КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

Нові  надходження

 

1 2 3 4

Світлана Талан

 «Душа Ніколь»

 

Ніколь — талановита скульпторка. За молодості вона одружилася й народила доньку Лізу, але все скінчилося розлученням. Ніколь так і не змогла влаштувати особисте життя. Усе йшло шкереберть… До зустрічі зі своїм першим і справжнім коханням. Пристрасть спалахнула між Ніколь і Русланом незгасним вогнем. Однак минуле повертається із чорною звісткою. Жінка дізнається, що дванадцять років тому народила двійню: дівчинку та хлопчика. Ніколь будь-що прагне зустрітися з сином, з яким її розлучили. Проте постає перед вибором: виправити колишні помилки чи жити щасливим майбутнім. А минуле приховує чимало таємниць…

 

 

 

 

 

Антоніо Ітурбе

«Бібліотекарка з Аушвіцу»

 

Неймовірна історія дівчини, яка ризикувала життям, щоб зберегти магію книг під час Голокосту, заснована на реальній історії Діти Адлерової — реальної ув'язненої Аушвіцу Чотирнадцятирічна Діта — одна з багатьох в'язнів Аушвіці. Вирвана разом з батьками з Терезінського гетто у Празі, дівчина пристосовується до постійного насильства і жорстокості у таборі. Та одного разу інший в'язень Фредді Гірш просить Діту взяти на себе відповідальність за вісім дорогоцінних книжок, які вдалося вберегти попри постійні обшуки. Так вона стає бібліотекаркою Аушвіцу. Ця приголомшлива історія — ода сміливості і любові до книжок. Вона демонструє, що навіть у найтемніші часи можна знайти сенс, який міцно триматиме тебе за життя і подарує надію на виживання. Розповідає про життя звичайної чеської підлітки, яке перевернула Друга світова війна і Голокост. Написана на основі реальної історії.

Фенні Флеґґ

«Чудовий хлопець

із кафе Зупинка»

 

Містечко Вісл-Стоп занепало, проте пам'ять про нього — а передусім про кафе «Зупинка», що наче стало душею громади, — й надалі живе у серцях його колишніх жителів: Бада Тредґуда, Іджі Тредґуд, Дот Вімз та інших. Вона єднає їх на відстані, спонукає залишатися на зв’язку крізь роки та допомагати одне одному в біді. А потім продовжує існувати в їхніх нащадках, перетворюючись на мрію — відродити Вісл-Стоп. І можливо, одного дня їхня мрія стане реальністю…

 

 

 

 

 

Стівен Кінг

«Казка»

 

Сімнадцятирічний Чарлі Рід, який дитиною втратив матір, однак навчився давати собі раду, ще й доглядати за батьком-алкоголіком, порятував відлюдькуватого сусіда Говарда Боудітча та найнявся до нього на роботу. Саме там хлопець знайшов собі вірного друга - собаку Радар. І це була б звичайнісінька історія, якби не загадковий сарай біля будинку містера Боудітча, зсередини якого час від часу долинають дивні звуки… У який світ потрапить Чарлі через виявлений у сараї портал і проти якого зла йому доведеться боротися? Ідея цієї "казки", як і будь-якої іншої, напрочуд проста й очевидна: будь добрим і відважним, герою, любов здатна подолати все, навіть у найтемніші часи…

 

 

 

Зої Заґґ

«Дівчина онлайн. У турне»

Книга 2

 

«Дівчина Онлайн у турне» — другий роман із популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. Шістнадцятирічна блогерка Пенні після того, що сталося минулого навчального року, більше не виходить онлайн. ­Разом зі своїм хлопцем-музикантом Ноа вона вирушає в турне Європою у передчутті нових вражень. Проте виявляється, що гастрольне життя не таке захопливе, як вона собі уявляла: Ноа надто заклопотаний і не має на неї часу, а хтось шле дівчині листи з погрозами. Чи впорається Пенні з новими викликами і чи вдовольниться статусом «дівчина рок-зірки», забувши про власну мрію?...

 

 

 

 

 

 

Зої Заґґ

«Дівчина онлайн. Соло»

 Книга 3

 

«Дівчина Онлайн: соло» — завершальний роман популярної трилогії британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ. У новому навчальному році Пенні задумує таємничий проєкт, про який не розповідає навіть найближчим друзям. Ноа покидає світове турне до його закінчення, і ніхто, навіть Пенні, не знає, де він. А ще в житті дівчини з’являється чарівний фотограф Каллум і нові друзі. Та чи зможе Пенні по-справжньому почати нове життя, якщо здається, що за кожним рогом на неї чатує привид Ноа? Читайте у третій частині.

 

 

 

 

 

 

 Ольга Войтенко

«У світлі світлячків.

На порозі ночі»

Книга перша

 

Ми всі звикли жити в світі, де нас оточують мільярди блискучих вогнів і де ми можемо миттєво зв'язатися з практично будь-якою точкою земної кулі. Але що станеться, якщо у людства відібрати таку можливість? Яким стане наш звичний світ? Як у відсутності світла, інтернету і будь-якого іншого зв'язку зміниться ваше власне місто, ваша країна, ваша планета? Чи впорається людство з подібною катастрофою? Чи зможе пристосуватися? Чи зможе вижити? Головні герої книги живуть саме в такому світі. Єва-Ліза звикла жити в світі свого планшета, опинившись відімкненою від світу Мережі, вона змушена вперше за довгі роки покинути свій будинок і вийти на вулицю. Любитель книжок Тім допомагає Єві-Лізі освоїтися в реальному світі, а Максу не залишається нічого іншого, як спробувати розібратися хто він в цій новій реальності.  Читайте про пригоди друзів на території нового-старого світу в першій частині захоплюючої трилогії.

Ольга Войтенко

«У світлі світлячків.

Пошуки відправника»

 

 Книга друга

 

У світі, де панують тиша, холод і пітьма, де більшість жителів спить не прокидаючись, спокій може порушити не так багато подій. Хіба що повідомлення, яке надходить невідомо від кого, невідомо звідки і невідомо як. Повідомлення, яке Єва-Ліза, Тім і Макс так довго чекали. Повідомлення, яке змусить їх покинути свій дім, за межами якого на них чекає лише невідомість і далека дорога.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ольга Войтенко

«У світлі світлячків.

Там, де тиша» Книга третя.

 

У безмежно темному і засніженому світі загубити одне одного дуже легко. Та що там, у цій темряві можна загубити навіть самого себе. Вирушаючи у подорож, Єва-Ліза, Тім, Анна та Нік хочуть лише одного — знайти Макса. Та чи можливо знайти когось, коли не знаєш, де шукати, а супроти тебе — сама безмежність? Водночас чи можна залишатися на місці, коли десь далеко, там, де тиша, неодмінно мають бути відповіді? Щоправда, можливо, зовсім не ті, яких сподіваєшся...

 

 

 Даніель Коул

«Кат»

 Книга2

 

Детектив Емілі Бакстер гадала, що поставила крапку у резонансному жорстокому вбивстві шістьох людей. Але в Лондоні та Нью-Йорку один за одним відбуваються криваві злочини. На тілах жертв лишаються написи «Пішак» або «Приманка». Емілі розуміє, що у маніяка-лялькаря з’явився наслідувач. Але цього разу вбивці гинуть разом із жертвами. У поліції не лишається жодних зачіпок. На кожен крок Скотланд-Ярду та ФБР убивця відповідає шквалом нових жертв. Та поступово Емілі починає розуміти: той, хто смикає за ниточки жертв та вбивць, перебуває поруч. Занадто близько, щоб бути поміченим...

Колін Гувер

«Лейла»

 

Зустрівши Лейлу, Лідс одразу розуміє, що хоче бути з нею до кінця своїх днів — аж доки Лейла не опиняється на межі життя і смерті через раптовий замах на неї. Після довгих тижнів лікування Лейла відновлюється фізично, однак її ментальні шрами не гояться. Тепер це не та дівчина, в яку закохався Лідс. Щоб відновити колишні почуття, Лідс привозить Лейлу в мініготель, у якому вони познайомилися. Та не встигають вони переступити поріг, як Лейла починає витворяти щось геть дивне. І це тільки перша несподіванка…

 

 

Робін Норвуд

«Жінки, які кохають до нестями»

 

Ви ладні бігти за коханим ген за обрій, навіть якщо партнеру це не потрібно? Вибачаєте чоловіку геть неприйнятні речі? Відчуваєте психологічний тиск, проте не можете відмовитися від стосунків? Ви кохаєте до нестями, і настав час це припинити! На жаль, кохання до нестями — це не романтика, хоч би як його не популяризували ЗМІ, маскультура ба навіть твори світової літератури. Це небезпечна хвороба, і що швидше ви почнете одужувати, то скоріше пізнаєте справжнє жіноче щастя. Ця книжка допоможе жінкам, які потерпають від кохання, докорінно змінити себе і своє життя. Скажіть НІ психологічній і фізичній залежності, бо ви гідні найкращого!

 

 

 Ніколас Спаркс

«Повернення»

 

Військовий Тревор Бенсон ніколи не планував повертатися до затишного містечка Нью-Берн, але після поранення в Афганістані вирішив сховатися від усього світу в занедбаному будинку, який успадкував після смерті дідуся. Аж раптом знайомство із заступницею шерифа Наталі порушує душевний спокій Тревора. Проте, щойно розпочавшись, романтичні стосунки уриваються. Наталі щось приховує. Так само, як загадкова та похмура дівчина Келлі, яка мешкає у трейлері та може знати дещо про справжню причину смерті дідуся Тревора. Невпинне прагнення дійти правди відкриє чоловіку справжню суть не лише любові, а й прощення. Адже для того, щоб рухатися вперед, іноді треба повернутися туди, де все почалося.

 

 

Данило Сафронов

«Від учора.

Світло в кінці операційної»

 

Тридцять вісім епізодів з життя, де кожен персонаж і кожна ситуація так само неповторні й непрості, як і близькі нам усім. Операційні, морги, місця злочинів, кухні хрущівок, берег моря, лінія фронту чи підвіконня з краєвидом на весняну грозу — комусь звичні, комусь не дуже локації, куди приводить нас автор. На тлі справжніх людських драм, горя, безвиході й медичних вироків дуже виразно постає життєствердна сповідь одного хірурга, сповнена любові до людей і своєї справи й делікатно присмачена лірикою і здоровим почуттям гумору.

 

 

 

 

Дженніфер Л. Арментраут

«Кров і попіл. Війна двох королів»

Книга 4

 

Маківка стала не лише королевою, а й богом, проте це її геть не тішить. Хіба може вона почуватися щасливою, коли Кастіл, її споріднене серце, є бранцем Кривавої королеви? Дівчина ладна на все, аби звільнити коханого, але для цього їй доведеться переконати військову еліту Атлантії вести війну за її правилами та знайти рівновагу між особистим життям і вищою метою — звільненням Солісу від тиранії Кривавої королеви. Кастілові в полоні справді ведеться зле. Його тримають у жахливих умовах, піддають тортурам, у яких бере участь і сама Кривава королева. Однак чи не найбільше йому болить через відсутність зв’язку з Маківкою. Де вона, що з нею? І чому його рідний брат перейшов на бік Ісбет. Відповіді на ці запитання будуть дуже несподіваними...

Юрій Винничук

«Алмази з танжера»

 

Совєти хазяйнують у Львові, м

істяни змушені миритися з нестачею найнеобхідніших товарів, а Марко Крилович досі працює на НКВД. Попри попередні успіхи, йому ще не довіряють — і він мусить пройти своєрідну посвяту, вбивши ворога влади. Щоправда, Маркові набагато краще вдається інше: розплутувати химерні історії, балансувати між різними силами й спокушати жінок. Чи встоїть перед ним досвідчена агентка, разом з якою Марко вирушить у Танжер, щоб відшукати контрабандні алмази? За детективною історією Юрій Винничук показує панораму життя Львова у перші роки совєтської влади. Тут і партійні чистки, і війна у Фінляндії, і переселення німців. І, звісно, до болю знайомі пропагандистські прийоми, що відтоді майже не змінились.

 

 

Наталія Гурицька

«Мелодія кави в тональності сподівання»

 

Чарівна львів’янка і талановита письменниця, Наталія Гурницька своїм дебютним романом «Мелодія кави у тональності кардамону» довела, що ніжний і витончений, як старовинне мереживо, український жіночий роман впевнено випереджає закордонних конкурентів у яскравих обкладинках. Один із лідерів за популярністю в Україні 2014 року за рейтингом газети «Факти», він вимагав продовження. І сьогодні чарівна мелодія кави, що розповідає історію юної городянки, яка жила і кохала серед кам’яниць і брукованих вулиць міста Лева в середині позаминулого століття, зазвучить знову. У новій тональності — тональності сподівання…

Цей роман не залишить вас байдужими, не забудеться, не зітреться з пам’яті, торкнеться вашого серця ніжними, мудрими словами, лагідним теплом неймовірної історії про вічне кохання. Заваріть собі кави, охопіть філіжанку долонями, щоб зігріти їх — і своє серце — передчуттям дива, а потім сядьте в улюблене крісло і розгорніть цю книгу.

Не можна було випробовувати долю й без кінця кидати їй зухвалі виклики. Але ж Анна кохала Адама… Утікачка, утриманка, коханка. Щаслива наречена, дружина, удова. Як на гойдалках, перехоплювало від щастя подих на злеті, однак і донизу політ був таким самим невпинним. Єдине, заради чого живе тепер, без Адама, — його дитина там, під серцем, яке ще досі любов тримає в облозі. Під чорним вбранням, наче середньовічний лицар під латами, Анна до часу почувалася захищеною від світу. Мовчазна, піднесено шляхетна у своїй скорботі, вона знову мусить жити для дітей. І сонячного ранку в улюбленій альтанці за книжкою і кавою з кардамоном прислухатися до нової мелодії кохання, її гучних мажорних акордів і ледь чутної обіцянки чогось справжнього в майбутньому…

Марі Лу

«Warcross: нехай почнеться гра»

 

«Warcross: нехай почнеться гра!» – це захоплива науково-фантастична книга, написана Марі Лу. Вона переносить нас у світ майбутнього, де віртуальна реальність стала невід’ємною частиною життя людей. Письменниця створює захоплюючий світ гри під назвою Warcross, залучаючи тим усіх нас до світу незабутніх пригод.

Головна героїня, Еміка Чен, виступає як мисливиця за головами, яка полює на злочинців, що використовують гру Warcross для незаконних цілей. Проте, коли її остання місія провалюється, Еміка вирішує ризикнути й вступити в офіційний чемпіонат з Warcross. Це приводить її до самої серцевини цієї чудернацької віртуальної гри. Тут героїня стикається зі складними викликами, загадковими гравцями та таємницями, що загрожують не тільки її життю, але й майбутньому самої гри.

Марі Лу створює яскравих та реалістичних персонажів, які неодмінно звернуть на себе читацьку уяву. Еміка – сильна, винахідлива та самовпевнена мисливиця за головами, котра стикається з великими викликами та змушена розкривати досить глибокі таємниці, аби вижити. Книга пропонує читачам не тільки захопливі пригоди, але й філософські роздуми над темою технічного прогресу, а також і етичними питаннями, пов'язаними з віртуальною реальністю та власне межами технології. Наскільки і де технології обмежують чи вдосконалюють нашу людськість, і чого в них більше – доброго чи лихого?..

 

 

 

 

 

 

 

Джейсон Рекулак

 «Приховані малюнки»

 

Меллорі Квінн виходить з реабілітаційного центру та влаштовується нянею в родину Максвеллів. Вона задоволена своєю роботою, нарешті відновлює фізичну форму й досягає стабільності в житті. Дівчина має доглядати за п’ятирічним сором’язливим хлопчиком Тедді. Він завжди носить із собою олівці та альбом для малювання, де зображує дерева, кроликів, повітряні кульки. Але одного разу в альбомі хлопчика з’являється моторошний сюжет. Темний ліс і чоловік, який тягне тіло мертвої жінки. Малюнки Тедді стають дедалі зловіснішими. Де п’ятирічна дитина могла бачити такі криваві картини? Меллорі здогадується, що хлопчик став свідком чогось жахливого. Усе це скидається на якесь божевілля. Те, що дівчина побачить на наступному малюнку Тедді, змусить її захлинутися мовчазним криком…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анна Грувер

«ЇЇ порожні місця»

 

Анна і Сара. Дві дівчинки. Дві долі. Дві історії. Дві епохи. Перша – переселенка-підліток родом із сучасного Донецька. Вона має близькість із одруженим чоловіком, що набагато старший від неї. А ще – захоплюється музикою. Друга – єврейська дівчинка із кінця тридцятих, із передвоєнної доби. Вона не може захоплюватися музикою, бо нічого не чує через захворювання слуху. Зате вона робить абсолютно неймовірні колажі. А ще – веде щоденник подій, що стаються із 1938-го по 1941-й роки. Колись цей щоденник надрукують окремою книгою. І його одного дня відшукає Анна…

Щоденник Сари переверне життя Анни. Дівчина повертатимуться до нього щоразу, знову і знову. Що дає їй цей щоденник, та що вона намагається там віднайти? Що із Сариної долі нагадує Анні її власну долю? І врешті-решт – що спільного поміж двома такими різними (здавалося б!) дівчатами?..

«Її порожні місця» – книга письменниці Анни Грувер. Вона оповідає про те, як із найменших фрагментиків довколишнього вибудовується – фрагмент за фрагментом – власний світ кожної людини. Як покроково, раз за разом, заповнюються його порожні місця. Як у відчутті повної самості, почасти навіть десь залишеності, набувається людиною голос. Свій власний голос. А ще – про важливість емпатії, про необхідність чути, бачити й помічати тих, хто поряд із тобою. Про діалог людини із людиною, що передається навіть через (і крізь) десятиліття, а то й століття. Про правду, яка вчить нас бути людьми, та про стійкість, яка робить нас ними. Зрештою, про відчуття власного дому, який завжди лишається із нами. Де б ми не були та що б ми не відчували…

Книга, сповнена переживань та екзистенційного смутку, рекомендована всім тим, хто шукає нових голосів та цікавих тем у сучасній українській літературі. Придбати цю книгу можна на полицях книжкових відділень у мережі Книгарні «Є». Її можна також замовити на нашому сайті.

 

Євген Стеблівський

«Лють»

 

«Лють» Євгена Стеблівського — це справжня сага про кожного з нас у перші місяці великої та жахливої війни, захоплива панорама подій, що розгорталися під Києвом і на півдні України. Серед героїв роману — троє колишніх однокласників, один із яких разом зі своїм дідусем іде добровольцем до лав ЗСУ, другий — журналіст і волонтер, який у справах допомоги армії потрапляє до Ірландії, а третій — син дрібного бізнесмена, який свідомо залишається в окупації під Бородянкою. Але поруч із головними героями діють хлопці із ТрО, котрі піднялися на захист Києва, майстерний мисливець за російськими танками, який веде рахунок знищеної «броні» на десятки, літній бджоляр, який наодинці розстріляв російську ДРГ у тилігульському степу, та багато, багато інших. У романі використані свідчення учасників оборони «Азовсталі», отримані в режимі реального часу,— і це ще одна вражаюча своєю правдою оповідь про неймовірну відвагу, мужність і стійкість захисників Маріуполя.

 

 

 

Тесс Ґеррітсен

«Смертниці»

 

Мертва дівчина в морзі виявляється... живою. Патологоанатом Мора Айлз помічає це випадково і рятує її. Проте смертниця не квапиться дякувати. Вона вбиває охоронця й бере у заручники працівників та пацієнтів лікарні. Серед них — вагітна детектив Джейн Ріццолі. Мора і чоловік Джейн, ФБР-івець Гебріел, намагаються з’ясувати, кому і за що мститься незнайомка. Але вашингтонський спецзагін, який вривається до лікарні, розстрілює смертницю. В останню мить дівчина встигає шепнути Джейн одну-єдину фразу. Це — ключ, за допомогою якого можна відімкнути двері від злочинних секретів найвищих владних ешелонів США.

 

 

 

 

 

 

 

 

Луїз Міллер

«Кондитерка втікачка»

 

«Кондитерка-втікачка» — роман Луїз Міллер про любов, відчуття дому, пошуки себе і свого місця в житті. Олівія Ролінґз — віртуозна шеф-кухарка, її роботу високо оцінюють ресторанні критики. Професійна кухня для неї — місце спокою і балансу: там порядок, передбачуваність, все знайоме і завжди на своїх місцях. Та коли Олівія підпалює не лише фламбований десерт, а й ресторанну залу, вона не вигадує нічого кращого, як просто втекти. Адже ясним полум’ям загорілася не тільки робота, а й не надто вдала любовна пригода. Олівія переїжджає з Бостона в ідилічне тихе містечко Гатрі, що у Вермонті, до своєї подруги Ханни і починає працювати у старенькому готелі «Цукровий клен». Кухня, що пахне корицею і свіжим хлібом, звуки банджо і скрипки, мальовничі краєвиди, привабливий син фермера, нові друзі, конкурс на найкращий яблучний пиріг — дівчина захоплюється життям у сільській місцевості. Однак стати частиною спільноти Гатрі з його старими і новими таємницями не так вже і просто. Дівчині доведеться подорослішати й усвідомити: якщо не тікатиме від стосунків, дружби, проблем, зможе нарешті проживати життя своєї мрії.

Гізер Морріс

«Обіцянка сестер»

 

Три сестри — Цібі, Маґда та Лівія народилися і зростали в Словаччині. Коли Європу окупували нацисти, вони були ув’язнені в Аушвіці. У цьому жахливому місці Цібі, Маґда та Лівія пройшли важкі випробування, ледь не померли від голоду, важкої праці та знущань охоронців концтабору, але постійно трималися разом. Коли туди наближалися союзники, щоб звільнити всіх, на них чекало останнє випробування — марш смерті з Аушвіцу. Нацисти намагалися знищити будь-які докази, що у цьому місці утримували в’язнів і всіх вивели на страту. Та сестрам вдалося втекти і сховатися в лісі, поки їх не знайшли свої. Після звільнення сестри їдуть до Ізраїля, до свого нового дому і тут їхня боротьба за свободу тільки починається. Лівія, Маґда і Цібі зустрінуть привидів минулого та відкриють таємниці, які вони приховують одна від одної, щоб знайти справжнє умиротворення і щастя. Ця історія про велику силу, відвагу і надію.

 

 

 

 

 

Джоан Гарріс

 «Льодяникові черевички»

 Книга 2

 

Після подій, які відбуваються в першому романі, минуло п’ять років. Віана вже з двома доньками переїхала в паризький район Монмартр, де намагається продовжувати справу свого життя - створювати магічний шоколад. Однак бізнес іде вкрай неуспішно, Анук перетворилася на бунтівного підлітка та все гірше ладнає з матір’ю, а саму Віану зсередини розривають страхи й невпевненість у майбутньому. Саме в такий непростий час на порозі шоколадної крамнички з’являється Зозі де л’Альба. Вона легко знаходить спільну мову з Анук, дарує радість клієнтам, як це колись робила Віана, а також підштовхує головну героїню назустріч коханню. Бізнес іде в гору, за вікном казкова атмосфера Гелловіну і Різдва. Та чи добра бажає Зозі де л’Альба? Хто насправді ця жінка та з чим цього разу доведеться стикнутися Віані на шляху до щастя? 

Франк Тільс

«Запаморочення»

 

Одного разу Жонатан Тув’є прокинувся і виявив себе прикутим до скелі в ущелині, сповненій крижаного холоду. Поряд він побачив свого вірного пса і двох незнайомців. Троє чоловіків розпочали люту боротьбу за виживання, поступово втрачаючи людську подобу. Та найстрашнішим з усього став тягар особистої таємниці кожного з них, ретельно прихованої глибоко всередині… Бездоганно, як завжди у Франка Тільє.

 

 

 

 

 

 

 

Ніна Фіалко

«Повертайтесь, журавлі, додому»

 

Роман Ніни Фіалко — це захоплива історія про становлення у житті молодої дівчини Катерини Приходько. Читачів чекають карколомні сюжетні повороти долі героїні твору, що врешті приведуть її до неочікуваного фіналу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віктор Гюго

«Козетта гаврош»

(уривок з роману «Знедолені»)


У хрестоматії вміщені два уривки з роману «Знедолені» відомого французького письменника Віктора Гюго (1802-1885). Козетта та Гаврош, які пізнали багато горя і несправедливості, викликають почуття симпатії у читачів будь-якого віку. А інші твори В. Гюго — «Собор Паризької Богоматері», «Людина, яка сміється», «Дев’яносто третій рік» — читають і люблять в усьому світі тому, що вони розповідають про благородних, добрих і справедливих людей, про боротьбу за свободу та гідність людини.
 

 

 

 

Кшитоф Зануссі

«Страта двійника»


Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) — видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів — Каннського (1980), Венеційського (1982 і 1984), ХХІІ Московського (2000) та ін., володар численних призів, серед яких — премія ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі (2005). У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки Зануссі «Час помирати» (2013) та «Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати» (2015). До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.

Олександр Вільчинський

«Інші двері»


Той день міг бути таким, як і всі інші, але ж приїхав син Алік, синулька, як вона його називає, і в них із племінником Валентієм, як і тоді, коли була ще молода й при чоловікові, а вони дітьми, одразу з’явилося багато справ. А заодно — спогади і всілякі розмови. І ще — таємниця, яку ховають від неї. Марія здогадувалася, що вони ховають, бо не просто так її ночами мучило серце, а голову розривали тяжкі думки. Та й Алік ніби якийсь інакший став. Вона все пам’ятає — як родила його, як він ріс, тільки те, що відбувається тепер, погано тримається пам’яті. І не дає спокою той сон, що в нього з грудей дим іде… Для Аліка кожен день з мамою і двоюрідним братом — значно більше, ніж повернення в дитинство. Він і раніше цінував це, а після того, як вернувся з війни, де багато чого передумалося, приїзд до мами — подія для душі. Лиш би вона не дізналася про поранення. Валентій уже не сподівався від долі жодної ласки, але братів приїзд — купа спогадів і навіть чарка. А ще він не очікував зустріти на своєму городі «чорних» археологів, як і знайти свій давно загублений дитячий скарб, і навіть більше… Три споріднені душі, три лінії життя, три погляди на одні й ті ж події, кожним прожиті по-своєму
 

 

Олександр Афонін

«І день як вимір нашого життя»


У світі, мабуть, не існує людини, яка б не пам’ятала найщасливіших чи найтрагічніших днів свого життя. Але це лише окремі дні. Усі ж інші для більшості людей зливаються у суцільну строкату смугу за вікном рухомого потяга й нічим не відрізняються один від одного. Проте існує дуже незначна когорта людей з особливим поетичним відчуттям світу, яким, мабуть, Всевишнім даровано талант і вміння робити «стоп-кадр» у суцільному потоці буття і наповнювати змістом кожен прожитий день. Вони, на відміну від багатьох, чують, як росте трава, як сміється сонячний літній ранок, як розмовляють під поривами осіннього вітру між собою дерева, як створюють у небі дивовижні образи хмари… До цієї когорти належить і Олександр Афонін – громадський діяч і водночас людина з поетичною душею, для якого кожен день – це цілий Всесвіт, наповнений смислом, красою, любов’ю до життя, котрим він щедро ділиться зі своїми читачами.
 

 

 

 

 

 

 

Петер Хьоґ

 «Смілла та її відчуття снігу»

 

Петер Хьоґ (нар. 1957 р.) — відомий сучасний данський письменник, чиї твори перекладено понад 30 мовами. Його книжки виходять міль йонними накладами. У видавництві «Фоліо» 2012 року побачив світ роман П. Хьоґа «Тиша». «Смілла та її відчуття снігу» (1992) — найвідоміший твір письменника, який одразу після публікації став бестселером. За його сюжетом було створено художній фільм. Початок 90-х, Копенгаген. 37-річна Смілла — напівдатчанка, на півескімоска, яка читає заради розваги Евклідові «Начала», знає 70 тлумачень слова «сніг» і завжди перемагає у рукопашному бою з професіоналами-чоловіками, — розпочинає власне розслідування дивної загибелі сусідського хлопчика-ескімоса, що зірвався з даху будинку. У Смілли особливе відчуття снігу, вона вміє читати сліди. Однак головне для неї — не тільки розслідування вбивства, а й спроба вийти з власної глибокої кризи, розібратися зі своїм минулим, знайти нарешті власне «я».


 

 

 

 

 

 

 

Павло Тичнина, Максим Рильський

«Вибране»


У творчості майже кожного видатного поета є те, що минає разом з часом, і те, що залишається надовго або й назавжди. Довге життя судилося поезіям епохальних поетів ХХ століття — Павла Тичини (1891—1967) та Максима Рильського (1895—1964), чия творча спадщина збагатила скарбницю української та світової літератури.
 

 

 

 

 

Тодось Осьмачка,

Валер'ян Підмогильний, Григорій Косинка

«Старший боярин»


Збірка «Старший боярин» знайомить із найбільш значними творами Тодося Осьмачки (1895—1962), Валер’яна Підмогильного (1901—1937) і Григорія Косинки (1899—1934) — талановитих письменників Українського Відродження. Після років забуття, коли їхні імена було викреслено з української літератури, вони знову повернулися до читачів. Сьогодні ми маємо змогу прочитати їхні книжки й оцінити високу художню майстерність цих авторів, зробити власні висновки і про нашу історію, і про сучасність.

В. Домонтович

«Доктор Серафікус»


«Доктор Серафікус» — один з трьох інтелектуальних любовних романів В. Домонтовича (1894—1969). Професор Комаха, який відкидає сексуальне начало як варварство, зазнає поразки, коли його спостигає кохання. Повість-поема «Поза межами болю» Осипа Турянського (1880—1933) вважається одним з кращих творів, що змальовує Першу світову війну як пекло, через яке пройшли семеро приречених на смерть, зокрема й майбутній автор повісті.
 

 

 

 

Ната Гриценко

 «Тінь на порозі»


Томаш хотів бути звичайним хлопцем, але життя ввергло його в нестерпні випробування, які змусили інакше побачити світ і людей. Знущання над ним у родині, каторжні переживання і втеча з дому, самотність і страхітливі марення — куди вже гірше. Виснажливий головний біль, жахливі видіння переслідують його вдень і вночі. У якийсь момент Томаш збагнув, що це не душевний розлад, а прояв рідкісної здатності впливати на людей. Прийняти себе таким означає для нього зустрітися зі страшною правдою про своє минуле. А усвідомлення власної сили спокушає Томаша помститися кривдникам. Та чи здатен він захистити себе й близьких, якщо для цього доведеться розправитися з фатальними помилками свого минулого…

Зіна Луценко

 «Свята Марійка»


Скільки б не писали — та кожна жіноча доля неповторна. Хтось, як та Марійка, покірно терпить знущання чоловіка, бо так само терпіла мама. Надежда не мириться із роллю жертви — і виростає над собою. Параска доводить, що не ім’я красить людину, а навпаки. Христі довелося пережити найстрашнішу зраду, але вона знайшла в собі сили відродитися і стати щасливою... Історії, списані із реального життя…
 

 

 

Петро Луцик

«Поміж двох орлів»

 

Бажаючи позбутися «опіки» ненависного управителя, п’ятнадцятирічний Тарас зголошується піти у військо гетьмана Станіслава Жолкевського. Сам гетьман усупереч своїм переконанням змушений брати участь у московській війні. Доля зводить Тараса з іще юним Богданом Хмельницьким, а одного разу він навіть рятує від неминучої смерті майбутнього гетьмана України. Чим далі просувається польське військо в глиб Московії, тим ближчий Тарас до здійснення заповітної мрії —стати крилатим гусаром. Коли ж, здавалося, мета досягнута, він повертається додому...

Міхал Вівеґ

«Оповідання про шлюб і секс»

 

Роман відомого чеського письменника Міхала Вівеґа «Оповідання про шлюб і секс» вийшов друком у 1999 році. Головний герой цього роману в оповіданнях — 35-річний успішний письменник Оскар, котрий, після розлучення зі своєю дружиною Зузаною, звикає до самотності та насолоджується всіма принадами парубоцького життя. Не всі оповідання мають сексуальний підтекст, хоча більшості з них це таки стосується. Деякі торкаються значно глибших проблем, які Оскар змушений вирішувати у своїй новій життєвій ситуації.

Мілош Урбан

«Міхаела»

 

Класичний сюжет - дехто, назвемо його С., тікає від поліції й опиняється у невеличкому монастирі. Уньому всього п'ять сестер. Чи все ж таки шість? Хто ці сестри? Хто така Міхаела? Що означають усі ті знаходки та відкриття (іноді жахливі), з якими стикається С., перебуваючи у цьому дивному монастирі?...

 

 

 

 

 

Юбер Хаддад

«Палестина. Опійний мак»

 

Юбер Хаддад (нар. 1947 р.) — французький романіст, поет, есеїст і критик, походженням і Тунісу, один із найвидатніших сучасних франкомовних авторів. Його романи «Палестина» (2007) та «Опійний мак» (2011) об’єднані мотивом війни і насильства, хоча й присвячені різним темам і країнам. Головний герой «Палестини» — рядовий ізраїльської армії, який випадково й неочікувано для себе опиняється на боці арабів і відкриває для себе, що «чужі» до болю схожі на «своїх». Алам, герой «Опійного маку», за короткі дванадцять років свого життя встигає побувати у Талібані, перетнути від краю до краю Ближній Схід та Європу і пережити стільки, що дитяча пам’ять відмовляється зберегти цей страшний і болючий досвід. Ці романи — вікна у світ, який здається дуже далеким від нас, але так лише здається.

Ельфріда Єлінек

«Піаністка»

 

Еріка Когут – професор Віденської консерваторії. Вона вчить своїх учнів класичної музики, проте сама дуже далека від гармонії. Маючи майже сорок років, Еріка спить із деспотичною матусею в одному ліжку й цілком підкорена її волі, внаслідок чого веде подвійне життя. Вдень на роботі Еріка займається високим мистецтвом, а вечорами вештається парком, підглядаючи за парочками, що займаються сексом, а також відвідує доволі дивні місця, де за гроші спостерігає у віконце за оголеною жінкою і нюхає носовички із засохлою спермою інших візитерів. Коли ж у героїню закохується один із її учнів, поведінка Еріки стає зовсім непередбачуваною...

 

Джон Грішем

«Рекетир»

 

За всю історію США були вбиті тільки чотири федеральних судді. Нещодавно до цього списку внесли і п'ятого - Раймонда Фосетта. Тіло судді і труп його секретарки виявили в будиночку біля озера, причому сліди злому і боротьби були відсутні. А ще в хатині виявили навстіж розкритий, порожній сейф... Хто вбив Фосетта і чому? І що зберігалося у сейфі? Відповіді на ці питання, схоже, знає лише одна людина - в'язень табору в штаті Меріленд Малкольм Банністер, колишній адвокат, засуджений за те, чого не робив. Банністер готовий допомогти агентам ФБР, надавши їм інформацію. Але за допомогу він вимагає занадто багато. І до того ж не зрозуміло, чи можна взагалі йому довіряти.

 

 

Драґо Янчар

«Древо безіменне»

 

Архіваріус Янеж Липник знаходить мемуари якогось ловеласа, чиї пригоди почалися у Словенії під час Другої світової війни. Цей щоденник примушує Липника зануритися у минуле: спочатку в архівах, а потім у спогадах. Як історик — він заповнює пропуски в архівних матеріалах, як людина з багатою уявою — виразно бачить еротичні сцени. Його життя поволі змінюється, і минуле цілком поглинає його розум…

 

Решат Нурі Гюнтекін

«Ніч вогню»

 

Одного дня безтурботне життя юного Кемаля різко змінюється: студент Інженерного училища стає політичним в’язнем і має вирушити у далеке вигнання. Проте перебування на чужині сподобалося юнакові, а фатальна зустріч у Ніч вогню принесла йому перше кохання. Однак його обраниця не відповіла взаємністю. Минуло 10 років. Кемаль зробив стрімку кар’єру: став заможною людиною високого суспільного положення. Аж ось він знову зустрів кохання своєї юності. Та чи потрібно йому це тепер?..

 

 

 

Луїджі Малерба

«Летючі камені»

 

Головний герой роману «Летючі камені Луїджі Малерба (1927—2008) — успішний художник Овідіо Ромер, котрий розповідає про роки свого формування як особистості і як митця. Коли Овідіо ще був юнаком, сім’ю покинув батько. Вважалося, що він загинув у Єгипті, однак насправді виявилося, що він жив у Канаді під чужим ім’ям. Проте детективна зав’язка — це тільки тло. Головне — це віднайдення у собі справжнього покликання. Символом цього і є «летючі камені», які художник ще замолоду побачив у своїй уяві й зобразив на полотні і які він несподівано знову знаходить у далекій країні.

 

 

Маріо Варґас Льоса

«Скромний герой»

 

"Скромний герой" (2013) - це паралельна історія двох персонажів: ретельного й зворушливого Фелісіто Янаке, дрібного підприємця з П'юри, який стає жертвою шантажу, та Ісмаеля Каррери, успішного бізнесмена, власника страхової компанії в Лімі, котрий готує несподівану помсту двом своїм синам-неробам, які бажали йому смерті. Обидва персонажі, кожний по-своєму, є скромними героями, які намагаються взяти на себе відповідальність за свої долі, бо і Ісмаель, і Фелісіто протистоять плинові подій. Вони не є поборниками справедливості, однак підносяться над дріб'язковістю свого оточення, прагнучи жити відповідно до власних ідеалів та устремлінь…

Анна-Леена Херконен «Акваріумне кохання»

 

Анна-Леена Херконен (нар. 1965 р.) — епатажна фінська письменни­ця, актриса, режисер, редактор популярного глянсового журналу. Її скандальний роман «Акваріумне кохання» (1990) перекладений багатьма мовами, за його сценарієм знято однойменний фільм. Що нового можна сказати про секс сьогодні, коли вже не залишилося ніяких табу? Для головної героїні роману «Акваріумне кохання» Саари секс стає нав’язливою ідеєю, щоденним жахом, її тримають у полоні шалені еротичні сни, і хоча коханий чоловік виконує майже всі її бажання, проте вона ніяк не мо­же отримати найвищої насолоди в ліжку. «Розбий свій акваріум і вийди на волю!» — радить читачеві відома фін­ська письменниця.

Жозе Сарамаґо

«Каїн»

 

  У своєму останньому романі Жозе Сарамаґо (1922—2010) розповідає історію Каїна, який посмів засумніватися у всемогутності Бога і кинути йому виклик. Бог укладає з героєм «договір про розмежування відповідальності за смерть Авеля», і Каїн вирушає в подорож у старозавітні часи: торгуватися з янголами, дивитися, як споруджують Вавилонську вежу, допомагати Ною будувати ковчег…

 

 

 

 

 

Стів Альтен

«Мегалондон»


Маріанська ущелина у віддаленій частині Тихого океану. Там, на гли­бині 7 миль, у непроглядній темряві цієї пекельної безодні вже мільйони років живе страхітливе чудовисько — кархеродон мегалодон, двадцяти­тонний пращур сучасних білих акул, якого всі вважали вимерлим. Монстр здатен за багато миль відчути імпульси жертви, хто б чи що б це не було: людина, морська тварина, судно. Навіть крапля крові, розчинена у мільйонах літрів води, змушує цю істоту кидатися на пошуки їжі... 

 

 

 

Маріо Варґас Льоса «Сон кельта»

"Сон кельта" - це мозаїка спогадів, що проходять перед очима героя в камері смертників. В основу роману покладено реальну історію легендарного борця за незалежність Ірландії Роджера Кейсмента. Колишній британський консул, чиї звіти про лиходійства, що творяться колонізаторами в Конго і Амазонії, принесли йому широку популярність, він був страчений за заклики до заколоту проти панування Британської імперії. Кейсмент провів останні дні в повній ізоляції, залишений друзями і соратниками, які були обурені його змовою з німцями і гомосексуальними зв'язками, про які стало відомо з його щоденника - чи то справжнього, то чи сфальсифікованого.

«Усі твори. 10—11 класи»

 

Унікальна збірка, до якої увійшли твори з української та зарубіжної літератури, розвитку мовлення, а також твори на узагальнюючі літературні теми, твори-есе, твори-доповіді, твори на вільні теми. ПЛЮС уся необхідна інформація про зовнішнє та вступне тестування і моделі реального іспиту. ПЛЮС біографії письменників. ПЛЮС словник літературознавчих термінів.

 

 

 

 


 

Сергій Гридін

«Чужий»


Нарешті війна для нього скінчилася. До скону її вистачить. Війна навчила бачити, хто справжній, а хто гниляк. Зробила нещадною пам’ять. Бо як забути хлопців, яким ніколи вже не побачити дому. Микола Гаврилюк не був наївним: життя його жорстоко терло. Не чекав почестей. Ні на що особливе не розраховував, але й гадки не мав, що можна бути такими нетерпимими до всього, що вирізняє чоловіка, який місяцями жив у бліндажі, пив воду з калюж і забув про суху постіль. Запросто накидають йому образливі «аватар», «вбивця», «психічно ненормальний». Драматичною і навіть авантюрною була його дорога додому. А там усе пішло не так. Тяжко було звикати навіть до асфальту під ногами. Щось незбагненне віддалило дружину, забрало взаєморозуміння із синами. Він уже не бажаний на роботі. Нездоланними були мури бюрократії. Усім став чужий, нікому не потрібен. Приречений залишитися наодинці зі своєю війною. «Мені краще було загинути», — карався думкою. І звіром оскалювався на несправедливість. Дуже несподівано його кинуло під осколки людської байдужості — так недоречно й безжально наздогнала його ця війна. І винесла вирок. Усім.