КЗ "Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек"

Сарненської міської ради

 

 

ГОЛОВНА

НОВИНИ

АРХІВ НОВИН

Бібліограф інформує

ПРО БІБЛІОТЕКУ

 

 

Слово директора

Структура бібліотеки

Історія бібліотеки

Послуги

На допомогу бібліотекарю

Досвід роботи

Пункт Європейської інформації

ЦОГ ЕІ

Електронний каталог

Бібліотеки  краю

 

ПОВІР У СЕБЕ

 

ДИТЯЧА  БІБЛІОТЕКА

 

НАШ КРАЙ

 

ФІЛЬМОТЕКА

 

БУКТРЕЙЛЕРИ

 

АУДІОПОДКАСТИ

 

 

Нові  надходження

 

1 2 3 4 5

Ксенія Циганчук

«Кривавими слідами»

 

Слідчий із Луцька Crop Скляр переїздить працювати до Рівного. Першою його справою на новому місці стає жорстоке і майстерно продумане вбивство іноземця. На допомогу йому приходить патрульна Власта Коваль.

Скляр інтроверт і мізантроп, любить працювати сам, тому для розв’язання справи їм доведеться принаймні спробувати знайти спільну мову. Кращий друг Єгора, який нещодавно загинув при виконанні службових обов’язків, неодноразово з’являється, попереджаючи про небезпеку. Убивці вдалося вміло заплутати сліди, проте Скляр та Власта не з тих, хто так просто здаються.

Ксенія Циганчук

«Право на вбивство»

 

Випадкові перехожі натрапили в лісі на вбитого. Слідчий Єгор Скляр одразу відчуває, що справа непроста. Він затято береться розслідувати вбивство, але знаходить тільки нові загадки.

Коло підозрюваних стискається, але вбивця — як тінь.

Давня знайома Єгора — патрульна Власта — допомагає слідчому, поділившись своїми здогадками. І ось поєднались дві, на перший погляд, нічим не пов'язані справи...

 

 

 

Ксенія Циганчук

«Привиди серед нас»

 

Від руки невідомого вбивці гине Єгор Скляр. Але це тільки початок. Здається, небезпека чатує на кожного, хто знав Єгора. От тільки ніхто не може спіймати злочинця: той невловимий, наче привид. За справу береться легендарний слідчий Адріян Скляр — батько Єгора. Знайти та покарати вбивцю сина — справа честі для нього. Під підозрою — всі.

 

 

 

 

 

Ксенія Циганчук

«Кубик рубіка»

 

Слідчий Crop Скляр, який тепер живе і працює в Рівному, їде на стажування до Харкова. На курсах він несподівано зустрічає свою надійну напарницю — патрульну Власту Коваль.

Щоби згаяти час, Crop допомогає своєму давньому другові Льоні Бовтуну розслідувати декілька заплутаних справ. Під час вирішення цих головоломок Crop і Власта опиняються у вирі смертельно небезпечних подій, що матимуть непередбачувані наслідки. Але ризик не зупиняє слідчого, який прагне викрити злочинців і розв'язати драматичну загадку зникнення і загибелі молодої пари.

Джон Керрейру

«Дурна кров»

 

Засновницю стартапу Theranos називали наймолодшою мільярдеркою світу. 22-річна Елізабет Голмс переконала Америку в тому, що винайшла революційну систему аналізу крові, яка врятує життя тисячам людей. Їй давали гроші найбагатші люди Кремнієвої долини, а Генрі Кіссинджер увійшов до ради директорів її амбітного стартапу. Згодом з’ясувалося: компанію побудовано на брехні, інтригах, панібратстві та шахрайстві. А технологія, що мала перевернути світ медицини, взагалі не працює. І лише один журналіст попри все з’ясував: як Елізабет Голмс вдалось ошукати таке число найрозумніших людей Америки. Ця книга — приголомшливе розслідування, що здивувало навіть Білла Ґейтса.

Девід Балдаччі

«Пасажири потяга о 6:20»


Щоранку о 6:20 Тревіс Девін сідає на приміський потяг і їде на роботу. Девін —бойовий офіцер, який несподівано для багатьох кинув службу і скніє на ненависній офісній роботі. Та одного дня все змінюється. Його колишня подруга Сара, імовірно, наклала на себе руки. Утім Тревіс має сумнів, що йдеться про самогубство. Він має розібратися, що насправді сталося, адже загадкові вбивства тривають… То що ж стоїть за ними?
 

 

 

 

Марк Сенборн

«Фактор Фреда: як заповзятість у роботі та житті звичайне робить надзвичайним»


Мотиваційний спікер Марк Сенборн розповідає реальну історію листоноші Фреда, який у захваті від своєї роботи і щиро піклується про людей, яких обслуговує. Через це він постійно виходить за межі своїх обов’язків (а іноді й наглядає за будинками людей), ставлячись до кожного, кого зустрічає на своєму шляху, як до друга. Там, де інші можуть розглядати доставку пошти як монотонну важку роботу, Фред вбачає можливість змінити життя тих, кого він обслуговує.
 

Робін Шарма

«Монарх, який продав свій «Фераррі»

 

"Монах, який продав свій "Феррарі", - найвідоміша мотиваційна книга Робіна Шарми, що стала бестселером у багатьох країнах світу! У цій книзі, яка у багатьох країнах світу стала справжнім бестселером, Робін Шарма у формі притчі виклав незвичайну історію Джуліана Ментла - адвоката-мільйонера, на долю якого випало пережити сильну духовну кризу. Проте занурення у давню тибетську культуру змінює його життя. Джуліан відкриває для себе мудрі й разом з тим дієві практичні знання, що допомагають впоратись із власними проблемами, знайти вихід із здавалось би безвихідного становища, здійснити переоцінку загальнолюдських та особистих цінностей.

Рената Марко

«Танець гріховних тіней»


Він уособлює гріх. Темний, небезпечний і спокусливий. Вона несе світло, що так контрастує з його темрявою. Благородна, красива обвинувач і моторошний власник бізнес-імперії з кримінальним минулим, вони зустрічаються в залі суду по різні сторони закону. Заборонена пристрасть, дика і неконтрольована спалахує між ними, та змушена протистояти голосу розуму, совісті і моральним принципам. Де пройде та межа, коли хтось із них зможе зупинити нестримний шлях руйнації особистості?
 

 

 

 

 

Джорджо Мойєс

«Крамничка на розі»

 

Здавалося, у цій маленькій та затишній антикварній крамничці можна знайти все - від старовинних книжок до дивовижних прикрас, які в минулому носили великосвітські красуні. А ще тут можна випити філіжанку найсмачнішої в усьому містечку кави, яку бездоганно варить власниця магазину Сюзанна. Так, "Пікок Емпоріум" - місце прекрасних речей та пристрасних таємниць. Одну з таких таємниць має сама Сюзанна. Вона й досі вважає себе винною у смерті своєї красуні-матері Афіни. Постійні конфлікти з батьком, мачухою й чоловіком лише підливають олії до вогню. Та коли секрети минулого її матері перестануть бути секретами, життя Сюзанни зміниться назавжди. Помилки Афіни вкажуть їй шлях до прощення й омріяної свободи. А ще - до справжнього, палкого кохання…

Фалькер Кучер

«Німа смертність»


«Німа смерть» — другий детектив блискавичного циклу про комісара Рата, який було розпочато романом «Мокра риба». Він продовжує серію кримінальних романів Фолькера Кучера, чудово екранізованих під назвою «Вавилон — Берлін».
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рішард Капусцінський «Імператор/Шахіншах»

 

«Гляньте на людей, коли вони беруть участь у бунті. Вони схвильовані, перейняті, готові пожертвувати собою. У цей момент вони живуть у монотематичному світі, обмеженому єдиною думкою – вони прагнуть досягти омріяної мети. Все підпорядковується їй, будь-яку незручність стає легко перетерпіти, жодна жертва не є завеликою. Бунт звільняє нас від власного «я», від буденного «я», котре тепер здається нам дрібним, невиразним і чужим. Здивовані, ми відкриваємо у собі незнані запаси енергії, ми здатні на такі шляхетні вчинки, що це викликає захват у нас самих...

 

 

 

 

 

Юзеф Чапський

«На нелюдській землі»

 

У спогадах «На нелюдській землі» він описує один із найдраматичніших його періодів, від 1939 до 1945 року, коли митцеві довелося зазнати совєтського полону й таборів, а відтак брати участь у організації Польської армії генерала Андерса, її евакуації на Близький Схід і битві при Монте-Кассіно. Важливим завданням Чапського в Польській армії був пошук пропалих безвісти більш як 10000 польських офіцерів, як потім з’ясувалося, – розстріляних без суду і слідства совєтами в Катині. Фільм «Катинь» Анджея Вайди значною мірою став творчим переосмисленням розмов режисера з Юзефом Чапським.

 

 

 

 

 

Юстина Беднарек

«Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)»

 

Вас ніколи не цікавило, що відбувається із загубленими шкарпетками? Тими, які невідомо-де зникають під час прання. Схоже, що загублені шкарпетки – одна з найбільших загадок на світі, яку ще нікому не пощастило розкрити! А от Юстина Беднарек знає, що вони просто тікають із пральки! Виявляється, шкарпетки обирають волю. І навіть здатні зробити карʼєру, та ще й неабияку. Є шкарпетки-кінозірки, шкарпетки-детективи і навіть… шкарпетки-політики… Словом, шкарпетки, які здатні змінити не лише своє життя, а й долю інших.

 

 

 

 

Збіґнев Герберт

 «Печера філософів»

 

Назва п’єси Збіґнева Герберта відсилає до Платонового «Міфу про печеру», де нефілософів дорівняно до в’язнів у печері, які спроможні дивитися лише в одному напрямку й всякчас обманюватися. Від істинного світу ідей до них доходять нечіткі тіні. І тільки філософ може вибратися з печери, постійно ставлячи собі питання й шукаючи відповідей. Із філософської «Печери» Герберта таланить втекти лише Сократові — й лише у смерть. Через це навдивовижу красиве інтертекстуальне плетиво, майстерно стилізоване під античну драму і пересноване алюзіями на класичні й християнські тексти Ніцше, Еліота, Сартра, невпинно прозирає наше тривожне «тут і зараз»: несприйняття інакшості, несправедливі вироки, передчуття війни, «ті самі промови, пам’ятники, в’язниці — одне безкінечне свинство».

Томаш Ґживачевський

«Кордони мрій. Про невизнані республіки»

 

Тринадцять захопливих художніх репортажів із псевдореспублік затягують читача в чорні діри альтернативних, але водночас таких справжніх реальностей. Абхазія, Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, «ЛНР», «ДНР» – де-юре вони не існують, де-факто там триває життя за своїми специфічними законами, надиктованими парадоксальною реальністю та невтіленими мріями про незалежність.

 

 

 

 

 

 

 

 

Яцек Дукай

"В краю невірних"

 

До цього тому увійшло вісім оповідань і повість Яцека Дукая у жанрі фантастики та альтернативної історії зі збірок, опублікованих у 2000–2017 роках. Твори з його ранньої збірки «В краю невірних» належать до метафізико-теологічної фантастики. Сюжети зі збірки «Ксаврас Вижрин та інші національні твори» виводять читача, зокрема, на знайомі з «Криги» обрії альтернативної історії, ба навіть політичної філософії. Найновіші оповідання — «Втрко» та «Портрет нетоти» — хоч цілковито різні за сюжетами й ідеями, але поєднані настроєм і духом теперішнього життя східноєвропейської людини.

 

 

 

Ксенія Циганчук

 «Неспростовні докази»

 

Владислав Новацький — людина, яка у своєму житті мала все, чого тільки можна бажати. Жінку, яку безтямно кохав, успішний бізнес і багато грошей. Тільки одного дня він дізнається про зраду дружини, а його самого обвинувачують у вбивстві її коханця. Відсидівши термін, Новацький вирішує відновити власну репутацію, знайшовши справжнього злочинця. Саме Єгор Скляр багато років тому запроторив його за ґрати. Тепер Новацький бажає, щоб слідчий виправив свою помилку. Єгорові, як і його колегам, доведеться чимало попрацювати, щоб дізнатися правду.

 

 

 

Станіслав Вінценз

«Діалоги з совєтами»

 

Книга містить дуже цікаві діалоги з представниками тоталітарного режиму, які вражають своєю правдивістю і змушують задуматися про сутність тоталітарних режимів. Описуючи життя в умовах режиму, автор передає свої переживання і намагається зрозуміти, як функціонують такі моделі. У книзі автор розповідає про своє драматичне життя, яке перевернулося з моменту совєтської окупації рідної Гуцульщини. Автор не тільки ділиться з читачами власними переживаннями і рефлексіями, але й проводить діалоги з представниками тоталітарного режиму, щоб зрозуміти, як вони дивляться на світ і як вони працюють в машинерії тоталітарної системи.

 

 

Януш Корчак

«Кайтусь-чарівник. Банкрутство малого Джека. Коли я знову стану малим»

 

Чого може досягти розумний і допитливий хлопчик, якщо матиме чітку мету і, головне, величезне бажання вчитися й наполегливо працювати задля її здійснення? Юним героям романів відомого польського письменника і педагога Януша Корчака (1878—1942) нескладно відповісти на це запитання. Наприклад, можна створити у класі кооператив, як це зробив Джек, або, як Кайтусь, стати справжнім чарівником! Хлопчики відчують і радість перемоги, і гіркоту поразки, поступово дорослішаючи на шляху до втілення заповітної мрії. Натомість сам автор, зачаклований гномом, знову стане дитиною і спробує пригадати, якими насправді великими та серйозними можуть бути клопоти й турботи маленької людини.

Катажина Ририх

«Лопушане поле»

 

Дітлахи зі звичайного подвір?я чи не щодня стають свідками незвичайних подій! Та хіба може бути інакше, якщо в сусідньому будиночку живе Чарівниця, у якої, звісно, є чорний кіт, а в гості приходить таємничий д-р А. Кула, гонихмарник Тимофій і пані Дора, яка багато років безуспішно подає заяву до Товариства Чарівниць, але їй постійно відмовляють (не годиться майбутній чарівниці віддавати перевагу пилососові над мітлою!). Щодня тут стаються дива: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвір’ям спалахує нова зірка…

 

 

 

 

Вітольд Шабловський «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині»

 

про пережиті ними події 1943 року лягли в основу книжки «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині». Ці історії - про зруйновані у вирі війни людські долі й обірвані життя, і водночас - про людяність, силу духу та милосердя. Через спалах міжнаціональної ворожнечі сусіди стали ворогами. Однак і в ситуації смертельної небезпеки чимало людей були готові ризикувати життям задля порятунку ближнього - насамперед людини, а не представника певної нації.

 

 

 

 

 

 

 

Кароліна Лянцкоронська «Воєнні спогади. 22 вересня 1939 — 5 квітня 1945»

 

Цю книжку, написану 1945 року, впродовж десятиліть європейські видавці відкидали – то як надто антиросійську, то як надто антинімецьку. Сьогодні спогади відомої польської діячки, науковиці, львів’янки Кароліни Лянцкоронської (1898–2002) про події Другої світової війни звучать особливо гостро і суголосно з воєнним досвідом українців у ХХІ столітті.

Авторка описала те, що бачила на власні очі й учасницею чого їй довелося стати: прихід перших совітів до Львова 1939 року, допити НКВС, утечу до окупованого німцями Кракова, діяльність у польському русі опору, перебування у станиславівській в’язниці та конфронтацію з начальником станиславівського гестапо Крюґером, вирок смерті, ув’язнення у львівській та берлінських в’язницях, понад два страшні роки в Равенсбрюку.

Скарбничий просвітянського духу

 

Ця книга про відомого просвітянина, громадського діяча Михайла Борейка, життя якого тісно пов'язане з патріотичним рухом на Рівненщині за незалежної України. У книзі вміщено біографію Михайла Семеновича, інформацію про його книговидавничу та громадську діяльність, листування з просвітянськими організаціями в Україні і світі, державними установами, відомими особистостями, з якими співпрацював упродовж багатьох років, та спогади Євгенії Борейко-Гладуновоі, просвітян, які разом із ним служили справі відродження України. Додано й бібліографічні покажчики перевиданих ним книг, публікацій про нього в місцевій, усеукраїнській та закордонній пресі.

 

 

 

 

 

Руслана Давидюк

«Реабілітовані історією»

 

У книзі представлені 922 біограми учасників Української революції 1917-1921 рр. Після поразки революції ці українські діячі опинилися на території Західної Волині, що в 1921-1939 рр. творила Волинське воєводство Другої Речі Посполитої. Історичним тлом для біографічних довідок послужили державно-політичні, економічні, суспільно-громадські, освітньо-культурні, релігійно-духовні, повсякденно-особистісні реалії життя («часопросторовий інтер’єр») міжвоєнної Волині. З радянською окупацією Західної Волині значна частина українських діячів були репресовані. Біограми доповнені вказівками на джерела та літературу, з яких походить наведена інформація, як також фотопортретами частини осіб.

 

Марчук Людмила

«Теодозія Бриж: скульптор і скульптура в рамках доби»

 

В основу книги лягли унікальні спогади відомого художника-графіка Євгена Безніска - чоловіка та творчого партнера Теодозії Бриж. А також - Марти Токар, художниці, професорки Львівської Національної академії мистецтв, яка товаришувала з майбутньою скульпторкою зі студентських років до кінця її життя. Суттєво доповнили ці спогади думки інших відомих людей з найближчого до скульпторки дружнього і професійного кола. Видання багато ілюстроване. Тут показано величезну багатогранну скульптурну спадщину Теодозії Бриж. Вперше публікуються рідкісні фото із особистого архіву Теодозії Бриж та Євгена Безніска.

Валентина Люліч

«Пошепки: Співана книга»

 

Співана книга «Пошепки» - це книга поезій, яка оживає у співаному слові, у малюнку, у музузиці… Це перша у своєму роді книга, в якій під однією обкладинкою об’єднано творчість п’ятьох мисткинь, кожна з яких є унікальною та своїм мистецтвом будує культурне сьогодення України, її світове майбутнє. Співана книга - це книга, у якій поезії не тільки можна прочитати, а й слухати у співаному слові, можна поспівати, споглядати у крапковому малюнку, а також почути жестовою мовою. Кожна поезія супроводжується посиланнями для відповідного прослуховування. Приємного занурення у світ живої книги!

 

Літературно-краєзнавчий журнал

«Погорина» №34 2023 рік

 

Літературно-краєзнавчий журнал Рівненської організації Національної спілки письменників України. Видається за фінансового сприяння обласної ради. Назва  походить від річки Горинь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фенні Флеґґ

«Різдво з червоним Кардамоном»

 

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді… Невтішний діагноз ставить крапку в планах. Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — Різдво. Останнє для Освальда. І зустріти його він планує в чарівному віддаленому містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Люди неспішні й загадкові, і в повітрі витає аромат лимонного пирога. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій мешкає пташка. Маленька червона пташка на ім’я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково…

Емма Клайн

«Дівчата»

 

Історія, що спирається на реальні події, книга про вбивчу підліткову самотність, яка стала сенсацією!  Ця книга про чотирнадцятирічну Іві Бойд, яку одного літнього дня підібрав на шляху пофарбований у чорне шкільний автобус Її батьки влаштовували особисте життя. Подруга стала чужою. Іві того довгого каліфорнійського літа залишилась сама. І якось у парку побачила дівчат У брудних сукнях, з довгим нечесаним волоссям та дешевими прикрасами, вони наче випромінювали темну привабливість. Вони були не такі, як усі. Через них Іві прийде на ранчо харизматичного Рассела. У лінивій задусі наркотиків, сексу, нічних багать і вторгнень до пустих будинків ставатиме такою ж І вже дорослою зрозуміє найстрашніше: вчасно зійти з чорного шкільного автобуса їй допоміг лише випадок.

Ганна Гончаренко

«Політ ворона. Доля отамана»

 

Змалку Грицько вирізнявся серед однолітків своєю силою та нестримним бажанням верховодити. Увесь Цареборисів дивувався, що то за чоловік росте. Мав сталеву волю, гострий розум та непримиренність до несправедливості. Старі діди, бачачи щоденні Грицькові витівки, інколи казали: «Росте майбутній отаман. Справжній характерник». А коли настав час боронити рідні терени від червоних, Грицько із шаблею пішов на ворога. Він, «Чорний ворон» Теплинського лісу, той, кого не брали кулі, став страшним сном для ворогів. Невловимий, безсмертний — казали, мати заговорила його від смерті. Але погибель не завжди приходить від кулі…

 

 

 

 

Ірина Червінська

«Світи і лабіринти»

 

«Скільки хвилин потрібно, щоб розгадати загадку предмета, який невідь-звідки з’явився там, де найменше на нього чекали? Мабуть, доти, доки не відвернуть увагу сторонні рухи чийогось тіла. Особливо вихоплюють із задуми рухи тих тіл, про які знаєш, що вони швидше за все уже мертві». І чи це предмет з’явився невідь-звідки, чи головний герой, чи, може, читач?.. Головний герой, ніби канатоходець. І ходить він по нервах читача, натягнутих між різними реальностями, вимірами, часами, просторами та ідентичностями.

 

 

 

 

 

 

 

Любов Загорівська

«Коли були ми…»

 

Літні канікули можуть перетворитися на щоденні абсолютно несподівані пригоди з непередбачуваними наслідками, якщо поруч найкращі друзі, та ще й вреднюча сусідка. Роман «Коли були ми...» нагадає багатьом дорослим про те, якими вони були в дитинстві, а дітям відкриє таємниці, як росли, гралися та розважалися їхні батьки. Це книжка для сімейного читання. А ще — книжка, яка обов’язково викличе у читача усмішку.

 

 

Стефан Грабинський

«Демон руху»

 

Герої цих творів стикаються з таємничими й незвичайними явищами, які змінюють їх внутрішньо. Автор порушує психологічні, філософські й метафізичні проблеми людського буття і свій жанр пропонує називати психо- або метафантастикою. Містика, якою оповито все, що відбувається на залізничних коліях та в місцях спалахування пожеж, просякнута неабиякою поезією й ліризмом та тримає в напрузі з першої й до останньої сторінки.

Теплі історії про кохання: збірка оповідань

 

Збірка містить оповідання про кохання різних авторів. Твори сповнені багатьох переживань: є в них і радість, і хвилювання, ніжність і міць, віра й сподівання на краще, тріумф і туга, вдячність і прозріння. Історії змусять і весело посміятися, і замислитися, деякі – зворушать до сліз. Солодкого читання та радості кохання!

 

 

 

 

Олександр Красовицький,

Євгенія Кужавська

«Справа №4 одеських шпигунок»

 

Таємничий лист випадково потрапляє до рук колишнього слідчого Тараса Адамовича. Лист пов’язаний з адресою одеської квартири та містить шифр, який старий слідчий Галушко вирішує розгадати, а тому вирушає до Одеси. Розплутувати загадку одеської квартири беруться допомагати його секретарка Міра Томашевич та колишній пілот Олександр Горенко. Слідчого Якова Менчиця теж щось спонукатиме вирушити до міста біля моря — розслідування чи небезпека, що загрожуватиме le famme fatale — Барбарі Злотик?

Вадим Бублій

«Музика вітру»

 

До першої збірки поета увійшли твори різних років, у яких розкривається його емоційне зрозуміння власних переживань, роздумів над динамікою душевного стану, законами буття та викликами сьогодення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тамара Бацмай

«ПРОжити»

 

До книги Тамари Бацмай «ПРОжити» увійшли поет твори різних років про рідну землю, її Історію та місце у роздуми про життя - почуття людини, якій болить України тернистий шлях, материнська мова, самобутність нації. Вони народжені небайдужою душею, тож назва символічна і для творів, і для авторки. Це вірші про вміння тримати удар, про здатність критично мислити, про надію і силу, про мистецтво жити І вірити у перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над Смертю, про оті християнські заповіді, які у всіх на слуху, та, на жаль, не в кожного у серці. Читайте, надихайтеся, цінуйте землю, яка дала вам життя.

«Наше слово – меч духовний.

Письменники Рівненщини про війну»

«Наше слово - меч духовний» -збірник творів про війну письменників Рівненщини. Книга є патріотичним виявом боротьби письменництва проти загарбницького нападу ворога на нашу країну, спрямованим на духовну підтримку захисників Вітчизни, увічнення пам'яті загиблих за волю України, співчуття родинам, які втратили рідних людей. У книзі зібрані твори понад 60 відомих авторів. Серед них - захисники України, волонтери, внутрішньо переміщені особи, які наразі проживають у Рівному. Всі вони закликають боротися і перемагати.

 

Наталія Демедюк

«Реставрована мить»

 

«Реставрована мить» – поезія та живопис наших днів, мрій і відчуттів рівненської поетеси, художниці й журналістки Наталії Демедюк. У збірку увійшли вірші, написані в непростий для України період 2019–2023 років, а також репродукції картин авторки, які експонувалися на виставках живопису в Україні та за кордоном.

 

 

 

 

 

 

Тетяна Камерістова

«Така, як є.

Сповідь між рядками»

 

Книга, до якої увійшли сім десятків віршів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неоніла Диб’як

«Іносказання трав»

 

У новій збірці лірики тонко, проникливо і колоритно віддзеркалені явища і події сьогодення у сприйнятті особистістю вразливою, сформованою на моральних та інтелектуальних традиціях. Художня палітра виражальних засобів майстерно відкриває читачу многогранність виявів і поліфонічне звучання світу в поетичному слові, в його інтимно-психологічних вимірах. Суворих емоцій та мужніх настроїв додала творам війна. Висловлені у віршах думки, змальовані образи та візії вражають, захоплюють красою та неповторністю стилю.

Валентина Тумаш

«Загублена у віках історія Заріччя»

У книзі вміщені дослідження, що стосуються багатогранної історії Зарічненщини - мальовничого куточка Рівненської області. Тут вперше опубліковано багато цікавих документальних матеріалів, мемуарних джерел, краєзнавчих нарисів, спогадів старожилів, які розкривають невідомі та маловідомі сторінки з життя мешканців Західного Полісся. Видання добре проілюстроване. Книга адресована широкому колу читачів: історикам, етнологам, краєзнавцям та всім, кому небайдужа наша історична та культурна спадщина.

Андрій Пермяков

«Ніжні переможуть»

 

Тільки по-справжньому ніжні люди можуть бути вільні та сильні... У ній - біль і непохитність віри в Перемогу. Спокуса кохання, свобода та війна. Дозвольте собі переживати, усміхатися, закохуватися, щоб перезарядитися на нові звершення.

 

 

 

 

 

 

 

Андрій Красножон,

Олександр Красовицький

«10 розмов про давню історію України»

 

Як дізнатися історію цивілізацій, які ще не винайшли писемність, документи яких не зберігають в архівах? Наприклад, одночасно з будівництвом пірамід у Єгипті на території України розвивалася трипільська землеробська «цивілізація». Усі свідчення про неї нам відомо винятково з розкопок. Дописемна історія людства охоплює період у більш ніж два мільйони років. І більшу частину джерел для написання історії стародавнього світу отримано археологами. А як клімат і географія вплинули на розвиток історії? Завдяки своїй строкатій кліматичній зональності українські території тривалий час була зоною контактів і конфліктів найрізноманітніших цивілізацій.

Андрій Красножон,

Олександр Красовицький

«10 розмов про майбутню Україну 2»

 

У новій книжці Олександра Красовицького вміщено інтерв’ю з десятьма дуже різними за віком, фахом та життєвим досвідом людьми, яких об’єднує прагнення покінчити з агресією російської федерації і відновити Україну, зробивши її більш могутньою, економічно розвиненою і по-справжньому демократичною. Ці люди багато зробили для нашої країни — під час Помаранчевої Революції, на барикадах другого Майдану, в АТО та зараз на полях битв російсько-української війни — і тому сподіваються, що їхнє бачення майбутньої України буде втілене в життя.

 

Олександр Красовицький

«12 розмов про Грузію»

 

Нова книжка Олександра Красовицького розповідає про Грузію, країну давньої культури та легендарної історії. Герої цієї книжки — відомі люди, діячі театру та кіно, літератури, спорту, політики — розповідають про історію Грузії та становлення сучасної незалежної держави, про те, як у наші дні зберігається культурна спадщина грузинського народу.

 

 

 

 

 

 

 

Микола Семенович

«Балашівка. На стику двох окупацій»

 

Історико-краєзнавчий нарис «Балашівка. На стику двох окупа­цій» - результат пошукової роботи автора, проведеної з метою встановлення імен патріотів, які були фігурантами у справі батько­вого стриєшного дядька - Семеновича Андрія Семеновича. У книзі розміщено записи з погосподарських книг, виявлених в архівних документах колишньої Балашівської сільської ради. Особливу цінність становлять спогади старожилів села, які пам’я­тають ті давні події.

 

 

 

 

 

Микола Семенович

«Чудильник

 

У новій книзі «Чудильник» автор розповідає про складне радянське колгоспне дитинство, про ігри та забави, як. того часу влаштовували діти, непрості взаємовідносини в сім ї. Юність проведену на Донбасі, розкриває вплив на його формування як особистості робітничого та кримінального середовища Луганська сімдесятих років минулого століття. Справжніх друзів, які зустрілися у його житті. У творі відображено без зайвого пафосу радянську епоху, показано, яким був у дійсності пролетарський Донбас. Книга дає можливість читачу зануритись в атмосферу того часу, відчути проблеми, якими жила робітнича молодь, перше кохання та зраду.

Микола Семенович

 «Свиридова дубина»

 

У своїй новій книзі «Свиридова дубина» автор хотів показати той страшний час, через який пройшла конкретна родина, спробував передати вплив тієї епохи на невелику кількість людей, їх почуття, щоб читачі відчули, що довелось пережити учасникам тих подій та до чого призвели геополітичні забаганки Сталіна і Гітлера. І як вони пройшлися по долях конкретних, не вигаданих, людей тут, у нас, на глухому Поліссі.

 

 

 

 

#Голоси.

Антологія військових письменників

 

До збірки «#Голоси. Антологія військових письменників» (Київ – 2023, видавець Степурін Ігор Миколайович) увійшли прозові твори, вірші, щоденникові записи та роздуми воїнів пера та автомата, що пишуть на війні і про війну. Загалом у книзі представлено тексти 30 авторів – учасників Всеукраїнського форуму військових письменників, що починаючи з 2019 року з успіхом проходить на базі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука.

 

 

Олена Максименко

«Пряма мова. Хроніки захисту»

 

До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті. Дехто з них звично продовжує свою боротьбу на фронті, наближаючи одну на всіх перемогу. Декого з них вже немає в живих, але їхні історії, безцінні волокна загального полотна, мають жити вічно.