючи його на неповторне свято для своїх друзів і близьких. При цьому всі перипетії її життєвого шляху проходять на тлі неповторних карпатських краєвидів, повних вікових таємниць і чудес. І ці таємниці та дива описані в книжці так детально й переконливо, так безпосередньо і реально, що виникає чітке та хвилююче відчуття: носієм усіх цих таємниць, віщих знань, чарівного чаклунства є сама авторка — карпатська чарівниця Маріанна Гончарова.

Ірина Мацко

«Мигдаль для серця»

 

"Мигдаль для серця" - продукт універсальний. Його можуть вживати майже всі категорії людей, за винятком тих, що мають індивідуальну непереносимість душевного тепла або надлишкову увагу до себе. Щоденне споживання десяти-п'ятнадцяти сторінок "мигдальних" творів забезпечує організм повноцінним комплексом думок та емоцій, необхідних для відчуття наповненості життя.

 

 

 

 

Осип Назарук

«Роксоляна»

 

Повість «Роксоляна» задумана Осипом Назаруком як гімн чистому коханню і як утвердження думки про те, що любов до рідної землі, міцна вдача, сила волі, почуття гідності, здатні піднести людину над безоднею безправ’я і зневаги, насильства і жорстокості. «Не знаєш ранком, що буде вечерком»: не знали свої долі й Настя зі Стефаном, готуючись до весілля у Львові 1518 року. А доля розпорядилася так, що українська дівчина опинилася у татарському ясирі, потім у турецькому гаремі, а згодом стала могутньою султаншею - дружиною найвизначнішого правителя Османської імперії Сулеймана Великого. Чому так сталося? Якою таємницею володіла ця дивовижна жінка?

Олег Говда

 «Тричі не вмирати. Наречена»
 

Хотіли допомогти, а вийшло, як завжди... Не передав би архістратиг Михаїл козакам свій стяг, може, й Сатана не послав би на землю чорта Босоркуна, щоб реліквію ту здобути. Але не так легко у запорожців відібрати те, що їм самим треба. Отож така веремія затіялася, що вже й не зрозуміти, хто за ким женеться і від кого тікає. І з кожним днем та вервиця лише більшає. Молодий козак-характерник, чарівник-недоучка, перевертень з таємного розшуку Івана IV, татарська шаманка... Ну, і звичайно ж, чорт Босоркун... Кому пощастить, хто першим знайде Тимофія Куницю і штандарт архістратига, якщо старий козак наче крізь землю провалився? Про все це та ще багато іншого читачі дізнаються з другої книжки циклу «Тричі не вмирати» «Наречена».

 

 

Улас Самчук

«Марія»

 

Улас Самчук (1905—1987) — український письменник, журналіст, публіцист, спадщина якого велика і різноманітна. Він писав не лише про рідну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Україну, українську еміграцію, його вважають «літописцем українського простору». Самчука свідомо замовчували в радянські часи. Лише в незалежній Українській державі твори письменника почали видаватися на його батьківщині.

У романі «Марія» (1934) автор першим розповів світові правду про Голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює трагедію однієї родини в межах трагедії всієї української нації і підносить образ селянки Марії до символу цілої України.

Алі Гейзелвуд

«Гіпотеза кохання»

 

Олівія Сміт — біологиня, яка мріє не про романтичні стосунки, а про докторський ступінь. Але що робити, коли найліпша подруга не дає тобі спокою з отим коханням ні вдень, ні вночі? Звісно ж, знайти хлопця, який вдаватиме любчика. На цю роль годиться не абихто, а молодий і гарячий професор Карлсен: м-м-м, біологія, Стендфорд, поцілунки... Непоганий початок, погодьтеся! Олівія має чіткий план і не чекає від славного на всю кафедру Адама «Гедзя» Карлсена розуміння чи підтримки. Але після інциденту на великій науковій конференції Адам стає на її бік. І раптом дівчина помічає, що ї ї обранець не лише розумний, але й чуйний і врівноважений хлопець… із кубиками пресу (о боги!). Щойно маленький експеримент виходить з-під контролю, а теорія романтики розбивається на друзки, як Олівія розуміє: дослідження власного серця під мікроскопом буде складнішим за гіпотезу кохання!

Крістіна Лорен

«Випадкові наречені»

 

Сестри-близнючки Олів та Емілія мають геть різну вдачу. В Олів ніколи ні з чим не складалося — ані в кар’єрі, ані в коханні. Якось шестирічна дівчинка застрягла в автоматі з іграшками, і про це писали всі місцеві видання. А ось Емілія — щасливиця. Навіть весілля з коханим красенем вона зуміла оплатити завдяки виграшам в інтернет-конкурсах. Утім, під час весілля щось пішло не так: усі гості разом із молодятами отруїлися. Пригода оминула тільки Олів та Ітана, дружку нареченого, який страшенно не сподобався невдачливій сестрі. Та хіба варто через таке марнувати оплачений медовий місяць на Гаваях? Замість молодят у мандрівку вирушають Олів з Ітаном. Чи вдасться їм забути про взаємну неприязнь і добряче відпочити?

 

 

 

 

Валер’ян Підмогильний

 «Місто»

 

Валер'ян Підмогильний (1901 -1937) - відомий письменник і перекладач, літературознавець, мовознавець, один з найвизначніших прозаїків доби Розстріляного відродження. Залишив по собі чималий доробок, хоч і був репресований у розквіті творчих сил. Роман «Місто», завершений у 1 927 році, став першим урбаністичним твором в українській літературі з новими героями, проблематикою та манерою оповіді. Автор описав у ньому молодь, яка на початку 1 920-х років потягнулася Із сіл, щоб завоювати та зробити своїм українське місто. Письменник показує бажання молодих селян «вийти в люди», аналізує їхню психологію, розповідає про конфлікт, який розгоряється між людьми з різними світоглядами.

 

 

 

 

 

 

 

 Еміліо Кальдерон

«Єврей із Шанхая»

 

Еміліо Кальдерон (нар. 1960 р.) вирішив написати книжку про кохання. То¬му він помістив своїх персонажів в екзотичну країну Китай. Ну, не зовсім у Китай, а в шанхайське гетто та в 1943 рік. Своїми героями він зробив єврейське подружжя — Нору та Леона Блюменталів, які приїхали до Шанхая у 1939 році, коли місто ще було вільним портом і зберігало всю свою чарівність, а тепер опини¬лися у «відведеному районі для біженців без громадянства». Літня людина Леон за таємничих обставин гине, залишаючи Нору — прекрасну молоду єврейку — в тяжкому становищі. На допомогу їй приходить іспанський консул Мартін Ніболі — її давній шанувальник. А щоб надати консулу героїчного ореолу, автор робить його рятівником китайської проститутки на ім’я Духмяна Хмарка, відданої на поталу японській солдатні. Ця вдячна панночка допомагає консулу вистояти у боротьбі з шефом таємної поліції негідником Фукудою, стає подругою Нори та розплутує таємницю вбивства Леона Блюменталя.

 

 

Цзян Жун

«Вовк-тотем»

 

Цзян Жун (справжнє ім’я — Лу Цзямінь; нар. 1946 р.) — китайський письменник, що за свої політичні погляди був ув’язнений і навіть дивом уникнув смерті. Його дебютний роман «Вовк-тотем» (2004), написаний на основі власного досвіду автора, отримав літературну премію Man Asian Literary Prize (2007) і став бестселером. Роман виходить друком мільйонними накладами і перекладений багатьма мовами світу.

Китай часів «культурної революції», середина 60-х років ХХ століття. Чень Чжень, представник молодої китайської інтелігенції, потрапляє у Внутрішню Монголію — одну з найвіддаленіших і самобутніх провінцій Китаю. Хлопець оселяється в юрті старого монгола Біліґа. Від нього Чень дізнається, що з давніх-давен монголи поклонялися вовку-тотему, який, за їхніми уявленнями, символізує перемогу духу над силами стихій і дає можливість існувати в екстремальних умовах. Поживши серед холодного степу, Чень Чжень поступово відкриває для себе дивовижний, але простий світ кочовиків, побудований на протистоянні людей і вовків…

Укладач Юрій Винничук «Антологія української містичної прози»

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів. У цій книжці українську містичну прозу представляють письменники, які творили на початку ХХ сторіччя, у міжвоєнний період та в діаспорі. Сюди увійшли твори Івана Франка, Стефана Грабин-ського, Надії Кибальчич, Гната Хоткевича, Наталени Королеви та багатьох інших.

 

Тіллі Коул

«Тисяча пам’ятних поцілунків»

Чи може кохання тривати вічно, попри перешкоди, відстань і час? Це можливо, якщо поєднуються дві половинки одного серця. Руну п’ять, він із батьками щойно переїхав із рідної Норвегії до маленького містечка американського штату Джорджія і дуже засмучений через це. Та відколи він знайомиться з дивакуватою сусідкою Поппі, його життя набуває яскравих кольорів і перетворюється на справжню пригоду. Поппі, виконуючи заповіт улюбленої бабусі, має на меті зібрати тисячу поцілунків, але не звичайних, а особливих, таких, коли серце мало не вистрибуватиме з грудей. Саме такі поцілунки обіцяє їй подарувати Рун. Історія кохання, яка розіб’є вам серце.

Н. М. Корбозерова,

О. П. Обручникова

«Практична граматика Іспанської мови»

 

Мета запропонованого посібника - розвинути у студентів навички вживання базових граматичних структур іспанської мови. Система вправ спрямована на закріплення граматичного матеріалу, передбаченого навчальною програмою першого року навчання. Посібник призначений для самостійного опрацювання студентами (як письмово, так і в усній формі) та наступної перевірки їх викладачем під час аудиторних занять. Може бути використаний усіма бажаючими вивчити іспанську мову.

 

Марко Вовчок

«Три долі»

 

Відому українську письменницю Марка Вовчка (псевдонім Марії Олександрівни Вілінської, 1833–1907) справедливо називають літературною донькою Тараса Шевченка. До видання увійшли твори, написані російською (оповідання «Маруся», «Маша»), а також повісті, оповідання та казки («Чортова пригода», «Невільничка», «Отець Андрій», «Інститутка» й «Три долі»), в яких з глибокою проникливістю зображена трагічна доля жінки-кріпачки, котра в тогочасному суспільстві зазнала найбільшого приниження й безправ’я. Цей образ посідає центральне місце в багатьох оповіданнях Марка Вовчка.

 

Харес Юссеф

«GAIIA»

 

Чи успішно справляється наша цивілізація зі своїм завданням і яка насправді її місія? Чи може людство знайти альтернативу цій цивілізації? Чи не зазнала вона поразки в досягненні еволюційного сенсу людського життя? "GAIIA" Хареса Юссефа - це пошук відповідей на важкі запитання. Автор сподівається, що його книжка відкриє перед людським розумом бажання більше мислити й менше думати. На обкладинці: картина Хареса Юссефа "Народження". Усі персонажі твору вигадані, будь-яка подібність з реальними людьми та подіями - випадкова.

 

Хрестоматія

 сучасної української

дитячої літератури 3,4 клас

 

Збірка дитячих творів для учнів

3-го та 4-го класів, укладена українською письменницею Тетяною Стус. Юні читачі знайомляться у цій хрестоматії із українськими письменниками-сучасниками. Багатьох із них школярі знають, а чиюсь творчість відкриють для себе вперше. Олександр Положинський, Руслана, Катерина Бабкіна, Леся Воронина, Галина Вдовиченко,  Володимир Рутківський  та інші автори представлені у цій збірці. Твори цих письменників здатні зацікавити дітей: із деякими персонажами можна посміятися, або ж поспівчувати їм. Деякі теми після прочитання важливо обговорювати із дітьми разом. Відкривайте світ сучасної української літератури разом, адже так важливо «йти в ногу з часом».

Єгор Бенкендорф

«Щасливе дитинство»

 

У цій книжці дві сестрички - Софійка і Саша, які дуже люблять збирати різні ігри і поради, поділяться з вами своїми секретами. Тут кожен знайде для себе щось цікаве: діти - абсолютно невідомі, не комп'ютерні ігри, тата і мами згадають своє дитинство, ігри і веселі витівки у дворі. І навіть бабусі й дідусі побачать те, у що вони не грали, але про що, можливо, чули.

 

 

 

Олена Лобода

«Цукерки на сніданок»

 

Чи боїтеся ви зубного лікаря? А зварити кашу можете? А якщо чогось злякались, то чи вистачить у вас сміливості признатися в цьому перед усіма дітьми? Ось такі прості й водночас складні завдання доводиться вирішувати хлопчику Захару. Читайте ці веслі й мудрі історії – можливо, впізнаєте в них і себе?

 

 

Мунн Вітчер

«Ніна і Арка світла»

 

Місячна чарівниця — Муні Вітчер - каже, що кожна дитина може стати алхіміками-чарівниками. Варто лише знати таємний алфавіт, мати чудову фантазію і терпеливість. Головна героїня книжок Місячної чарівниці дівчинка Ніна — живе в Мадриді. Коли вона переїжджає до Венеції, то дізнається, що має врятувати планету Шостого Місяця вфд підступного і злючого князя дракона. Для цього Ніні та її друзям необхідно відновити Золоте Число — 1,618 що забезпечує життя, красу й гармонію планети Ксоракс. їм залишилося знайти лише останню цифру - 8. То чи врятує Ніна з лабет смерті своїх батьків, чи здолають діти драконозмію Покри­та і підступного князя Пітьми?

 

Іван Котляревський

 «Енеїда»

 

Ім’я Івана Петровича Котляревського (1769—1838), засновника нової української літератури, пов’язують, у першу чергу, з його поемою «Енеїда» (1798), яка вже понад двісті років зачаровує читачів. Це була перша друкована українська книга, написана народною мовою, перша національна поема. Запозичивши сюжет античної поеми Вергілія, Котляревський наповнив цей твір дотепним українським гумором, повір’ями, звичаями, картинами воєнного і мирного життя, описом одягу, страв — усе це надає поемі яскравого національного колориту. «Енеїду» сміливо можна назвати своєрідною енциклопедією українського побуту кінця  XVIII — початку XIX століття.

Микола Хвильовий

«Санаторійна зона»

 

 Миколу Хвильового (1893—1933) ще за життя називали революційним романтиком, «міцно зв’язаним з кращими традиціями української літератури» (М. Рильський). Передчуття страшних сталінських репресій (недарма герой Хвильового бачить бюст «чорного папи комуни» на фоні заграви) та страждання поневоленого народу України в часи Голодомору 1932—1933 рр. підштовхнули письменника до відчайдушного протесту — він пішов з життя, як один з його улюблених героїв, який своєю смертю спробував закликати революцію до милосердя.

 

 

 

Юрій Яновський

 «Чотири шаблі»

 

Юрій Яновський (1902 —1954) — один з найвизначніших романтиків в українській літературі першої половини ХХ століття. При згадці цього імені постає перед очима «світ спекотний і шалений, бачиться степ у переблискуванні шабель, охоплений курявою битви». Романи письменника «Вершники» і «Чотири шаблі» належать до кращих творів про героїку Громадянської війни. До видання включено оповідання («Роман Ма», «Байгород», «В ли стопаді» та ін.), есеї («Голлівуд на березі Чорного моря»), романи («Майстер корабля», «Чотири шаблі», «Вершники»), в яких розкривається яскравий талант Юрія Яновського. 

Роберт Льюїс Стівенсон

«Острів Скарбів»

 

Пригодницький роман всесвітньо відомого англійського письменника Р. Л. Стівенсона (1850—1894) «Острів Скарбів», яким вже не одне століття захоплюються читачі, по праву вважається класикою світової літератури. Таємнича карта, небезпечна експедиція, пірати, скарби... — в цій історії є все для тих, кого цікавлять неймовірні пригоди. Головний герой роману, юний Джім Гокінс, бере участь у пошуку скарбів, які заховані на відлюдному острові знаменитим капітаном Флінтом. Сміливість і відвага Джіма та його друзів перемагають хитрість і жорстокість одноногого пірата Джона Сільвера й допомагають їм знайти скарб.

 

Микола Трублаїні

«Шхуна «Колумб»»

 

   Повість «Шхуна «Колумб» — це незвичайна історія на всі часи про міцну дружбу, небезпечні пригоди та справжній патріотизм підлітків з маленького рибальського селища. Вони викривають шпигуна, що прибув на Лебединий острів, де знайдений торіаніт, необхідний для розвитку воєнної промисловості. Відвага, вміння, честь допоможуть юнакам та дівчатам перемогти ворога. І сьогоднішнім підліткам, тим, що живуть у ХХІ столітті, потрібні таки герої, які захоплювали б своїми рисами й вчинками.

 

Марко Вовчок

«Оповідання»

 

До видання увійшли твори видатної української письменниці Марка Вовчка (1834-1907), яка прийшла в літературу наприкінці 50-х років XIX століття і з ім'ям якої пов'язане становлення української прози та відродження української літератури у XIX ст. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Марка Вовчка.

 

 

Дмитро Кашеля

«Родаки»

 

Роман-колаж з народного життя, як охарактеризував цю книгу сам автор, називається “Родаки”. У творі закарпатського письменника Дмитра Кешелі йдеться про трагікомічне життя сільської родини із Закарпаття. Історію сім”ї розповідає маленький хлопчик Митрик, який дивиться на “дорослі” ситуації своїми допитливими дитячими очима і пропускає через власну творчу натуру. Пригоди “родаків” Митрика описані з гумором і водночас це сміх крізь сльози. Основою для роману стали особисті  переживання автора, який сам виріс у селі Клячаново неподалік Мукачева. А головною “героїнею” твору стала гора Ловачка – з реального життя.

Карел Чапек

«Війна з саламандрами»

 

В антифашистському романі «Війна з саламандрами» відомого чеського письменника К.Чапека узагальнено особливості тоталітарної ідеології й проаналізовано ті соціальні передумови, що створюють умови для виникнення подібної форми суспільної свідомості. В ньому містяться прямі натяки на факти міжнародного життя середини 30-х років, на окремих політичних, суспільних та культурних діячів.

 

 

 

Донато Карізі

«Ловець Тіні. Книга 2»

 

Маркус — спеціаліст з аномалій, що має здатність бачити послання зла в найзаплутаніших злочинах. Сандра — інспекторка-криміналістка, чия робота полягає в фотографуванні місць, де сталося вбивство. І коли в Римі стаються жахливі вбивства і місту загрожує жахлива небезпека, вони об’єднують зусилля, щоб упіймати чудовисько. Але як це зробити без речових доказів та будь-яких підказок? Їм доведеться розкрити складну таємницю, дослідити Архів Гріхів та запізнатися з Дияволом. Динамічна, заплутана та неймовірно захоплива історія про вічне протистояння Добра і Зла, від якої неможливо відірватися.

 

 

 

Донато Карізі

«Володар Тіні. Книга 3»

 

Року Божого 1521 папа Лев Х видав буллу, в якій було сказано, що Рим ніколи не повинен залишатися в темряві. П’ять століть по тому негода призвела до збоїв у роботі однієї з електростанцій. Щоб усунути пошкодження, постачання електроенергії довелося відключити на добу. І Рим поглинула темрява, пробудивши зло. На світанку з транзисторних приймачів місцеві мешканці почули послання: «Ми захопили Рим, Рим — наш. Захисники закону й сили правопорядку вже перейшли на наш бік». Тим часом серед хаосу й паніки тінь безжального серійного вбивці безшумно пересувається містом, залишаючи для Маркуса і Сандри підказки. Та чи вдасться фахівцеві з аномалій та колишній фотослідчій визначити особу монстра?

 

 

Ніколас Спаркс

 «Записник. Сторінки нашого кохання»

 

Йому 17, їй 15. «Поезія наяву» — ось як він описував її перед іншими й лише для неї читав вірші Волта Вітмена. Але літо минуло… Еллі змушена повертатися додому.

Йому 31, їй 29. Він пройшов війну, вона заручена, але нова зустріч змінює їхні життя…

Йому 80, їй 78. У закладі для людей похилого віку він щодня читає їй історію їхнього кохання зі старенького записника.

Історія Ноа та Еллі неймовірним чином перетворюється на щось інше, масштабніше. Це історія про велике почуття, яка залишиться з вами назавжди.

 

 

 Іван Драч

"SатирикоN Pro i contra"

 

Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мислитель, громадський діяч, політик, лауреат Шевченківської премії і Державної премії СРСР Іван Драч (нар. 1936 р.) свого часу стрімко увірвався в літературу «шістдесятників» і своєю оригінальною поезією наробив чимало галасу. В кінематографі саме за сценаріями Драча було створено низку справді культових фільмів — «Пропала грамота», «Криниця для спраглих», «Камінний хрест». Його поезію добре знають і люблять не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжка поетичних перекладів і статей митця «Наближення» (2008) та збірки поезій «Сивим конем» (2011) і «Тощо» (2013). До видання увійшли вірші Івана Драча із циклів «Самоідентифікація», «Коли своєволить сваволя» та «SатирикоN», написані в останні роки, в яких поет чуйно вловив найтонші вібрації сучасності.

Надія Кир'ян

«Неслухняна абетка»

 

Абетка – найважливіша книжка в житті кожної дитини, адже саме вона знайомить з рідною мовою, закладає фундамент майбутньої грамотності. Ми пропонуємо вам абетку у віршах, написану відомою українською дитячою письменницею і поетесою Кир’ян Надією Володимирівною. Класичний формат книжки, веселі віршики, що легко запам’ятовуються, яскраві картинки, на яких треба відшукати літеру, обов’язково зацікавлять дитину, простимулюють її бажання читати, подарують задоволення і дадуть змогу відчути успіх в оволодінні українською абеткою. Вивчення на пам’ять віршів з «Неслухняної абетки» допоможе малюкові швидше запам’ятати літери, коли він буде вчитися читати склади і слова.

Ганс Крістіан Андерсен

«Казки»

 

Хто з нас у дитинстві не бачив у завірюсі саней Снігової королеви, не розмовляв з улюбленим олов’яним солдатиком чи не хотів допомогти маленькій Дюймовочці... Славетний датський казкар Ганс Крістіан Андерсен проникає у глибини душі, із самих звичайних речей створює казку й зберігає в ній дитячі мрії про надзвичайні події та цікаві дивовижні пригоди. Чарівні казки стали справжнім подарунком для дітей усього світу. Дорослі ж знайдуть в них повчальні історії й для себе. Але для читача будь-якого віку «Казки» Ганса Крістіана Андерсена залишаться назавжди привабливим своєю простотою та безмежною добротою.

 

 

 

Григорій Тютюник

«Вир»

 

Григорій Тютюнник (1920-1961) - відомий український письменник, автор оповідань, віршів, повістей. Роман "Вир" - вершина його творчості, за цей твір письменник отримав премію Т. Шевченка. ... У довоєнному селі Троянівка живуть і працюють люди, кожен з яких має своє уявлення про добро і зло, - це і непокірний і розбишакуватий Тимко, і чиста у своєму кохання Орися, і красуня Юлія, і хазяйновитий дід Йонька... Коли починається Вітчизняна війна кожен з них веде себе по-різному, бо кожен має свою правду — хтось беззаперечно стає на бік радянської влади, хтось починає співпрацювати з німцями, а хтось не може зрозуміти, що робити далі…

 

 

Оноре де Бальзак

«Філософські етюди»

 

 Оноре де Бальзак (1799—1850), видатний французький письменник XIX століття, писав про себе так: «Я належу до опозиції, яка називається життя». Підтвердженням цих слів є його «Філософські етюди», що входять до так званої «Людської комедії» — грандіозної епопеї, яка складається з-понад 90 романів, повістей, оповідань, пов’язаних загальним задумом і величезною кількістю персонажів. До видання увійшли найвідоміші твори з цього циклу — «Еліксир довголіття», «Пошуки Абсолюту», «Невідомий шедевр» та інші, у яких Бальзак без будь-яких прикрас, з притаманним йому реалізмом викрив штучну мораль та лицемірні закони суспільства, змалювавши яскраву «картину звичаїв» свого часу.

 

 

Гомер

«Іліада»

 

Гомерівський епос складається з двох епопей — «Іліади» і «Одісcеї». Головний герой «Іліади» — Ахілл. Гнів Ахілла, якого образив верховний вождь Агамемнон, — основний мотив, що організує сюжетну єдність поеми. Картини героїчних двобоїв чергуються з картинами мирного життя в обложеній Трої, а також з не позбавленими гумору сценами суперечки богів на Олімпі. Цей епос, перекладений багатьма мовами світу, вийшов далеко за межі національного грецького письменства і завдяки своїй історичній цінності зайняв почесне місце в скарбниці світової літератури.

Зимові цікавинки.

Казки, вірші, загадки,

прикмети, прислів'я

 

Пропонуємо вашій увазі збірочку "зимових" казок, віршів, загадок, прикмет та прислів'їв, яка неодмінно зацікавить малечу. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Для читання дорослими дітям.

 

 

 

Микола Гоголь

«Мертві душі»

 

До цієї книжки увійшов один із найвідоміших творів видатного українського письменника Миколи Васильовича Гоголя (1809–1852) — поема "Мертві душі", сюжет якої літератору підказав, як відомо, поет О.С. Пушкін. Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю М. Гоголя.

 

 

 

 

Леонід Воронін

«Чумацький шлях»

 

Розповідь про те, в ті давні темні часи тяжкої панщини та рекрутщини. Розповідь про скарб запорізький, про кохання красуні Марійки та чумака Грицька та про долю їх нелегку.