Мулявка Ярослав Петрович

(солдат ЗСУ)

 

 (15.01.1992 – 29.12.2022)

Народився Ярослав у с.Ремчиці. Після закінчення середньої школи продовжив навчання у Рівненському Національному університеті водного господарства та природокористування, за спеціальністю «Геоінформаційні системи і технології», який закінчив у 2014 році. Пізніше, Ярослав працював у БТІ та розробляв складну технічну документацію для Рівненської та Хмельницької АЕС.

У всьому, за що він брався, він був чесним, старанним, успішним. І скромним. Людиною слова. Був активним учасником Майдану (Революції Гідності), адже хотів жити у справедливій, вільній, безпечній країні і робив для цього все можливе. А ще у нього були мрії, плани на майбутнє. Ще до початку повномасштабного вторгнення він почав вивчати ІТ-технології та англійську мову. Ніколи не боявся роботи, просто брав і робив.

З перших днів війни записався до тероборони у Рокитному, де проживав разом із дружиною. Згодом підписав контракт та служив у військовій частині на кордоні з білоруссю. Піти на передову вирішив сам, не чекаючи виклику. Говорив: «Якщо не я, заберуть когось іншого». Це те, що найкраще говорить про нього як про Людину совісну, справедливу, сміливу, щиру та відданого патріота.

«У всьому, за що він брався, він був чесним, старанним, успішним. І скромним. Людиною слова. Був також на Майдані у його розпалі. Хотів жити у справедливій, вільній, безпечній країні і зробив для цього все. Коли ми пропонували шукати можливості спрямувати його звідти кудись інакше, сказав, що не може залишити хлопців. Був з ними до кінця. Разом вони і загинули. Кожного дня останнім часом обстріли були все ближче, але щоразу вони їхали на завдання в найгарячіші точки. А ще у нього були мрії, плани на майбутнє, — розповідає брат Вадим. — Ще до лютого він почав вивчати ІТ-технології, англійську! Ніколи не боявся роботи, просто брав і робив. З весни 2022 ми мали б шукати йому співбесіди та роботу, можливості для тих змін, до яких він йшов. Ярослав — найчесніша і найдобріша людина, яку я знав…».

За кілька тижнів вивчився на аеророзвідника і став одним із найкращих у своїй команді, був керівником розрахунку з позивним Jango. Кожного дня обстріли були все ближче, але щоразу вони їхали на завдання в найгарячіші точки, обороняючи Бахмут.
Загинув Ярослав Петрович 29 грудня 2022 року під Бахмутом, у священній битві, пліч-о-пліч, зі своїми побратимами за вільну та незалежну Україну.

У Героя залишилися: мама, дружина Вікторія, брат і маленький племінник, якого він дуже любив, але не встиг потримати на руках і стати йому хрещеним батьком.

Похований на кладовищі у рідному с. Ремчиці.

«Ярослав, потрапивши до мене на навчання на аеророзвідку, з перших днів занять став одним з найуспішніших студентів, як у розвідці, так і на скидах. Коли нас відправили на Схід, він не лякався і не ховався від недалеких приходів ворожих снарядів. Виявивши його моральну і психологічну стійкість і нахили до керування, а також гарні навички пілота, ми зробили його керівником групи виїзду. Група, під його керівництвом, допомогла знищити більше сотні окупантів, корегуючи вогонь нашої артилерії. Побратими ж відзначали його як гарного і розуміючого керівника.

В день загибелі, його група окрім розвідки і корегування займалася і скидами, знищуючи ворогів за допомогою дронів. Група Ярослава потрапила під артилерійський обстріл 122 та 152 калібром та з 2С7 Піон, що призвело до повного руйнування будівлі, де вони перебували. Джанго, Вікінг, Сом та Літо назавжди в строю. Вічна памʼять та слава воїнам.»

Командир Ярослава, позивний Кристал

«Ярослав - найчесніша і найдобріша людина, яку я знав. Згадайте та згадуйте про нього усі. Будьте гідні його життя! Я, ми всі, будем пам’ятати про тебе все життя, та пронесемося памʼять про тебе крізь життя. Честь і вічна слава тобі, Воїне!»

Брат Вадим

Солдат Мулявка Ярослав Петрович, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила, нагороджений орденом «Хрест Героя», посмертно.

 

 

 

 

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Пункт доступу громадян

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

Гордість Сарненщини

Символіка району

Історія району

Історія в світлинах

Екологія краю

Літературне краєзнавство

Медицина

Релігія

Освіта

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ