ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК  КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ,

ЛАУРЕАТ ОБЛАСНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ПРЕМІЇ

ім. ГЕРМАНА ЖУКОВСЬКОГО,

ЧЛЕН НАЦІОНАЛЬНОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ СПІЛКИ

Головна

Про бібліотеку

Містечко над Горинню

Символи Степаня

Земля святинь...

Імена в історії Степаня

Степанщина літературна

Краєзнавство

Туристичні маршрути

Дитячий абонемент

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віктор Торчик увійшов у мистецьке життя нашого району як талановитий  митець,  колоритна постать, композитор, закоханий у свій рідний край. Поклик серця й душі, якийсь потаємний  внутрішній голос, бажання добра, потреба утвердження, духовне самовираження, підштовхують ще  жвавого і  симпатичного, терплячого в спілкуванні з колегами, з усіма,  до   творчості.

Віктор Григорович  народився 27 квітня 1948 року у мальовничому старовинному Степані Сарненського району.  Саме рідна земля та батьківська домівка спонукали його до творення чудових   мелодій.

З дитинства баян для Віктора став радістю і змістом його життя і пов'язав навіки  з музикою,   в   яку    закохався   щиро, віддано і безроздільно.

Після закінчення Степанської музичної школи він навчався в Житомирському музичному училищі, а згодом закінчив Київський державний інститут культури. 13 років очолював рідну Степанську музичну школу. Понад двадцять років незмінно очолював відділ культури і туризму Сарненської районної державної  адміністрації.

У 1998 році Віктора   Григоровича прийняли до Національної Всеукраїнської музичної спілки. 1999р.- присвоїли звання “Заслужений працівник культури”, 2000р.– присуджено обласну мистецьку премію імені композитора–земляка Германа Жуковського, в цьому ж році він обраний делегатом з'їзду композиторів України, 2007р. - Віктор Григорович став переможцем загально-міського рейтингу «Гордість міста» у номінації «Кращий письменник, поет, композитор, драматург, режисер, народний умілець, художник, творчий колектив».

Творча праця збагачувала і надихала Віктора Григоровича на все нові й нові пошуки. Керуючи народним самодіяльним хором    міського будинку культури, не поривав зв’язків з неспокійним своїм хобі – аранжувати деякі музичні твори репертуару для співаків, складати мелодії. Віктор Григорович зайнявся розшифровкою музичного супроводу обрядів та звичаїв Полісся, збагачуючи його неоціненні скарби для спадкоємців. У 1995 році вийшла збірка нарисів народної поетичної творчості Рівненщини І. П. Пестонюка “З поліської криниці”, одним з упорядників текстів якої був  В.Г. Торчик. І його власна збірка  “Коровайні мотиви Сарненщини” (1996),  свідчить про те, що Віктор Григорович прагне, щоб на нашій землі не переводилися таланти, а їх високі пориви передавалися з покоління в покоління. У 2006 році було видано  ще одну  авторську збірку «Краса і мудрість, і   любов». Це перша нотна репертуарна збірка для художніх колективів та окремих виконавців, видана не лише в районі, а й в області. Їй притаманні яскрава  виразність мелодики, поетичність і благородна простота форм.

Віктор Григорович був ініціатором запровадження в районі доброчинної акції «Творимо добро для себе». Мета її - допомогти становленню культури, переконати людей, особливо молодь, бути активними учасниками, а не споглядачами масових заходів, усім  безпосередньо безпосередньо брати участь в організації  дозвілля, допомагати  самим   утримувати майно закладів культури,  створювати навколо себе благодатну ауру цікавого та змістовного життя.   

Віктор Торчик саме та непересічна особистість, у якої чітко простежується своєрідна концентрація таланту і віддачі, згусток  щедрості розуму і чудової фантазії, що народжують-творять зворушливі мелодії. Така вже аксіома сутності на землі, що кожному з нас, ще при народженні дається талант, який з віком розвивається і примножується. Треба тільки вміло розпоряджатися цією іскрою безцінного дару. І як добре, що Віктору Григоровичу     пощастило це зробити.

За роки творчої діяльності композитор написав понад 500 пісень на слова місцевих авторів: Т.Корнійчук, В. Петренко, Л.Куліша. Багато  творів є на слова Б. Столярчука, В. Базилевського, М. Луківа,  Л. Костенко,  К. Перелісної. Тільки пісень на слова Валентини  Петренко більше ніж півсотні. З цією авторкою  існує повне  взаєморозуміння.  Як сказала сама    Валентина Іванівна:“ Коли пісні композитора виконуються і не залишають слухача байдужим - для  такого автора і тексти писати хочеться. Гадаю,  що нашу останню пісню ми напишемо не скоро...”

Творчість Віктора Торчика зацвіте ще не однією піснею, бо творити добро - життєве покликання митця та кожного з нас, шанувальників слова і пісні. У нього ще багато пороху в порохівницях,  тобто творчої енергії та задумів.

Гумен Микола

Кудра Онуфрій

Кудря Степан

Кудря Юхим

Новак Олександр

Пінчук Степан

Поліщук Сергій

Тивончук Іван

Торчик Віктор

Чуприна Степан

Шульжук Оксана