Катеренюк Андрій Андрійович
(солдат ЗСУ)
 

(03.02.1975 29.11.2023)

Народився Андрій у м.Сарни. З 1982 по 1991 роки навчався у ЗОШ №5. У школі захоплювався баскетболом. Їхня група баскетболістів часто їздила на районні та обласні змагання, де здобувала призові місця. Після закінчення 9-го класу продовжив навчання у Сарненському ВПУ-22, де здобув спеціальність електрик, але все життя пропрацював на будівництві. Строкову військову службу проходив з 1993 по 1995 роки у м.Львів.

З початком АТО Андрій був призваний по мобілізації 31.01.2015 року. Захищав кордони країни на Донеччині під Новоселівкою, Кураховим, Новомихайлівкою. Був головним сержантом військової частини. Тоді мав позивний Ганс, а хлопці просто називали його соловей. Звільнився в запас 02.05.2016 року. Згодом підписав річний контракт 29.11.2017 року та продовжив вдруге службу в АТО/ООС. Служив у Зайцевому на Донеччині кулеметником кулеметного взводу механізованого батальйону. Був нагороджений відзнаками Учасник АТО та Ветеран війни.

Коли почалася повномасштабна війна, Андрій зі своїм другом Юрієм Сергійчуком, 6 березня 2022 року добровольцями записалися до лав ЗСУ. Служив солдатом військової частини А7015, 4-тої окремої танкової бригади імені гетьмана Івана Виговського. У травні 2022 року був поранений в голову, втратив слух, але після лікування продовжив захищати країну від ворога. Андрій Катеренюк воював на різних ділянках фронту Соледар, Бахмут, деякий час був під Купянськом.

Андрій був доброю та щирою людиною, мав багато друзів. Завжди приходив на допомогу, тим хто його просив. Дуже любив риболовлю та ходити в ліс за грибами. Там він відпочивав душею так він говорив.

Але змучене серце Героя не витримало болю та страждань клятої війни. Андрій Катеренюк помер 29 листопада 2023 року, від ускладнень внаслідок поранень, отриманих в зоні активного проведення бойових дій, під час перебування у відпустці.

У Героя залишилася мама, сестра та племінник.

Похований на Алеї Героїв у м.Сарни.
 

     

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ