Лабунський Олександр Миколайович

(Герой України, старший солдат ЗСУ)

 

(13.06.1982 - 14.03.2022)

Народився Олександр у м. Сарни тут і проживав. З дитинства мріяв бути військовим, за прикладом дядька. Закінчив НВК «Школа – колегіум» ім. Т.Г.Шевченка м.Сарни (нині ліцей №1) в 1997 р. Навчався на електромонтера у Сарненському ПТУ№21 (тепер Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сарненський професійний аграрний ліцей»). Продовжив освіту в Мирогощанському технікумі Рівненської обл. (нині Мирогощанський аграрний коледж) за фахом «електризація та механізація сільського господарства».

Після строкової служби у м.Сарни, Олександр працював водієм у підрозділі Сарненської пожежно-рятувальної частини. Професія була йому до душі. Він постійно прагнув розвиватись, їздив на змагання серед пожежників, здобував медалі. У 2006-2010рр. здобував вищу освіту у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.

Коли почалася війна у 2014-му, він вирішив здійснити мрію і пішов служити до 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Відтоді за його плечима була не одна фронтова ротація. Об’їздив чимало населених пунктів Донбасу. «Син не ділився подробицями фронтових буднів. Знаю, що довгий час служив у Волновасі, там ремонтував техніку, був водієм. Потім ніс службу у Мангуші. Загалом відряджень та ротацій було чимало, та Сашко ніколи не скаржився. Завжди з гордістю носив форму ЗСУ та казав, що «все добре!», – розповів батько загиблого Микола Лабунський.

Після початку широкомасштабного вторгнення росії Олександр Лабунський разом із побратимами одразу вирушили на поле бою. Несли службу на Київщині – спочатку під Бучею, потім поблизу Вишгорода. Старший солдат Лабунський виконував обов’язки командира автомобільного відділення реактивної артилерійської батареї. Мав позивний Лом (від перших літер його прізвища, імені та по батькові). За безпосередньої участі Лабунського реактивна батарея 128-ї бригади виконала понад тридцяти бойових завдань, у результаті яких були уражені колони, техніка і особовий склад росіян. Загинув в с. Гута-Межигірська під час бою біля м.Вишгород Київська обл. Отримав вибухову травму. Йому було 39 років.

«Спочатку несли службу під Бучею, розбили загін кадировців, які наступали на це місто, – пригадує тато Героя. – Потім бійці несли службу в Гуті-Михайлівській на Київщині, що поблизу Вишгорода. Напередодні над місцем, де перебував мій син та побратими, літали ворожі безпілотники. Вистежували їх... А вранці 14 березня почався бій, син зумів знищити чимало ворожої техніки та особового складу ворога. Але останній накрив “градами” і Олександр загинув на полі бою».

Поховали Героя у м. Сарни на місцевому кладовищі, що по вул. Ковельській. Олександр посмертно удостоєний звання Герой України. Про нагороду дізнались під час церемонії прощання у рідних Сарнах. Указом Президента України від 19 березня 2022 року № 148/2022 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександру Лабунському присвоєно звання Герой України (посмертно) з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Залишилися батьки та троє дітей: сини – Роман, Ярослав і донька Мирослава.

У День Конституції, 28 червня 2023 року, Президент України Володимир Зеленський, в стінах Верховної Ради України вручив орден «Золота Зірка» Герою України - Олександру Лабунському. Посмертну нагороду сина отримала мама - Тетяна Іванівна.

В м.Сарни вулиця Заїкіна, на якій проживав Олександр Миколайович, перейменована на його честь – вул. Лабунського. Також, в честь Героя, встановлено меморіальну дошку в ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» та на фасаді пожежної частини м. Сарни.

Рішенням сесії Сарненської міської ради №1557 від 06.10.2023 року Олександру Лабунському присвоєно звання «Почесний громадянин Сарненської міської територіальної громади» посмертно.

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ