Шимко Петро Ілліч

(капітан ЗСУ)

 

(29.05.1963 - 25.03.2022)

Народився Петро в с. Кричильськ, у багатодітній сім’ї колгоспників. Крім нього було ще четверо братів та дві сестри. Батько, Ілля Петрович працював трактористом-комбайнером, мати, Наталія Артемівна - ланковою.

З 1970 по 1978 роки навчався у Кричильській ЗОШ. У дитинстві полюбляв рибалити, збирати гриби та ягоди. У юнацькі роки активно займався спортом (легка атлетика - брав участь у марафонах), захоплювався плаванням та цікавився автотранспортом. У 1978 році вступив до Сарненського ПТУ№21 за спеціальністю тракторист-машиніст, яке закінчив у 1981 році. Після училища, деякий час, працював у ККУ 21 ЛТУ 39 старшим матросом. У тому ж 1981 році був призваний на строкову військову службу в армію. Службу проходив у групі військ в Німеччині (м. Перліберг), в батальйоні розвідки.

З 1983 по 1989 роки навчався в Архангельському лісотехнічному інституті ім. Куйбишева. Після закінчення вузу працював в Остківському ДЛГ Рокитнівського району на посаді інженера лісового господарства. Згодом переведений на посаду лісничого Кисорицького лісництва. У 2004 році зареєструвався приватним підприємцем та тривалий час займався підприємницькою діяльністю.

20 серпня 2016 р. був прийнятий на військову службу, за контрактом,  на посаду командира механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону 14-ї окремої механізованої бригади оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Мав військове звання – капітан. Військова посада - командир взводу 9-ої механізованої роти, 3-го механізованого батальйону 14 ОМБр ЗСУ.

За участь в АТО/ООС Петро Ілліч був нагороджений нагрудним знаком «Учасник АТО» (відзнака Начальника Генерального Штабу ЗСУ), нагрудним знаком «Ветеран війни», відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», Почесним нагрудним знаком «Відзнака командира 14-ї окремої механізованої бригади».

24 лютого 2022 року, одразу після вторгнення, у складі 14-ої окремої механізованої бригади імені Князя Романа мужньо боронив Житомирщину, Кіровоградщину, Миколаївщину.

Загинув Петро Ілліч, 25 березня 2022 року, виконуючи бойове завдання, щодо захисту незалежності України в районі населеного пункту Червона Долина Баштанського району, Миколаївської області, під час ворожого авіаційного удару.

У Героя залишилася дружина, син та донька.

Похований на кладовищі Нове в м. Сарни.

Петро Шимко нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) за особливу мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військової присязі. - Указ Президента України «Про відзначення державними нагородами України» № 526/2022 від 22.07.2022 року.

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ