Плиска Олександр Федорович

(сержант ЗСУ)

 

 (09.05.1983 – 26.03.2023)

Народився Олександр у с.Мельниця (нині Степанської ТГ). Закінчив школу у смт. Степань. Проживав у місті Сарни. Працював різноробочим, часто – шофером. Цікавився полюванням, риболовлею, любив працювати з деревом і залізом. Обожнював їздити на автомобілі і мотоциклі. Біля батьківського будинку власноруч виготовив та становив ковану браму.

Брав участь в АТО/ООС на Донбасі, воював у складі 2-го мотопіхотного батальйону «Горинь» з 2014 по 2018 рр.. Тоді ж отримав інвалідність. Пізніше працював в Сарненському РТЦКСП, а потім в Рівненському.

Під час повномасштабної війни Олександр воював проти російських окупантів у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" в/ч А4267 ЗСУ. Обіймав посаду командира мотопіхотного відділення. Не дивлячись на стан здоров’я, пішов добровольцем - зв'язався з колишніми однослужбовцями по АТО. щоб воювати разом з ними. Олександр сказав так: “Коли хлопцям стало важко я прийшов підставити плече”.

Бойові завдання виконував на Бахмутському напрямку. Сержант Олександр Плиска загинув 26 березня 2023 року в бою з окупантами під час артилерійського обстрілу в районі села Берестове на Донеччині. Воїну було 39 років.

За стійкість і мужність, проявленні під час виконання бойових завдань, Олександр Плиска нагороджений нагрудним знаком батальйону «Горинь», відзнаками: Міністерства оборони України — «Ветеран військової служби», Начальника Генерального штабу» — «Учасник АТО», медаллю — «За оборону рідної держави».

«Завжди позитивний, легкий на підйом, компанійський. Дуже спішив жити, на війну пішов без отримання повістки, хоч був інвалідом. Казав: «Потрібно допомогти хлопцям, коли важко». Любив життя, будував плани на майбутнє. Залишиться в пам'яті всіх рідних і близьких завжди молодим, енергійним «живчиком», – розповіла сестра загиблого Лариса.

У Героя залишилась дружина Плиска Сніжана Анатоліївна, яка нині перебуває у лавах ЗСУ, мати, брат та сестра. Похований в рідному с. Мельниця, Степанської ТГ.

Згідно Указу Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), нагороджено сержанта Олександра Плиску за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ